Güneş Kremleri Hangi güneş kremi?

Güneş kremleri, bronzlaşma

sidal20

meleğim yolda :)
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2011
1.381
33
Kızlar merhabalar benim cildim çok hassas, azıcık güneşte kalıyım hemen çillerim artar, lekelenmeler başlar. hangi güneş kremini önerirsiniz? siz neler kullanıyorsunuz? kaç faktör almalıyım??

daylong´un günlük kullanim icin nemlendiricisi var birde, koruma faktörü 25, ben de düsünüyorum almayi , ama cildim cabuk yaglaniyor ve sivilce olusabiliyor, o yüzden henüz cesaret edip alamadim....

Canim senin gözenekler genis ise, bence La roche Posay´in anthelios serisi günes kremini kullan, yag icermiyor onlar, bayagi sivimsi bir yapisi var zaten, kendim su an onu kullaniyorum, ama üzerine nemlendirici sürmem gerekiyor

La roche posay anthelios 30 Faktör bendeki

Canim senin gözenekler genis ise, bence La roche Posay´in anthelios serisi günes kremini kullan, yag icermiyor onlar, bayagi sivimsi bir yapisi var zaten, kendim su an onu kullaniyorum, ama üzerine nemlendirici sürmem gerekiyor

La roche posay anthelios 30 Faktör bendeki

Sun Sensitive Anti-Wrinkle Sun Protection Cream kullanmanı tavsiye ediyorum canım tam cildine göre..

zoretanın tedavısı gördum..dermatoloğum 50 faktor coppertone krem önerdı..3 yıl oldu tedavı bıtelı hala kullanırım ben..

çilleri,guneş lekelerı olan arkadaşımda doktorunun önerısıyle coppertone 40 faktör losyon kullandı..hafıfledı..tabı cilt yapınıza bağlı bır etkı bu..

kardeşimde 40 faktör losyonu tercıh ettı..

dermatoloğa danışıp hareket etsenız en ıyı sonuca ulaşırsınız..

Son düzenleme:
benzer ciltlere sahibiz sanırım.
dermatoloğum "babe" , -hamileyken- jinekoloğum "coppertone" önermişti , benim de çillerim artar güneş görünce.. ben ikisini de almadım :KK53:
bende sebamed 45 spf , arko yüz 50+ spf var.. tabii bunlar daha çok güneşlenme için..
nivea q10 nemlendirici krem kullanıyorum 15 spf.. %50 indirimdeyken almıştım 20 küsür tlye.. bu aralar bunu sürüyorum..
bir de watsonstan BB cream aldım pure beauty'nin jasmine water adı, süper bi ürün,araştırabilirsin,BB krem tavsiye ederim bu arada,neyse bu krem de 30 spf.. bu da 20 tl civarı.. ama en çok bunu tuttum ben günlük kullanım için.. :KK51:

teşekkürler kızlar cevaplarınız için.. sanırım önce bi dermatoloğa gidip ona göre alsam çok iyi olucak

Ben şu an dead sea spa magik ürününü kullanıyorum. Paraben içermiyor, 50 SPF kullanıyorum. Sertifikalı bir ürünmüş.
Yaz, kış güneş koruyucu kullanıyorum. Benim de çillerim çoğalıyor yazın.
Memnunum, yağlı değil ama biraz pahalı bir ürün, acaba bitince farklı bir ürünmü alsam diye araştırıyorum. Sebamed veya watsons'ta solait diye bir ürün varmış.

Güneş koruyucu alırken şunlara dikkat etmek gerekiyormuş.

SEÇERKEN VE KULLANIRKEN BUNLARA DİKKAT

• Hem UVA hem de UVB dalgalarına karşı geniş etkili koruyucu kremlerin olması çok önemlidir. Sadece UVB’yi bloke eden koruyucu kremler deride güneş yanığını engelledikleri için güneşte uzun süre kalınmasına olanak sağlayacak ve zararlı UVA ışınlarından da korumadıkları için faydadan çok zarar verecektir.

• Koruma faktörü en az 30 (SPF 30) olan bir ürün seçilmelidir.

• Cildi yağlı olanlar jel veya yağsız ve su bazlı ürünleri, cildi kuru olanlar krem bazlı ürünleri seçebilir. Vücut korumasında ise sprey ürünlerin kullanımı daha pratik olabilir. Suya dayanıklı ürünler, terleyince ve suda etkinliklerini daha uzun süre devam ettirebilir.

• Koruyucu kremin güneşe çıkmadan 15-30 dakika önce uygulanması gerekir.

• Ürünün kutu üzerinde yazan faktör kadar koruyabilmesi için kalın tabaka olarak sürülmesi gerekir. Bu doz 2 mg/cm² olmalıdır. Çalışmalar genellikle bu miktarın dörtte biri kadar dozun kullanıldığını göstermektedir. Yüz, ense, kulak, kol ve bacakları korumak için gerekli koruyucu miktarı 2 çorba kaşığı kadar olmalıdır.

• Koruyucunun iki saatte bir tekrar sürülmesi gerekir.

• Güneşten koruyucu krem yüzme ve kurulanma sonrasında tekrar sürülmelidir.

• En önemlisi güneş koruyucular bize gereksiz bir güven vermemeli ve güneşte kalma süremizi arttırmamalıdır.

BEBEK VE GEBELERDE HANGİ KREMLER TERCİH EDİLMELİ?

Deri Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Zeynep Demirçay, güneşten koruyucuların içeriklerine göre kimyasal ve fiziksel koruyucular olarak iki gruba ayrıldığını söyledi. Fiziksel koruyucuların güneş ışınlarını yansıtan titanyum dioksit ve çinko oksit gibi mineral filtre içerdiğine dikkat çeken Demirçay, “Mineral içerikli ürünler daha az kimyasal içerdikleri için derisi alerjik veya hassas kişilerde tercih edilebilir. Bebeklerde ve gebelerde ise hormon benzeri etkileri konusunda tartışmaların devam ettiği paraben maddesini içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Çocukluk çağında geçirilen güneş yanıkları deri kanseri riskini arttırmaktadır. Bu nedenle çocukların güneşten korunmaları çok önemlidir” diye konuştu.

KREMLER D VİTAMİNİ ÜRETİMİNİ AZALTIR MI?

Vücudumuzda D vitamini üretiminin yüzde 90’ının güneş ışınlarıyla olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Demirçay, teorik olarak yüksek koruma faktörlü koruyucu kremlerin vücudun tüm güneş gören alanlarına düzenli olarak her gün uygulandığında D vitamini eksikliği olabileceğini söyledi. Bu durumda D vitaminin ağızdan alınması gerektiğini vurgulayan Demirçay, “Güneş koruyucu kremler genellikle günlük hayatta bu şekilde tüm güneş gören alanlara yeterli miktarda uygulanmamakta ve çoğu zaman uzun saatler güneşte kalınan tatil dönemlerinde kullanılmaktadırlar. Bu durumda ise D vitamini eksikliğine neden olmamaktadırlar” dedi.

Son düzenleme:
Ben bir çok güneş kremi denedim misal roc alerji yaptı, sebamed yoğurt gibi kaldı. Velhasıl hiçbirinden memnun kalmadım. Geçen sene en son Solante Pigmenta deneyeyim dedim ve beğendim bu sene de onu kullanıyorum (50 faktör). Zaten çiller ve lekeler için özel üretilmiş bir güneş kremi ben de çil problemi yaşadığım için, kullandığım sürece çillerimde artış olmadı.

bende geçen sene sebamed almıştım yoğurt gibi kalıyordu yüzümde,
bu sene avonun 30 faktörü indirimdeydi,deneyeyim dedim sipariş ettim.
bugün geldi,ilk kez sürdüm,
sürülüşü kolay,cilt hemen emiyor,kalıntı bırakmıyor.
kokusu kavun gibi hoş.
ama sivilce yaparmı,ne kadar korur bilmiyorum.
deneyerek görücem.

benim cildim yağlı olduğundan eczacı vichy 50 faktör tavsiye etmişti... kutusu ufacık ce o zamanlar 50-60 lira falandı...içim gitmişti o parayı verirken.. ama çok az sürsen yetiyo... o minicik kutuyu 2 yaz kulandım yetti de arttı bile... ben şiddetle tavsiye ediyorum ...

X