Hasta babama kardeşimin gelmemesi

Tekbirkul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2020
101
89
Kızlar hemen konuya giriyorum babam şeker hastası ayak yarası var enfeksiyon vücuduna gelmiş değerleri yüksek sürekli usuyup kusuyor. Dün ambulansla götürmüş annem bugün bizi aradı eşim götürdü. Kardeşim 40 km mesafede bekar. Gel diyorum hiç değilse babama moral olur yarın gelicem diyor babam zaten 1 haftadır hasta.. kardesimde sırf şehirlerarası gezmek için son model motor alan insan parasında var yani. O kadar canımı sıkıyor ki bu durum 22 yaşında cahilligine mi versem yoksa ben mi abartiyorum lütfen deyin. Amcam da gün içinde ziyaret ediyor. Amcam eniştem var ya bende yarın gelirim diyor. İyi de benim eşim ve amcam bile oğlunun yanında bir adım uzak kalmıyor mu kardesimin yarını beklemesi gerekiyor mu bir de kendi işi istediği zaman gelir diyorum ama yok tartışarak kapattık telefonu

Klasik bencil tip.
Umursamıyor demekki, sorumluluk duygusu gelişmemiş. Çok üzüldüm adınıza, bir taraf kendini hırpalarken diğer tarafın umurunda değil. Umarım bunu anneniz babanız da görüyordur, görmemeleri daha büyük sıkıntı.
Çok geçmiş olsun bu arada, inşallah iyileşir babanız sağlığına kavuşur

Ya şöyle babamda gelmesin gerek yok diyor. Hatta kardeşim anneme geleyim mi diye sormuş o da yok demiş ama bence öyle sorması bile hata. Bas gel işte. Araları normal bozuk degil. Annem babam gelmesin gerek yok diyor kardeşimin canına minnet koluna girerek zor goturduler babamı hastaneye.

Ya şöyle babamda gelmesin gerek yok diyor. Hatta kardeşim anneme geleyim mi diye sormuş o da yok demiş ama bence öyle sorması bile hata. Bas gel işte. Araları normal bozuk degil. Annem babam gelmesin gerek yok diyor kardeşimin canına minnet koluna girerek zor goturduler babamı hastaneye.
Niye gerek yok anlamadım?
Hastane işleri ve hasta bakmak çok stresli oluyor zaten sorması başlı başına hata. Gelmemek için soruyor zaten gelmek istese, bakanların durumunu düşünse gelir zaten. Siz de gitmeseydiniz madem gerek yok🤦🏼‍♀️
Anne babalar bu dengeleri sağlayamıyor en çok bu zoruma gidiyor ya gerçekten.

Kızlar hemen konuya giriyorum babam şeker hastası ayak yarası var enfeksiyon vücuduna gelmiş değerleri yüksek sürekli usuyup kusuyor. Dün ambulansla götürmüş annem bugün bizi aradı eşim götürdü. Kardeşim 40 km mesafede bekar. Gel diyorum hiç değilse babama moral olur yarın gelicem diyor babam zaten 1 haftadır hasta.. kardesimde sırf şehirlerarası gezmek için son model motor alan insan parasında var yani. O kadar canımı sıkıyor ki bu durum 22 yaşında cahilligine mi versem yoksa ben mi abartiyorum lütfen deyin. Amcam da gün içinde ziyaret ediyor. Amcam eniştem var ya bende yarın gelirim diyor. İyi de benim eşim ve amcam bile oğlunun yanında bir adım uzak kalmıyor mu kardesimin yarını beklemesi gerekiyor mu bir de kendi işi istediği zaman gelir diyorum ama yok tartışarak kapattık telefonu
Hayırsız evlat işte aralari iyiyse sorun yoksa insan babası hastayken gelip bakmazmi ziyaret etmezmi hiç?Zaten belli yaşa gelmişler bu gun varlar yarın yoklar böyle davranmamalı.
Allah babanizada acıl şifa versin inşallah.

Kardeşiniz gerçekten çok sorumsuz. Ama bu durumda yapabileceğiniz bir şey yok. Gelmek istemeyen adamı kolundan tutup zorla getiremezsiniz

Sevmiyodur. Araları kötüdür kinlidir belki. Benim bir yakınım ölüm döşeğindeki babasının yanına aylarca gelmedi bir kez misafir gibi gelip gitti ölünce de babasının kendisine olan borcunu aldı gitti. Babası iyi bir insan da değildi yani ikisinin arasındaki ilişkiden kaynaklı.

Düşüncesiz.Sizde babanıza birşey yok gibi yapın dahada üzülmesin adam.Allah yardımcınız olsun ne denir Allah hepimize evladın hayırlısını versin diyesim geldi sinirlendim gece gece

X