Hasar gören tv yi devlete bildirmeli miyiz ?

O sacma listeyi gordum, yok artık dedim
Kasigindan tabagina, Herseyi markasiyla fiyatıyla.
Salondaki obje ve bir de cokca şişe ve kavanoz,
yatak odasındaki parfum, kozmetik, kişisel bakim vs.
Kavanoz ya kavanoz bunun kirilmasi ne kadar zarar verebilir insanin butcesine sanki insan utanir soylerken

bildigim kadarıyla zorunlu deprem sigortanızdan karşılanacak bu ücretler. şımarıklık değil yani hak bu.. bence yazın. her zaman en kötüyü düşünüp halimize şükretmekten ilerleyemiyoz bence :KK64:
Ev bize ait degil kira onun disinda ozel bir sigortaya sahip esyamiz yok tv alirken 800 tl farkla kasko teklif etmislerdi kabul etmemistik ne buyuk aptallik keske yaptirsaydik

Listeyi görmedim ama eğer deprem sigortanız varsa ekspere bunu bildirmek sizin hakkınız. Zaten sigorta eşya zaiyatı ve binanın kendi zaiyatı ayrı kalemler olarak ödeme yapıyor örneğin 500 bin TL ağır hasarlı binaya 30 bin TL eşyaya para ödüyor.
Eğer binanız ağır hasarlı, yıkılmış veya acilen boşaltılması (eşya dahi alınamaz halde acil) haldeyse size bir miktar eşya, taşınma ve gerekli halde kira parası ödeyecektir zaten.
Ev kira ev sahibi de zorunlu deprem sigortasi yaptirmamistir köyden bozma bir yer sehir degil diye kesin yaptirmis olsa soylerdi esyalarin da kaskosu yok zaten

Ev kira ev sahibi de zorunlu deprem sigortasi yaptirmamistir köyden bozma bir yer sehir degil diye kesin yaptirmis olsa soylerdi esyalarin da kaskosu yok zaten
Zorunlu deprem sigortasını kiracı olarak kendi adınıza yaptıramazsınız ancak ev sahibinizle görüşüp siz sigorta ettiren sıfatıyla gidip ev sahibiniz adına poliçe kestirebilirsiniz.
Bunun dışında devlet tvyi öder mi bilmiyorum. Çok çok geçmiş olsun.

Önceki depremde dışarda kalan insanlar için dağıtılan battaniyeleri evi zerre hasar görmemiş kadınlar alıp hasarsız evlerine götürmüşlerdi,hiç aklımdan çıkmıyor benim o sahne. Alip nasıl kullanabildiler ,nasıl iclerine sindi diye düşünmüştüm izlerken.
Parfümdür,biblodur bunları talep etmek aptalca yani,tvdir,buzdolabıdır bunlar temel eşyalar muhakkak talep edilebilir. Zaten uygun görülmezse karşılanmaz diye düşünüyorum, hakka falan girmezsiniz üzulmeyin. Geçmiş olsun,Allah tekrarını yaşatmasın.

Hakkınızsa tabi ki bildirin. Neyin hakkına gireceksiniz anlamadım
Çünkü senin benim vergilerimle ödenecek o parfümler vs , ben hakkımı vermiyorum parfümü kırılana, evsiz barksiz kalana elbette destek olunsun , hepimiz olalım ama ne alaka yahu parfüm sisem kırıldı devlet ödesin, devlet demek ben demek sen demek , neden ödeyelim parfümü?

Çünkü senin benim vergilerimle ödenecek o parfümler vs , ben hakkımı vermiyorum parfümü kırılana, evsiz barksiz kalana elbette destek olunsun , hepimiz olalım ama ne alaka yahu parfüm sisem kırıldı devlet ödesin, devlet demek ben demek sen demek , neden ödeyelim parfümü?
Parfüm okey. Tv için dedim ben. Bu devirde bu kadar hassasiyet fazla. Tv tabi ki bildirilmeli. Bir tv olmuş kaç bin

Herkes kendi kalbinin ölçüsünde hareket eder.
Siz vicdanınız rahat bir şekilde TV'yi yazın. Zaten bir kritere göre belirleyecekleri için hakka girerim korkunuz olmaksızın yazın. Devlet nihayetinde belli bir bütçeyi önem sırasına göre kullanacaktır.
Lüks kullanım eşyalarını yazanlar ise toplumda da her zaman kendini düşünen, empati yoksunu insanlardandır.
Çok geçmiş olsun, Allah daha büyüklerini yaşatmasın ülkemize.

Tv yi bildirin bence. Deprem bölgesindeym, ogretmen arkadaslarim gorevlendirildi bir vazoya bile 1000 liralik deger bictirmeye calisanlr var. Cok yazık nasil insanlar var yaa anlamis degilim. Bu arada fotoda ekliyim

Eklentiler

• 64D2D5BD-62D5-4EFC-8201-190946555A42.jpeg
    64D2D5BD-62D5-4EFC-8201-190946555A42.jpeg
    97,4 KB · Görüntüleme: 46
Sen yaz tabii ki. hakkınsa, onların odeme yapacağı kriterin içine giriyorsa öderler,yoksa kabul etmezler. Hiç kimsenin hakkına girecek bir konu değil. "Bilmemnerede tanıdığım var,bizim tvyi ona söylesek parası ödenir" deseydin bu hakka girmek olurdu

Zaten yeni ödeneklerde limit belirttiler firsatcilarin önüne gecmek icin. Cok haklisiniz.

Zorunlu deprem sigortasını kiracı olarak kendi adınıza yaptıramazsınız ancak ev sahibinizle görüşüp siz sigorta ettiren sıfatıyla gidip ev sahibiniz adına poliçe kestirebilirsiniz.
Bunun dışında devlet tvyi öder mi bilmiyorum. Çok çok geçmiş olsun.
Yakin zamanda bunu arastiracagim bilmiyordum acikcasi

Önceki depremde dışarda kalan insanlar için dağıtılan battaniyeleri evi zerre hasar görmemiş kadınlar alıp hasarsız evlerine götürmüşlerdi,hiç aklımdan çıkmıyor benim o sahne. Alip nasıl kullanabildiler ,nasıl iclerine sindi diye düşünmüştüm izlerken.
Parfümdür,biblodur bunları talep etmek aptalca yani,tvdir,buzdolabıdır bunlar temel eşyalar muhakkak talep edilebilir. Zaten uygun görülmezse karşılanmaz diye düşünüyorum, hakka falan girmezsiniz üzulmeyin. Geçmiş olsun,Allah tekrarını yaşatmasın.
Bizim 99 daki kasim depreminde evimiz agir hasar alip yikilmisti icinden perdeleri bile alamamisiz 3 sene tek oda prefabrikte yasadik ama o zaman bile annem lukse kacacak derecede fazla esyayi yardimi benim basimi sokacak odam var diyip kabul etmemisti o zamanlar yurtdisindan bile yardimlar gelmisti zamaninda biz de evsiz kaldigimiz icin belki de bu hassasiyetim

X