Hassas olanlar okumasın !!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dilos6342

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
1.282
805
Kayınbabamin durumundan bahsetmiştim vefat etti (mekanı cennet olsun) olay pazar gecesi başladı bugün gömdük. eşim korona dedi görümcem korona değil olsa bilirdik dedi zaten akciğer kanseri en ufak soğuk algınlığında bile çok etkilenir (birde bunun kavgasını yaptılar) herkes maskeyle katıldı.nekadar güvenilir bilmem ama orda olmam gerekiyordu.aileme kadar herkes gitmiş benimde gitmem gerekiyordu bunca yıl hatırına ve hernekadar ara sıra atismamiz olsada (ufak şeyler) birgün kalbimi kırmadı beni üzecek bir lafta bulunmadı orda olmam gerekiyordu..ağlayanlar feryat edenler bilirsiniz bir cenaze kalkınca neler yaşanır.kendi öz babam olsa bukadar ağlardim bukadar üzülürdüm.bunun yazarken bile gözyaşım durmuyor ( ama alışacağız insan nelere alismazki) şuan eşim orda ben oğlumla eve döndüm bukadar dayanabildik daha sonra tekrar gideceğim.cenaze geldi kapı önüne (dağ gibi adam deriz ya öyle biriydi kp) bu haldemi eve gelecektin diye iç geçirdim. mezarlığa geldik kaynanam gitti yüzünü açtı ağladı ağladı sarıldı öptü.(zaten dünden beri perişan halde) sonra o çıkti görümcem girdi bende arkasından girdim hayatımda ceset görmemiş ben.nasil bunu yaptım hala inanamıyorum.(eşim zaten gomulene kadar yanındaydı agliyip duruyordu. Görümcem yüzünü gördü ben gördüm (çok korktunctu o dağ gibi adam nasıl bu hale geldi. Gözünun yeşili pörtlemis ağzı açıkta kalmıştı. Ben onun şokunu yaşarken görümcem pat diye ayak dibine düştü.kafasini çok fena yere çarpti sonra eşim kucaklayıp dışarı çıkardı Su falan kolanya döktüler.kendine gelir gelmez hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.o sahne ömrüm boyunca aklımdan gitmez.hele kayinbabami o halde gormem çok kötü oldu hepimiz için hepimiz için çok çok kötü oldu.keske onu görmeseydik enazindan iyi hali kalırdi hep aklımızda şimdi ise ölmüş hali kalacak. Baya içim dolu kızlar konuşmak istedim
Başınız sağolsun öncelikle. Anlattıklarınızı okuyunca aklıma dedem geldi. O da akciğer kanseriydi ve hayatımda gördüğüm tek cenaze onunkiydi. Çok küçüktüm yüzünü hiç kötü hatırlamıyorum ama o da çok zayıflamıştı az çok hatırladığım kadarıyla. Köylük yer herkes bakmıştı cenazeye aslında böyle bir de herkesin göreceği şekilde bakılmaması gerek ama bakıldı işte.
Sonra da babacım.. Daha 10 yaşındaydım beraber kaza geçirdik birçok şeye bilincim açık şahit oldum. Ama onu son kez görmeme izin vermediler küçüğüm diye, ama ben zaten birçok şeye şahit olmuştum. Gören herkes çok güzeldi yüzü gülüyordu demişti o kadar merak etmiştim ki göremediğim için hayatımdaki en büyük pişmanlığım budur. Keşke son kez görebilseydim.
Ama sizin durumunuzda keşke ilk gören insan ona göre yönlendirseydi sizi. Herkesin bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum, özellikle böyle bir hastalıkta dedemden bildiğim kadarıyla çok zayıflıyorlar, çok ağır bir hastalık maalesef. Mekanı cennet olsun görmemeniz sizin için daha iyi olurmuş ama yapacak birşey yok, umarım aklınızı birazda olsa dağıtabilecek bişeyler bulursunuz 😔

ferb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2014
1.910
2.911
Bly Manor Bly Manor Başın sağolsun. Mekanı cennet olsun inşallah. Son bir yıldır ne çok benzer şeyler yaşıyoruz seninle. Çocuklarımızın durumu, sonra kayınpederlerimizin kanserden vefat etmesi. Benim Kayınpederim de Ağustos ta vefat etti. Son bir yıldır tedavisi için dönüşümlü bizde ve kayinbiraderimde kalıyordu. Son zamanların çoğu bizdeydi. Çünkü tedavi işlemleriyle eşim ilgileniyordu. Artık ölümüne yakın köyüne döndü. Öldüğü sabahın gecesi hep yanındaydık. Hep dua ettik. Son nefesini yanımda verdi. O an aklıma mıh gibi kazındı. Allah rahmet eylesin 😔

Limonlu Su

"Nasipten öte yol yok, her şeyin hayırlısı."
Üyelik İptali
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2020
9.889
22.165
Kanser hastalığı çok berbat bir hastalık benim babam gözümün önünde eridi ben babamın cenazesinden sonra hiç bir taziyeye gidemedim onu atlatamadim uzun bir süre dayimin vefatından sonra alıştım dedim ama halen alışamadım. Keşke yüzünü gormeseydiniz. Çok üzüldüm başınız sağolsun Rabb'im herkese sabır versin

ASSOSyal

sosyal 🍒
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
28 Haziran 2011
33.564
89.387
Ah Canım benim zaten anksiyeten var keşke hiç bakmasaydın. Çünkü bu herkesin yaşayabileceği birşey değil. Güzel şeyler düşünmeye çalış ,oğluna sarıl. Inş çabuk atlatırsın. Tekrar başınız sağolsun 🤲💜

BiscolataM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2018
460
600
Ölüm çok acımasız bir sekilde hayatımızın orta yerinde 🥺
Keske gözlerini ilk öldügünde kapatsalarmıs

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1150 gün geçti.

raava

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2011
2.798
9.687
Öncelikle başınız sağolsun.Babamın cesedini gördüğümde yaşadığım şaşkınlığı hayatım boyunca unutamam. Babam değildi, kimse beni inandıramazdı. Hatta anlık bile olsa ölen babam değil demekki, yoğun bakımdaki başka biri diye salakça bir umut bile düşmüştü içime. Ama acınız yıllandıkça kötü görüntüler silinip gidiyor. En güzel güldüğü anı buluyorsunuz hatıralarınızın içinden hep o geliyor aklınıza, içinizi ısıtıyor. Şimdi sabredip acınızı yaşamaktan başka çare yok maalesef. Toprağı bol, mekanı cennet olsun.

benYAZ

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2014
3.783
5.625
başın sağolsun, Allah geride kalanlara sabır versin.
hayatın acı gerçekleri. benim de birkaç kere böyle zor anım oldu. hep keşke dedim olmasaydı.
rabbim ölümün de hayırlısını versin ama birinci dereceden yakınım görmesin de görmeyim de. o an unutulmuyor. aklında hep o görüntü.
bu çaba geçici olan bu tasa neden diye hayatı sorguluyorsun. bu tecrübe benim için herşeyin anlamını değiştirmişti.
can çıkıp, ruh bedeni terk edince, geride kalan beden yabancı oluyor.

Lkmelms1

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
189
176
25
ölüm en çok korktuğum şey olabilir. sevdiklerimi kaybetmek, ya da sevdiklerimden erken ayrılmak.. bi dönem bunu düşünerek ve saçma sapan ölüm videoları izleyerek kendimi zorla hasta etmiştim. en yakın arkadaşımı morgda gördüm. geçen sene de beni büyüten kadın, babannemi kaybettim. o telaşeler, hengameler hepsi o kadar yorucu ki çok iyi anlıyorum sizi. en çok zoruma giden şey olmuştu. bedenden ruh çıktığı zaman yani artık ölü olduğun zaman etrafındakiler bile senin adını unutuyor. 'cenaze' oluyor adın. cenaze nerede? cenazeyi ne zaman alacağız? garip hissediyor insan. fotoğrafını asmanız o anki yüzünü unutmayı kolaylaştırabilir. kafanızdan atmaya çalışın. zaten bir süre sonra istemsiz alışıyor ve güzel hatıralarla yaşıyorsunuz. başınız sağolsun..

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

HepmigencizHepmiguzel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
506
883
37
Kayınbabamin durumundan bahsetmiştim vefat etti (mekanı cennet olsun) olay pazar gecesi başladı bugün gömdük. eşim korona dedi görümcem korona değil olsa bilirdik dedi zaten akciğer kanseri en ufak soğuk algınlığında bile çok etkilenir (birde bunun kavgasını yaptılar) herkes maskeyle katıldı.nekadar güvenilir bilmem ama orda olmam gerekiyordu.aileme kadar herkes gitmiş benimde gitmem gerekiyordu bunca yıl hatırına ve hernekadar ara sıra atismamiz olsada (ufak şeyler) birgün kalbimi kırmadı beni üzecek bir lafta bulunmadı orda olmam gerekiyordu..ağlayanlar feryat edenler bilirsiniz bir cenaze kalkınca neler yaşanır.kendi öz babam olsa bukadar ağlardim bukadar üzülürdüm.bunun yazarken bile gözyaşım durmuyor ( ama alışacağız insan nelere alismazki) şuan eşim orda ben oğlumla eve döndüm bukadar dayanabildik daha sonra tekrar gideceğim.cenaze geldi kapı önüne (dağ gibi adam deriz ya öyle biriydi kp) bu haldemi eve gelecektin diye iç geçirdim. mezarlığa geldik kaynanam gitti yüzünü açtı ağladı ağladı sarıldı öptü.(zaten dünden beri perişan halde) sonra o çıkti görümcem girdi bende arkasından girdim hayatımda ceset görmemiş ben.nasil bunu yaptım hala inanamıyorum.(eşim zaten gomulene kadar yanındaydı agliyip duruyordu. Görümcem yüzünü gördü ben gördüm (çok korktunctu o dağ gibi adam nasıl bu hale geldi. Gözünun yeşili pörtlemis ağzı açıkta kalmıştı. Ben onun şokunu yaşarken görümcem pat diye ayak dibine düştü.kafasini çok fena yere çarpti sonra eşim kucaklayıp dışarı çıkardı Su falan kolanya döktüler.kendine gelir gelmez hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.o sahne ömrüm boyunca aklımdan gitmez.hele kayinbabami o halde gormem çok kötü oldu hepimiz için hepimiz için çok çok kötü oldu.keske onu görmeseydik enazindan iyi hali kalırdi hep aklımızda şimdi ise ölmüş hali kalacak. Baya içim dolu kızlar konuşmak istedim

Allah rahmet eylesin , çok üzüldüm , biz de 2 sene önce kaybettik kendisini , aynı şeyi söylemiştim kendi babam kadar severdim ben de, hala daha ağlarım arkasından. Bir kez incitmedi ne beni ne eşimi , ne bir başkasını. Maaşını çektiği bankanın müdürü bile , banka gişe çalışanları bile ağladı haberi alınca , o kadar iyi yürekliydi. Bazen onu çok özlüyorum :KK43:

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :107.70 Kg. Şimdiki Kilom :75.0 Kg.

begumdemir2020

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
707
2.176
40
Ben onu hiç öyle görmedim zayıflıktan kemikleri gözüküyordu.halbuki kanserden önce iri yapılı bir adamdı.okadar etkilendimki iyiki görmüşüm demem ama inşallah o anı unuturum
Başınız sağ olsun. Allah sabır versin.
Sevdiklerini kaybeden herkese de baş sağlığı diliyorum bu vesileyle.
Belli ki bu kayıp sizi çok etkilemiş.
Hassas olanlar okumasın yazmışsınız. Çok değil herkes kadar hassasım ancak itiraf etmeliyim ki rahatsız edici detaylara girmişsiniz.
Bence kaybettiğiniz kp'e saygı açısında da "gözünün yeşili pörtlemiş, ağzı açık kalmış, kemiği" vs. bu kadar detay paylaşmasanız daha iyi olurdu. Hissettiğiniz acıyı ve üzüntüyü anlatmak için bu detaylara gerek olduğunu düşünmüyorum. iyi yönlerinden bahsedebilisiniz.

Bly Manor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2017
8.546
11.402
26
Başınız sağ olsun. Allah sabır versin.
Sevdiklerini kaybeden herkese de baş sağlığı diliyorum bu vesileyle.
Belli ki bu kayıp sizi çok etkilemiş.
Hassas olanlar okumasın yazmışsınız. Çok değil herkes kadar hassasım ancak itiraf etmeliyim ki rahatsız edici detaylara girmişsiniz.
Bence kaybettiğiniz kp'e saygı açısında da "gözünün yeşili pörtlemiş, ağzı açık kalmış, kemiği" vs. bu kadar detay paylaşmasanız daha iyi olurdu. Hissettiğiniz acıyı ve üzüntüyü anlatmak için bu detaylara gerek olduğunu düşünmüyorum. iyi yönlerinden bahsedebilisiniz.
İçimden ne geçtiyse onu yazdım malesef aklımda o sahneden sonra iyi hali kalmadi.bas sağlığıniz için teşekkürler ben oraya gidiyorum saolun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.