Haziran ayı aşılama sürecimde bana destek olun ve sürecimizi paylaşalım (pcoslu olarak)

Asilama çoğunlukla zaman ve para kaybı. Asilama ile bebek sahibi olabilen oranı yok değil ama az. Bana yolun en başında bunlara para harcama tüp yaptır diye tavsiye veren oldu. Bu yoldan geçen kişiler. Dinlemedim salak gibi 2 asilama yaptırdım. Bazı kişiler 4 5 kere yaptırıyor. 2 den sonrası bom boş çaba. Size tavsiyem asilama ile vakit ve para kaybetmeyin tüp deneyin. Maddi olarak daha maliyetli fakat tutma oranı daha yüksek ve şuana kadar görünmeyen bi problem varsa o süreç içinde tespit edilip daha sağlam ilerliyor. Rabbım yolunuzu kolay kılsın. Özellikle ankarada vok iyi doktorlar var ben şehir dışından gittim geldim ankaraya. Bide tedavi oncesi yada tedaviler sırasında da olabilir 41 hurmaya meryem suresi deneyin. Bunu deneyip gebe kalmayan çok az kişi var

Asilama çoğunlukla zaman ve para kaybı. Asilama ile bebek sahibi olabilen oranı yok değil ama az. Bana yolun en başında bunlara para harcama tüp yaptır diye tavsiye veren oldu. Bu yoldan geçen kişiler. Dinlemedim salak gibi 2 asilama yaptırdım. Bazı kişiler 4 5 kere yaptırıyor. 2 den sonrası bom boş çaba. Size tavsiyem asilama ile vakit ve para kaybetmeyin tüp deneyin. Maddi olarak daha maliyetli fakat tutma oranı daha yüksek ve şuana kadar görünmeyen bi problem varsa o süreç içinde tespit edilip daha sağlam ilerliyor. Rabbım yolunuzu kolay kılsın. Özellikle ankarada vok iyi doktorlar var ben şehir dışından gittim geldim ankaraya. Bide tedavi oncesi yada tedaviler sırasında da olabilir 41 hurmaya meryem suresi deneyin. Bunu deneyip gebe kalmayan çok az kişi var
Amh değerim 6 ayda cok fazla düsmüs sizce bu normal mi yoksa amh deger i düsüp yükselebilen bi deger öidir

Amh değerim 6 ayda cok fazla düsmüs sizce bu normal mi yoksa amh deger i düsüp yükselebilen bi deger öidir
Amh degeri hakkında çok bilgim yok. Deger kaçtan kaça düştü. Bide gittiğiniz doktor normal kadın doğum doktoruna mu yoksa prof mü? Değerin kaçtan kaça düşmüş olması önemli. Bide yüksek düşüş 2 nin altında felansa mutlaka tüp bebek merkezine ama laboratuvarı çok çok iyi bi merkeze gitmenizi öneririm. Ankara için önerim var diğer şehirlerden bilgim yok

Amh degeri hakkında çok bilgim yok. Deger kaçtan kaça düştü. Bide gittiğiniz doktor normal kadın doğum doktoruna mu yoksa prof mü? Değerin kaçtan kaça düşmüş olması önemli. Bide yüksek düşüş 2 nin altında felansa mutlaka tüp bebek merkezine ama laboratuvarı çok çok iyi bi merkeze gitmenizi öneririm. Ankara için önerim var diğer şehirlerden bilgim yok
Ankradayım bende öneriniz neresidir acaba normal doktor idi gittigim 2.67 den 0.976 ya dusmus bır senede tüp bebek tedavisi ne kadar acaba

Ankara da iseniz çok iyi. Yumurta merkezi olarak gen art i tavsiye ederim. Hem laboratuvarı gayet iyi hemde çalışanlar çok ilgili hasta mahremiyeti konusunda çok hassaslar. Doktor olarak onerebilecegim murat sönmezer var. Ankara tıpta prof. Bu laboratuvar ile çalışıyor. Ben ilk deneme ile gebe kaldım elhamdülillah. Tup bebek hemen yaptirmasan da dondurma işlemi öneririm. Maliyet kişiye hastaya göre değişiyor. Kullanılan ilaçlar laboratuvar ücretleri vs. En kısa sürede bu doktora yapılan testlerle başvurun bi degerlendirsin bence. Uygun bi yol çizip onerecektir. Tek hoşnut olmadığım malesef soru sormazsaniz pek konuşmaz. Ama cevapsız soru da bırakmaz. Ağzından çıkan sözün daima arkasındadır. Boşa laf etmez yani. Bende tavsiye üzerine bu doktora gittim. Gidipte pişman olana rastlamadım. Velhasıl yakın zamanda eşinizin ve sizin testlerle istediğiniz uzman hekime başvurmanız. Erteleme yapmayın Yumurta rezervi erkekler gibi bi azalıp bi artma durumu olmaz. Biterse bitmiş olur. Kulak arkası yapmayın maddi açıdan vs.

Buarada sen de ankaradasın sanırım. Devlet hastanesinde bu işler nasıl oluyor. Özele malesef sürrkli aynı paraları veremeyiz. İlaç falan 12 bin tl yi buldu bu ay
evet ankarada bilkent sehir hastanesine gidiyorum. butun film hsg kan herseye bakildi birsey cikmadi ilk asilamami yaptirdim maddi olarak bi zorlugu olmadi yol gel git gibi masraf oluyo sadece catlatma ignesine 500 tl verdim. onun haricinde bi odemem olmadi

Merhaba ben de Ankaradayım bu ay üçüncü aşılamamı yaptırdım ve tutmadı malesef. 10 bin civarı harcadık önceki aşılamada da o kadar harcamıştık. Aşılama vakit kaybı tutma olasılığı çok düşük o yüzden ben şahsen aşılamaya daha fazla para yatırmayı düşünmüyorum bir iki ay vücudum ilaçlardan arınsın tüp bebek sürecine gireceğim
2 senelik evliyim 23 yaşındayım. 1 sene önce 8 haftalıkken kürtaj oldum bende. 1 senedir deniyoruz ama olmuyordu snra doktorlara gittim özel ve devlet hepsi iyi dedi pcos falan yok bnde adetimde düzenli. Başkent hastanesinde bi hocaya gittim çok övdüler rahim filmi çekildim bana iki tüpümde sorun olduğunu laparoskopi olmam gerektiğini dedi. Snrada tüp bebek önerdi. Ordan çıktım snra zübeyde hanımda infertiliteye gittim zaten orda başlamıştım neyse ordaki doktorada gösterdm film sonucumu 2 doktor da baktı ve tüplerimin açık olduğunu söyledi. Şuan çok kafam karıştı açık mı sorun varmı. Zübeyde hanımda şuan aşılama tedavisine başlıcam bu ay şuan adetimn 2. Günündeym birazdan gidicem kontrole bakalım benim serüvenim nasıl ilerlicek. Aşılamayla hamile kalanda var kalamayanda.

2 senelik evliyim 23 yaşındayım. 1 sene önce 8 haftalıkken kürtaj oldum bende. 1 senedir deniyoruz ama olmuyordu snra doktorlara gittim özel ve devlet hepsi iyi dedi pcos falan yok bnde adetimde düzenli. Başkent hastanesinde bi hocaya gittim çok övdüler rahim filmi çekildim bana iki tüpümde sorun olduğunu laparoskopi olmam gerektiğini dedi. Snrada tüp bebek önerdi. Ordan çıktım snra zübeyde hanımda infertiliteye gittim zaten orda başlamıştım neyse ordaki doktorada gösterdm film sonucumu 2 doktor da baktı ve tüplerimin açık olduğunu söyledi. Şuan çok kafam karıştı açık mı sorun varmı. Zübeyde hanımda şuan aşılama tedavisine başlıcam bu ay şuan adetimn 2. Günündeym birazdan gidicem kontrole bakalım benim serüvenim nasıl ilerlicek. Aşılamayla hamile kalanda var kalamayanda.
Aşılama şans meselesi, normal yolla hamile kalmaktan çok farkı yok. Umarım sizin için iyi ilerler ve güzel haberler verirsiniz :)

Sanırım soğan kürü bazen ters etki yaratabiliyormuş doktora danışmayı öneriyorlar
Doktorlar çok doğal tedavi önermiyorlar, soğan kürünü herkes çok övüyor. Yengem icti miyomu vardi gebe kalamiyordu diğer ay gebe kaldi. Bende femara kullanıyorum bu ay tedavi bitince Bende ara verip kullanacagim🥰

Doktorlar çok doğal tedavi önermiyorlar, soğan kürünü herkes çok övüyor. Yengem icti miyomu vardi gebe kalamiyordu diğer ay gebe kaldi. Bende femara kullanıyorum bu ay tedavi bitince Bende ara verip kullanacagim🥰
Bazen miyom kist ve poliplerin büyümesine sebep oluyor ve işi daha da zorlaştırabiliyor. Böyle insanlarda okudum. Ve şahsen ben bir kere denedim ama faydası olmadı

X