Hayvan düşmanlığı ne yapmam gerekiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben birkaç tartışmalı başlıkta diğer üyelerin de konuyu kapatır mısın diye muneye ricada bulunduklarını gördüğüm için aynı şeyi yaptım. Kutuplaşmaya gidecek konu belli. İyi geceler.
Hak veriyorum konunun kapatılması konusunda.
Bu konuda ne yazikki saldırgan tavırlar içine giriyoruz. Bir küçük düşürmeler, aşağılamalar falan. Sözde hayvanseverler diye başlayan, biten cümleler. Sözde(!) olmayan hayvanseverlerin yanında bir kuruluş, bir dernek olmayınca bireysel biseyler yapmak zorunda kalıyor.
Oraya mama dökme, onu verme orası kirlenir, burası olmaz. Çok hayvanseverseniz evinize alın falan diyenler hangi birisini alalım?
Hangi biri için barınak yapalım.Hangi birini kucaklayıp barınağa götürelim.Belediyeler birisi arasa da sokaktan köpeği alıp barınağa götürelim demiyor hanımlar. Evet bir defa aradım o köpeği nasıl kafasını ipe geçirip bağırta bağırta arabaya attıklarına şahit oldum.
Hem barınak dediğiniz yerleri kaç defa gözünüzle gördünüz?
Tek tük barınak kavramına uyan, gerçekten adına yakışır barınak olan.
Şimdi onların yeri sokaklar değil diyeceksiniz yine
Sokaklar kirleniyor yok öyle değil şöyle böyle söylemeye devam edeceksiniz.
Sayfalarca anlatılsa,yine devam edilecek.
Konu sahibinin saldırgan davranışlarını da ayrıca doğru bulmuyorum.
O sebeple bence de konu kapatılmalı.

Son düzenleme:
tepkileriniz çocuktan beter sakin olun biraz herkes herşeyi söyleyebilir neyin doğru ve yanlış olduğunu size göre en iyisinin ne olduğunu bilirsiniz sonuçta
ben olsam önce veteriner hekime götürür ondan sonra eve alırdım mesela... biride bana hastalık kaparsın derse gerekeni yaptım siz beni düşünmeyin kaygısız olun der geçerdim

saça yapışmak ağza geleni söylemek falan... insan ne ise içinden taşan odur kendinize sürekli bunu tekrarlayıp duygularınızı kontrol altına almayı eleştirileri sakin karşılamayı öğrenmeniz gerek

çok tatlıymış bu arada ya canım benim nasılda güzel adını koydunuz mu ?

Hayvan sevmek Güzel, ben de yolda kedileri köpekleri ope ope ilerliyorum,sorun yaşayan kedi görürsem gormezden gelmiyorum
Ama komşuya küfür etmek, hatta saçına yapışmak ne demek ya?
Bir gün biri de sizin saçınıza yapışır, ya da sizi dava eder, kameraya kaydedip internete salar falan görürsünüz.
İnsanları duymazdan gelin, geçin. Ya da kaba olmak istiyorsaniz 'sana ne lan' diyin. O parkta nice çocuk vs de vardı,senin küfrünü duydu hoş mu oldu yani?

Arkadaşım o yardım almak istemiyor. Burada zannetti ki herkes ona vay en iyi hayvansever sensin, vay sen ne güzel insansın, diğerleri tükaka yazacak. Öyle olmayınca buradakilerde tükaka oldu. Gerçekten sinirsel paikolojik Bi hastalığı olan insan hata yaptığının da farkında olmaz, çünkü ona hisleri yaptıkları normal gelir. Bizim orda buna edepsizlik deniyor valla.
Onu da düşündüm zaten. İlgi görmek için buraya geldiyse en kötüsü ne kadar iyiyim diye göstermek için yeni doğum yapmış hayvanı düşünmeden eve getirdiyse yine yaptığı davranış normal değil.
Şimdi duyar kasıyor gibi görünüyorum büyük ihtimalle çok da umrumda değil açıkçası artık kendimce gerektiği yerlerde yapmaya karar verdim.
Konu sahibi gerçekten böyle yapıyorsa davranışı normal değil yapmıyor ilgi çekmek için abartıyorsa yine de normal değil.
Bence her türlü bir uzmana gidip içindekileri dökmeli.
Ama bu şekilde dersek dökmez.

Aslında ben böyle değilim, bu kadar sinirlenmek istemiyorum demiş en başta Ceycey.
Şimdi konu sahibini savunuyor gibi oldum ama alakası yok.
Gerçekten yardım almasını gerektiğini düşündüğün kişiye sen hiç normal değilsin git tedavi ol diye mi tavsiye verirsin sen mesela?
Bana yardımdan ziyade başka amaç var gibi geldi.
Ve kendisine o şekilde yazanlara o da öyle cevap vermiş nedenini bilemem sonda da küfür etmiş.
Gayet de açık yazıyorum ne demek istediğimi bence ama bu da uzuyor mesela.
Ne demek istediğini anladık kesinlikle haklısında insanlar fevri davranmışsınız törpüleyin kendinizi farklı tepkiler veren insanlar olacaktır he deyin gecin demiş o da ohhh sefam olsun deyince orada kopmuş olay. Bunu diyen insanin böyle olmak istemiyorum demesine de o saaten sonra kim ne desin.

Herkes tepki vermiş de anlamadım, sizce köpeği gezdiren ya da oynayan biri hastalık kapabileceğini bilmiyor olabilir mi? Gerizekalı falan mı sanıyorsunuz insanları bu ihtimalleri sadece siz mi düşünüyorsunuz yani. Çok garipsiniz herhangi bir konuda sorulmadan fikir verilmeyeceğini öğrenememiş insanlarla dolu ortalık, sonra eltim sütüme az dedi kaynanam üstümü beğenmedi diye konu açarsınız. Siz sanki çok farklısınız.

Tam tersi onu gördüm ilk mesajında böyle davranmak istemiyorum demiş. İstemiyorsa kendisinin aklına da gelmiştir tedavi olabileceği.
Ama git tedavi ol diyenler yardım amacıyla yazmamış çok belli.
Öyle olsa davranışın normal değil uzman yardımı almalısın vs denir.
Sen normal değilsin diye başlanmaz bence.
Ki belki gerçekten normal değil böyle anlatarak dibe çekmeye gerek var mı?
Fazla kişi fazla üstüne gitmiş bence.
Ki ben daha çok o köpeğin yavruları olma ihtimalini düşünüyorum bir yerlerde hala konu sahibinden çok.
Sitede baktığımız bir köpek vardı zamanında- sadece biz değil br sürü kişi bakardı- ayağına kadar mama götürdüğümüz halde kalkıp gezerdi dışarıda sanırım yavrularının da aç olmadığından ve güvende olduğundan emin olduktan sonra.
Ben en çok ona takıldım ama bir kere dedım. İkinciye gidip baktım aynı yerdeydi bence yavruları yok evde doğurtup köpeği dışarı atmışlar bence dedi kendisi bit şey demedim ama o da mantıksız geldi süt emmesi gereken dışkılamasına yardım edilmesi gereken anneyi vazifesi bitmeden yani alacağı faydayı görmeden atmazlar kolay kolay.
Anneleri ortadan iki gün ortadan kaybolan yavrulara da baktık çünkü beslemesini geçtim bağırsaklarını boşaltmaları için yardım etmek bile baya iş yani, bu şekilde düşünen insanlar onu yapmaz.
Keşke alıp gelmeseydi emin olmadan
ben de o kısma takıldım. annenin yavruları bi köşede ölebilir

Konunun hayvanseverlik ya da hayvan düşmanlığı ile ilgisi neredeyse yok. Konu sahibi yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğü (!) bir hayvana yardıma yemek istemiş, komşuları da aman dikkat et diyip kendi kültürel bilinci çerçevesinde cevaplar vermiş.

Konunun tek bir odak noktası var. Başka konularda oldukça sakim kalabilen birinin, hayvanlarla ilgili en ufak bir olumsuz yoruma küfür ve dayak ile karşılık vermesi. Bu durumun çok açık bir şekilde psikolojik rahatsızlık olduğunu söylemek için uzman olmaya gerek yok. Yaşam kaliteniz için tedavi olmalısınız.

Ben sizi haklı buldum o kadar tacize tecavüze hırsızlığa adaletsizliğe sus pus olanların çenesi hayvanlar olunca açılıyor özellikle köpek düşmanlığı hat safhada. Benim yerime de dövün karşıma çıkanlara ben de tepki veriyorum zaten. Tatlı yavrucak da iyi ki sizin gibi birine denk gelmiş. Lütfen sokağa bırakırsanız bile elinizi eteğinizi çekmeyin onun üstünden

Ben sizi haklı buldum o kadar tacize tecavüze hırsızlığa adaletsizliğe sus pus olanların çenesi hayvanlar olunca açılıyor özellikle köpek düşmanlığı hat safhada. Benim yerime de dövün karşıma çıkanlara ben de tepki veriyorum zaten. Tatlı yavrucak da iyi ki sizin gibi birine denk gelmiş. Lütfen sokağa bırakırsanız bile elinizi eteğinizi çekmeyin onun üstünden
Merhaba, ortada hayvana şiddet eziyet vs olmayan bir durum için yazınızda başkalarına şiddet uygulanmasını ifade eden suça teşvik ifadesi varken, ufacık eleştiride başkalarına küfreden ve onların saçını çekip sürükleyen birine tedavi olması gerektiğini ifade eden yazımı eksiliyor musunuz?

Siz konu sahibinin de ötesindesiniz o halde. Tebrik ediyorum. Bu zihniyet sokak hayvanlarını kurtaracak, tebrikler…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X