Hayat Pahaliligi

izmirimizmir

Guru
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2012
1.394
2.092
Evet bayanlar gördüğünüz gibi biraz önce yaptığım mini market alışverişi sonucu...domates,biber,yoğurt,un,ekmek,yumurta ,zeytinve 1 adet kedi maması 67 TL tutttu.ustelik uygun fiyatli diye geçen bir market.ben artık kafayi yemek uzereyim.bu aldıklarım sadece anlık lazım olanlar.markete her gittiğimde 100 TL den aşağı çıkamıyorum .aylık sadece mutfak alışverisimiz 3000tl den aşağı tutmuyor.4 kişilik bir aileyiz.esim de ben de memuruz.maaslarimiz fena değil diyelim.ama olmuyor yani yok donduremiyoruz.her ay ek hesaptan içeri giriyoruzmarketi,kirası,faturaları,çocukların üst baş,oyuncak vs..diger istek ve ihtiyaçlarını,okul masrafları,kedinin masraflari(ödüm kopuyor hastalanarak veterinere gideceğiz diye,ne kadar acı bir durum),kredi kartı masrafları,evde aniden çıkan masraflar(makine bozulur,lavobo tıkanır vs hesapta olmayan masraflar)derken donduremiyoruz.allahaskina siz nasıl yapıyorsunuz,nasıl heciniyorsunuz çıldırmak uzereyim.
IMG_20210501_122108_3.jpg

Gelir durumu ne olursa olsun kimse gecinemiyor bence. Zaten gecinmekten ne anladiginiza bagli. Ac kalmayan da geciniyoruz diye fakirlik guzellemesi yapiyor artik. Et yemezsen ölmezsin diyen insan gecinebildigini iddia ediyor ama aslinda gecinemediginden kendisi de haberdar degil. Cok ucu acik ve tartisma cikarabilecek konular bunlar. 37 yasindayim, memur ailesinin duzgun sekilde gecinebildigi bir donem hic gormedim hayatim boyunca.

Evet bayanlar gördüğünüz gibi biraz önce yaptığım mini market alışverişi sonucu...domates,biber,yoğurt,un,ekmek,yumurta ,zeytinve 1 adet kedi maması 67 TL tutttu.ustelik uygun fiyatli diye geçen bir market.ben artık kafayi yemek uzereyim.bu aldıklarım sadece anlık lazım olanlar.markete her gittiğimde 100 TL den aşağı çıkamıyorum .aylık sadece mutfak alışverisimiz 3000tl den aşağı tutmuyor.4 kişilik bir aileyiz.esim de ben de memuruz.maaslarimiz fena değil diyelim.ama olmuyor yani yok donduremiyoruz.her ay ek hesaptan içeri giriyoruzmarketi,kirası,faturaları,çocukların üst baş,oyuncak vs..diger istek ve ihtiyaçlarını,okul masrafları,kedinin masraflari(ödüm kopuyor hastalanarak veterinere gideceğiz diye,ne kadar acı bir durum),kredi kartı masrafları,evde aniden çıkan masraflar(makine bozulur,lavobo tıkanır vs hesapta olmayan masraflar)derken donduremiyoruz.allahaskina siz nasıl yapıyorsunuz,nasıl heciniyorsunuz çıldırmak uzereyim.Eki Görüntüle 2838727
Yapamıyoruz😂

Böyle bir konu vardı çokta keyifliydi
Hiç bir başlığa uymayan bölümüne taşındı konu

Aynen perşembe günü markete gittim bilinen Türkiye nin her köşe başında olan A... markete yoğurt peynir tavuk baget meyve suyu mayalı ekmek aldım mayalı ekmek ihtiyaç değildi ama beğendim aldım tam 72 tl verdim
Aynen ALLAH olmayanların yardımcısı olsun ne diyeyim

Gelir durumu ne olursa olsun kimse gecinemiyor bence. Zaten gecinmekten ne anladiginiza bagli. Ac kalmayan da geciniyoruz diye fakirlik guzellemesi yapiyor artik. Et yemezsen ölmezsin diyen insan gecinebildigini iddia ediyor ama aslinda gecinemediginden kendisi de haberdar degil. Cok ucu acik ve tartisma cikarabilecek konular bunlar. 37 yasindayim, memur ailesinin duzgun sekilde gecinebildigi bir donem hic gormedim hayatim boyunca.
Aslında dediğiniz doğru.
Ama bu durumdan önce memurlar kendi evlerini çok rahat alabilecek durumdaydı.
Benim dedem memur değildi ama memurla aynı maaşı alırmış, adam 2 ev almış kendisine. Şimdiki memurlar ev alırlar ama en az 150bin faiz ödeyerek. O da çoook zor bir şekilde.

Et yemezsen olmezsincilere hiç girmiyorum bile.ona bakılırsa yumurta yemezsekte olmeyiz,yoğurt yemezsekte olmeyiz,peynir yemezsekte olmeyiz.ayrica niye et yemeyelim yahu.niye kendimize bunu reva görüyoruz anlamiyorum

Geçinemiyoruz tabiki. Mutfak masrafından kısmıyoruz sadece. Ama kıyafet, kozmetik vs. gibi ihtiyaçlarda eskiye göre harcama yapamıyorum. Daha doğrusu yapmak istemiyorum. En dandik bir tshirt bile 120-130 lira civarı. Bir oje ya 10 liradan başlıyor. Neden vereyim ki? Geçen seneki kıyafetlerimle idare etmeyi düşünüyorum. Enayi yok karşılarında.

Et yemezsen olmezsincilere hiç girmiyorum bile.ona bakılırsa yumurta yemezsekte olmeyiz,yoğurt yemezsekte olmeyiz,peynir yemezsekte olmeyiz.ayrica niye et yemeyelim yahu.niye kendimize bunu reva görüyoruz anlamiyorum
Yumurta zaten kolisi 20 26 tl arası bir koli yumurta bir hafta anca gidiyor kalabalıksa aile

X