Hayko Cepkin

kalemkitap2

Kapsama Alanı Dışında !
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2006
1.977
6
Üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. 2 sene Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene Akademi İstanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

Sırasıyla Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan'ın söz vermiş şarkılar adlı albümünde Aylin Aslım'ın seslendirdiği "Kimdi Giden" adlı bir Yeni Yürkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin olmam lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

begendikleriniz icin rep ve tesekkur butonunu kullaniniz aksi takdirde mesajlariniz silinicektir

aLbümLeri beqLenir ama qonserLeri daa bi sabırsızLıqLa beqLenir..canLı performans adamıdır qendiLeri..tapıLası bi insan .. sivri diLLidr ama çoq qişi anLayamas 0*nu .. ç0q da yaratıcıdr..her qonser ayrı bi hava.. sewiorum sewiorum sewiorum !!!!

aşığıyız kendisinin, hele canlı performanları tadından yenmez. izlemeye doyamıyorum ben bu adamın gösterilerini. ilk albümü pek iç açıcı değildi bence ama ikincide coşmuştu.

bayıLıyorum herşeyine :)
hayko+cepkin

hayko_cepkin.jpg

hayko%20cepkin.jpg

hayko_cepkin_was_here_by_kidarte.jpg

resim albümümden bi kaç resim :)

Şarkılarındaki sözler o kadar ince bi çizgideki onu anlamayanlar hayatı anlamayanlardır..
Ruh halimi iyileştiren tek müzisyen..

Şarkılarını dinlerken bir yapbozun eksik parçalarını tamamlıyormuş hissine kapılıyorum. Ve bu çözümlenmeyi bekleyen kelimelerini çok seviyorum. Canlı da izledim. Müthiş birisi. Zaten oldukça kültürlü ve sempatik. Ee daha ne olsun!:asigim:

Ay, Şebnem'im de bir tanedir. :asigim:Şebnem'im bir röportajında(2008 Haziran aylarındaydı) Hayko'nun çok espirili olduğunu ve onunla vakit geçirmenin çok keyifli olduğunu söylemişti...

X