Aile Planlaması Hangi dogum kontrol yontemi guvenli ve saglikli sizce?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
C

*candy*

Ziyaretçi
merhaba arkadaslar..6 ay once dogum yaptım ve yeni bir gebelik uzun bir süre düşünmüyorum ve sağlık problemlerim olduğu için bazı yöntemleri denemeye korkuyorum ve klasik yöntemle yani(erkeğin geri çekilmesi) yöntemiyle korunuyorum şimdilik aranızda bu şekilde hamile kalan var mı yani güvenilir mi bu? başka hangi yöntemi tavsiye edersiniz..teşekkürler..

BEN 1.5 yıllık evliyim ve aynı yöntemle korunuyorum.Hiç hamile kalmadım.Ancak güvenli bir yöntem değil.Doğum kontrol hapı kullanabilirsin.

merhaba arkadaslar..6 ay once dogum yaptım ve yeni bir gebelik uzun bir süre düşünmüyorum ve sağlık problemlerim olduğu için bazı yöntemleri denemeye korkuyorum ve klasik yöntemle yani(erkeğin geri çekilmesi) yöntemiyle korunuyorum şimdilik aranızda bu şekilde hamile kalan var mı yani güvenilir mi bu? başka hangi yöntemi tavsiye edersiniz..teşekkürler..

Doğum kontrol haplar çok çeşitlidir. Yan etkileri kişinin bünyesine göre değişir.
Lütfen doktorunuza danışın. İnsanların burada önerecekleri bir hap size dokunabilir,yanlış sonuçlar ortaya çıkarabilir.
Geri çekilme yönteminin ne kadar sağlıksız bir korunma yöntemi olduğunu söylemek de isterim.

Doğum kontrol haplar çok çeşitlidir. Yan etkileri kişinin bünyesine göre değişir.
Lütfen doktorunuza danışın. İnsanların burada önerecekleri bir hap size dokunabilir,yanlış sonuçlar ortaya çıkarabilir.
Geri çekilme yönteminin ne kadar sağlıksız bir korunma yöntemi olduğunu söylemek de isterim.
canım ben de zaten doğum kontrol ilaçlarının yan etkileri olduğunu biliyorum her yöntemin kendine has ve kulalanan kişiyi etkileyen yan etkileri vardır ama benim öğrenmek istediğim ilaç markası değil hangi yöntemin sizce daha güvenilir ve sağlıklı olduğuydu? bir de klasik yöntemle hamile kalan olup olmadığı?

benim bebeğim 14 aylık ve bende klasik yöntemle korunuyordum 10 ay zaten adet olmadım tıbbi boyutu varmı bilmiyorum ama süt koruması diye bir olay var bence çünkü adet olmaya başladım ve aynı yöntemle korunurken galiba hamileyim bugün 7 gündür adet olmadım 3. gün test yaptım negatifti

canım kesin hamile olup olmadığını bildirirsen sevinirim..

emzirirken dogum kontrol hapi kullaninilr mi kizlar?

Benim bildiğim kadarı ile sütten kesildikten sonra kullanabilirsin ama yine de mutlaka dr. danış.bebğini iyi günlerde sağlıcakla büyüt canım

benim bebeğim 14 aylık ve bende klasik yöntemle korunuyordum 10 ay zaten adet olmadım tıbbi boyutu varmı bilmiyorum ama süt koruması diye bir olay var bence çünkü adet olmaya başladım ve aynı yöntemle korunurken galiba hamileyim bugün 7 gündür adet olmadım 3. gün test yaptım negatifti

Süt korumasına inanmayın lütfen..
Hiç bir bilimsel açıklaması yok.
Örnek vermem gerekirse; benim kayınvalidem, kocam 2 aylık bebekken, görümceme hamile kalmış..sengözlerimebaksanab

mrb ben sezeryanla doğum yaptım doğum kontol hapı sütten bebeğe geçiyor dedi doktorum bana kullanmadım condom zaten işe yaramaz komşum en kaliteli ve pahalı bir markayı kullanırken hamile kaldı süte çekme diye bir şey yok kesinlikle hamile kalırsın ben doğumdan 6 ay sonra spiral taktırtım ana sağlıkta çok memnunum ilk iki ay sancım biraz oldu birazcıkta kanamam arttı daha sonra oda düzene girdi oğlum 3 ü bitirecek çok şükür kazamız yok herkese tavsiye edilyorum ben çok memnunum

ben kırkım çıktıktan sonra spiral taktırıcam..en güvenlisi bu..tabi ana çocuk sağlığında taktırırsanız daha iyi..onlar günde yüzlercesine takıyolar..bu işin ehliler..süt koruması,geri çekilme bunlar riskli..gebelik oluşabilir

merhabalar benim uc yasinda bi oglum bide simdi 43 hafta alti gunluk hamileyim.oglumu ilk evlendigimiz gun hamile kaldim .kazayla kizimida esim turk usulu korunmayi biraktigi zaman haberim bile olmadi.neyse iyikide olmus yoksa ben ikinciye cesaret edemezdim.ya kizlar cok cabuk hamile kalan bi insanim.hayatimda dogum kotrol ilaci kullanmadim istemiyorumda.dogumdan sonra en guzel korunma yontemi ne ucuncuyu allahin gucune gitmesin istemiyorum:çok üzgünüm:

ya şaşırarak ve üzülerek görüyorum ki kimse prezervatif demiyor:kızgın: arkadaşlar canınıza, kendinize yazık değil mi? bakın haplar uzun vadede kilo,damar tıkanıklığı,selülit,zorlu geçecek bir menepoza sebebiyet verecektir. lütfen vucudunuza hormon almayın! spirale ( yazım yanlış olabilir) en az 6 ayda bir kontrol ettirmelisiniz yine de bel ağrılarına lekelenmelere sebepKötü Kazen olacaktır. geri çekilme zaten malum, hem unutmayın zevk sıvısı denilen boşalma öncesi gelen sıvıda az miktarda da olsa sperm var yani kaza olmasa da hamile kalabilirsiniz. lütfen canınıza acıyın kendinize yazık etmeyin, biraz da eşler fedakarlık yapsın. prezervatif istemiyorlarsa onlar vücutlarına hormon alsınlar iş çözülsün!

bu cozum nedense bizlerin aklina en son geliyo cunku.eslerimiz bu durumdan pek hosnut olmadigi icin.ya bizler bu kadar yipranirken onlarinda bu konuda birazda olsa felarlik yapmasi cok guzel.yazin icin cok sagol ben gerci subattta dogum yapicam ama .inan bende hicbir suni sey yapmicam.senin dedigin gibi prazarvetif icin diretiocem esime.cok sagola.s.

ya ben çok sıkıntılı günler geçirdim arkadaşım allah razı olsun eşim her daim yanımdaydı. ve ben de hap kullanıyordum biliyor musun? o bıraktırdı ve çocuk da istemiyorduk olabilecek en sağlıklı en hijyen güvenilir yönem kondom'dur! herkesin eşi bu konuda anlayışlı davranmayabilir anlıyorum ama kadınlar da diretmeden derdini anlatmadan farklı çözüm yollarına başvurmasınlar ve lütfen bilinçli olalım! ileride yaşayacağımız sıkıntıları düşünelim!a.s.

ya benim uc yasinda bi oglum dedigim dibi bide subatta kizim olucak daha 26 yasindayim yapmak istedigim cok sey var hayatta .esler bazen anlayisssiz olabiliyolar.biz kadinlar bu konuda pasif kaldigimiz surece basimiza neler gelir.inan su yazin bana cok cesaret ve akil verdi.kendimden baska herkezi dusunurken su yazini okurken kendimide dusunmem gerektigini anladim canim eline saglikŞeniz

arkadaşlar cerazette yokmu türkiyede emzirirken kullanabilecegin dogum kontrol hapı?

ya şaşırarak ve üzülerek görüyorum ki kimse prezervatif demiyor:kızgın: arkadaşlar canınıza, kendinize yazık değil mi? bakın haplar uzun vadede kilo,damar tıkanıklığı,selülit,zorlu geçecek bir menepoza sebebiyet verecektir. lütfen vucudunuza hormon almayın! spirale ( yazım yanlış olabilir) en az 6 ayda bir kontrol ettirmelisiniz yine de bel ağrılarına lekelenmelere sebepKötü Kazen olacaktır. geri çekilme zaten malum, hem unutmayın zevk sıvısı denilen boşalma öncesi gelen sıvıda az miktarda da olsa sperm var yani kaza olmasa da hamile kalabilirsiniz. lütfen canınıza acıyın kendinize yazık etmeyin, biraz da eşler fedakarlık yapsın. prezervatif istemiyorlarsa onlar vücutlarına hormon alsınlar iş çözülsün!!!

canım hepsinin riski var..benim kardeşim prezervatifin delindiği için olmuş..ve anlaşılamıyo işte küçücük delikler..bide kadında hoşlanmıyo prezervatiften ben iğreniyorum...spiral bence en iyi çözüm..benim arkadaşlarımdan problem yaşıyan yok..sadece ilk taktırınca bikaç ay düzensiz kanama oluyo...

eşim kullanıyodu zaten ama ben bıraktırdımm.midem bulanıyo kondomdan

eşim kullanıyodu zaten ama ben bıraktırdımm.midem bulanıyo kondomdan

bende esime actim bu konuyu dedimki dun dogumdan sonra prazarvetif kullan oldumu kabul etmedi.Çok üzgünüm çoookay bu erkekler cok ilginc neyse bu benim ikinci bebeyim olucak ne yapicam bilmiyorum.allahin gucune gitmesin baska bebek istemiyorum.ne yaicam sasirdim:1shok:

bende esime actim bu konuyu dedimki dun dogumdan sonra prazarvetif kullan oldumu kabul etmedi.Çok üzgünüm çoookay bu erkekler cok ilginc neyse bu benim ikinci bebeyim olucak ne yapicam bilmiyorum.allahin gucune gitmesin baska bebek istemiyorum.ne yaicam sasirdim:1shok:

vala ben prezervatife güvenmiyorum spiral iyi kardeş taktır kurtul kondomdodo spiraldede hamile kalma riski 100de 1 en azından yatıp kalktığından bir şeyler anlıyosun ve aklın takılmıyor hamile kalırmıyım kaldımmı falan diye çevremde o kadar çok ki kullanan ben de kullanıyorum 2 yıldır bir şey yok o spirali düştü yok spiralle hamile kaldı bunlar nadir canım güvenilir olmasa bu kadar taktıran olmaz 6 7 ay sonra gidip çıkarttırp 2 ci çocuğun temellerini atacaz inşallah ve yine taktırıcam

selam kızlar benimde eşim emzirirken hap falan kullanamayacağımı öğrenince kendisi prezervatif kullanmayı teklif etti.ama açıkçası bende prezervatiften pek hoşlanmıyorum.bu kişiye göre değişir tabi.yinede bir süre böyle korunup sonra spiral veya hap kullanmayı düşünüyrum kısmetse tabi dr umuz ne önerir bilemem.

vala ben prezervatife güvenmiyorum spiral iyi kardeş taktır kurtul kondomdodo spiraldede hamile kalma riski 100de 1 en azından yatıp kalktığından bir şeyler anlıyosun ve aklın takılmıyor hamile kalırmıyım kaldımmı falan diye çevremde o kadar çok ki kullanan ben de kullanıyorum 2 yıldır bir şey yok o spirali düştü yok spiralle hamile kaldı bunlar nadir canım güvenilir olmasa bu kadar taktıran olmaz 6 7 ay sonra gidip çıkarttırp 2 ci çocuğun temellerini atacaz inşallah ve yine taktırıcam

canim sagol paylasimin icin .ya inan kapayi yiyicem esimle bi turlu uzlasamiyoruz.:mymeka:yeni cikan spriali sordum doktoruma kilo yapiyo bide killanmada yapabilir dedi.ya sende bi sikayet oldumu.bide bende kansizlik var surekli adet kanim yedi gun suruyo dere tepesenağlamadoktorum spiraili taktirirsan kanaman kesilir dedi dogrumu yardiminizi bekliyorum kizlar .

X