Hedef: Haftalık 400 tl Mutfak Bütçesi

Anlar tabii ki ama ne zaman alabileceğinizi sunmanız gerekir. "Şu an buna ayırabilecek paramız yok ama şu zamanda bunu sana alabilirim", "şu an bu meyve için sağlıklı bir mevsim değil şu şu nedenle (ben turfanda nedir anlatmıştım 3 yaş civarı) ama kışın/kar yağdığında/havalar soğuduğunda bu meyveyi rahatlıkla yiyebiliriz ben de yemiyorum, baban da", "şu an bunu çok istediğini biliyorum, almadığımız için üzüyorsun, sana bunu önümüzdeki hafta alacağım" gibi periyod koymak önemli.

Bizde oyuncak konusunda bu durum çok oluyordu, 32 aylıktan beri her ay 1 oyuncak-1 kitap günü yapıyoruz. Önce bir kitap seçiyoruz birlikte, ardından gidip bir oyuncak alıyoruz. Başlarda tuttururdu şimdi ay içinde hevesle belirliyor oyuncağını ve onu alıyoruz. Kitap için aralarda takviye yapıyorum.
Söylediklerinizi deneyeceğim. Umarım etkili olur.

Yaşı çok uygun artık, eğitici aktiviteler, oyuncaklar ve kitaplar alın gerçekten daha mutlu olunuyor o zaman.

Hem biraz sınır kardeş öncesi iyi gelebilir. Ben çok faydasını gördüm, benim de küçük 2.5 aylık onun bakımını tamamlayıp büyükle etkinlik yapıyorum. Markete gitmekten ya da sürekli bir şey almaktan çok daha fazla keyif alıyoruz artık. 😘

Arttırdığınız parayı gelecekleri için birikim yapabilirsiniz aslında, biz mutfak masraflarını dengede tutmaya çalışırken biraz da bunu hedefliyoruz aslında 🍀 hayat zaten yeterince pahalı, sizin bu konuda desteğiniz de varmış bu çok iyi 😘
Haklısın canım. Bende bultaklar alıyorum. Onlarla oynamaya bayılıyoruz. Tek başına yapmıyor genel olarak birlikte yapıyoruz. LEGO oynuyoruz birlikte. Ben iki aydır böyleyim nedense çok fazla alışveriş yapma isteği oluyor. Bunun miktarı illa 100lerde falan değil 10 tl de harcasam rahat ediyorum. Bazen aldığım yiyecekler hep ziyan oluyor. Şuan biraz abur cubur da sinir koyduk. Benim içinde zararlı olduğu için. Bı birikim yapmak şart gerçekten. Hayat çok pahalı. Oğlumun önüne herşeyi sermeye calisiyorum ama çok büyük hata yaptığımı düşünüyorum

Haklısın canım. Bende bultaklar alıyorum. Onlarla oynamaya bayılıyoruz. Tek başına yapmıyor genel olarak birlikte yapıyoruz. LEGO oynuyoruz birlikte. Ben iki aydır böyleyim nedense çok fazla alışveriş yapma isteği oluyor. Bunun miktarı illa 100lerde falan değil 10 tl de harcasam rahat ediyorum. Bazen aldığım yiyecekler hep ziyan oluyor. Şuan biraz abur cubur da sinir koyduk. Benim içinde zararlı olduğu için. Bı birikim yapmak şart gerçekten. Hayat çok pahalı. Oğlumun önüne herşeyi sermeye calisiyorum ama çok büyük hata yaptığımı düşünüyorum
Ara ara hepimizde oluyor yalnız değilsin 😊 Allah tamamına erdirsin sağlıkla 🤲🏻

• Muhteşem
Reactions: Z P
Ara ara hepimizde oluyor yalnız değilsin 😊 Allah tamamına erdirsin sağlıkla 🤲🏻
Amin canım benim. Normalde altın biriktirmeyi seven insanim.Gereksiz kıyafet makyaj malzemesi falan alan bir insan değilim. Market alışverişini de biraz dizginlemem lazım kendimi. 2 ay öncesine donmek istiyorum 😂

Selamlar hanımlar 🙋🏼‍♀️
Yeni haftaya başladık.
Bugün harcama yapmayı düşünmüyorum. Perşembe ya da cumaya kadar idare edecek sebze-meyve,et vs var. Kuru gıda da stok olarak bulunuyor çok şükür. Nakit harcamayı biraz azaltmaliyim. Bu haftayı minimumda tutmak istiyorum,bakalım nasip olacak mı.
Kaza oruçlarını tutmaya çalışıyorum bu ara,ramazan gelmeden. İftarda ağır yemek yiyemiyorum,ona göre liste yaptım hafta içine.
Siz neler yaptınız bakalım.

Benim hafta cuma dan cumaya 250 olunca hemen ne aldim ne ödedim hesabına girdim
Sut kahvaltılık ürünleri 1 hafta 10 gün yetecek şekilde alıyorum ve de çok severiz...
155 kahvaltılık 55 TL de market 210 oldu bile...E daha bunun meyvesi sebzesi var bakalim nasil olacak...

Evet an itibariyle pazar alışverişi de yapıldı ve cumadan pazartesi akşama kadar 300 Tl harcandı. Gelecek haftanın bütçesinden harcandı. 1 Ocak a kadar 200 ile yetineceğim başarırım diye dusunuyorum.
Çünkü kahvaltılık alirim ekstradan diğerleri yeterli olur

Selamlar birden belirip kaybolan topik sakinleri. 😁 Kesin harcamalar coştu,ondan bu kayboluşlar,kendimden biliyorum.🤣🤣
Bugün de 0 harcama,yarın dananın kuyruğu kopar. 500 civarı diyorum da bakalım. 😒
Evde fırın işletiyorum sanki ben,malzeme dayanmıyor. Söyle uzuun bir liste yaptım, al al bitmez cinsinden.

Selamlar herkese 🙋🏼‍♀️
Evet battım geldim 😁
170 kasap
150 pazar
230 markete verdim geldim.
Toplam 550 TL
Demiştim toptan harcarim diye. Tam bir haftadır evden çıkmamıştım param cebimdeydi. Çıktın mı geçmiş olsun.😒
Neyse Allah sağlık ve bereket versin,para harcamak içindir sonuçta .
Sizler neler yaptınız bu hafta bakalım.

Gelecek haftanın bütçesinden en son 200 kalmıştı. Çıkınca markete uğradım bikac acil olanlardan aldim 50 TL. Gitti. Yumurtayı unutmusum. Eşime aldırayım en iyisi...O da marker giderse 1 urun yaninda 5 urun daha alirr

Asmin eskisi gibi aktif değilsin,özlüyorum senin o tatlı anlatımını.😔 İyisin değil mi.
Iyiyim canim benim 😘❤️ Esimde izinli olunca pek firsat bulamiyorum internete. Ailece vakit gecirmege calisiyoruz. Yeni yilda yeni isine basliyacak.
Biz iki gün önce 96€ markete harcadik. Bu ay felaket para gitti mutfaga, ama buzlugumuz et dolu, bir süre idare eder bizi. Kuru bakkiyatda baya var.
Taze meyve, sebze cok aliyoruz. Haftaya haftalik yemek plani yapip, onagöre alisveris yapcaz. Umarim masraflarimiz biraz azalir ozaman.

Son düzenleme:
X