Hastalık hastalığımı gerçek hastalık mı anlayamıyorum

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.068
553
Merhaba
Ben 5 ay önce dış gebelik ameliyatı geçirdim, biraz zor bir süreç oldu benim için. O günden beri sürekli vücudumda birşey varmış gibi geliyor.
Önceden hiç böyle değildim, hasta olduğumda doktora bile gitmezdim evde kendi kendimi iyileştirmeye çalışırdım
Şimdi vücudumda biryerim ağrısa kanser miyim acaba diye düşünmekten bir hal oluyorum. Etrafımda şu zamanlarda kanser olan ve kanserden ölen birçok kişi duydum bunların üzerine birde yanımdakilerin hep aşı yüzünden aşı olduğundan beri kanser vakaları arttı, kalp krizi arttı gibi konuşmaları beni o kadar çok etkiliyor ki vücudumun her yerini dinliyorum

Bu ay ilk defa ayda iki kez adet oldum. Ertesi gün kadın doğum doktoruna gittim, çoğu kadında olabileceğini söyledi ama benim için hiç rahat değil, ameliyat yapan doktorum ameliyatta yumurtalığıma zarar verdi diye endişe ediyorum
Daha önce defalarca kan tahlili yaptırdım, akciğerime baktırdım vs
Şu sıra boynuma takıldım, sağ tarafım kulağımın hemen altı çene kemiğinin orası çok acıyor kabakulak olmuşum gibi ama ben küçükken kabakulak geçirmiştim. Başımı sağa doğru çevirdiğimde acıyor,elim sürekli orda sert birşey geliyor mu diye kontrol ediyorum artık kafayı yemek üzereyim
Bir gün çok iyiyim hiç birşeyi takmıcam derken, bir haber aldığım zaman yada birşey okuduğum zaman çok etkileniyorum
Bu ne kadar zor bir durummuş. Birşey varsa geç farkedilmesin diye düşünüyorum.
Ben nasıl atlatıcam bu durumu
Keşke aşı olmasaydım

Şuana kadar domuz gribi dahil bütün aşıları yaptırdım çok şükür bana bir şey olmadı. Olanlar da vardır bunyeden bünyeye değişir. Yaşadığınız dış gebelik sizi tedirgin etmiş olabilir. Mevsim değişikliğinden kaynaklı uykuda terleyip soğuk hava da vurmussa o zorlanma boyunda normaldir. Biraz sakinlesmeye çalışın uzman yardımı alın

Merhaba
Ben 5 ay önce dış gebelik ameliyatı geçirdim, biraz zor bir süreç oldu benim için. O günden beri sürekli vücudumda birşey varmış gibi geliyor.
Önceden hiç böyle değildim, hasta olduğumda doktora bile gitmezdim evde kendi kendimi iyileştirmeye çalışırdım
Şimdi vücudumda biryerim ağrısa kanser miyim acaba diye düşünmekten bir hal oluyorum. Etrafımda şu zamanlarda kanser olan ve kanserden ölen birçok kişi duydum bunların üzerine birde yanımdakilerin hep aşı yüzünden aşı olduğundan beri kanser vakaları arttı, kalp krizi arttı gibi konuşmaları beni o kadar çok etkiliyor ki vücudumun her yerini dinliyorum

Bu ay ilk defa ayda iki kez adet oldum. Ertesi gün kadın doğum doktoruna gittim, çoğu kadında olabileceğini söyledi ama benim için hiç rahat değil, ameliyat yapan doktorum ameliyatta yumurtalığıma zarar verdi diye endişe ediyorum
Şu sıra boynuma takıldım, sağ tarafım kulağımın hemen altı çene kemiğinin orası çok acıyor kabakulak olmuşum gibi ama ben küçükken kabakulak geçirmiştim. Başımı sağa doğru çevirdiğimde acıyor,elim sürekli orda sert birşey geliyor mu diye kontrol ediyorum artık kafayı yemek üzereyim
Bir gün çok iyiyim hiç birşeyi takmıcam derken, bir haber aldığım zaman yada birşey okuduğum zaman çok etkileniyorum
Keşke aşı olmasaydım

Merhaba

Keşke aşı olmasaydım
Yani muhtemelen dış gebelik sağlıkla ilgili kaygılarınızı biraz fazla tetiklemiş. Uygun fiyatlı check up paketleri oluyor, komple bi check up yaptırıp tüm vücudunuza baktırsanız mı acaba? içiniz rahatlar, 1 seans psikolog desteği de oluyor bazı paketlerin içinde belki o da işin psikolojik boyutuna yardımcı olur

Aşı ile bunların ne alakası var ki?
Siz resmen vücudunuzu dinliyorsunuz hemde fazlasıyla.
Dış gebelik herkeste olabiliyor bundan sonra neden kanser olasınız ki. Kadın doğum uzmanı gördüğü olabilir dediği halde neden yumurtalıga bişey mi oldu diyorsunuz?
Yani sizi tatmin etmek için ne yapmalı tıp dalı?
Psikolojik destek niye almıyorsunuz daha önce de vardı böyle bir konunuz sanki.

Bende de doğumdan sonra başladı. Önce aralikliydi. Emziriyorum diye ilaç tedavisi istemedim. Pandemide panik ataklar başladı. Mecbur ilaca başladım.bir ara iyi gibiydim şimdi yine başladı. Psikolog a da gidiyorum. Depreme kadar yükselen bir iyi olma hali vardı depremden sonra dibe düştüm gene. Şimdi yine toparlamaya çalışıyorum. Bugün mesela uyurken bacağimdaki damarın içindeki ağrı ile uyandım. Sonra eşim falan biraz telkinde bulundu. Çok hareketsizim. Kalkıp iş yapayım dedim uyku dengem de bozuk zaten depremden beri. Neyse iş yaparken bacağimdaki ağrı daha artmaya başladı. Damar sertleşmesi gibi. Hafif morluk da var. Sonra bana yavaş yavaş gelmeye başladılar. Çok tedirgin oldum. Atak anlarım için kullandığım bir ilaç var. Mecbur onu aldım. Şimdi yine bacağimdaki durum devam ediyor ama daha makul karşılıyorum. İlacın etkisiyle tabi. Bunu ilaçsız halletmeye cok istiyorum ama olmuyor. Profesyonel destek alın ilaçları düzenli kullanın..ben ilaçları da dengesiz kullandım. Son geçirdiğim çok berbat bir ataktan sonra daha dikkat ediyorum.

İstanbul'da iseniz doktor tavsiyesinde bulunabilirim. Bu konuları yaşamayan anlamıyor. Beni eşim bile anlamiyor mesela. Ben bir tek psikiyatristimden memnunum. Psikolog da genel konuşuyor. Mantıklı açıklamalarını yapıyor. Ama sorun şu ki ben zaten bu telkinleri kendime sürekli yapıyorum. Nedenini sonucunu vs o evham hali gelmeden önce çok mantıklı bir şekilde bilincaltimla uzlasiyoruz. Ama atak halindeyken olmuyor. O an çok başka bir an oluyor. Bu sefer psikolog EMDR gibi bişi yapacak. Çocukluk kaynağına falan inip. İnşallah onun etkisi olur. Psikiyatrim de doz artırabiliriz demişti. Kademeli artırıyor. Bunu insanlarla konuşmanın hiç faydası yok yani. Boşa üzülür stres yaparsiniz. Stres de başka bir fiziksel belirti ve kaygı olarak size geri döner.

Şuana kadar domuz gribi dahil bütün aşıları yaptırdım çok şükür bana bir şey olmadı. Olanlar da vardır bunyeden bünyeye değişir. Yaşadığınız dış gebelik sizi tedirgin etmiş olabilir. Mevsim değişikliğinden kaynaklı uykuda terleyip soğuk hava da vurmussa o zorlanma boyunda normaldir. Biraz sakinlesmeye çalışın uzman yardımı alın
Daha önce böyle değildim. Ameliyattan sonra böyle oldum. Vücudumun Bir yerlerinde birşeyler varmış gibi geliyor, günlük hayatıma devam etsemde aklım hep vücudumda
Uzman yardımı aldım hem psikolog hem psikiyatr ilaç kullandım ama şuan çocuk düşündüğüm için ilaçları içemiyorum

bir check up yaptırıp genel kontrolünüzü yaptırın. kafanız önce bi rahat etsin. baktınız hala kendinizde bişi arıyorsunuz o zaman bir psikiyatrist desteği şart.

Nefes egzersizleri biraz rahatlatabilir internetten hastalık aratmamak için çaba gösterin. Vücudunuzu dinliyorsaniz da soğuk aldım, mevsim değişti, çok yürüdüm gibi gerçek nedenleri aklınıza getirin en kötüsünü düşünmemeye çalışın.umarim hayırlı zamanda bebeğinize kavuşursunuz.
Daha önce böyle değildim. Ameliyattan sonra böyle oldum. Vücudumun Bir yerlerinde birşeyler varmış gibi geliyor, günlük hayatıma devam etsemde aklım hep vücudumda
Uzman yardımı aldım hem psikolog hem psikiyatr ilaç kullandım ama şuan çocuk düşündüğüm için ilaçları içemiyorum

Bir kere en bastan ozel bir hastaneye genel muayeneye gidin. Bu son gidisim olacak deyin. Orada soylenenleri kabul edin. Ve bir daha hasta oldugunuzu dusunmeyin.

Aşı ile bunların ne alakası var ki?
Siz resmen vücudunuzu dinliyorsunuz hemde fazlasıyla.
Dış gebelik herkeste olabiliyor bundan sonra neden kanser olasınız ki. Kadın doğum uzmanı gördüğü olabilir dediği halde neden yumurtalıga bişey mi oldu diyorsunuz?
Yani sizi tatmin etmek için ne yapmalı tıp dalı?
Psikolojik destek niye almıyorsunuz daha önce de vardı böyle bir konunuz sanki.
Nasıl bir yorum bu bildiğin azarlıyorsunuz beni
Ben çok mu meraklıyım böyle olmaya, fark ettiyseniz daha önce böyle değildim yazdım

bu psikoloji ile hamile kalma çabası neden?
doğru zaman mi sizce
hamile kalsaniz kaygılarıniz 10 katına çıkacak

Merhaba

Keşke aşı olmasaydım
Eski Bn.... Şimdi vucudum da bir şy çıkdada gitmiyorum..önceden sizin gibiydim. Bnm karaciğerde bir rahatsızlığım var. Bir gece TV de bu hastalıkla ilgili vucutta kırmızı noktalar çıktığını söyledi doktor. Benim kalbim çarpmaya başladı. Hırkamı çıkardım omuzumda kırmızı nokta😢😢😢 5 dk sonra hemen yanında 1 tane daha... Bn şokkllkk.... Ama dakikalar bile bir iki... Hmn eski eşi aradım. Eve gel çok kötym... O gelmeden hırkamı giydim. Kendi me dedim ki az önce bunlar yoktu. Bn bu programı dinledikten sonra oldu dedim kndi kendime... 5 dk sonra hırkamı çıkardım iki leke de gitmişti.... Bn yine şok... İnsan neler yapabiliyormuş dedim...

Sonra tansiyonum strese bağlı yükselmeye başladı. Bn elimde tansiyon aleti, her an çıkacak gibi.. Yolda oğlumla gidyrz bna bir şey olursa sakın bnden ayrılma bni sımsıkı tut diyorum.... Olurya bayılırım çocuğumu kaçırırlar diye.... Sonrasında baktım kndim ne zaman bu gibi panikle yaptığımda kötü oluyorum,,,,, amann n ölürsem ölürüm dedim bir daha tansiyonuma bakmadım, çok şükür iylştim.

Komşum kanser olmuştu, çok üzüldüm,,, 1 hafta kolum ağrıdı, göğsümde bir süt bezesi buldum Dr gittim hiç bir şy yok... Sonra bunu atlattım nsl mı????? Yuvam yıkıldı, çok acı çektim her şy anlamını yitirmişti, bnmde her şeye olsn duygum ve bakış açım değişti mi

Eski Bn.... Şimdi vucudum da bir şy çıkdada gitmiyorum..önceden sizin gibiydim. Bnm karaciğerde bir rahatsızlığım var. Bir gece TV de bu hastalıkla ilgili vucutta kırmızı noktalar çıktığını söyledi doktor. Benim kalbim çarpmaya başladı. Hırkamı çıkardım omuzumda kırmızı nokta😢😢😢 5 dk sonra hemen yanında 1 tane daha... Bn şokkllkk.... Ama dakikalar bile bir iki... Hmn eski eşi aradım. Eve gel çok kötym... O gelmeden hırkamı giydim. Kendi me dedim ki az önce bunlar yoktu. Bn bu programı dinledikten sonra oldu dedim kndi kendime... 5 dk sonra hırkamı çıkardım iki leke de gitmişti.... Bn yine şok... İnsan neler yapabiliyormuş dedim...

Sonra tansiyonum strese bağlı yükselmeye başladı. Bn elimde tansiyon aleti, her an çıkacak gibi.. Yolda oğlumla gidyrz bna bir şey olursa sakın bnden ayrılma bni sımsıkı tut diyorum.... Olurya bayılırım çocuğumu kaçırırlar diye.... Sonrasında baktım kndim ne zaman bu gibi panikle yaptığımda kötü oluyorum,,,,, amann n ölürsem ölürüm dedim bir daha tansiyonuma bakmadım, çok şükür iylştim.

Komşum kanser olmuştu, çok üzüldüm,,, 1 hafta kolum ağrıdı, göğsümde bir süt bezesi buldum Dr gittim hiç bir şy yok... Sonra bunu atlattım nsl mı????? Yuvam yıkıldı, çok acı çektim her şy anlamını yitirmişti, bnmde her şeye olsn duygum ve bakış açım değişti mi
Yani bu öyle değişik bir durum ki benim için yaşamayan anlayamaz, aslında kendimin farkındayım ama elimde olmadan şüpheye düşüyorum. Vücudumdaki bütün ağrıları kötüye yoruyorum
Daha önce kovid geçirdim böyle olmadım, aklıma hiç kötü birşey gelmedi yada etraftan kötü bir hastalık duyduğum zaman Allah şifa versin derdim üzerinde durmazdım. Şimdi duyduğum zaman kendime gelemiyorum çok etkileniyorum
Siz herhangi bir ilaç kullandınız mı, uzman yardımı aldınız mı

Yani bu öyle değişik bir durum ki benim için yaşamayan anlayamaz, aslında kendimin farkındayım ama elimde olmadan şüpheye düşüyorum. Vücudumdaki bütün ağrıları kötüye yoruyorum
Daha önce kovid geçirdim böyle olmadım, aklıma hiç kötü birşey gelmedi yada etraftan kötü bir hastalık duyduğum zaman Allah şifa versin derdim üzerinde durmazdım. Şimdi duyduğum zaman kendime gelemiyorum çok etkileniyorum
Siz herhangi bir ilaç kullandınız mı, uzman yardımı aldınız mı
Hayır, hiç bir tedavi görmedim. Çünkü kendimin yaptığımın farkındayım, sizin gibi... O zaman Bn yapıyorsam Bn bitiricem diyordum. Ve kendime hep şunu hatırlattım,,,,, NE BİR NEFES ÖNCE NE BİR NEFES SONRA... ECELİM GELMEDEN ÖLMEYECEĞİM.

Nasıl bir yorum bu bildiğin azarlıyorsunuz beni
Ben çok mu meraklıyım böyle olmaya, fark ettiyseniz daha önce böyle değildim yazdım
Yo asla azarlamadim yanlış anladınız.bazen durumu karşıda ki farketsin diye açık konuşmak iyi gelir diye düşündüm kusura bakmayın. Umarım geçer

Hayır, hiç bir tedavi görmedim. Çünkü kendimin yaptığımın farkındayım, sizin gibi... O zaman Bn yapıyorsam Bn bitiricem diyordum. Ve kendime hep şunu hatırlattım,,,,, NE BİR NEFES ÖNCE NE BİR NEFES SONRA... ECELİM GELMEDEN ÖLMEYECEĞİM.
Ben psikolog ve psikiyatrye gittim ancak tam anlamıyla yararı olmadı çünkü ne kadar gidersem gideyim iş bende bitiyordu, ne yapmam gerektiğini biliyordum ama uygulamaya geçiremiyordum
Aslında iyiydim ama vücudumda bir yerim ağrıdığı zaman endişelenmem geçmiyor
Daha 36 yaşındayım, günlerimi böyle geçirmek çok zor oluyor
Tevekkül ederek ibadet yapmak iyi geliyor sadece ama bende tam anlamıyla senin gibi olmak istiyorum

X