Hamileyken saçını boyatan var mı?

deryadum

Guru
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2009
40
0
15 haftalık hamileyim ve saçımı boyatmak istiyorum drum 16 haftadan sonra organik boyalarla boyatabilirsin dedi ama korkuyorum acaba sizlerin arasında hamileyken saçını boyatan oldumu?:1no2:

benimde boyatmam gerekiodu ama boyatmadim.doktorum 5.aydan sonra boyatabilirsin dedi ama ben korktum.dogumdan 2 ay sonra boyatmak daha saglikliymis

adet günüme 1 hafta kadar vardı,saçımı boyattım..birkaç gün sonra da hamile olduğumu öğrenmiştim..doktoruma henüz sormadım,fikri nedir bilmiyorum..ama bidaha boyatmam..yani içim rahat etmez..bu arada saçlarım berbat bişey olacak biliyorum..ama ne yapabiliriz ki??

adet günüme 1 hafta kadar vardı,saçımı boyattım..birkaç gün sonra da hamile olduğumu öğrenmiştim..doktoruma henüz sormadım,fikri nedir bilmiyorum..ama bidaha boyatmam..yani içim rahat etmez..bu arada saçlarım berbat bişey olacak biliyorum..ama ne yapabiliriz ki??

etkilediğini biliyorum hamilelik sürecinde ne boyama ne parfüm ne ruj nede cethup

kullandım hazır gıdadan uzak durdum bol doğal beslenme kurubakliyat sana tavsiye

edeceğim

:nazar:

benim doktorum bi sakıncası olmadığını söledi.ama kokusunu çok tenessüf etme dedi...

ilk 3 ay dolduktan sonra bitkisel köklü boyalara izin var.. bilginize.. ama koku tenessüfü yasak ..

ben 12 ya da 13 haftalıkken saçlarıma röfle yaptırdım, doktoruma sordum yaptırmadan önce kendisi bana kendisinin de yaptırdığını herhangi bir alerjik durumun yoksa röfle yaptır ama kuaförüne söyle hamile olduğunu diplere değdirmeden ve kesinlikle röfle yaptır dedi. bak boya demiyorum ama röfle yaptırabilirsin dedi. doğumuma 15-20 gün kala tekrar yaptıracağım röfle

merhaba arkadaşlar ben de ilk olarak hamile kalmayı düşündüğüm andan itibaren kına kullanmaya başladım saçlarıma inanılmaz iyi geldi
ırsi olarak saçlarım erken beyazladığı için 17 yaşımdan beri boya kullanıyordum ve saçlarım sanki elektrik çarpmış gibi çok kötü gözüküyordu ama kına kullandıktan sonra bir daha saçlarımı o haliyle görmedim. hamile kaldığımda da dr uma kına kullandığımı söyledim zararlı olduğuna dair hiçbir kanıt yok ama sen yine de ilk 3 ay kullanma her ihtimale karşı dedi ben de öyle yaptım ve 3 aydan sonra kullanmaya devam ettim

merhaba arkadaşlar ben de ilk olarak hamile kalmayı düşündüğüm andan itibaren kına kullanmaya başladım saçlarıma inanılmaz iyi geldi
ırsi olarak saçlarım erken beyazladığı için 17 yaşımdan beri boya kullanıyordum ve saçlarım sanki elektrik çarpmış gibi çok kötü gözüküyordu ama kına kullandıktan sonra bir daha saçlarımı o haliyle görmedim. hamile kaldığımda da dr uma kına kullandığımı söyledim zararlı olduğuna dair hiçbir kanıt yok ama sen yine de ilk 3 ay kullanma her ihtimale karşı dedi ben de öyle yaptım ve 3 aydan sonra kullanmaya devam ettim

kina koyanin bebeginin saçı kırmızı olurmuş
isbat olunmuş bişey bu
hani En son babalar duyar dizisi varya oradaki Havuç isimli oglan gibi
Onun için kullanmayin derim
ben de kullaniyodum biraktim

ilk defa duydum Sevil... çok ilginçmiş..

Ben bilmeden 7. yada .haftamda boyatmıştım saçlarımı... ama druma bişi olur mu diye de sormadım... kendime nazarım değmesin bebeğimin durumu her seferinde iyi çıkıyor... bişi olsa çıkardı heralde şimdiye dek diye düşünüyorum...

ewet ben de boyatmıştım 4.ayımda ama organic boyadım hatta bi markanın casting gibi bişiydi tam hatırlamıyorum o da organikmiş onunla boyadım....hala da onu kullanıyorum çünkü diğer boyalar acayip kokuyo belliki kimyasal maddeleri çok...ama benim boyattığım hem kokmuyo hem rahatsızlık vermiyo..en azından diğer boyalara göre daha az kimyasal madde wardır diye düşünüyorum..

bende boyadım ama organık boyayla 4 aydan sonra.ben kuafore guvenmedım evde kendım yaptım valla

dıplerıne degdırmeden boyayabılırsınız..

bız cokk boyadık..

bende 5 aylık hamileyim diplere değdirmeden sadece gölge yaptırmayı düşünüyorum siz sanırım ilk bebeğinizde bu şekilde boyamışsınız bir zararını gördünüz mü??

X