HAYAT DERSİ DOLU İBRETLİK HİKAYEM

tersmaske

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2020
22
30
İyi geceler sevgili hanımlar; 2011 yılında evlenip vajinusmus yaşadığımda burayı keşfetmiştim ve hep okurdum, buralardaydım yani.Burada okuduğum dertlerin o kadar birbiriyle ve benimkile aynı olduğunu gördümki.ve hatta bazen çaresiz kalıp yada fevri davranarak benim hatalarımı yapmak üzere kadınlar gördüm. Yorum yazmak istedim ama yapmadım niyeyse şimdi o gücü kendimde gördüm ve toplu olarak uyarı derseniz ;yolun başındakilere uyarı ,dertleşmek derseniz aynı şeyleri yaşayanlarla dertleşmek olsun. Hikayem uzun göze alın okuyun derim her satırı dolu dolu şimdiden kolay gelsin 😉
ben doğuda memur şiddetli (ama gerçek bildiğiniz tekmeli tokatlı itmeli kakmalı ve aylık rutini haline gelmiş ) bir ailenim 5 çocuğundan biriyim annem.narsist hatta küçük yaşta evlenmiş ama kendini bir türlü büyütememiş kız çocuğundan nefret eden ,toplumun erkek çocuğu yüceltme torpil yolundan kendini yücelttirebilmek için erkek çocuk doğurma aşkına 4 kız doğuran bir kadıdır kendisi. buradan annemi kötülüyorum ve kızgınım gibi anlamayın şu an herşeyi sindirmiş duygularımdan arınmış bir şekilde yazıyorum ,yani olan bu konuda babam asla açık ve anlaşılır şekilde erkek çocuk istiyorum diye tutturan bir adam.değildi ve hatta anneme oranla bizi severdi ve hep okutma derdine düştü annemin kaç defa mutfak köşelerinde gizlice sen okut devam et yap masrafı el oğluna gidecekler parasını onlar yiyecek dediğine şahit oldum dahada fazlası varda mevzuyu anlayın diye örneklendiriyorum babamda hep benim kızlarım evlenmiycek ben evlendim ne yaptım evlilkte çocukta bildiğin ahmaklık derdi maaşlarını alsın yesinler e tabi babalarınıda unutmazlar aslan kızlarım derdi tabi biz bunu o zamanlar iyi birşey diyo sanıyorduk sonra biz büyüdük meslek sahibi oldukve daha kurumlara girmek için sınava hazırlanmaya fırsat vermeden bize iş bulmaya ve baskı kurmaya başladıhadi şimdi sıra sizde siz çalışacaksınız ben yiyicem diye ve bu anlattığımda bir elimiz yağda bir elimiz balda büyüdük okuduk anlaşılmasın açlıl sefillik pazar dibi toplamaya bile gitmişliğim var ve annemin dayakları cabası babam.annemi döverdi annemde o sinirle bizi velhasılı kelam ben matematik öğretmeni oldum ama dershaneye çalışayım diye diretiyo hemde gel geceleri kpss ye hazırlan diyo ki babam asla az başarıyı başarı saymaz yani 99 alsan niye 100 değil dayağı atanlardandı bu bende açıkçası stresi çok arttırdığı için girdiğim hiç bir sınavda almam gereken puanı alamadım halen daha atlatabilmiş değilim ve tabiki bu arada dershanelere gidiyoruz sadece yemek ve yol parası veririz diyorlar o kadar babamda daha yemeği gelur evde yer parasını nakit alırsın derdinde evde ki huzursuzluk aynen devam ederken ben bulduğum ilk fırsatta evden ayrılayım diye düşündüm ve ilk hatamı orada yaptım DERS1 (siz siz olun bir beladan kaçarken diğer adımı hesaplamadan kaçmayın sonunda çektiğiniz belayı tanımış ve bir şekilde savunma sistemi oluşturmuşsunyzdur acele karar vermek yerine iyice araştırıp sizi bulunduğunuz durumdan ileriye kesin götürecekse harekete geçin)ben ne yaptım dershanelerin para vermediğini fırsat bilip işe yaramaz yanar döner dolandırıcı ve sürekli her konuştuğuna gelin izmirde iş çok ben sizi yetleştiririm diyen dayıma kandım daha doğrusu tahmin etsemde olacakları buradan daha kötü olamaz derken izmire dayımın yanına gittim ve çok şükür diyeyim en azından azda olsa para veren bir dershaneyle anlaştım hemen ve tabi gelişim hiç kolay olmadı kavga kıyamet babam dayımı benden çok çok iyi tanıdığı için hiç istemedi ve bana küstü bende küsersen küs defim geldimki hata2 DERS2 Asla çıktığınız kapıyı çok kötü bir yerde olsa özellikle ailenizin kapısıysa berbatta olsalar o kapıyı çarpıp çıkmayın kötü niyetli insanların ilk hedefi ailesi olmayan yada aile ilişkisi olmayan insanlardır çok net sizdeki o duygusal boşluğu fırsat bilirler ) evet 1 yıl işe gittim geldim yengemin çirkefliklerine girmiycem şimdi bende yenge oldum onu anladım eşin sorgusuz sualsiz kendi boğazını doyuramadığı eve her tuttuğunu getirirse herkes çirkefleşebilir dedim ve onuda rafa kaldırdım ve filmimin maceramın başlayacağı kısma geldim yıl sonu oldu sözleşmeler yenilenicek ve müdürüm herkese tekluf ettiği fiyatın yarısını bana teklif etti ve şunu belirteyim öğretmenliğimin harika olduğunu beni kaybetmek istemediklerini söyleyerek benim doğudan geldiğimi tekrar oralara dönmemi istemediklerini zaten orada çokta iyi şartların olmadığını söyleyip aba altından sopa gösterek bu parayı kabul etmeye zorladı bunda anlaşmaya diğer öğretmenlerin çoğu evli olanlar eşleriyle bekarlar genelde babalarıyla geldiler ki ben tek başıma gitmiştim ki bunların etkili olduğunu düşünüyorum tabi ki bu benim fikrim belkide öyle değildi bilmiyorum tam bu pazarlıklar yapılırken kısmet olacak ya benim daha çekilcek eziyetim var ya dershaneden en samimi arkadaşımın üniversiteden bir arkadaşı aradı ve güneydoğuda bir dershanesi varmış matematiköğretmeni lazım acil dedi parayıda iyi vericem diye konuştular tesadüf bu bende o konuşmaya şahit oldum bahsettiğim il benim memleketime 6 saat ve küçük bir yer ailemide özlüyorum tabi biletler pahalı bir sene boyunca eve gidememiştim babamla bir sene boyunca hiç konuşmadık bu duygusal yükünde ağırlığıyla hemen sazan gibi bu teklife atladım hata 3 DERS2 nin tekrarı iyice düşün ve hesapla bu adam iyi para vericek yada verebiliyor olsa niye taa bilmem.hangi ilden ile öğretmen istesin yokmu orada hiç öğretmen ki bu öğretmen bolluğunda vee uzatmayayım gittim bu ile hatta burası ilçe aslında ile bağlı şubesine gittim.anlaştım ve tabi bu anlaşmaya giderken evimede gittim önce babam ne eski baba bana çok soğumuş annemde eskisinden daha beter bir anne ama yinede babamdan kızım bir hata yaptın izmire gittin tecrüben oldu oraya gitme burada tekrar dershane bakalım yada otur evde sınava hazırlan sana bakarım desin diye ama demedi ki DERS 4 Ailenizden bir beklentiniz var ise tekluf beklemeyin net olun onlar sizin aileniz size bakmak zorundalar ağlamayan bebeğe süt olmadığı gibi banada bişey çıkmadı ve ben o ildeki macerama başladım ama ablam.mesela o yaşında dayakda yedi hakarette işitti ve özele gitmedi direndi evde oturup sınava hazırlandı o da öğretmendi ve atandı 2.yılında tabi şansıda onun biraz yaverdi ve ben o ilçedeyim adam dediği gibi izmirin teklifinin iki katını verdi şartları iyidi taki yıl ortasına kadar sonra küçücük ilçe para vermiyo insanlar derken maaşlar gecikmeye başladı ben ufakta olsa borçlanmaya başladımki bu babamdan gelen bir gen sanırsam maddi olarak ufak bir eksiklik beni çok etkiliyo borcum.olmasın hep cebimde para olsun ustiyorum ufacık borçla bunalı. girmeye başladım bu dönemlerde benim dershanemde bir arkadaşımın eşinin arkadaşı vardı milli eğitim öğretmeni ve beni daha önce görmüş beğenmiş ona benimle arasını yap demiş tabi benim haberim yok ara sıra görürdüm tesadüf sanıyodum bilerek bana kendini göstermeye çalışıyormuş arkadaşlarımda farketmiş beni uyardılarbu adam hiç sana yakışmaz bak söylerlerse uyanık ol bizden söylemesi bu adam.hakkında kim beni ne kadar uyardıysa o bana o kadar cazip gelmeye başladı bu kişi şu anki eş kişisi benim peşimde net olarak artık dolaşarak niyetini söyledi ve ben onun güneydoğulu olduğunu aileminde aşırı ayrımcı olduğunu bilerek bu konuda beni yargılamayın ailem.g.doğuya çok ön yargılılardı ve halen öyleler ben o eş kişisinin dış görünüşünühiç beğenmedim ve güneydoğuluydu bu bildiğimiz şivelilerinden falan ama biraz arkadaş olup tanımaya çalıştım çok sessizdi kibar deil yanlış anlaşılmasız sessiz utangaç a zararsız duruyordu hiç sinirlemiyodu mesela ve ben mantığıma güvenerek şöyle düşündün hata bilmem.kaçı yaparak bu adam devlette kadrolu ben özeldeyim ve rezillik şimdiden başladı borç içindeyim aileden destek yok sessiz arkadaşları tarafından sevilen biri ve en önemli ders ise şu DERS 5 Özellikle ailesinde şiddet gören kadınlarda dövmeyen hakaret etmen sessiz erkek ideal erketir algısı oluşuyor ben sanıyordumki her erkek döver söver ve dövmeyeni çok çok az ve hep derdim inşallah bana çok sessiz bir koca denk gelir ki duam kabul olmuş malesef o sessiz adam kocam.oldu ama işin doğrusu şu bir erkeğin dövmemedi hakaret etmemesi takdirlik birşey değil bu zaten olması gerekenmiş asıl bakılması gerek evlilikte uyummuş kendine ve çevresine ne katabiliyor gelişime açıkmı kitap okuyormu babalık yapabilecek bi adammı diye bu gibi özelliklere bakılmalıymış bizlere bu zamana kadar servis efilen piyasaya sürülen koca adaylarını şöyle tanımladılar "içkisi kumarı dövmesi sövmesi yok hatta ağzı var dili yok "ve bizlerinde ağzının suyu aktı bu sayılanlar zaten olması gerekenler ve bir insan niye konuşmaz niye sessiz olurki konuşmayan biriyle nasıl anlaşılır tabi ben bunları çok geç farkettim evlendim ve şimdi boşanıyorum boşanma sebebi sessizlik bunu sonra yazıcam yoruldum herkese iyi geceler .

Son düzenleme:
İyi geceler sevgili hanımlar 2011 yılında evlenip vajinusmus yaşadığımda burayı keşfetmiştim ve hep okurdum buralardaydım yani.Burada okuduğum dertlerin o kadar birbiriyle ve benimkile aynı olduğunu gördüm.ve hatta bazen çaresiz kalıp yada fevri davranarak benim hatalarımı yapmak üzere kadınlar gördüm yorum yazmak istedim ama yapmadım niyeyse şimdi o gücü kendimde gördüm ve toplu olarak uyarı derseniz yolun başındakilere uyarı dertleşmek derseniz aynı şeyleri yaşayanlarla dertleşmek olsun hikayem uzun göze alın okuyun derim her satırı dolu dolu şimdiden kolay gelsin 😉
ben doğuda memur şiddetli (ama gerçek bildiğiniz tekmeli tokatlı itmeli kakmalı ve aylık rutini haline gelmiş ) bir ailenim 5 çocuğundan biriyim annem.narsist hatta küçük yaşta evlenmiş ama kendini bir türlü büyütememiş kız çocuğundan nefret eden toplumun erkek çocuğu yüceltme torpil yolundan kendini yücelttirebilmek için erkek çocuk doğurma aşkına doğurduğu 4 kızdan biriyim buradan annemi kötülüyorum ve kızgınım gibi anlamayın şu an herşeyi sindirmiş duygularımdan arınmış bir şekilde yazıyorum yani olan bu ha bu konuda babam asla açık ve anlaşılır şekilde erkek çocuk istiyorum diye tutturan bir adam.değildi ve hatta anneme oranla bizi severdi ve hep okutma derdine düştü annemin kaç defa mutfak köşelerinde gizlice sen okut devam et yap masrafı el oğluna videcekler parasını onlar yiyecek dediğine şahit oldum dahada fazlası varda mevzuyi anlayın diye örneklendiriyorum babamda hep benim kızlarım evlenmiycek ben evlendim ne yaptım evlilkte çocukta bildiğin ahmaklık derdi maaşlarını alsın yesinler e tabi babalarınıda unutmazlar aslan kızlarım derdi tabi biz bunu o zamanlar iyi birşey diyo sanıyorduk sonra biz büyüdük meslek sahibi oldukve daha kurumlara girmek için sınava hazırlanmaya fırsat vermeden bize iş bulmaya ve baskı kurmaya başladıhadi şimdi sıra sizde siz çalışacaksınız ben yiyicem diye ve bu anlattığımda bir elimiz yağda bir elimiz balda büyüdük okuduk anlaşılmasın açlıl sefillik pazar dibi toplamaya bile gitmişliğim var ve annemin dayakları cabası babam.annemi döverdi annemde o sinirle bizi velhasılı kelam ben matematik öğretmeni oldum ama dershaneye çalışayım diye diretiyo hemde gel geceleri kpss ye hazırlan diyo ki babam asla az başarıyı başarı saymaz yani 99 alsan niye 100 değil dayağı atanlardandı bu bende açıkçası stresi çok arttırdığı için girdiğim hiç bir sınavda almam gereken puanı alamadım halen daha atlatabilmiş değilim ve tabiki bu arada dershanelere gidiyoruz sadece yemek ve yol parası veririz diyorlar o kadar babamda daha yemeği gelur evde yer parasını nakit alırsın derdinde evde ki huzursuzluk aynen devam ederken ben bulduğum ilk fırsatta evden ayrılayım diye düşündüm ve ilk hatamı orada yaptım DERS1 (siz siz olun bir beladan kaçarken diğer adımı hesaplamadan kaçmayın sonunda çektiğiniz belayı tanımış ve bir şekilde savunma sistemi oluşturmuşsunyzdur acele karar vermek yerine iyice araştırıp sizi bulunduğunuz durumdan ileriye kesin götürecekse harekete geçin)ben ne yaptım dershanelerin para vermediğini fırsat bilip işe yaramaz yanar döner dolandırıcı ve sürekli her konuştuğuna gelin izm
eee sonra ne oldu?
en heycanlı yerinde yarım kalmış film gibi oldu

İyi geceler sevgili hanımlar 2011 yılında evlenip vajinusmus yaşadığımda burayı keşfetmiştim ve hep okurdum buralardaydım yani.Burada okuduğum dertlerin o kadar birbiriyle ve benimkile aynı olduğunu gördüm.ve hatta bazen çaresiz kalıp yada fevri davranarak benim hatalarımı yapmak üzere kadınlar gördüm yorum yazmak istedim ama yapmadım niyeyse şimdi o gücü kendimde gördüm ve toplu olarak uyarı derseniz yolun başındakilere uyarı dertleşmek derseniz aynı şeyleri yaşayanlarla dertleşmek olsun hikayem uzun göze alın okuyun derim her satırı dolu dolu şimdiden kolay gelsin 😉
ben doğuda memur şiddetli (ama gerçek bildiğiniz tekmeli tokatlı itmeli kakmalı ve aylık rutini haline gelmiş ) bir ailenim 5 çocuğundan biriyim annem.narsist hatta küçük yaşta evlenmiş ama kendini bir türlü büyütememiş kız çocuğundan nefret eden toplumun erkek çocuğu yüceltme torpil yolundan kendini yücelttirebilmek için erkek çocuk doğurma aşkına doğurduğu 4 kızdan biriyim buradan annemi kötülüyorum ve kızgınım gibi anlamayın şu an herşeyi sindirmiş duygularımdan arınmış bir şekilde yazıyorum yani olan bu ha bu konuda babam asla açık ve anlaşılır şekilde erkek çocuk istiyorum diye tutturan bir adam.değildi ve hatta anneme oranla bizi severdi ve hep okutma derdine düştü annemin kaç defa mutfak köşelerinde gizlice sen okut devam et yap masrafı el oğluna videcekler parasını onlar yiyecek dediğine şahit oldum dahada fazlası varda mevzuyi anlayın diye örneklendiriyorum babamda hep benim kızlarım evlenmiycek ben evlendim ne yaptım evlilkte çocukta bildiğin ahmaklık derdi maaşlarını alsın yesinler e tabi babalarınıda unutmazlar aslan kızlarım derdi tabi biz bunu o zamanlar iyi birşey diyo sanıyorduk sonra biz büyüdük meslek sahibi oldukve daha kurumlara girmek için sınava hazırlanmaya fırsat vermeden bize iş bulmaya ve baskı kurmaya başladıhadi şimdi sıra sizde siz çalışacaksınız ben yiyicem diye ve bu anlattığımda bir elimiz yağda bir elimiz balda büyüdük okuduk anlaşılmasın açlıl sefillik pazar dibi toplamaya bile gitmişliğim var ve annemin dayakları cabası babam.annemi döverdi annemde o sinirle bizi velhasılı kelam ben matematik öğretmeni oldum ama dershaneye çalışayım diye diretiyo hemde gel geceleri kpss ye hazırlan diyo ki babam asla az başarıyı başarı saymaz yani 99 alsan niye 100 değil dayağı atanlardandı bu bende açıkçası stresi çok arttırdığı için girdiğim hiç bir sınavda almam gereken puanı alamadım halen daha atlatabilmiş değilim ve tabiki bu arada dershanelere gidiyoruz sadece yemek ve yol parası veririz diyorlar o kadar babamda daha yemeği gelur evde yer parasını nakit alırsın derdinde evde ki huzursuzluk aynen devam ederken ben bulduğum ilk fırsatta evden ayrılayım diye düşündüm ve ilk hatamı orada yaptım DERS1 (siz siz olun bir beladan kaçarken diğer adımı hesaplamadan kaçmayın sonunda çektiğiniz belayı tanımış ve bir şekilde savunma sistemi oluşturmuşsunyzdur acele karar vermek yerine iyice araştırıp sizi bulunduğunuz durumdan ileriye kesin götürecekse harekete geçin)ben ne yaptım dershanelerin para vermediğini fırsat bilip işe yaramaz yanar döner dolandırıcı ve sürekli her konuştuğuna gelin izm
Zor şeyler yaşamışsınız belli ama devamını paylaşırsanız belki çoğu kişiye tecrübe olabilir

hanımlar cevaplarınız çok eylenceli seviyorum burayı😆ve evet burada yeniyim tam yazamadan paylaşılmış noktalama olmadan okunması zor olur diye düzenledim ve arkası gelicek gerçekten yazarken sadece yazmıyor insan tekrardan onca şeyi sorgulayarak yaşıyorsun çok yorucuydu özetle devamı gelicek okuduğunuz için teşekkerler

hanımlar cevaplarınız çok eylenceli seviyorum burayı😆ve evet burada yeniyim tam yazamadan paylaşılmış noktalama olmadan okunması zor olur diye düzenledim ve arkası gelicek gerçekten yazarken sadece yazmıyor insan tekrardan onca şeyi sorgulayarak yaşıyorsun çok yorucuydu özetle devamı gelicek okuduğunuz için teşekkerler
Dağılalım dedim ben dağılmadan beklemişim😀 Merakla bekliyoruz kendinizi üzmeyin geçmiş şeyler için:)

X