harbiden bir derdim var yaaa derman olunuz lütfen :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya küfür bile iğrençken
Hani insanın sabrı taşıyor söylüyor o bile saygı bozma durumu
Kaldı ki şiddet..
Küçük çaplı yazmışsın bide
Naptı burnuna pıt mı yaptı parmağıyla? Lütfen sevimleştirmeyin küçümsemeyin şu şiddeti
Yıl 2020.. 2021e ne kaldı şurda..

Ben anlamadım siz bizden ne istiyorsunuz? Çünkü ayrılsam mı yada devam mı etsem diye sormuyorsun. Aslında öyle sormalısın! Birinden Boşanıp tekrar hataya yapışman da saçma olmuş .

sormadım çünkü bu olayda tek çözüm bitirmek oldu ayrıyız zaten bende bu durum karşısında size yazdım

Ya küfür bile iğrençken
Hani insanın sabrı taşıyor söylüyor o bile saygı bozma durumu
Kaldı ki şiddet..
Küçük çaplı yazmışsın bide
Naptı burnuna pıt mı yaptı parmağıyla? Lütfen sevimleştirmeyin küçümsemeyin şu şiddeti
Yıl 2020.. 2021e ne kaldı şurda..
ağzımı burnumu kırmadı demek istediğim açıklayıcı yazmamışım sanırım küçük çaplı şiddet dediğim sözlü ve itmek ki bu da şiddet olduğu için

Sadece şu nu diyorum huylu huyundan vazgeçmez .Hele evlenip boşandığınızı yüzünüze vurmuş ya orada kendini belli etmiş .Birde siz kendinizi eksik görmüşsünüz sanırım boşandığınızdan dolayı onlara fedakarlık yaparak resmen kendinizi onlara adayarak birşeyler ispatlamaya falan çalışmışsınız .Lütfen kendinizi 2.kez yakmayın eş adayı alışmış kızar bağırırım sonra özürdilerim oh ne güzel dünya yaşınız daha genç bence acele etmeyin biraz daha zaman verin ama huy işte başta dedim ya.

Merhabalar;

Liseyi bitirdikten sonra evlendim küçüktüm her şey çok güzel olacak diyerekten,fakat tabi ki öyle olmadı sandığımdan
çok zor bi hayatla karşılaştım,ve sonra 18 ay sonra yollarımızı ayırdık. Tabi ki yapmış olduğum bu hatanın vermiş olduğu pişmanlığı ve üzüntüsünü gerek ben gerek ailem(her zaman arkamda dağ gibi annem vardı) ve çevrem senelerce yaşadık. Aylar geçtikçe toparlanmaya başladım hayatıma yön vermeye çalıştım. Her şeyde yoluna girdi tabi. Mutlu,huzurlu,sosyal,işe giden gelen biri oldum.
Tabi bu sırada hayatıma kimseyi almıycam diye sözler veriyorum :) Her ne kadar inanmasamda :) Elbet olacaktı, ama doğru insan diye tabir ettiğimiz bir beyle :)

Aradan geçti 3 sene :)

Biriyle tanıştım hayat hikayemizi anlatıyoruz birbirimize benim için sorun değil evlenip boşanman insan insan olsun diye diye ilerliyoruz,tabi kendisininde bana benzer hikayesi var tabi ki ama imza yok.(Ne de imza tapu gibi bi şey günümüzde ama o sonuçta benim gibi evlendi ayrıldı diye anılmıyor :) )

Birbirimizi çok seviyoruz sevgimizle alakalı hiç bir problem yok net bi şekilde. Fakat aklınıza gelecek ilişkide kötü ne varsa yaşandı bu 4 senede ufak çaplı şiddet,kıskançlık,küfürler,kız olayları.....(şu an 27 yaşındayım).Ben çok seviyorum diye emek verdim diye her hatasını kabul ettim özürler,ağlamalar...

Aileside beni seviyo tabi sonuçta ben oğlunun her hatasını kabul eden ev işinde becerikli evi çekip çeviren çalışkan bir kadınım :) Niye istemesinler ki ? Sonuçta sadece evlendim ayrıldım kötü bi insan değilim.Ama tabi ben evlenip boşandım diye hep kötü hissettim kendimi ama düşündüğüm gibi olmadı gayet ılımlı çok normal hayatta böyle şeyler olabilecek tarz yaklaşımları oldu.

Gel gelelim ki erkek arkadaşım benim için ölüp bitiyo ve bunu herkes biliyo aileler tanıştı ama annem istemedi iyi şeyler duymadığından dolayı.(ama ben hiç bir şekilde bana yapılanları aileme bahsetmiyorum) Her şey iyi deyip geçiyorum,doğal olarak annem takipte seni üzerse ağlatırsa şiddet varsa kıskançlığı üst seviyelerdeyse arkadaş çevresi iyi değilse asla kendini kötü hissetme bırak çünkü sen benim evladımsın der canım annem melek annelerimiz.

Bi şekilde ikna ettim ve nişan tarihi belirlendi. Nişan olmadan paattttttt diye benim erkek arkadaşım rahatsızlandı ve 1.5 ay hastanede yattı ve ben her zaman yanında kaldım hastanede geceli gündüzlü yemeden içmeden uyku uyumadan sonuçta böyle bi durumda kimse kimseyi bırakamaz.Hastaneden çıktık evindede 1 süre baktım annesi gece bende gündüzleri bakıyordum. her neyse 6 ay sonra nişan oldu her şey güzel ama böyle dediğime bakmayın bırakmak için çok çabaladım ama olmadı baskı ve ısrardan dolayı hep bi vicdan oldu bende.

Neyse biz evlenince başka bir şehirde yaşama kararı aldık herkesten uzak. Ve gitmeden önce bize ailecek yemeğe geldiler bi sorundan dolayı ben üslup olarak ters bi cevap verdim kayınvalideme oda doğal olarak alındı ve annem uyardı ayıp ettin kendi evinde öyle ters cevap verme diye konuşma fırsatım olmadı ertesi gün yola çıkıcaz diye geldikten sonra evine gidip gönlünü almayı düşünüyordum ama emin olun saygısızlık değil sadece oğluyla alakalı bir detay. neyse gittik ev bakmaya herkes ev bakmaya gittiğimiz biliyor tabi düğünden önce alalım yavaş yavaş öderiz diye 4 günlüğüne gittik 2 gün ev bakıcaz zaman kalırsa biraz da tatil yaparız diye.

Gel gelelimki bizim ev bakmaya gideceğimizi bilen kayınvalide ve görümce adayım kıskançlık krizleri başladı sonuçta biricik evladı biricik abisinin evlenmesine ramak kalmış :) tabi ben bu 4 senede ailesine de yapacağımı yapıyorum hediye ev temizliği erkek arkadaşımın hasta zamanında manevi destek. Sevgiliyken sırtımı sürekli kayınvalide sıvazladı oğlunun her hatasında sen yaparsın kızım bırakma kızım sen bırakırsan oğlum yaşayamaz kızım diye diye beni işlediler her şey onlar için iyi olduğu için ben o sırada ideal gelin adayıyım :)

ev baktık yemek yiyoruz evdeki olayla alakalı konuşuyoruz nişanlımla her şey güzel gayet ılımlı yaklaşıyo saygısızlık yapmadın sen annem zaten benimle alakalı olan tüm laflara darılır anne olduğu için diyor, aradan 5 dk geçmeden bu dünyada benim için 1.annem 2.kız kardeşim 3.sen dedi :) bende darıldım surat yaptım neden kategoriye koyuyorsun hayatımda 3 önemli kadın var sizsiniz de geç.
daha sonra tartıştık bu laf üzerine ve bana eski eşle vurdu insan insan olsun diyen sevgili nişanlım :) tabi tartışma şiddetlendi ve bana S***** G** (Defol) dedi :) tabi bende bu su sırada durur muyum durmam darma duman ettim ağzıma ne geldiyse söyledim.Neyse ertesi gün oldu ve özür diledi üzüldü ağladı yine öyle söylemek istemedim bilmem ne tabi biz gece fotoları falan kaldırdık ayrıldık attım yüzüğü.Ama ben yine aileye yansıtmama derdindeyim ama fotolar kalkınca kayınvalide sürekli bizi izlediği için anladı yana yakıla aradı açmadım konuşmak istemedim.Neyse annemler akşam çaya gitmiş başlamış her seferinde hırsını benden çıkarıyo diye(evde cevap verdiğm için) her seferi dediği bi kere cevap verdim diye kötü oldum oğlu onu aramış sen karışıyosun her şeye diye çünkü fark edip herkesi arayıp ne oldu bunlara diye ve bi çok kez yaptığı için bu tarz karışma muhabbetlerini oğlu çok kez uyardı yapma karışma diye.Ve annemde duyduğu için huzursuz şu an.Ben değiştiriyormuşum oğlunu bana çok şey yapıyormuş ona yapmıyormuş :)

Gittik ve görümce adayım yazmış mesaj atmış senede iki kere tatile gidiyosunuz bilmem ne :) 20 yaşında bu arada.
yazdım görümceme napıyosun diye amcamlardayım yazmış sadece bende iyiyim sağol dedim :)
neden bizimle gelmek isteyeceğini söylemedin ne zaman istedinde yapmadık ben seni istemiyor muyum dedim ne cevap verirse beğenirsiniz ben tatil delisi değilim ne yapıyorsanız yapın ben bi şey istemiyorum yazmış bende peki dedim(ve abisiyle arasında 10 yaş olduğu için ben hep nişanlımı uyardım o genç kız bu kadar sıkma ne istiyosa al ben bunları yapınca görümcem beni abla olarak gördü sen benim için yenge değil ablasın benim için bizim için her şeyi yapıyosun diyen görümcecim)

hem tatil delisi diyo bana hemde ev bakmaya gittiğimizi biliyor.

Şimdi sonuç olarak ben çok şey verdiğim için ve mesafe koymadığım için bunlar benden hep bi şeyler bekler olmuş bunu anladm
ve aklıma şu geliyor ben sizin için oğlunuz dahil olmak üzere bi çok şey yaptım ne yaptımda bunlar oldu..
Bi insanı 40 gün taşı 1 gün taşıma senden kötüsü yok derlerdi,meğer ne kadarda doğru.

Çok uzun yazdım ama günlerdir toparlayamıyorum kendimi kimseyle konuşmuyorum yardımcı olursanız sevirim sonuçta bir kadın olarak fikirleriniz daima önemlidir okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.
Evlendikten sonra iyice işin içinden çıkamazsın boşver hayat uzun belki karşına başkası çıkar veya yalnız da mutlu olabilirsin kendini yorma kimse için bu kadar kurtulmaya bak bence

ağzımı burnumu kırmadı demek istediğim açıklayıcı yazmamışım sanırım küçük çaplı şiddet dediğim sözlü ve itmek ki bu da şiddet olduğu için
Bugün iter
Yarın daha şiddetli iter düşer kafanı yararsın
İlerde tokat atar
Şunun gibi düşün; bugün salak dedin tepki vermedi hala senle
Yarın sinirlendiğinde gerizekalı dersin çünkü salağa tepki vermemişti
Sonraki gün ş.siz dersin ne de olsa küfürü kaldırıyor diye
Şiddet de öyle
İttim birşey demedi
Tokat atsam da ayrılmaz
Dövsem de gitmez nasılsa diye diye artıyor
Gözlemlemiyor musun? Çoğunlukla yuvam ilişkim bitmesin diyen kadınlarımız en büyük şiddeti görüyor dahası hayatından oluyorlar
Bunlar ufak sinyaller
Görmek isteyene

aynı düşüncedeyim ama sürekli beni bi şekilde sindiriyo sensiz olmaz yapamam ve ölme gibi en son 9 ay ayrı kaldım anlatmaya dermanım yok artık o sırada ne olduğuna dair
Sensiz yapamam ölürüm diyenler yapiyo ölmüyor asıl blöf bunlar

Zaten bir kez boşanmışsın evet bu işler kısmet ama gerçekten doğru bir insan dediğiniz biri olsun hayatınızda
anlattığın kadarıyla damat adayı zaten sıkıntılı bir insan hayat arkadaşı karısı olmaya ramak kala sizi eski eşinizden vuruyorsa kİ anlattımınızda büyük bir mesele yokken hiç ama hiç kendinize yazık rtmeyin
Birde damat adayına ilaveten görünce ve kv var bence yüzük atmakla iyi yapmışsınız kesinlikle dönmeyin

aynı düşüncedeyim ama sürekli beni bi şekilde sindiriyo sensiz olmaz yapamam ve ölme gibi en son 9 ay ayrı kaldım anlatmaya dermanım yok artık o sırada ne olduğuna dair
Sadece tehtit emin ol kimse kimse için ölmez. Eski sevgilim annesini yolladı babası bile geldi yanıma oğlum odaya kendini kapattı kendine birşey yapacak gel diye Bi kere gitsem zaten affedecektim dayanamayıp ama ne oldu biliyor musun en yakın arkadaşımla nişanlı kendisi bensizlikten değil mutluluktan ölecek :ukala: bunların hepsi seni elinde tutmak için psikolojik siddet

Ama canım bütün ayrılıklarda karşı taraf sensiz olamam der ki . Bunu göze al şu yazdığın ilk paragrafta
Her şeyde yoluna girdi tabi. Mutlu,huzurlu,sosyal,işe giden gelen biri oldum.
burdan sonrası hata yapıyosun. Kendine değer ver. Hayatında illa birisi olsun diye olmasın. Sana değer versin. Başka adam mı kalmadı. Kendinide üzme annenide. Oda sensiz yaşayamam diyor çünkü senşn gibi alttan alan fedakarlık yapan küfür ettiği halde gitmeyen zor bulacak da ondan. Sen kendine değer verirsen kimse sana şiddet küfür vs. Yapamaz. İzin verme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X