Hangi ev kadınına benziyorsunuz?

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
37
Hangi ev kadınına benziyorsunuz?


Dizideki hangi ev kadınıyla aynı sorunları paylaştığınızı merak ediyorsanız bu ay çıkan CNBC-e dergisinde yayınlanan aşağıdaki testi cevaplayın.

Umutsuzluğunuzun kaynağı ne?

Sabahlarınızın çoğunda...

A) Söz dinlemez çocuklarınızın arkasından koşturuyorsunuz.

B) Yarı zamanlı işiniz ile çocuklarınız ve arkadaşlarınız ile ev işleriniz arasında denge kurmaya çalışıyorsunuz.

C) Süpürge, cila, temizlik yapıp akşama yemek hazırlıyorsunuz.

D) Spor salonunda veya kuaförde oluyorsunuz.

Hayatınızdaki en büyük sorun...

A) Çocuk bakımı.

B) İlişkiniz.

C) Sufleyi kabartmaktaki yetersizliğiniz.

D) Ümitsizliğiniz.

Bu gece yemek için büyük ihtimalle...

A) Artık patates ve yarısı yenmiş parmak köfte olacak.

B) Mikrodalga fırında üç dakikada bir şey hazırlayacaksınız.

C) İçi doldurulmuş beşamel soslu fırında hindi yapacaksınız.

D) Dışarıdan yemek sipariş edeceksiniz.

Siz ve eşiniz en çok ne üzerinde tartışıyorsunuz?

A) Çocukların sağlığı, ruhsal durumu ve okulu.

B) Eşiniz Ben mi yoksa Jerry mi?

C) Oturma salonunda halının koyu gri ya da açık gri olması üzerine.

D) ‘Tartışmak’ mı diyorsunuz? Hah!

Tam zamanlı bir iş fikri size nasıl geliyor?

A) Muhteşem, ne zaman başlayabilirim?

B) Zamanım yok ve zaten yarı zamanlı işimi seviyorum.

C) Bu evi döndürmek tam zamanlı bir iş zaten.

D) İlginç ama ne yazık ki, yeterli değilim.

En çok ne zaman umutsuz hissediyorsunuz?

A) Çocuklar ne zaman uyanık olursa.

B) Sonsuza dek yalnız kalacağımı düşününce.

C) Birileri kırıntıları silmeyi beceremediğinde.

D) Hayatta bir amaç bulamayabileceğimi düşündüğüm zamanlarda.

Yanıtların çoğu A şıkkıysa Lynette gibisiniz

Umutsuzluk kaynağı: Çocuklarınız. Lynette gibi, bütün hayatınız çocuklarınızın çevresinde dönüyor. Onları büyütmek için zevklerinizden vazgeçmiş olabilirsiniz, ama anne olmak sizin bütün varlığınızı ele geçirmiş. Çözüm için:

1) Onların haftada bir, öğleden sonra alacak bir arkadaş bulun (ya da arkadaşınıza para verin) ve bu zamanı kendinize ayırın.

2) Çocuklarınızın ihtiyaçları her zaman eşinizle geçireceğiniz zamanın önüne geçmemeli. Eğer bakıcı bulamıyorsanız, onlar uyuduklarında televizyonu kapatın ve bir şişe şarap açın.

3) Çocuklarınız için hangi davranışın uygun hangisinin uygun olmadığını bilecekleri bir düzen oluşturun. Onlar kadar siz de buna bağlı kalın.

Yanıtların çoğu B şıkkıysa Susan gibisiniz

Umutsuzluk kaynağı: İlişkiniz. Susan gibi ilişkiniz (ya da olmaması) sorun. Tutku, destek ve şefkatin hasretini çekiyorsunuz ama onları nerede bulacağınız hakkında fikriniz yok. Çözüm için:

1) Eğer bir ilişki yaşıyorsanız, eksiklikleriyle yüzleşin. Kurtarmaya değer bir şey var mı yoksa her şey gerçekten bitmiş mi karar verin. Eğer bunu yaparsanız sonunda istediğiniz ilişkiyi elde edersiniz.

2) Hayatınızda kimse yoksa, sosyal ortamlarınızı arttırın. Ayrıca güzel giyinmek zorunda da değilsiniz ve artık internette aşkı arayan milyonlarca meşgul, sıradan insan var.

3) Bay Doğru’yu bekleyip hayatın sizi atlamasına izin vermeyin. Hayatınızdan, olduğu şekliyle zevk almaya odaklanın. Çocuklarınızla zaman geçirin, kız arkadaşlarınızla eğlenin ve geceleri dışarı çıkın.

Yanıtlarınızın çoğu C şıkkıysa Bree gibisiniz

Umutsuzluk kaynağı: Mükemmeliyetçiliğiniz. Bree gibi, bütün varlığınız mükemmel eş ve anne olmaya yönelmiş, ama hayat mükemmel değil. Çözüm için:

1) Parıldayan bir mutfak, duygusal sorunlarınızın altında yatanları çözmeyecek. Destekleyici bir danışman gerçek korkularınızı açığa çıkarıp onlarla etkili bir biçimde baş etmenize yardımcı olacaktır.

2) Her gün dışarı çıkmaya çalışın. Ev işi için harcayacağınız zamana bir sınır koyun, sonra yürüyüşe çıkın, çocukları parka götürün ya da bir kafede oturup bir şeyler okuyun.

3) Çocukların size yemek yapmakta yardımcı olmalarını sağlayın. Kendilerini evin bir parçası gibi hissedip size yardım etmeye daha meyilli olacaklardır. Eşinize üzerine düşeni yapması gerektiğini ‘tatlı bir dille’ anlatın.

Yanıtlarınızın çoğu D şıkkıysa Gabriel gibisiniz

Umutsuzluk kaynağı: Yalnızlığınız. Gabriel gibi, maddi durumunuz iyi olabilir; ama aslında hayatınız boş geliyor. Bir iş için vasıflı olmayabilirsiniz, ama kabul edin ki evliliğiniz de sizi tatmin etmiyor. Çözüm için:

1) Üniversite kurslarını araştırıp harekete geçin. Mutlaka size göre bir kurs bulabilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz birine yazılın.

2) Gönüllü iş yapmayı düşünün. Yeteneklerinizin listesini yapıp, onlara uygun hayır işlerine katılın. Hem işe yarayacak, hem de iyi hissedeceksiniz.

3) Hayattan ne istediğinizi çözmek için profesyonel yardım alın. Hepimizin sabah kalkmak için bir nedene ihtiyacı vardır, ama sizinkinin ne olduğunu hatırlayamıyorsanız, şu anki durumunuzda kalmak isteyip istemediğinize karar verin.
 
ben hicbiri degilim cunku ben Amerikada yasayan"caresiz ev kadinlari" gibi degilim:)
 
X