HAYAT DERSİ DOLU İBRETLİK HİKAYEM

ben burada kimseyle polemiğe girmek istemiyorum hiç tarzım değil o yüzden sinir boşaltacak ego tatmin edecek hanımlara cevap vermiycem benim niyetim başlıkta saklıydı isteyen okur istemeyen okumaz kimse niye yazdın niye ben okudum plomiğine girmesin lütfen 😶
Oglunuz buyumustur isinize tekrar donmeye be esiniz olacak pisiriktan ayrilmaya bakin oglunuz buyuyunce anlar

Hatalar ders alnak icin var bize hep birsry katiyor uzse de. Bundan sonraki yasaminizda cok mutlu olmanizi dilerim. Sunu ekleyim ki ailenizle mesafenizi koymaniz gerekiyor. Tek basiniza kendi ayaklarinizin uzerinde durup kimseye eyvallahiniz olmadiginda uygun kisi karsiniza cikar. Ben de yasadiklarimdan sunu gordum hep: siz eger bir yol belirledinizse kendinize hayat size ihtitaciniz olan kisileri cikarir.
Sizin hikayede siz yol belirlememissiniz. Hayati akisina birakmissiniz gibi. Dusunmedrn herseye atlamissiniz. Hedefiniz oysa kariyermis. Gonlunuzdekiletin gerceklesmesini dilerim.

İyi geceler sevgili hanımlar; 2011 yılında evlenip vajinusmus yaşadığımda burayı keşfetmiştim ve hep okurdum, buralardaydım yani.Burada okuduğum dertlerin o kadar birbiriyle ve benimkile aynı olduğunu gördümki.ve hatta bazen çaresiz kalıp yada fevri davranarak benim hatalarımı yapmak üzere kadınlar gördüm. Yorum yazmak istedim ama yapmadım niyeyse şimdi o gücü kendimde gördüm ve toplu olarak uyarı derseniz ;yolun başındakilere uyarı ,dertleşmek derseniz aynı şeyleri yaşayanlarla dertleşmek olsun. Hikayem uzun göze alın okuyun derim her satırı dolu dolu şimdiden kolay gelsin 😉
ben doğuda memur şiddetli (ama gerçek bildiğiniz tekmeli tokatlı itmeli kakmalı ve aylık rutini haline gelmiş ) bir ailenim 5 çocuğundan biriyim annem.narsist hatta küçük yaşta evlenmiş ama kendini bir türlü büyütememiş kız çocuğundan nefret eden ,toplumun erkek çocuğu yüceltme torpil yolundan kendini yücelttirebilmek için erkek çocuk doğurma aşkına 4 kız doğuran bir kadıdır kendisi. buradan annemi kötülüyorum ve kızgınım gibi anlamayın şu an herşeyi sindirmiş duygularımdan arınmış bir şekilde yazıyorum ,yani olan bu konuda babam asla açık ve anlaşılır şekilde erkek çocuk istiyorum diye tutturan bir adam.değildi ve hatta anneme oranla bizi severdi ve hep okutma derdine düştü annemin kaç defa mutfak köşelerinde gizlice sen okut devam et yap masrafı el oğluna gidecekler parasını onlar yiyecek dediğine şahit oldum dahada fazlası varda mevzuyu anlayın diye örneklendiriyorum babamda hep benim kızlarım evlenmiycek ben evlendim ne yaptım evlilkte çocukta bildiğin ahmaklık derdi maaşlarını alsın yesinler e tabi babalarınıda unutmazlar aslan kızlarım derdi tabi biz bunu o zamanlar iyi birşey diyo sanıyorduk sonra biz büyüdük meslek sahibi oldukve daha kurumlara girmek için sınava hazırlanmaya fırsat vermeden bize iş bulmaya ve baskı kurmaya başladıhadi şimdi sıra sizde siz çalışacaksınız ben yiyicem diye ve bu anlattığımda bir elimiz yağda bir elimiz balda büyüdük okuduk anlaşılmasın açlıl sefillik pazar dibi toplamaya bile gitmişliğim var ve annemin dayakları cabası babam.annemi döverdi annemde o sinirle bizi velhasılı kelam ben matematik öğretmeni oldum ama dershaneye çalışayım diye diretiyo hemde gel geceleri kpss ye hazırlan diyo ki babam asla az başarıyı başarı saymaz yani 99 alsan niye 100 değil dayağı atanlardandı bu bende açıkçası stresi çok arttırdığı için girdiğim hiç bir sınavda almam gereken puanı alamadım halen daha atlatabilmiş değilim ve tabiki bu arada dershanelere gidiyoruz sadece yemek ve yol parası veririz diyorlar o kadar babamda daha yemeği gelur evde yer parasını nakit alırsın derdinde evde ki huzursuzluk aynen devam ederken ben bulduğum ilk fırsatta evden ayrılayım diye düşündüm ve ilk hatamı orada yaptım DERS1 (siz siz olun bir beladan kaçarken diğer adımı hesaplamadan kaçmayın sonunda çektiğiniz belayı tanımış ve bir şekilde savunma sistemi oluşturmuşsunyzdur acele karar vermek yerine iyice araştırıp sizi bulunduğunuz durumdan ileriye kesin götürecekse harekete geçin)ben ne yaptım dershanelerin para vermediğini fırsat bilip işe yaramaz yanar döner dolandırıcı ve sürekli her konuştuğuna gelin izmirde iş çok ben sizi yetleştiririm diyen dayıma kandım daha doğrusu tahmin etsemde olacakları buradan daha kötü olamaz derken izmire dayımın yanına gittim ve çok şükür diyeyim en azından azda olsa para veren bir dershaneyle anlaştım hemen ve tabi gelişim hiç kolay olmadı kavga kıyamet babam dayımı benden çok çok iyi tanıdığı için hiç istemedi ve bana küstü bende küsersen küs defim geldimki hata2 DERS2 Asla çıktığınız kapıyı çok kötü bir yerde olsa özellikle ailenizin kapısıysa berbatta olsalar o kapıyı çarpıp çıkmayın kötü niyetli insanların ilk hedefi ailesi olmayan yada aile ilişkisi olmayan insanlardır çok net sizdeki o duygusal boşluğu fırsat bilirler ) evet 1 yıl işe gittim geldim yengemin çirkefliklerine girmiycem şimdi bende yenge oldum onu anladım eşin sorgusuz sualsiz kendi boğazını doyuramadığı eve her tuttuğunu getirirse herkes çirkefleşebilir dedim ve onuda rafa kaldırdım ve filmimin maceramın başlayacağı kısma geldim yıl sonu oldu sözleşmeler yenilenicek ve müdürüm herkese tekluf ettiği fiyatın yarısını bana teklif etti ve şunu belirteyim öğretmenliğimin harika olduğunu beni kaybetmek istemediklerini söyleyerek benim doğudan geldiğimi tekrar oralara dönmemi istemediklerini zaten orada çokta iyi şartların olmadığını söyleyip aba altından sopa gösterek bu parayı kabul etmeye zorladı bunda anlaşmaya diğer öğretmenlerin çoğu evli olanlar eşleriyle bekarlar genelde babalarıyla geldiler ki ben tek başıma gitmiştim ki bunların etkili olduğunu düşünüyorum tabi ki bu benim fikrim belkide öyle değildi bilmiyorum tam bu pazarlıklar yapılırken kısmet olacak ya benim daha çekilcek eziyetim var ya dershaneden en samimi arkadaşımın üniversiteden bir arkadaşı aradı ve güneydoğuda bir dershanesi varmış matematiköğretmeni lazım acil dedi parayıda iyi vericem diye konuştular tesadüf bu bende o konuşmaya şahit oldum bahsettiğim il benim memleketime 6 saat ve küçük bir yer ailemide özlüyorum tabi biletler pahalı bir sene boyunca eve gidememiştim babamla bir sene boyunca hiç konuşmadık bu duygusal yükünde ağırlığıyla hemen sazan gibi bu teklife atladım hata 3 DERS2 nin tekrarı iyice düşün ve hesapla bu adam iyi para vericek yada verebiliyor olsa niye taa bilmem.hangi ilden ile öğretmen istesin yokmu orada hiç öğretmen ki bu öğretmen bolluğunda vee uzatmayayım gittim bu ile hatta burası ilçe aslında ile bağlı şubesine gittim.anlaştım ve tabi bu anlaşmaya giderken evimede gittim önce babam ne eski baba bana çok soğumuş annemde eskisinden daha beter bir anne ama yinede babamdan kızım bir hata yaptın izmire gittin tecrüben oldu oraya gitme burada tekrar dershane bakalım yada otur evde sınava hazırlan sana bakarım desin diye ama demedi ki DERS 4 Ailenizden bir beklentiniz var ise tekluf beklemeyin net olun onlar sizin aileniz size bakmak zorundalar ağlamayan bebeğe süt olmadığı gibi banada bişey çıkmadı ve ben o ildeki macerama başladım ama ablam.mesela o yaşında dayakda yedi hakarette işitti ve özele gitmedi direndi evde oturup sınava hazırlandı o da öğretmendi ve atandı 2.yılında tabi şansıda onun biraz yaverdi ve ben o ilçedeyim adam dediği gibi izmirin teklifinin iki katını verdi şartları iyidi taki yıl ortasına kadar sonra küçücük ilçe para vermiyo insanlar derken maaşlar gecikmeye başladı ben ufakta olsa borçlanmaya başladımki bu babamdan gelen bir gen sanırsam maddi olarak ufak bir eksiklik beni çok etkiliyo borcum.olmasın hep cebimde para olsun ustiyorum ufacık borçla bunalı. girmeye başladım bu dönemlerde benim dershanemde bir arkadaşımın eşinin arkadaşı vardı milli eğitim öğretmeni ve beni daha önce görmüş beğenmiş ona benimle arasını yap demiş tabi benim haberim yok ara sıra görürdüm tesadüf sanıyodum bilerek bana kendini göstermeye çalışıyormuş arkadaşlarımda farketmiş beni uyardılarbu adam hiç sana yakışmaz bak söylerlerse uyanık ol bizden söylemesi bu adam.hakkında kim beni ne kadar uyardıysa o bana o kadar cazip gelmeye başladı bu kişi şu anki eş kişisi benim peşimde net olarak artık dolaşarak niyetini söyledi ve ben onun güneydoğulu olduğunu aileminde aşırı ayrımcı olduğunu bilerek bu konuda beni yargılamayın ailem.g.doğuya çok ön yargılılardı ve halen öyleler ben o eş kişisinin dış görünüşünühiç beğenmedim ve güneydoğuluydu bu bildiğimiz şivelilerinden falan ama biraz arkadaş olup tanımaya çalıştım çok sessizdi kibar deil yanlış anlaşılmasız sessiz utangaç a zararsız duruyordu hiç sinirlemiyodu mesela ve ben mantığıma güvenerek şöyle düşündün hata bilmem.kaçı yaparak bu adam devlette kadrolu ben özeldeyim ve rezillik şimdiden başladı borç içindeyim aileden destek yok sessiz arkadaşları tarafından sevilen biri ve en önemli ders ise şu DERS 5 Özellikle ailesinde şiddet gören kadınlarda dövmeyen hakaret etmen sessiz erkek ideal erketir algısı oluşuyor ben sanıyordumki her erkek döver söver ve dövmeyeni çok çok az ve hep derdim inşallah bana çok sessiz bir koca denk gelir ki duam kabul olmuş malesef o sessiz adam kocam.oldu ama işin doğrusu şu bir erkeğin dövmemedi hakaret etmemesi takdirlik birşey değil bu zaten olması gerekenmiş asıl bakılması gerek evlilikte uyummuş kendine ve çevresine ne katabiliyor gelişime açıkmı kitap okuyormu babalık yapabilecek bi adammı diye bu gibi özelliklere bakılmalıymış bizlere bu zamana kadar servis efilen piyasaya sürülen koca adaylarını şöyle tanımladılar "içkisi kumarı dövmesi sövmesi yok hatta ağzı var dili yok "ve bizlerinde ağzının suyu aktı bu sayılanlar zaten olması gerekenler ve bir insan niye konuşmaz niye sessiz olurki konuşmayan biriyle nasıl anlaşılır tabi ben bunları çok geç farkettim evlendim ve şimdi boşanıyorum boşanma sebebi sessizlik bunu sonra yazıcam yoruldum herkese iyi geceler .
Canım önce anneni aşağılamışsın. Doğuluyum diye belirterek aileni aşağılamışsın. Yetmemiş elin adamını güneydoğulu bildiğin şivelilerden diyerek aşağılamışsın. Ülkenin dört bir yanında yöresel ağız kullanılır. Egede okudum ilk zamanlar asla anlamazdım konuşulanları. Trakyada çalıştım ben anlamaya başladım, annem ara sıra gelirdi asla anlamazdı. Ayrıca konu açan arkadaşların ben doğuluyum diye belirtmelerine sinir oluyorum. Yok ben doğuluyum boşanma yok, yok ben doğuluyum erkek çocuğu kıymetli bilmem ne. Arkadaşım ben de güneydoğuluyum. Boşandım. Tüm akrabalarım inanılmaz hassas davrandı süreçte. İki abim var ailem asla ayırmaz. Mal mülk paylaşırken eşit ölçülerde paylaşıldı vs. Yani siz kendinizi geliştirememişseniz o sizin kabahatiniz. Okumuş öğretmen olmuşsunuz, fakat bazı şeyleri aşamamışsınız.

Çocukluğunuz, okul hayatınız, iş hayatına atılabilmeniz çok zorluklarla geçmiş. Hayata çok kırgın, küskünsünüz diye hissettim. Anlaşılmaya ve şefkate ihtiyacınız var sanırım. Neden evlendiğinizi ve evliliğinizde yaşadığınız sorunlara nasıl üzüldüğünüzü tahmin edebiliyorum, öte yandan insanlara olan güveninizin azaldığından eşinizin ve ailesinin yaptıklarına/söylediklerine kendi açınızdan bakarak algıladığınızı düşündüm. Mesela kaynananız gelenekçi bir kadın biliyorsunuz, eşinizin ev işi yapmasını ondan istemeniz çok sonuca götürecek bir davranış değil. Eşinizle aranızda olan bir şey bu. Eşim konuşmuyor, ailesinin dediğini yapıyor diyecekseniz elbet konuşmuşsunuzdur. Elbet ona ulaşmanın bir yolu vardır. Sadece şu an uğraşacak gücünüz yoktur.
Güzel dersler çıkarmışsınız ama bence hayat devam ettikçe öğreneceğimiz daha çok hayat dersi olacağını da göreceğiz. Hem belki eşiniz sizin içinizdeki bu fırtınalardan habersizdir, belki onun da içinde başka çatışmalar, çözemediği travmaları vardır. Evliliği devam ettirmek ve bitirmek çözüm değil, önce birlikte bir çift terapisi alsanız faydalı olabilir.

evet hanımlar günaydınlar herkese hikayeme devam ediyorum .
En son şimdiki eşim o zamanki eş adayım ile evlilik niyetiyle görüşmelere başladım ve o sessizlik ve utangaçlıktaki bir kişiden tahmin edersinizki gereken standart saydığımız ilgi alaka evlenme teklifi falan almadım hatta bir tek şey yaptı elimi tutmak istemiş izin aldı tabi ben şoka girdim ama heralde saygısından yada efendiliğinden düşünerek şokumu hissettirmeden tabiki tutabilirsin dedim tuttu ve kibarca elimi geri verdi 😁yani o zaman bu ve bu gibi olaylar onun sapık deilmiş iyi kötü niyetli deilmiş dememi sağladı ama tabikide bunu yine çok geç anladımki bilmiyormuş ki bu benim vajinusmus problemimin bir yapı taşı olacak ileride iletişim zaten kuramıyormuş çevresi tarafından çok sevilmesinin sebebi ise hiç konuşmadan sürekli dinlemesiymiş tabi aslında dinlemede deil dinliyormuş gibi yapmaymış bunu halen sayılı kişi biliyo ben çevrem ve ailem.dinliyormuş gibi yaptığını yani buradan anlamamız gereken nedir hanımlar DERS bilem.kaç her sessiz durandan koca olmazmış.
Hasılı kelam evlenmeye karar verdik ben bu eş adayını kiminle tanıştırsam önce yüzlerinden bir hüzün bir alay bir tuhaf ifade geçiyor ve sonra eh siz sevmişsiniz birbirinizi hayırlısı olsunlar geliyor burada yanlış anlaşılmasınki sadece dış görünüş itibarıyla deil ufak tefek aynı ortamda bulunma ve davetler falan gibi yani iletişim adap vb. ben çevremden onay alamadıkça hırslandım kimisine bu beni kıskanıyo kimisine bu zaten beni abisine istiyodu gibi gibi hep kılıf buldum ve konduramadım seçimimin yanlış olduğuna çünki daha gerisini bilmiyordum ama özellikle yaşı olgun ve tecrübeli olanlar notumuzu vermişti son olarak ailemle karşılaşmaya gelince ipler koptu ben ikilemdeyken yine bekledimki babam desinki kızım ben bu insanları bir araştırayım pek gönlümde yok haber verelim ki onlar zaten tanışmaya gelmişlerdi ama benim babam ne yaptı haberi olduğu halde önce bahsettim böyle birisi var tabi konuşmuyoruz aracılarla beni ilgilendirmiyor dedi ben yine şok bende madem.ilgilendirmiyor bi birbirlerini görsünler dedim.bari zaten babam.bana dolu üstüne birde istemeye g.doğulu birileri geliyor meğersem olay katmerlenmiş adamlar yani şimdi eş ailesi içeri girdiler babam ayağa bile kalkmadı ki babası benimkinden çok büyük ve ben evimde ş.siz k.rtleri istemiyorum dedi (bunu çok özür.dileyerek yazıyorum ama vehameti anlamanız için yazdım ) bu durumda anneme ortalık sakinleştirmek düşerken daha da gazlayarak adamları apar topar kapı dışarı ettiler.
Banada bağırdı gidiyorsan git kendin ben karışmıyorum BU ÇOK ÇOK BÜYÜK BİR DERS içimizde yaşı evlilik yada hata yapma çağında anneler vardır sakın ha sakın kendi egolarınız için çocuklarınıza blöf yapmayın ve sakinliğinizi koruyun onları çaresiz bırakmayın hemen anında ayak üstü karar verilmek hiç birşey için zorunlu değildir doktor değiliz anlık karar verip hayat kurtaralım zaman isteyin ve sakinleşin lütfen.
Tabiki ben ne yaptım.koca yine bir yanlış eve kadar 10 saatlik yoldan kendim için getirttiğim insanlar hakarete uğradı ve kovuldu (olumsuz cevap alma ihtimali olduğunu eş adayına söylemiştim en fazla hayır der yada düşüneyim der diye düşünmüştm ama malesef öyle olmadı ) bunun utancıyla ve babama biriken kinimle hay hay dedim sen git dersin ben gitmezmiyim çantami ve hiç abartısız sadece kol çantam ve bilgisayarımla çıktım evden arkalarından gittim ve çok komik ama hep beraber onlara gittik 10 saat yolculuk ile halen kendim bile inananmıyorum ama kocaya kaçtım 😢 yahu evden gidicen sanki ilk defamı gidiyosun kendi evin var başka ilde arkadaşların var git onlara sakinleş demi ama yok içimdeki o kızgınlıkla aslında onları cezalandırdım utansınlar istedim ama aslında kendimi cezalandırıyormuşum babam kardaydı 5 kuruş harcamadan kız gönderdi ama bu bile yeterli değilmiş meğersem.çünkü diğer evlenen kız kardeşlerimin hepsinin düğünlerinde kavga çıkarark hem bişey takmadı zaten diğer masraflara karışmazdı ve nişanda takılanlarında üstüne yattı onlara nefretim o kadar büyükki çok ayrıntıya giresim var ama girmiycem şaka yaptım 😉
sonra biz bu ailenin evine gittikki aman yarabbim yine küçümsemişsin falan demeyin farkı anlayın diye yazıyorum tabikide herkesin kültürü farklı şimdi biz 2020 deyiz ya orasısize diyeyim ki 1980 öyle o derece yani ve kk nın sevdiği kısmı yapıcam kaynana elti görümce dedikodusu....yani bir şeyler eski olabilir tabiki fakirlik olsa daha anlaşılır olucak ama fakir de deiller kirli düzensiz pis kokan bir 3+1 bir çadır düşünün Allahım dedim bu şaka olmalı ve ben böyle birşey yapmış olmamalıyım artık geride dönemem onlarla gittiğimi evleneceğimide söyledim ve tek tesellim eş kişisinin görev yeri ailesi ile aynı ilçe değil ve 9 yıldır evliyiz 9 yıldır tayin istiyo gidemiyoruz çok mutluyum.bu konuda tek birşey yolunda o da tayinin çıkmaması biraz yaklaşabil di işte.
ve eş ailesi kimseye söylemediler benim böyle geldiğimi falan biz çalıştığımız ile gittik bir ay sonra normal düğün falan yaptı ailesi ben ailemle tam.kopardım bağları ki ben gerçekten ara ara denedim.ama olmadı sonra sonra bu düğün sanki bana lütufmuş gibi sunulmaya başlandı ve ben yediğim haltın büyüklüğünün farkında olduğum için dedim bir kere bile kemdime laf söyletsem bu işin sonu gelmiycek ki adamada çok görmüyorum kendimi kendi kendime gelin yaptırttım benim eş bu kadar olayda sadece genel izleyici ve dinleyici oldu tabiki ne bana nede ailesine bişey demedi VE DERSLERİN DONUNA GELİYORUZ ben ne eşimin ailesi ile nede eşimle çok zıt olduğumuz şeylerde bile hep kendimi ifade ederek anlattım bıkmadan bir daha anlattım asla ve asla hakaret kırıcı söz söylemedim ve saygınlığımi kaybetmedim beni kendileri gibi giyinmeye zorladılar yapmadım ama onları anladığımı onlarında beni anlamasını sağladım taki iş çalışma meselesine gelince yine ipler gerildi benim zaten eşimle tanıştığım ilçedeki dershane battı maaşlarımın bir kısmını alamadım eşim tayin istedi ve ailesine yakın bir ilçeye geldik ve artık çalışma dediler çok ilginç ama biz çalışırken tanıştık beni öyle tanıdı dış görünüş olarak ta kapanmamı istediler yine kocaman bir yanlış yaptım hissetmeden hazır olmadan ve çok fazlada bir zorlama yokken yapılan manipülasyonlarla bir gazla kapandım ileride boşanma aşamasına gelme sebebim olacak bu.
BURADAN NE ANLIYORUZ burada çok soru muhabbet okuyorum nişamlımla fazla anlaşamıyoruz değişirmi değişir tabiki ama tam tersine değişir abartır çünkü nişanlılık ve sevgilikte adamla başbaşasın evlenince hoop aileside geliyo ve bu aile adamlara ilahi bir özgüven getiriyo benim ağzı var dili yok kocamın dili dahada azaldı hatta bitti ben bu defa ayrı ayrı en az 3 kişiye görümce k.baba ve kaynaya laf anlatmak zorunda kaldım.
Ve buradan şiddet gören hanımlara sözüm ben hiç eşimden şiddet görmedim fiziksel anlamda işi hiç o boyuta getirmedim ve hep sakin kalmaya çalıştım çünkü işin buralara gelmesini ben sağlamıştım ve hep sinirle sabırsızlıkla hep artık bir adımımı sağlama almadan diğerini atmıyorum tabikide kocaman bir yanlış daha yapicam sonra.
BU çalış çalışma kapan muhabbetlerinden sonra bir kafamı kaldırıp baktımki üzerimde pazen etek eşimin köy hacmindeki ilçesinde bahçeye gidip domates falan topluyorum ben ne yapiyorum dedim ya ben bir matematik öğretmeniyim yıllarımı verdim tamam karnım doyuyo sırtım pek ama bu ben sürekli kalkanımı dik tuttuğum sürece hep tetikteyim bize müdahale edilmesin diye ki müdahaleyede gerek bile kalmamış bildiğin eşimin sessiz kalar ailesinin manipülasyonlarıyla zaten istefikleti gibi beni evirip çevirmişler ve siljelenip kendime geldim bu sırada tam 6 ay olmuş ve ben tek başıma vajinusmusla uğraşıyorum benim o sesdiz ve beceriksiz kocam.benim çözmemi sabırla bekliyo ama hić çaba yok hastaneye gidiyoruz hastane kapısına beni bırakıp bekliyor yani gel dersem geliyor git dersem gidiyor zaten gittiğim psikiyatrislerin ve benimde ortak görüşüm olarak kadının çok müdahale ettiği ve kadın aktif erkek çok pasif eş durumlarında vajinusmus kaçınılmaz ve yine benim çabalarımla çözüldü ve hamile kaldım Kesinlikle emin olmadığınız ilişkilerde çocuk için acele etmeyin ben daha kocamın neden dili yok neden düğmeli robot gibi çalışıyor dite düşünürken hamile olduğumu öğrendim yani vajinusmusu yaşayanlar bilir o arada ne oluyo ne bitiyo çok anlamıyosun ve es kaza olmuş ve biz neredeyse bebek 3 aylıkken öğrendik ve bu arada ben silkelenip kendime geldiğim pazen etekle domates topladığım anda verilmiş bir kararla kpss çalışmaya başladım ikinci el kitaplarla videolarla falan eşimde zaten olmaz uğraşsın gariban dedi heralde hiç ses çıkarmadı zaten ses dediğime bakmayın kendi diyemediğini ailesine söyletiyodu ve ben bir kuruma memur olarak büyük ve metropol bir şehre atandım hayatımın en güzel anıydı bu ara da bebeğimuz oldi 1.5 yaşındaydı benim sessiz koca başladı vızıldalmaya vay efendim orası uzak kalabalık ben küçük yer severim bebek küçük gitme ben tabi ayağım daha yere basarak ister gel ister gelme kendi evimiz falan var ama neredeyse haftan8n bir başı onun ailesindeydik diğer hafta evimizde o evdede ne kadar rahat olunursa ki evlerinede ciddi çeki düzen verdim yıllarca uzun zamandır gelmeyenler tanıyamadı bu bir ayrıntıydı.
aileside başladı onunla eş zamanlı harwket ettikleri için bir memur maaşına oralara gidilmezmiş yine ben gidiyorum dedim Allahtanki ailem ben atanınca benimle biraz arayı düzeltti evimi falan taşıdılar benim eş boşanma niyetiyle ve tehdidiyle sesdizce izledi bu durumu sonra tabi tıpış tıpıdş geldi arkamdan ama gelse ne ben evin hem erkeği hem kadını olmuştum ve kendisi aşırı tembel miskin kirlidir hiç bir işin ucundan tutmazdı bende zaten evdeyim diye onunla aşağı yukarı düşmezdim ama işe başlayınca ben bildiğiniz sudan çıkmış balık oldum araba eşimdeydi okula giderken yoruluyomuş dolmuşa binemezmiş diye çocuğu kreşe ben iki dolmuş değiştiri getir götür yapardım ve bu şekilde zorlukla 3 yıl çalıştım bu süreçte maaşımı hep küçümsedi ve aileside kendiside asla hiç bir şekilde destek olmadı hatta her kış ev kaloriferli diye evime gelip kalıp akşam.onca kişiye ben yemek yaptım derken ayrıntısı çok ama ufak bir 9rnek vereyim yattıkları yatağı bile kaldırmıyorlardı onlarda gelin yaparmış ve benim sabrımın sonlarında dayanamayarak ilk ve son kez hepsini toptan evden kovdum eşimde dahil annesi babası grmcem ve bunları bilerek yapıp benim pes etmemi bekliyorlardı zaten benim ailemde yine ilk işe girmemi eşim.istemiyordu boşanalm dediğinde boşsadım diye tavır almıştı gelmediler derken koca ilde oğlumla 20 gün yanlız kaldm işinden rapor almıştı eşim VE KOCA BİR HATA DAHA oğlum babası için ağlayıca dayanamayıp gittim eşimi evinden aldım getirdim bir iki yıl daha böyle t9kezleyerek ben dolmuşlarda kucağımda kreşe çocuk taşıyarak geçtiki çok zor günlerdi yani evde bir adam var ama ha koltuk ha o koltuk yine işe yarıyo ben oğlumyda anlamıyordum ilginç bir şekilde ona çok düşkündü ilgisini çekmeye çalışıyordu onada ilgisizdi çünkü ve bu bağımlılık olmuştu çocukta yine bunalımlı bir anımda babası yine bizde lavabonun üstü bulaşık dolu ana oğul içeride uzanıyorlar babasını çağırdım.işten gelmiştim (bu arada eşimi getirmeye gidince ailesiyle barışma şartı sundu yine geldiler tabikide )dedim bu vijdansızlıkdeilmi hadi güya siz yaşlısınız senin oğlun en azından bir işe el atsın zaten işimde çok ağırdı bana şunu dedi o kadın işi yapmaz bizde yok öyle bir şey peki dedim ben niye erkek işi yapiyorum.getirdiğ parayı yiyor ama ki herşeyi ortak öderdik getirme dedi ihtiyacımı var ben orada tekrar onları o evden kovmak yerine KOCA BİR APTAL GİBİ gittim ve istifa ettim.
şimdi tam bu olaylar olalı 3 yıl oldu ve eşim halen çok sessiz umursamaz telefon bağımlısı ailesi çok gelmiyor ama bu çok gidiyor şimdi işime dönmek için uğraşıyorum ve işlemler tamamlanınca eşimdende kurtulucsm yıllardır ayağımda pranga gibi olan adamı bırakıp musmutlu yaşayacağom
YANİ NEYMİŞ ASLA VE ASLA İŞ BIRAKILMAMALIYMIŞ EĞER TERCİH YAPILACAKSA İŞ TERCİH EDİLMELİYMİŞ. çocuklarımızn evde hep haksız ama sessizce duran babayı didikleyen anne örneğine değil çalışıp dimdik duran anneyi g9rmeye ihtiyaçları var işimmi bebeğimmi diye soran anneler tabikide işiniz onlar hep bebek kalmiycak ama siz sonra hep işsiz kalabilirsiniz.
okuyanların gözlerine sağlık 😘💐
Merhaba iki yazınızı da sonuna kadar okudum gerçekten hiç üşenmeden. Rabbim bundan sonra ki yaşamınızı iyi etsin inşalllaah. Sizin yazdıklarınıza üzüldüm ama sizi gram anlamayıp hem cinsimiz olan aptalları anlayamadım. Bu kadının kadına yaptığı nedir ya valla çok sinirleniyorum. Sizin ya kötü yola düşmenizi ya da ölmenizi falan beklemişler ki size saçma sapan yorum yapıyorlar. Anlamıyorum !!!! Yaşamayan bilmezmiş diye boşa dememişler onlar rahat tabi sizin yaşadığınız şeyleri hiç yaşamamışlar o yüzden çok kolay gibi lanse ediyorlar amaa boşverin onları siz nelwrin üstesinden gelmişsiniz bu kıt beyinlileri mi kale alacaksınız

X