hayatımın en zor dönemi...

guzelgunler777

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2016
436
123
biliyorum belki buraya yazacaklarıma bi çoğunuz tepki göstereceksiniz ama o kadar caresiz ve bitmiş bi durumdayım ki kendimi son care buraya attım. belki hiç bi faydası olmayacak ama yazmak istiyorum. saglıkla ilgili bi bölümde okuyorum. son sınıf hatta son haftalar diyebilirim. ama bi çok sıkıntılı dersim var su an ne olacagı belli değil fakat hem kendim hem ailem için bi an önce bitirmek zorundayım. bölümüm her zaman zordu ama özellikle son 3 aydır aralıksız staj sınav ders ugrasıp duruyorum. yemek yemeyi unutuyorum. sabahlara kadar ders calısıyorum 2 saat uyuyup okula gidip staja cıkıyorum. hayatım sindan oldu resmen. bundan bi kaç yıl öncede psikolojik tedavi olmustum. yasadıgım ilişkiler yuzunden yoğun pişmanlık ve depresyon yuzunden destek almıstım. şimdi artık herseyin güzel olmasına hazırlanıyodum. bi kaç ay daha sıkıyım dişimi bu eziyet bitecek diyodum. bi ay önce de sürekli takip ettiğim bi saglık sitesinde bi dktorla tanısmıstım. okulum bitsin birbirimi tanıyacaktık ve anlasırsak ben onun yanına atama isteyecektim. bi yandan onunla konusarak okulu halletmeye calısıyodum zor zamanımda destek oluyodu bana. dun eve geldim duşa girdim çıkıp her zamankı gibi ders calısacaktım. genital bölge temizliğini jiletle yaparken 2 kucuk siyahımsı leke farkettim. batık yada yapısmıs bir kıl olacagını dusunup üst üste uzerinden gittim. sonra yıkanıp banyodan cıktım. bi saat kadar sonra lavaboya gittigimde aynı sıyah noktatadan vajinamın ust kısmında bi sürü oldugunu farkettim. gunlerdir ders calısıyorum ve saglıkcıyım. tabi ki ilk aklıma gelen takıntılı da bi yapım oldugu için ve eskiden yasadığım ilişkiler yuzunden cok pişmanlık duydugum için hpv oldu. o an cok kötu oldum. konustugum arkadasım da acil hekimi ve butun hastalıklar hakkında genel bilgisi var. o an onunla mesajlasıyoduk ben gercekten bayılmak üzereydim tansiyonum düştü çok kötu oldum ve hemen ona sordum. jılet kaynaklı kan toplaması olabilecegini korkmamamı soyledi. bugun öğleden sonra kadın doğuma gittim. devlet hastanesine. doktor hpv den şüphelendi bi ilaç tedavisi verdi ona yanıt olmazsa hpv dir dedi. test yapılmasını istedim bakire oldugun için olmaz hele bunları kullan gel dedi. peşinden baska özel bi dr a gittim o da ilk bakısta hpv oldugunu söyledi. test önermem zaten cok pahalı ve belli buyuk ihyimalle hpv dedi. ama bi anda bu kadar fazla cıkması kucuk bi ihyimal de olsa olmayacagını gösteriyo falan dedi. o da diğer doktorun tedavisine uymamı söyledi gecmezse gel dedi. bitik durumdayım. konustugum doktor zaten bunun üzerine bana arkadasca yaklasmaya basladı sırtını dönüp gitmedi ama artık bişey olmayacagını biliyorum. tek paylastıgım kişi o ama onu da mesgul etmek oyalamak istemiyorum bana vaktini ayırıp psikolojimle ugrasmak zorunda değil. aile yapım cok katı. böyle bi duruma cok tepki verirler ve annm de babam da hasta onları da üzmek istemiyorum. hiç bi arkadasımın da bu durumda bana destek olabileceğini düşünmüyorum. ama bu hastalıkla bas etmenin yollar stresten uzak durmak iyi beslenmek iyi uyumak. yani su an hepsi benden uzak olan seyler. üstelik 15 gun sonra tedaviye baslarsam ası lazer ilaç yakma tedavisi falan hiç birini karsılayacak param yok. gercekten cok kötu durumdayım. intihar edemem ama gercekten ölmek istiyorum. insanların yuzune bakamıyorum ailemdem arkadaslarımdan herkesten cok utanıyorum. ve en cok istediğim şeylerden biriydi evlenmek yuva kurmak cocuk sahibi olmak onların mutlulugu için elimden geleni yapmak benim sayemde gözlerinde olusan parıltıları görmek... tum hayallerim saatler içinde yıkıldı ve ben gercekten ölmek istiyorum....
Ekleme:Bütün bu olanlara ek olarak çok rezil şeyler oldu. Bugün psikiyatr randevum vardı annemle gittik dile getirmek benim için çok zor olduğu için yazmıştım fakat yazdıklarımı doktor sesli okumami istedi ama ben annemin kapıda bizi dinlediğini nerden bilebilurdim. Felaket şeyler oldu annem kriz geçirdi. Bakire olmadığımı düşünüp çıldırdı sanki bu kadar seye bakire olmamın bi önemi varmış gibi. Sürekli suclayip laf sayıp duruyo ve herseyim e kısıtlama getirdi. Tam okul bitip yetişkin olacakken annemin küçük kızı oldum tekrar. Hayatı bana zindan edecek artık. Gerçekten bitik durumdayim
Ekleme2:Arkadaslar sürekli ekleme yapıyorum ama nolur bana yardım edin biseu deyin panik atak krizin geldi :KK43:şu an çok kötü durumdayım depresyonda olduğum için devamli yeni düşünceler geliyo aklima. Ben şüpheli kişilerle oral sex de yaşadım özellikle kaptigimi düşündüğüm kişiyle. Didem bana hpv 6 olabileceğini söyledi semptomlardam. Agizda da en çok 6 görülüyomus :KK43: kanser ve bulastirma ihtimali daja yüksek ve daha tehlikeliymis. Agizda var mı öğrenmenin bi testi var mı biliyo musunuz lütfen yardım edin. 2 gündür çok halsiz bitkin atesliyim midem bulaniyo devamli kusuyorum Aids falan da mı kaptım yoksa :KK43:
Uzun zaman sonra ek olarak; sigillerim geçmedi hpv olduğu kesinleşti küçük yerde yaşadığım için annem tedavi olmama izin vermiyo herkesi taniyoruz rezil oluruz diyo. Çok şükür çok çabalayip okulumu bitirdim psikiyatrik tedavi m iyi bi şekilde devam ediyo. Perşembe günü atamalarim var fetih suresi ve salati tefriciye okuyorum. Atanmayi hem çalışma açısından hem tefavi açısından çok istiyorum. Onerdiginiz başka sure âyet dua var mı. Bana dua ederseniz çok sevinirim.şimdiden Allah razı olsun

Son düzenleme:
Yaa uzulmee. Senin sınavinda bu. Kesin sonuc cikinca ailenle paylaş. Canim yaa senin icin dua edicem. Insallah kotu bisey degildir.

bir sağlıkçıya bunu yazmam komik olacak ama hpv testi özellerde bile 30 tl den başlıyor, ayrıca vajina girişinden örnek alınıyor, bakirelere de yapılabiliyor...
küçük bişehirde yasıyorum devlet hastanesindeki doktor bakirelerde yok dedi zaten 2 haftada gecmezse seni üniversiteye yönlendircem dedi. özeldeki de cok pahalı yaptırmana gerek yok zaten buyuk ihtimalle hpv dedi. saglıkcıyım ama bölümüm tıp olmadıgı için bişey diyemiyorum biliyorum ama önemsemiyolar işimii bize mi öğreteceksin havalarına giriyolar. üniversiteye de gitmek istemiyorum cunku cok fazla arkadasım tanıdıklarımız doktorlar hocalar cok fazla.

Yaa uzulmee. Senin sınavinda bu. Kesin sonuc cikinca ailenle paylaş. Canim yaa senin icin dua edicem. Insallah kotu bisey degildir.
annem de babam da hasta ve benden hayatta böyle bişey beklemezler yıkılırlar cok kötu olurlar onların kötu oldugunu görunce ben daha cok üzülürüm daha cok alevlenir bu hastalık :KK43: ve basta cok tepki gösterirler yuzume bakmazlar uzun bi süre :KK43: Allah razı olsun lütfen cok dua et bana :KK43:

Şuan için HPV sadece bir ihtimal . Kesin değil. Kesinleşmiş gibi düşünme bence .

Testi yaptır , bekleme derim ben .

Ola ki tamam HPV denildi , yapman gerekenleri iyi biliyorsun zaten .

Hayallerinin gerçekleşmeyeceği endişesini de , geçmiş pişmanlıkları da koy bir kenara .

Ne olduysa oldu. Şimdi bunları düşünme .

annem de babam da hasta ve benden hayatta böyle bişey beklemezler yıkılırlar cok kötu olurlar onların kötu oldugunu görunce ben daha cok üzülürüm daha cok alevlenir bu hastalık :KK43: ve basta cok tepki gösterirler yuzume bakmazlar uzun bi süre :KK43: Allah razı olsun lütfen cok dua et bana :KK43:

ya hastalığı bilmediğimden neden bu kadar umutsuz olduğunu anlamıyorum ne ki hpv, neden yüzününe bakmazlar

Canım geçmiş olsun inşallah kötü bişey değildir ve ben de takıntılı olduğum için bişey sormak istiyorum. Pişman olduğum ilişkiler dedin ama yazıdan bakire olduğunu anladım. İlişkiye girmeden mi bulaştı yani?

Senin için dua edicem. İnşallah inşallah HPV değildir canım benim inşallah bol bol dua et.

küçük bişehirde yasıyorum devlet hastanesindeki doktor bakirelerde yok dedi zaten 2 haftada gecmezse seni üniversiteye yönlendircem dedi. özeldeki de cok pahalı yaptırmana gerek yok zaten buyuk ihtimalle hpv dedi. saglıkcıyım ama bölümüm tıp olmadıgı için bişey diyemiyorum biliyorum ama önemsemiyolar işimii bize mi öğreteceksin havalarına giriyolar. üniversiteye de gitmek istemiyorum cunku cok fazla arkadasım tanıdıklarımız doktorlar hocalar cok fazla.

hpv dna analizi pahalı ama smear testi şu an istanbulda iyi bir özel hastanede 55 tl ye yapılıyor.
dediğim gibi bakirelere de yapılıyor
ayrıca her genital siğil (eğer siğilse tabi o bile net değil) hpv değildir
hocalarınızla konuşun bari ya da kendiniz açıp okuyun sonra da doğru düzgün bir doktora gidin.

Canım geçmiş olsun inşallah kötü bişey değildir ve ben de takıntılı olduğum için bişey sormak istiyorum. Pişman olduğum ilişkiler dedin ama yazıdan bakire olduğunu anladım. İlişkiye girmeden mi bulaştı yani?

Ters ilişki mi yaşadı acaba? Ben de anlayamadım, hem bakire hem hpv nasıl oluyor?

Şuan için HPV sadece bir ihtimal . Kesin değil. Kesinleşmiş gibi düşünme bence .

Testi yaptır , bekleme derim ben .

Ola ki tamam HPV denildi , yapman gerekenleri iyi biliyorsun zaten .

Hayallerinin gerçekleşmeyeceği endişesini de , geçmiş pişmanlıkları da koy bir kenara .

Ne olduysa oldu. Şimdi bunları düşünme .
devlet hastanesindeki doktor sana test olmaz dedi zaten hpv ise sevk edecem dedi. özeldeki de labaratuvarı arar gibi yaptı baska bi yerle anlasmalılarmıs acmadılar yoğunlar herald falan dedi hepsi savsaklıyo yapmak istemiyolar hpv oldugunu kesin düşündükleri için. senle mi uğrascaz gibisinden davranıyolar. üniversite de herkes tanıdık ve testler sisteme girer ailem öğrenir su an babamın üstüne kayıtlıyım

hpv dna analizi pahalı ama smear testi şu an istanbulda iyi bir özel hastanede 55 tl ye yapılıyor.
dediğim gibi bakirelere de yapılıyor
ayrıca her genital siğil (eğer siğilse tabi o bile net değil) hpv değildir
hocalarınızla konuşun bari ya da kendiniz açıp okuyun sonra da doğru düzgün bir doktora gidin.
aslında tepkinizi anlıyorum saglıkcı denilince benim ve hocalarımın bu alandan anlayabileceği anlasılıyo. madem öyle kafanızı karıstırmamak için acık söyliyeyim diş hekimliği öğrencisiyim bunları o kadar ayrıntılı olarak işlemiyoruz hocalarım da uzman olmadıkları alanda konusmazlar ve zate öğrenciyle pek ilgilenmezler genelde hasta bakarlar

napalım ya tedavini olursun
ne ölmesi
aids liler çocuk sahibi olurken sen neden ölmek isteyesin
olabilir yani hastalık bu
bu kadar kahretme kendini
herkese söylemek zorunda da değilsin
mikrop kapmışım de geç seninle doktora girip masada beraber muayene etmeyecekler ya
reşit bi insansın hastaneye kendi başına gidersin

X