hcg değerim düşük çıktı,geç döllenme olabilir mi?

oZdEnIzEr

idealist anne
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2011
633
45
kızlar adet döngüm 35tir benim. sat 7 ocaktı.
bu ay hamilelikten şüphelendim 10 şubatta idrar testi yaptım negatif çıktı
13 şubatta yine idrar testi yaptım silik çizgi çıktı 3 tane yaptım.
ve bugün 16 şubat doktora gidip hcg yaptırdım 93 çıktı değerim.
doktor çok küçük olduğunu 10 gün sonra ultrasonda bakılacağını söyledi ve yaptırmam için tahliller verdi.
şimdi satıma göre baya geriden çıktı hcg değerim ama
adet döngüme ve gebeliğimi öğrendiğim günlere göre benimki geç döllenme olabilir mi? yoksa bebek mi problem li.
hiçbir şekilde kanamam yada lekelenmem olmadı.
2 gün sonra yeniden hcg baktırıcam ama 2 gün de içim içimi yicek, rahatlamaya ihtiyacım var.
aranızda benim gibi olan var mı?

bildiğim kadarı ile bu çok düşük bir sonuç değil, geç döllenme olabilir, böyle olan arkadaşları duydum herşey normalmiş. İnşallah bir sorun yoktur. Hayırlı olsun.

sağol canım cevabın için. diğer topikte sat ı benle olan bayanlar bebeğin kalp atışlarını filan duymuşlar. benim sonuç böyle çıkınca umutsuzca konuştular kimyasal gebelik vs gibisinden. doktordan çıktıgımda mutluydum ama şuan kafam çok karışık ve içim içimi yiyo :S bizimde böyle olmuştu düşük yaptık, doktorun dediği gibi 10 gün bekleme git yeniden hcg baktır filan... 10 gün beklersen pişman olabilirsin fln dediler mutsuz oldum birden tecrübelere ihtiyacım vr

ben adet olmam gereken günde kan tahlili yaptırdım sonuç 553 çıktı, yani sata göre 4 haftalıktı, dr şimdi gelme göremeyiz bir hafta sonra gel dedi, 5. haftamda gittim, keseyi gördük. hcg değerin 2-3 falan olsaydı evet kimyasal gebelik diyorlar ama 93 az değil diye biliyorum, ayrıca önemli olan rakamdan çok, hcg değerinin artarak ilerleyip ilerlememesidir. Yani sen mesela bugun hcg ölçtürdün, 100 çıktı, 2 gün sonra yaptırdığında 200 çıkıyorsa sorun yok demektir (yani 2 katı kadar artış normal olanıdır). Ama hcg değerin artmak yerine düşüyorsa kimyasal gebelik olabilir.

Ben senin yerinde olsam bir daha kan tahlili yaptırırım, artmışsa endişelenme ve dr un dediği zaman kontrolüne git ve keseni gör inşallah. Hcg 1000 ve üzeri olduğunda kese görünürmüş, ben bir daha ölçtürmedim, dr tahminen bana muayene günü verdi. Boşuna endişelenme inşallah geç döllenmedir.

ben adet olmam gereken günde kan tahlili yaptırdım sonuç 553 çıktı, yani sata göre 4 haftalıktı, dr şimdi gelme göremeyiz bir hafta sonra gel dedi, 5. haftamda gittim, keseyi gördük. hcg değerin 2-3 falan olsaydı evet kimyasal gebelik diyorlar ama 93 az değil diye biliyorum, ayrıca önemli olan rakamdan çok, hcg değerinin artarak ilerleyip ilerlememesidir. Yani sen mesela bugun hcg ölçtürdün, 100 çıktı, 2 gün sonra yaptırdığında 200 çıkıyorsa sorun yok demektir (yani 2 katı kadar artış normal olanıdır). Ama hcg değerin artmak yerine düşüyorsa kimyasal gebelik olabilir.

Ben senin yerinde olsam bir daha kan tahlili yaptırırım, artmışsa endişelenme ve dr un dediği zaman kontrolüne git ve keseni gör inşallah. Hcg 1000 ve üzeri olduğunda kese görünürmüş, ben bir daha ölçtürmedim, dr tahminen bana muayene günü verdi. Boşuna endişelenme inşallah geç döllenmedir.

inşallah canım tşk ederim. allah razı olsun cts öğrenicem ozaman neler olduğunu.

ben bi konuda görüşleirnizi almak ıstıyorum. adetim geçikmişti 7 gun kadar hamıle oldugumdan suphelendım fakat regl oldum yıne de aklımda bı suphe vardı adetin 2.gununde test yaptım negatif cıktı yınede hamıle olma ıhtmalım varmıdr ?

kızlar 10 gün önce hcg değerim 93 çıkmıştı bugün tekrar ölçtürdüm internetten sonucuma baktım >1000 yazıyo değer kısmında. ne demek bu 1000 den büyük demek sanırım ama neden değer yazmıyo sadece de böyle yazıyo. bilen var mı? doktora yarın göstericem ama dayanamadım

X