Isıtma, Soğutma, Havalandırma Sistemleri Hava temizleyici

jiggle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2012
63
3
Hanımlar size bir sorum olucak.Oturma odasına bir hava temizleyici almak istiyorum, pencereyi açsak hem ev toz oluyor hem de kışın evi soğutuyor, bazı ürünler varmış duyduğuma göre, havayı hem nemlendirip hem de temizliyormuş,kullananınız var mı, memnun musunuz, hangi markayı ve ürünü önerirsiniz? Cidden işe yarıyor mu bir de, hani alıp kenara koymak istemiyorum, sürekli kullanmak için alacağım için biraz daha iyisine daha yüksek bir rakam da verebilirim,sorun değil.Bir de bunu online sipariş etme şansımız var mı, eve gelsin direk güzel olur.Bu arada bunu sürpriz olarak alacağım için eşimin kredi kartını kullanma imkanım yok, belki paysafecard ile ödeme yapabilirim, o zaman hem sürpriz bozulmamış olur hem de güvenli bir şekilde ödemiş oluruz.

Çok iyi bir fikir valla. tam ne işe yarıyor diye bir baktım da vikipedyadan bu bilgileri buldum:

Havadaki tüm zararlı organizmaları yok eden cihaz. Bu özelliklerinin yanında sigara kokusu ,yemek kokusu ve tüm kokuları yok ederler. sektörde birçok marka altında ortamdaki havayı temizlemeye yarayan hepa filtre temelli iyonizer ya da diğer hava temizleme modülleri ile birleştirilmiş fan yardımı ile havayı iyonizer ya da hepa filtre üzerinden geçirerek temizleyen cihazlardır.

Ozon Kullanımı Havada normal olarak çok fazla bulunmayan fakat yıldırımlar, şelaler ya da güneş yardımı ile oluşarak çevredeki bakteri ve virüsleri yok eden doğanın değerli bir maddesidir.Ozon miktarının Amerikan standartlarına göre izin verilen değeri 0.6 ppm dir. Insanlar teknolojinin artması ve yarı iletkenlerin çoğalması ile gün geçtikçe kapalı ortamlarda daha fazla ozona maruz kalmaktadırlar. Televizyon ekranları, bilgisayarlar, elektrikle çalışan birçok cihaz ozon üretmekte ve bunları ortama yaymaktadır. Çok fazla teneffüs edilen ozon insanlar için akciğer ve karaciğer zehirlenmelerine yol açmaktadır.

Ozonun Bilinçli Kullanımı Günümüzde birçok cihaz ozon ile havayı temizlediğinden ve ortamı sağlıklı hale getirdiğinden bahsetmektedir. Fakat bu tip cihazların yaydığı ozon miktarı genellikle yasaklanan sınırların üzerinde ve insan sağlığına olumsuz etkileri olacak kadar fazladır.

Şimdi iyonize tam ne oluyor onu anlamadım ama.

Yani sizin yazdığınızdan anladığım elektrikli aletler de sağlımıza zararlı maddeler yayıyorlar.Peki bu benim almak istediğim aletin ben sadece havayı tozdan temizlediğini düşünüyordum, eleketrikli aletlerden yayılan maddeleri de temizleyebiliyor mu yani, öyleyse süper. Bu arada iyonize , iyon durumuna geçmiş yani bir veya daha çok elektron kazanmış veya yitirmiş atomdur gibi bir tanım yer alıyor internette ama bu beni çok da aydınlatmadı açıklama olarak :) Bir de nereden alabiliriz ve paysafecard ile ödeme yapabilir miyiz, o konularda bilginiz var mı, çünkü çok teknik kaçmış anlattığınız şeyler :)

maalesef bu konuda daha fazla yardımcı olamıyorum.

kusura bakmayın bende çok anlamadığım için vikipedyaya bakmışdım. ilgimi çekti ama kullanılan terimlerin hepsini anlayamadım :/

Şunu belirtmem lazım ki cidden bazen wikipedia daki tanımlar çok teknik olabiliyor ya da çok kısa oluyor, mesela ingilizce açtığınızda 4 sayfalık bir yazı, türkçe olarak açıyorum yarım sayfa, yani ya su gibi ingilizce öğrenmek lazım ya da kısa metinlerle yetinmeyi.

ion özelliği olan sinbo var bende, tek derdim sesi. de longhi çok pahalı olmasa onu alırdım. aman ion olmayan birşey almayın

Merhaba,

Hem bebeğim hem de bir köpeğim var. Köpeğimin tüyü, döküntüleri için Winix Zero+ aldım. Alerji dostu sertifikası var olduğundan Kore malını tercih ettim. Kullandığımda ince tozu, kokuyu da giderdiğini gördüm. Memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…