Hedef: Haftalık 400 tl Mutfak Bütçesi

planli

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
3.610
4.682
Hedefimiz mutfak giderlerini haftalık 400 tl bütçe ile gerçekleştirmek. yani haftalık harcamamız 400 tl yi geçmeyecek. Bu giderlerin içinde gıda ve temizlik malzemeleri bulunuyor. Haftalık pazar harcamaları da buna dahil. diyelim ki 400 tl bütçeden 30 lira arttı, bu parayı stok yapmak için kullanabilir ya da birikim hesabınıza aktarabilirsiniz.

Cuma günleri bildirimde bulunabiliriz. İsteyen arzu eden herkes katılabilir.
Bu kapsamda haftalık yemek planlarınızı oluşturabilir, burda paylaşabiliriz. Böylece yapacağımız alışverişleri minimize edebiliriz.

Bu topik sadece bu amaçla kurulmuştur, yatırım birikim tavsiyeleri vs için mevcut topiklerden devam edeceğiz.

Artık topik listesi yapmıyoruz. Bireysel olarak herkes cuma günleri kendi bilançosunu çıkarabilir.

Topik müdavimlerimize, her gün zam gelen ürünlerle, harikalar yaratma teşebbüslerinde başarılar dileriz...

Güncelleme 19.03.2021: iş bu topik kurulduğu günden itibaren enflasyona karşı cansiparane savunma yapmasına karşın haftalık giderlerini 3 kere güncellemek durumunda kalmıştır. 150 tl ile başladığımız bu yolculuğa mevcut koşullarda 400 tl ile devam etmenin yerinde bir karar olacağını düşünüyoruz.

Son düzenleme:
Ben aylik butceden süt ve pazar parami ayiririm hep zaten.
50 lira pazar 15 lira da haftalik süt yogurt için etti 65. Geriye 85 lira kaldi. Eti toplu aldigimiz için ve peynirimiz zeytinimiz reçel ve bal da stoklu sayilir. Hem kendim yaptim hem kaynanam yolladi.
Temizlik ürünlerim de stoklu olabiliuor fakat bitmeye yakin sayilirlar.
Yine de ivir zivir derken mutfaga harcaniyor. Bu geriye kalan 85 liradan artar mi yada eksigi mi tamamlarim bi bakalim.

yarın bir haftalık yemek listesi yapayım, ne var ne yok bakayım. normalde cumartesi günleri haftalık market harcaması yapıyorum ama yarın da yapabilirim, belli olmaz.

şimdi yarın bankadan sadece 150 tl çekip, geri kalanını hesapta bırakıcam. cüzdanda haftalık bütçem dışında para olmaz, karışıklık da olmaz iyi olur :))

işte geldim burdayım:halay:eşim ayın 1inde maas alıyor bnde yılbasından beri evin ekonomısını ayın birine cektim.ben maası 15 inde alıyorum ama benım ıcın sıradan bi gün artık:KK55:
ve ayın 1ine kadar 330 liram kaldı:bicak: pazar günü toptan market alısverişi yaptık. bakalım ne olcak durum bende takip edicem burayı.
kalan paramızı msjlarda belirtmekte bi secenek olabılır

Bende katılıyorum benim de zaten haftalık harcamam 150 tl
Pazar 50 süt 12.5 ekmek 10
Kalanıyla temizlik ürünleri market yetirmeye çalışıyorum bazen para artıyor bazen yetmiyor

Ben pazar aksami buyuk alisveris yapmistim zaten. Yag, Cay, deterjan,peynir,zeytin, bal, baklagil simdilik var. Dunde manavi yapmistim. Bu hafta pek bir sey alinmaz. Esim koyden sut ve yumurta alacak. Bir de etim yok onuda ayin 15 inden sonra toplu almayi dusunuyorduk.
Bakalim basarabilecek miyiz ?

Yemem olur biter. Cok ta lazim degil karnabahar:63:
Esim de zaten hic yemez.
Balik yiyemedik doğru düzğün yaaa:KK12:
Yani yesek de o parayi vermem ben de
Balik her hafta şirkette çıkıyor, evde hiiic balık pişirmedim ben, kokarsa yiyemiyorum :KK43:
Bazen de temiz bir yer var oradan pişirtip alıyoruz ama bu sene uc kere falan ancak aldık, gerçekten çok pahalı.
Sanırım bu sene herşey çok pahalıydı
5 TL verip yiyemedigim mandalinanın satıcısına da burdan selamlar

X