Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Hangi mobilya markasını önerirsiniz?

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

samanthaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2012
605
95
merhaba,
teslimat süresi, garanti, kullanıma uygun oluşu ve fiyat açısından nerden mobilya almalı?

selam aslında bende şu ara ev düzüyorum istanbuldayım daha bugün masko mobilya kentindeydim, çok gezdim çok az beğendim,
walla fiyat farklarına şaştım kaldım aynı dolap bi yerde 2000 bi yerde 4000..
para sıkıntım yok, iyi bişey almak istiyorum ama inan en pahalı kaliteli dediğim markalrda hiç güzel bişe bulamadım..
ider mobilya die bi yer var bayıldım ürünlerine sade ve şık üstelik mobilyalarda istediğin her oynamayı yapıolar yatak koyuyolar sandık koyuyolar yemek takımını da beğendim..
şöle söliim yani bi hesap yaptım
yatak odası, oturma gurubu, köşe takımı, yemek takımı normalde 8000-12000 arasında her yerde
ama bunların hepsini 5000 liraya tamamladım..
tek korkum neden bu kadar ucuz, çünkü kalitesinden pek anlamam ben ama dediğim gibi çok şık..

ben de modoko ya baktım ama hep benzer şeyler var ama belirgin fiyat farkları var. çoğu firmanın 2 yıl garantisi var daha kurumsal markaların 5 yıl ama o kadar çok şikayet var ki onlardan da nereden alacağımı bilmiyorum.

ben sanırım ider mobilya alıcam, çünkü çok uygun geldi bana ve bayıldım ürünlerine çok zor beğenen biriyim zaten on numara mobilyada alsan tek taşınmada mahvoluyorr, olmadıı 5-6 yıla değiştiririm die düşünüyorum çünkü taşınmam gerekecek.

Doğtaş, Yataş, İstikbal, Bellona, lazzoni,vs. kullanıp memnun olan var mıdır?

istikbal ve bellona arçelik ve beko gibi zaten, istikbal biraz da ağır yapıyo, bellona daha gençlere yönelik. bellonadan memnun kalmadık biz, özellikle koltuk takımından. ben de koltuk takımı bakıyorum bu ara.

istikbal ve bellona arçelik ve beko gibi zaten, istikbal biraz da ağır yapıyo, bellona daha gençlere yönelik. bellonadan memnun kalmadık biz, özellikle koltuk takımından. ben de koltuk takımı bakıyorum bu ara.

ne açıdan memnun kalmadınız?

Bende İder Mobilya aldım tavsiye üzerine hem uygun hemde güzel modeller var ilerde değişmek istersem en azından içim acımaz :)

Casa Mobilya , bence tarzı ve kalitesi 1 numara . Ben koltuklarımı oradan almayı düşünüyorum .

4 yıl boyunca İstikbal kullandım, memnun kaldım çünkü kumaşı hiç leke tutmadı fakat mobilya yani koltuk takımı çok kabaydı. Modoko' da Ambiance mobilya var oradan bir takım aldım avangart tarzı, çok şık bana göre. Henüz eve gelmedi tadilatım var bitince isticem. Kayın ağacından yapılmış, inşallah dedikleri kadar kullanışlıdır. Çok aradım bir çok yere baktım Modoko' da hatta bir ara vazgeçtim yaptırıyım dedim ama o takımı görünce vuruldum resmen :KK52:

Nerdeyse türkiyeyi gezdım mobilya beğenmek için ama butun evimi ider den aldım bende. ustelık sadece 2bın tl verdım 4bınden aşağı beğendiğim bişey olmamıştı oda uyduruk hep suntaydı içi. gayet guzel ve uygun şeyler var tavsıye ederım... Eğer ider de beğenmezsen en uygun yer bursa inegöldür zaten türkiyede butun mobılyacılar hatta kendılerı uretenler dahıl artık ordan getırıyor çunku seri üretim fiyat daha uygun. burda en buyuk firmaların naklıye arabalarına baktığımda hep ınegöl yazıyor... boşa değil. İder de zaten inegölde yaptırıyor...

Biz mobilyalarımızı bugün aldık bayanlar .
Casa mobilyadan beğenmiştim tam takım . 2 adet 3lü koltuk , masa ve 6 sandalye , köşe sehpa , ünite altı , ama 20.000 i buluyordu :KK53:

Tevafuk Duayen Mobilya diye bir mağazaya girdik. country mobilyalar vardı , diğerleri gibi sunta kaplama değil direk ağaç üzerine boya , içime sine sine buradan aldık .
Yine 2 adet 3lü koltuk , masa ve 6 sandalye , köşe sehpa , C sehpa , 4'lü servis sehpası , ünite altı ve rafları 10.500 tl tuttu .
Sağlam olduğunuda düşünüyorum kalitesi ve sağlamlığı belli ediyor kendini , bakalım kullandıkça göreceğiz.

Son düzenleme:
Biz mobilyalarımızı bugün aldık bayanlar .
Casa mobilyadan beğenmiştim tam takım . 2 adet 3lü koltuk , masa ve 6 sandalye , köşe sehpa , ünite altı , ama 20.000 i buluyordu :KK53:

Tevafuk Duayen Mobilya diye bir mağazaya girdik. country mobilyalar vardı , diğerleri gibi sunta kaplama değil direk ağaç üzerine boya , içime sine sine buradan aldık .
Yine 2 adet 3lü koltuk , masa ve 6 sandalye , köşe sehpa , C sehpa , 4'lü servis sehpası , ünite altı ve rafları 10.500 tl tuttu .
Sağlam olduğunuda düşünüyorum kalitesi ve sağlamlığı belli ediyor kendini , bakalım kullandıkça göreceğiz.

Güle güle kullanın canım, güzel günlerde...

Mobilya seçimi çok önemli her ne kadar seninle mi yaşlanacak deselerde unutulmamalı ki ha dendiğinde değiştirilemiyo malesef. O yüzden hem kalite hemde zevkinizi göz önünde bulundurmalısınız. Ve hatır için asla seçimler yapmayın derim. Mobilyacı tavsiye ediyor olmalyı çok isterdim, mobilyacımdan memnun kalmayı. 1,5 yıllık evliyim hala mobilyalarımla uğraşıyorum. Ben akraba mağduruyum çok uzaktan bi akraba, çıkış yolumuz ise akraba kazansın. Valla o kazansın diye ben çok şey kaybettim. Gidişatın yönü tüketici mahkemelerine doğru çevrilecek gibi gözüküyor. Bi sürü para bayıl özenle seç herşeyi onlara uydur ve sonunda başa gelenlere bak:KK43: Ben masko da arbella mobilyadan alışveriş yaptım. Neredeyse tüm evi onlardan döşedik diyebilirim. Görüntüde güzel duruyorlar, kumaş seçimlerimi farklı mağazalardan kendim yaptım ve kumaşlarımdan çok memnunum bak burada tavsiye verebilirim.(erva kumaş ve persan) renk seçimim perde, halı, aksesuar herkes bayılıyor ve mobilyalarımı nerden aldığımı soruyor. Memnun kalsa idim bi sürü müşteri kazanmış olacaktı ama tavsiye etmedim bizzat memnun kalmadığımı ifade ediyorum. Yaşadığımız sıkıntıları yazmaya kalsam epey uzun olur o yüzden ben sadece özetleyecek olursam 1,5 yıllık evliyim hiç taşınmadım ama eşyalarım 3 kere gitti geldi ve hala düzelmedi. Sanırım fazlada birşey yazmaya gerek yok. Kendi evimi aldığımda bu eşyaları atmayı düşünüyorum kendimi bu şekilde teselli ediyorum. O yüzden kurumsal yerlerden alışveriş yapın büyük markalardan benim tavsiyem bu.

Selamlar.

Benim tüm mobilyalarım istikbal çok memnunum yalnız tek sorun biraz ağır ama şimdiye kadar hiç birşey olmadı gayet güzel..

bence ınegöle gidebilirsen gür mobilyaya git hem uygun hem kaliteli hemde modern mobilyalar var ödemelerde de kolaylık saglıyorlar

siteden de bakmak istersenızz www.gurmobilya.com.tr

X