Hangisini tercih edeyim? Hobi sanat

Benim kanaviçe sayfam var instada.

Ordan satış yapıyorum. Siparişlerim çok çok yoğun.

Ama yine benzer işleri yapıp hic ilerleme kaydedemeyen arkadaşlarım var. Ki takipçi sayıları benden fazla.

Ben para ile reklam yaptırıyorum . Ya da organik takipçisi olan bazı büyük sayfalara ürün gönderip reklam yaptırıyorum. Inanin kanaviçeden çok reklam yaptiriyorum.

Siparişlerim cok yoğun ve ocak ayına kadar yeni sipariş almıyorum.

Inanın ürün satmanın ürünün güzelliği veya işlevselliği değil. Tamamen kaliteli fotoğraf cekimi,iyi ve bol reklam,müşterinin güveni ve değişik alternatif ürün sunabilmek.

Takipcinin sevdiği ve güvendiği bloggerlara ürün gönderip tanitim yapmak ilac gıbı geliyor. Ama burda önemli olan bloggerin takipcisinin gerçek takipci olmasi.

Bunlar da benim bazı işlerim :) Eki Görüntüle 2709558 Eki Görüntüle 2709557 Eki Görüntüle 2709556 Eki Görüntüle 2709555
Sevgili boleyn deneyimlerini paylaştığın için çok teşekkür ederim.bana farklı bir bakış açısı kazandirdin.hic fotoğraf çekiminin bukadar etkili olacağını düşünmemiştim.iyiki konu acmisim.peki biraz daha acarmisin fotoğrafları kim çekiyor? Çok sipariş alıyorsan bunları tek başına senmi yapıyorsun? Nasıl desem atolyen varmı yada başka işte calisiyormusun? Cook fazla soru oldu kusura bakma hatta bir sorum daha var mesela atıyorum bu uyguladigin ürünleri nerede yaptırıyorsun mesela şu yeni gelin tarağı takımı zor yapımı.istersen ozeldende cevap verebilirsin.nasil uygun görürsen.

kesinlikleeee tezhip bir aşktırrrr sevdadırrrr:KK200::KK200::KK200:
Merhaba 10 yıl evvel tezhip sanatınada yöneldim ve tezhip gerçekten aşktır sözünüzü çok güzel hisseden biriyim..tezhip bir derya..insanin içini kıpır kıpır eden bir sanat.fakat tezhibi bıraktığınız da hemen unutuveriyorsunuz.tezhipte sizi unutuyor:) ben tezhib sanatını çok emek sarfetmem gereken bir sanat olarak düşündüğümden umutsuzluğa kapılıp hiç tekrar baslayamadim.birde ben evden çalışmayı dusunuyorumya tezhip nasıl olucakki? Fikir bekliyorum.bu arada minyatürüde çok seviyorum

Merhaba 10 yıl evvel tezhip sanatınada yöneldim ve tezhip gerçekten aşktır sözünüzü çok güzel hisseden biriyim..tezhip bir derya..insanin içini kıpır kıpır eden bir sanat.fakat tezhibi bıraktığınız da hemen unutuveriyorsunuz.tezhipte sizi unutuyor:) ben tezhib sanatını çok emek sarfetmem gereken bir sanat olarak düşündüğümden umutsuzluğa kapılıp hiç tekrar baslayamadim.birde ben evden çalışmayı dusunuyorumya tezhip nasıl olucakki? Fikir bekliyorum.bu arada minyatürüde çok seviyorum
ortaya bir çalışma çıkardınız mı peki
neden 10 yıl ara verdinizzz biraz büyük bir ara :KK51:
bende tekrar başlamayı düşünüyorum bu aralar
bende 2-3 aydır ara verdim vermek durumunda kaldım diyeyim kursumuz kapandı tekrar acıldı ama ben gidemiyorum başka bir semte taşındım

ortaya bir çalışma çıkardınız mı peki
neden 10 yıl ara verdinizzz biraz büyük bir ara :KK51:
bende tekrar başlamayı düşünüyorum bu aralar
bende 2-3 aydır ara verdim vermek durumunda kaldım diyeyim kursumuz kapandı tekrar acıldı ama ben gidemiyorum başka bir semte taşındım
Kendimce bir çalışma çıkardım evet ve o çalışmayı annemin dolabının yüksek bir yerine bırakıp evlendim..birdaha arkama bakmadım ama tezhip içimde hep bir ukdedir fakat iş olarak düşünemiyorum.cunku tezhip sanatı bitmez bir derya diye düşünüyorum.yillarimi vermem gerekli.benimse meslegimi icra etmek için buna vaktim yok.ama cocuklarim büyüdüğünde belkide muzehhibe olma adına ciddi gayret ederim bilemiyorum zaman gerekli.

Kendimce bir çalışma çıkardım evet ve o çalışmayı annemin dolabının yüksek bir yerine bırakıp evlendim..birdaha arkama bakmadım ama tezhip içimde hep bir ukdedir fakat iş olarak düşünemiyorum.cunku tezhip sanatı bitmez bir derya diye düşünüyorum.yillarimi vermem gerekli.benimse meslegimi icra etmek için buna vaktim yok.ama cocuklarim büyüdüğünde belkide muzehhibe olma adına ciddi gayret ederim bilemiyorum zaman gerekli.
hayallerimden birisidir müzehhibe olmak dediğiniz gibi cok meşakkatli bir sanat dalıdır
günlük belli bir zaman dilimini ayırabilirsiniz özel ders alabilirsiniz online olarak bende online olarak ders almayı düşünüyorum
ders alınca mecburen devam etmek gerekiyor daha disiplinli oynuyor ster istemez

Sevgili boleyn deneyimlerini paylaştığın için çok teşekkür ederim.bana farklı bir bakış açısı kazandirdin.hic fotoğraf çekiminin bukadar etkili olacağını düşünmemiştim.iyiki konu acmisim.peki biraz daha acarmisin fotoğrafları kim çekiyor? Çok sipariş alıyorsan bunları tek başına senmi yapıyorsun? Nasıl desem atolyen varmı yada başka işte calisiyormusun? Cook fazla soru oldu kusura bakma hatta bir sorum daha var mesela atıyorum bu uyguladigin ürünleri nerede yaptırıyorsun mesela şu yeni gelin tarağı takımı zor yapımı.istersen ozeldende cevap verebilirsin.nasil uygun görürsen.
Merhaba.

Öncelikle tarak fırça gibi aksesuarlar cekim için kullanılıyor. Onlar satılık değil. Çekim amacli varlar yani.

Cekim yapan bir yakınım var. Gördüğün gibi profesyonel çekimleri var. Onunla çalışıyorum.

Ürün siparişlerimi siraya koyuyorum. Acele sipariş almiyorum.

Mesela şu an uzerinde çalıştığım sey bir çeyiz. Gelin ceyizi. Düğünü mayista.

Önümüzdeki yaz için teslimatim var. Yani teslimst önümüzdeki yaz yapilacak. Is büyük çünkü.

Ama mesela havlu gibi küçük seylerin teslimatı daha hızlı oluyor. Çünkü onlari araya sikistirabiliyorum.

Büyük isler icin ya zaman istiyorim. Ya da siparisi reddediyorum
Reddettigim bazi siparisler var.

Kendi basima yapıyorum. Ama gerekirse para karşılığı bilen birine yaptirabilirim. zamanzaman aklima geliyor yanu birine is vermek. Ama eli düzgün,isi iyi yapacak birini bulmam lazim. Güvenemeyeceğim kimseye de ceyiz gibi önemli bir isi yaptiramam.

Diğer mesele reklam.

Ben hem para karşılığı hem de urun karşılığı reklam veriyorum
Reklamımi yapacak olan sayfanın bazi ozellikleri olmalı.

1.satış sayfasi olmamalı
2.kadınlara hitap edebilmeli
3.takipçisi gerçek takipci olmalı
4.takipçi sayfa sahibini sevmeli ve güvenmeli.

Bu sartlar olmazda takipciler geldigi hizla geri gider. Ve gercek takipci olmayacagi icin kesinlikle müşteri potansiyeli tasimazlar.

Bir diğer mesele amacimiz gercekten bu isten hoslanan takipciye ulasmak. Herhangi bir takipci olmamali..bu ise ilgisi olmalı.

Ben bunlara dikkat ederek reklam yaptırıyorum.

Mesela en sonki reklam calismamdan 250 takipçi ve birkac müşteri geldi.

Unutmayalim
Gelir elde etmek istiyorsak gideri de goze alacagiz.

Reklama, fotograf cekimine para vereceğiz.

Ürün üreteceğiz. Fazla ürün musteriyi cezbeder.

Ne kadar çok alternatif urun olursa o kadar satış olur.

Profile ✋🤚🏻X gibi müşterinin hoslanmayacagi simgeleri koymayacagiz.

Fiyat icin dm demeyecegiz. Fiyatı ayan beyan yazabileceğiz.

Bunun gibi bazi ipuclari var. Bunlara dikkat etmek sayfayı büyütür. Ve müşteri cok takipcili sayfaları sever.

Merhaba.

Öncelikle tarak fırça gibi aksesuarlar cekim için kullanılıyor. Onlar satılık değil. Çekim amacli varlar yani.

Cekim yapan bir yakınım var. Gördüğün gibi profesyonel çekimleri var. Onunla çalışıyorum.

Ürün siparişlerimi siraya koyuyorum. Acele sipariş almiyorum.

Mesela şu an uzerinde çalıştığım sey bir çeyiz. Gelin ceyizi. Düğünü mayista.

Önümüzdeki yaz için teslimatim var. Yani teslimst önümüzdeki yaz yapilacak. Is büyük çünkü.

Ama mesela havlu gibi küçük seylerin teslimatı daha hızlı oluyor. Çünkü onlari araya sikistirabiliyorum.

Büyük isler icin ya zaman istiyorim. Ya da siparisi reddediyorum
Reddettigim bazi siparisler var.

Kendi basima yapıyorum. Ama gerekirse para karşılığı bilen birine yaptirabilirim. zamanzaman aklima geliyor yanu birine is vermek. Ama eli düzgün,isi iyi yapacak birini bulmam lazim. Güvenemeyeceğim kimseye de ceyiz gibi önemli bir isi yaptiramam.

Diğer mesele reklam.

Ben hem para karşılığı hem de urun karşılığı reklam veriyorum
Reklamımi yapacak olan sayfanın bazi ozellikleri olmalı.

1.satış sayfasi olmamalı
2.kadınlara hitap edebilmeli
3.takipçisi gerçek takipci olmalı
4.takipçi sayfa sahibini sevmeli ve güvenmeli.

Bu sartlar olmazda takipciler geldigi hizla geri gider. Ve gercek takipci olmayacagi icin kesinlikle müşteri potansiyeli tasimazlar.

Bir diğer mesele amacimiz gercekten bu isten hoslanan takipciye ulasmak. Herhangi bir takipci olmamali..bu ise ilgisi olmalı.

Ben bunlara dikkat ederek reklam yaptırıyorum.

Mesela en sonki reklam calismamdan 250 takipçi ve birkac müşteri geldi.

Unutmayalim
Gelir elde etmek istiyorsak gideri de goze alacagiz.

Reklama, fotograf cekimine para vereceğiz.

Ürün üreteceğiz. Fazla ürün musteriyi cezbeder.

Ne kadar çok alternatif urun olursa o kadar satış olur.

Profile ✋🤚🏻X gibi müşterinin hoslanmayacagi simgeleri koymayacagiz.

Fiyat icin dm demeyecegiz. Fiyatı ayan beyan yazabileceğiz.

Bunun gibi bazi ipuclari var. Bunlara dikkat etmek sayfayı büyütür. Ve müşteri cok takipcili sayfaları sever.
Sevgili boleyn çok teşekkür ederim maşallah çok tecrubelisin ve bunu güzel aktariyorsun.yalniz atıyorum Mayıs'ta verecegin ceyizin aylık kazancı çok az olmazmı..havlu veya küçük detaylardan mi kazanıyorsun peki? Peki senin tavsiye vereceğin bir sanat dalı varmı ilgini çeken? Bu arada kanaviçe yapmak nereden aklına geldi çeşitli dergilerden olabilirmi? Hiç eskimeyen bir sanat dalı seni tebrik ediyorum

Sevgili boleyn çok teşekkür ederim maşallah çok tecrubelisin ve bunu güzel aktariyorsun.yalniz atıyorum Mayıs'ta verecegin ceyizin aylık kazancı çok az olmazmı..havlu veya küçük detaylardan mi kazanıyorsun peki? Peki senin tavsiye vereceğin bir sanat dalı varmı ilgini çeken? Bu arada kanaviçe yapmak nereden aklına geldi çeşitli dergilerden olabilirmi? Hiç eskimeyen bir sanat dalı seni tebrik ediyorum
Siparişlerin durumuna göre değişiyor. Ama asil kazanc küçük islerden oluyor. Bu ay küçük boyhavlu satisim iyI oldu mesela. Çünkü bir gelin icin 16 havlu çalıştık. Onlara profesyonel cekimler yaptık. Ve musteri gorunce begendi. Ben de bundan istiyorum desi.

Yani musteriue urunu gostermek gerek. Musteri hayal edip sizden istemez. Görür beğenir ve talep eder.

Teslimatı gec olan ürünlerle ilgili durum şu. Ben müşteri ile konuyu detaylica konusuyorum.

Onun işine sira geldiği zaman kendisini tekrar yokluyorum
Ve ise başlıyorum.

Teslimatlarin gec olma sebebi isin hem büyük olması ve hem de siparisleri siraya koymam.

Küçük havluları araya sikistirabiliyorum. Ama koca bi salon takimini araya sikitiramam. Bu sebeple musteri bekleyecek. Ya da siparosi vermekten vazgeçecek.

Bu noktada müşteri kendi isinin yapılmasını beklemiyor. Kendi isine sira gelmesini bekliyor. Kendisinden önce siparis veren müşterinin isinin bitmesini bekliyor. Kendi isinin yapılmasını degil kendi isine başlanmasini bekliyor.

Yani şu an bende bekleyen 3 salon takımı, 2 yatak odasi takimi, 1 bebek panosu, 1havlu ile önlük, 1 runner, 1 banyo paspas takımı bir de raf örtüsü siparisleri var.

Burda herkes kendisinden önceki kisilerin aradan cikmasini bekliyor. Olay bu 😊

Ben mayistaki teslimata şu an baslayip mayisa kadar o is üzerinde çalışmıyorum.
Mayista teslim edeceğim ürüne teslimattan em cok 1 aY once basliyorum.

Şu an çalıştığım yatak odası takimi subatta siparişi edilmisti.

Ben bu siparisten sonra coook sey teslim ettim parasını aldim.

Bilmem anlatabildim mi.

Başka sanat dali bilemem. O konuda yardimci olamam. Ama müşteri satis ve sosyal medya kullanimi ile ilgili fikir verebilirim. Sorularin varsa cekinme sor

X