Hanımların Dikkatine! Tavsiye Postu Ayağınıza Geldi :)

dashboard

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2017
379
1.282
Merhaba Hanımlar,

Yeni bir evlilik yapmak üzereyim,
Özellikle beyazeşya ve mobilyada, mutfak araç gereçlerinde sizlerden tecrübelerinizi duymak istiyorum.
Bugünkü içinden çıkamadığım konu
"KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNASI"
Hangi marka olmalı, nelere dikkat edilmeli, kullananlar ne kadar memnun?

Bunun dışında buzdolabı, bulaşık makinası için marka ve model tavsiyeleriniz varsa paylaşmanızı rica ediyorum.
Mesela buzluğu altta buzdolabı kullanıp önermeyen var mı? Çamaşır makinası en az kaç kilo olmalı?
Yada boşuna aldığınızı düşündüğünüz, çok da gerek yokmuş dediğiniz ürünler neler mesela? tencere tava da; granit mi? çelik mi? titanyum mu?
Mutfak gereçleri olabilir, mobilya olabilir olumlu olumsuz yorumlarınız neler.
Evli arkadaşlardan, biz yeni evleneceklere, yahut evini yenileyeceklere tavsiyeler rica ediyorum.

Konunun en azından bir süre taşınmaması gibi bir isteğim var çünkü diğer bölümlerde cevap alamıyorum sorularıma.Yıl sonuna kadar faydalanabileceğimiz bir KDV indirimi var malum, bu süreyi değerlendirip aradan çıkarmak istiyorum eşyalarımı.

Son düzenleme:
Kurutmalı çamaşır makinesini hiç önermiyorlar. Ben Beko’nun kurutucusunu aldım. Çok memnunum. Ondan önceki de Hoover markaydı

Kurutmalı alma. Yıkama artı kurutma al. Annemde kurutmalı var hiç memnun değil. Bende aynı markanın sırf kurutması var elim ayağım gibi oldu.

Benim beyaz eşyalarım hep Beko bu arada. Koçtaş’tan aldık hepsini. Fiyatı diğer mağazalara göre daha uygun. Satış sonrası hizmeti de kusursuz.

Mutluluklar dilemek için geldim.
Bizim evde ortalama markalar var,hiç bir zaman öyle şu marka olsun diye takıntım olmadı.

Çamaşır makinenizi kesinlikle 10 kilo ve üzeride olabilir öyle alın. Ben 2 kişiyiz diye 7 kilo aldım işler hiç düşündüğüm gibi olmadı.

-Hem yıkama hem kurutma olan makineler hakkında iyi şeyler duymadım. Ben ayrı kullanıyorum.

-Evlenirken mobilyacının kakaladığı büyük konsol ve tekli gümüşlüğü 2 sene içinde sattım. Dolayısıyla yine hediye edilen bardak takımım da şu an koli içinde baza altında atıl duruyor.
Onun yerine alçak bir tv dolabım var.

-Annem benden habersiz almasaydı porselen yemek takımı almazdım. Hem günlük hem misafir için kaliteli tek bir takımım olurdu.

-Yatak odama komodin almadım. İyiki de almamışım yer sıkıntısı olacakmış.

-Bosch markayı tavsiye etmem. Eşimin aklına uyup aldıydık..

Kurutma makinemden acayip memnunum. Arçelik 3880 modeli. Ucuz kurutmalı makineler veya kurutmalı çamaşır makinesi alan arkadaşlarımın makineleri şu an kurutmuyor. Ben hergün kullanıyorum tık demedi. Buzdolabım da Arçelik ve yine çok memnunum. Bulaşık ve çamaşır makinem de Arçelik :KK48: bu ikisinden süper memnunum diyemem çünkü kar gibi beyazlar falan gibi fantezilerim yoktur yıkıyor işte. Bulaşık makinesi de gayet iyi yıkıyor parlak damlasız falan.

Benim önerim deli gibi tabak takımı almamaya çalışın heryer tabak oluyor. Bir misafir bir günlük yeter. Kahvaltı takımına bile gerek yok. Zaten yemek takımının pasta tabakları kullanılıyor. Jumbo nun 5 li kahvaltılık takımı var biraz pahalı ama kahvaltı için elim ayağım. İncik cincik şey almamaya çalışın. Ayy başa dönebilseydim aldıklarımın yarısını almaz tatil yapardım :olamaz:

Ben bu konuda master seviyesine geldim. En son kararım şu ki beyaz eşyalarım bozulunca Arçelik ile değiştireceğim. Gerçi çevremden iki kişi bosch çmşıt makinesi aldı çok mmnunlar. Ama ektrikli süpürgeyi dyson alın çok memnunum.

Hayırlı olsun bende nişanlıyım :)) bizde geçen hafta beyaz eşya baktık. Markasına nişanlım karar verdi ama beraber baktık. Kurutma Makinesi almadık ama biz. Çamaşır Makinesi 9103 yps arçelik. Kullanıcı yorumları falan da çok güzel. Bulaşık Makinesi de içime sindi onun yorumları falan da güzel de modelini bilmiyorum ne yazık ki. Hayırlı olsun :))

Ama mesela geçen sene eve çamaşır Makinesi alacağımızda annem bosch aldırdı. O da çok çok çok güzel. Çok memnunuz. Beyazlarımız falan parladı resmen. Dur modeline bakayım. Vario perfect serie/6 diye yazıyor ama modeli bu oluyor herhalde. Sıemens önermiyorum. Bulaşık makinemiz o ve çiziyor

Bütün beyaz eşyalarım Arçelik. Hepsinden şimdilik çok memnunum (5 aylık evliyim) Buzdolabım dondurucusu altta olan kombi tipi buzdolaplarından. Çok daha ergonomik olduğunu düşünüyorum.
Çamaşır makinemi 10 kg aldım. Özellikle yorgan ve battaniyelerde çok rahatlık yaşıyorum.
Bulaşık makinem 4 programlı, en düşük fiyatlılardan. Ama mükemmel yıkıyor. Leke, kir kalmıyor hiç.

Fazla tabak, bardak, ıvır zıvır mutfak eşyası almamanızı öneririm. 6 kişilik 2 yemek takımım var kombinleyip kullanıyorum.
Tencere olarak granit ve çelik çok kullanışlı. Et için döküm tava kullanıyoruz çok lezzetli pişiriyor.
Kahvaltı takımı falan almadım ben. Gerek de yok boşa yer kaplıyor.
Bol bol cam saklama kabı ve kavanoz ihtiyacınız olacak.
Orta sehpa almadık salona. Salonumuz ferah, süpürge yaparken müthiş rahatlık oluyor.
Biblo, ıvır zıvır süs eşyalarım çok az. Toz alırken rahatım :)

Kurutmalı çamaşır makinalarını pek fazla onermiyor bilir kişiler .Ayrı alacak olursanız kendim Arçelik 3886 KT modelini kullanıyorum yoğun araştırma sonucu bu modelde karar kıldık .Geçen sene fiyat uygundu ama bu yıl nasıl bilmiyorum bir bakın derim.

Öncelikle kurutma makinesini ayri alin bence.birlikte olanlari pek önermiyolar.beyaz esyalarim beko hepsinden memnunum.ayrica vitrin gümüslük o tarz seyler almayin derim bosuna kalabalik.oturma odasi yapmani tavsiye etmem.salonda otur mis gibi.bide ben stor perdelerden hic memnun deilim kullanimi zor yikamasi zor.simdiko aklim olsa hepsini düz tül alirdim.bide süs esyasi hic tercih etmedim nerdeyse.bombos öyle güzel ferah duruyoki :)

Çevre dostu, az su ile yıkıyor ve ekonomik diye aldığım bulaşık makinası hızlı programı ile 4,5 saatte bulaşık yıkıyor. Yoğun programı yaZarsam ağlarım. Bence program sürelerini de araştırın. 9. Yılına giriyor, bozulsa da değiştirsem diye gözüne bakıyorum, tık demiyor körolmayasıca.

Buzdolabım da nasılsa 2 kişiyiz diye ufaklardan. (2 kapılı 1.75 falan) şimdi 4 kişiyiz ve yedi cücelerin dolabı gibi geliyor hem ufak hem sıkışık. 3 kilo sebze alsak savaş çıkıyor içine teperken. Bu da bozulmaya niyetli değil. Bence alabileceğiniz en geniş dolabı alın, evladiyelik oluyorlar, ilerde değiştiririm deseniz de bozulmuyorlar kolay kolay.

Kurutma makinem beko. Tavsiye ederim.

Mutfak robotu adında zibilyon tane parçası olan robotlardan almayın.
Blender mikser ucu olan rondolar varya onlar ideal. Plastik uçlu blender almamalısınız bence.
Çaycı alacaksanız demlik büyük ve metal olmalı :)

X