Helix piercingi olanlar?

merdumgiriz humanist

Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2018
78
142
25
Bu aralar kafayı piercinglerle bozmuş durumdayım. 8 ay önce tragus deldirdim hiçbir acısı sancısı olmadı. Sadece geçen ay metal (!) olduğu söylenen bir piercingi alıp taktıktan sonra bump oluştu, onu da geçirdim. İki hafta önce conch deldirdim, ilk günler dışında onun da ağrısı olmadı. Bazen eşimin eli değince fena acıyor sonrasında geçiyor.

Merak ettiğim, yaptırmayı istediğim ise helix. Helix deliren var mı aranızda? İyileşme süreci nasıl? Tragus, conch deldirmekten çekinmeyen ben, konu helix olunca kararsız kalıyorum. Yapısı itibariyle çok sert, sanki hep ağrısı kalacak gibi hissediyorum. Bir yanım da deldir gitsin diyor, çok hoşuma gidiyor helix.

Helix deldirenler acı değeri hakkında bilgi verebilir mi? Ve delim şekli hakkında da.

Bende var helixmiş yıllar önce tabancayla delindi. Puhaha cehalet. 1 ay kadar hassastı. Kulak delinirken takılan küpeler durdu 3 hafta kadar. Çıkarmaya çalışırken kustum. Spnra 1 yila kadar halkadan düz küpeye düzden halkaya geçerken zorlandım

Bende var helixmiş yıllar önce tabancayla delindi. Puhaha cehalet. 1 ay kadar hassastı. Kulak delinirken takılan küpeler durdu 3 hafta kadar. Çıkarmaya çalışırken kustum. Spnra 1 yila kadar halkadan düz küpeye düzden halkaya geçerken zorlandım

Tabancada delinen küpeden sonra piercinge geçilebilir mi ki? Enleri aynı değil küpe ile piercingin. İlk delimde takılan küpe kalınsa ayrı tabii.

Conch ve tragusu intraketle deldirdim, helixte çılgınlık yapmak istiyorum da emin değilim. Deldirmek için Kızılay'a gitmeye üşeniyorum, deldiriversem ne olur ki tabanca ile diyorum ajsjjs

Tabancada delinen küpeden sonra piercinge geçilebilir mi ki? Enleri aynı değil küpe ile piercingin. İlk delimde takılan küpe kalınsa ayrı tabii.

Conch ve tragusu intraketle deldirdim, helixte çılgınlık yapmak istiyorum da emin değilim. Deldirmek için Kızılay'a gitmeye üşeniyorum, deldiriversem ne olur ki tabanca ile diyorum ajsjjs
Ay o dediklerinizi bilmiyorum ben 🤣 bunu bi gugılladım benimki helixmis diye yazmak istedim ☠️ ama benim yaşıtlar kulağin üst taraflarıni hep tabancaynan deldirdi 🤪🤪

Vardı iki tane alt alta.
Kulak kıkırdağım çok ince tabanca ile deldirmiştim.
Ben bir sorun yaşamamıştım ama iğne daha sağlıklı.
Sonra sıkıldım kapattım.
Ne kadar sürede iyileşti peki? Kıkırdak sert malum, tırsıyorum bi tık geç iyileşir diye ama helixi olanları görünce de yaptırmak için can atıyorum ajajjs

Ne kadar sürede iyileşti peki? Kıkırdak sert malum, tırsıyorum bi tık geç iyileşir diye ama helixi olanları görünce de yaptırmak için can atıyorum ajajjs
İyileşmek derken başka bir piercinge geçmeyi kast ediyorsun demi.
Ben o delim kupesiyle takilmistim baya bir süre.
1 ay falan. Sonra değiştirdim. Çok arıza cikarirsa antibiyotik krem kullanmıştım.
Beni uzmemisti hiç. 😂

İyileşmek derken başka bir piercinge geçmeyi kast ediyorsun demi.
Ben o delim kupesiyle takilmistim baya bir süre.
1 ay falan. Sonra değiştirdim. Çok arıza cikarirsa antibiyotik krem kullanmıştım.
Beni uzmemisti hiç. 😂
Gözü kararttım gidip deleceğim teşekkür ederim, umarım beni de üzmez asjsjjs

Çok uzun yıllar oldu tabi ki yatıyorum ama küpe değisimlerinde artan hassasiyet derken 1 seneyi buldu valla tamamen normal deliğe dönmesi
Tamamdır teşekkür ederim, hem tragus hem conch derken mumya gibi sırt üstü yatmaya alıştım bu aralar. Bu da çok koymaz ajsjjs teşekkürler ♥️

Helix deldirdim 2 sene once, tam iyilesmesi 1 seneyi buldu diyebilirim. Ara ara hep sislik iltihap oluştu ama direndim cikarmadim hic. Biraz yapıya da bağlı sanirim. Tragusta hic sorun yasamadim ama
Başlığı açtıktan hemen sonra deldirdim 😅 1 ay oldu, helixte hiçbir sorun yaşamadım şükür ama tragus 10 ay oldu ama hâlâ piercing değişiminden sonra şişiyor kanıyor. Hele Bi ara bump oluştu bir ay sürdü geçirmem. Çıkarıp atmama ramak kala düzeldi ama şimdi yine morardı sebepsiz. Üstüne de yatmıyorum niye bilmiyorum. Sanırım beni sevmiyor ajsjjs

Başlığı açtıktan hemen sonra deldirdim 😅 1 ay oldu, helixte hiçbir sorun yaşamadım şükür ama tragus 10 ay oldu ama hâlâ piercing değişiminden sonra şişiyor kanıyor. Hele Bi ara bump oluştu bir ay sürdü geçirmem. Çıkarıp atmama ramak kala düzeldi ama şimdi yine morardı sebepsiz. Üstüne de yatmıyorum niye bilmiyorum. Sanırım beni sevmiyor ajsjjs
Bünyeye gore değişiyor muhtemelen, bnm helix ilk aylar sorunsuzdu sonra bnmde ayni sekil bump oldu 1 yila kadar ara ara o şekil takıldık 😁

Antibiyotikli krem sürün ve kulağınızı önden arkadan sıkıştırmayan deliğe kolay giren küpe takın tam iyileşme sağlayana kadar gümüş altın çelik haricide takmayın iyileşir deldirdiniz o kadar çıkartmayın

Antibiyotikli krem sürün ve kulağınızı önden arkadan sıkıştırmayan deliğe kolay giren küpe takın tam iyileşme sağlayana kadar gümüş altın çelik haricide takmayın iyileşir deldirdiniz o kadar çıkartmayın
Birlikte geçirdiğimiz 10 ayın hatırı olmasa çıkarırdım da işte vefalı yanım ağır basıyor 😅 fucidin, hametan, çay ağacı yağı, kantaron yağı yoldaşım oldular bu süreçte. Bump olmasın da yine, buna da razıyım. Tişikkirliirr 😅💕

Bünyeye gore değişiyor muhtemelen, bnm helix ilk aylar sorunsuzdu sonra bnmde ayni sekil bump oldu 1 yila kadar ara ara o şekil takıldık 😁
Helixi deldirdiğimden beri çok titiz bakıyorum, ağrısı sancısı dahi olmadı. Olur da tragus gibi sorun yaşarsam çalarım kapını teşekkür ederim 🤭💕

X