PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.866
3.045
31
BENDEDE VAR AYNI SEMPTOMLAR..ALLAH İYİ DR DENK GETİRSİN BÖYLE SAHİPLENECEK TABİ BİZDE ERKEK FAKTORÜDE VAR ÇÜNKÜ 22 KİLO VERDİM NERDEYSE SEN HAMİLE KALIRSIN DÜZENSİZDE OLSA ADETİN AMA EŞİNDEN DOLAYI NORMAL KALMAN ZOR DİYO DR LAR..ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ..

Ibrahim saracoglu kürlerini deneyin esinizde Rabbim olmazları oldurur canim ümidini sakin kesme

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yalniz kalpler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
4.779
9.078
Yumurta büyütme tedavisi oldum 5. Denemede yumurtalarim büyüdü çok şükür hamileyim 🧿🥰 darısı başınıza hayırlı sağlıklı bir şekilde inşallah
Amin isteyen herkesle beraber bana da nasip olsun. Benim de bir iki kere büyüdü yumurta ama çatlamadı sanırım. Bu ay büyürse iğne vurulacağım.

yalniz kalpler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
4.779
9.078
EVET BENDE BAYADIR GÖRÜŞEMEDİM ONUNLA.. CANIM ADETİMİN DÜZENİ İYİCE BOZULDU TAKVİYE FİLANDA ALMIYORUM ANLAMADIM BUGUN TEST YAPTIM YİNE TEK ÇİZGİ YORULDUM ARTIK KORONA VAR DİYE HİÇ DR DA GÖRÜNMÜYORUM GİDEMİYORUMDA BAKALIM SONUMUZ NOLACAK İNŞALLAH BİZEDE ARTIK NASİP OLSUN ÇOK İSTİYORUM AMA İSTEMEKLEDE OLMUYO VAKTİNİ BEKLİYORUM ARTIK
Hepimiz öyleyiz. Rabbim yüzümüzü güldürsün.

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
691
692
Hepimiz öyleyiz. Rabbim yüzümüzü güldürsün.
Insallah canim cok ihtiyacimiz var gercektende.bu peripella diye biri vardi eski yazilardan onun zerdecal kurunu deniycem bak onu sende yapabilirsin

Minmin2626

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2020
223
85
31
Merhaba siteye yeni uyeyim çaresizlik ve aradığım bilgiler beni buraya yönlendirdi benimde 24 haftada sonlanan 35 haftada doğal yoldan olan kızım var 7 yaşında şu an gebelikte eklampsi yaşadım ilk çocuğum da devamında protein kaçağı ve yavrum kordondan ayrıldı ve kaybettim kızın da ise genetik testlerebakildi kansulandirici asprin hamile diyetiyle 35 haftada doğdu yavrum. Ta ki 14 ay önce kızıma bir kardeş isteyerek başladı maceram . 12 ay bekledim ve olmayınca bir kadindgum uzmanına çıktım kan verdim adet 3. Gün gel dedi. Gittim ve sende pcos var sana infertilite uzmanları bakmalı dedi soK oldum başta sonra fakülte hastanesine gittim 2 aydır orada da tüm tetkikler yapıldı işin garibi benim değerlerim normal insulin direncin iyi ama aşırı saçlarım dökülüyordu ve sivilce adet düzensizliğin baya 3 yıla yakındır vardı dr kilo ver dedi zaten bu kilo da bu illet hastalıktan oluyor 82 ye kadar çıkan kilomu 4 ayda koşu bandı iş temposu stres az yeme derken 74 e zor dusurdum rahim filminden sonra bu ay doğal yolla yine şans verdi drlar ama 3 gün sonra adet olacağım test te yaptım yine birşey çıkmadı. Arkadaşlar uzun oldu ama size sorum benim gibi sorunlar yaşayıp doğal ya da aşılama yoluyla gebe kalan var mı yaşım 32 umudum tükendi yoruldum ovulasyon bakmaktan isi olcmekten sürekli kan vermekten test yapmaktan ve her ay ayni belirtileri yasayip kendi içimle sorun yaşamaktan cvp veren herkese şimdiden teşekkür ederim 🙏🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-09-2021

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 234 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları artık paletten ziyade küreğe benzemeye başladı. Bebeğinizin ağzı, çene üzerinde açık ve büyük bir şekilde belirginleşti. Dokuz gün içinde dil kaslarını oluşturacak dokular yüzü şekillendirecek bögeye doğru kayacaktır. Annelerin ruh hali bugünlerde biraz sinirli olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Esma papatya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2020
59
14
27
Bu topiğin açılması çok iyi olmuş, inşallah faydalı olur ihtiyacı olan herkese 🤗
Bende 1 senelik hamile kalamamam sonucu şiddetli olmayan polikistik over olduğumu öğrendim. İlk adetimden beri adetlerim her ay mutlaka olur nadiren birkaç gün erken veya geç olmamın dışında düzenlidir. Evlenmeden önce gittiğim doktor kontrolünde ultrasonda hiçbir sorun gözükmemişti. Ne zaman evlendim ve kilo almaya başladım bence asıl kırılma noktası bu oldu benim için. 1 sene sonraki kontrolde doktor ultrasonda polikist olduğunu söyledi ve hormon testi yaptırdım. Fsh 4.5 lh 6.5 çıkmıştı. Değerlerim çok yüksek değildi ama pkoya işaret ediyormuş yine de. Tabi bu vesileyle haşimato olduğumu da öğrendim, bir yandan kadın doğum bir yandan endokrinolojiye gittim ve ilaç tedavilerine başladım. Aradan 6 ay geçti halen hamile kalamadım maalesef ama düzenli adet olmaya devam ediyorum. Pko olduğunu bilmek kadar pko olduğuna emin olamamakta kötü bir durummuş şu halde bunu anlıyorum 🤔
Hamile kalabildiniz mi acaba

Helen cleopatra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2016
774
1.049
31
BENDEDE VAR AYNI SEMPTOMLAR..ALLAH İYİ DR DENK GETİRSİN BÖYLE SAHİPLENECEK TABİ BİZDE ERKEK FAKTORÜDE VAR ÇÜNKÜ 22 KİLO VERDİM NERDEYSE SEN HAMİLE KALIRSIN DÜZENSİZDE OLSA ADETİN AMA EŞİNDEN DOLAYI NORMAL KALMAN ZOR DİYO DR LAR..ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ..
Merhaba herkese önerdiğim bi macun var hiç denedin mi bilmiyorum c life . Bide erkek için de veriyorlar denemenizi tavsiye ederim. Araştırın isterseniz bi

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
691
692
Arkadaslar bugun dr gorundum 2 ay adet goremeyince..pkolu oldygun icin yumurta catlamamis yada bu ay yumurtlamamissin dedi..ve bana gliforu mutlaka kullan dedi duphaston recete etti bana kafam karisti zaten kilo verdim her kadin dogumcunun vana glifor soylemesi artik icsemmi diyorum..once biraz kullandim ama hayattan Sogutmustu beni kafamda deli sorular¿ siz ne dersiniz zaten zayifladim iyice beni zayiflatirmi diye korkuyorum

yalniz kalpler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
4.779
9.078
Arkadaslar bugun dr gorundum 2 ay adet goremeyince..pkolu oldygun icin yumurta catlamamis yada bu ay yumurtlamamissin dedi..ve bana gliforu mutlaka kullan dedi duphaston recete etti bana kafam karisti zaten kilo verdim her kadin dogumcunun vana glifor soylemesi artik icsemmi diyorum..once biraz kullandim ama hayattan Sogutmustu beni kafamda deli sorular¿ siz ne dersiniz zaten zayifladim iyice beni zayiflatirmi diye korkuyorum
Sanirim benim kullandigim ilac ama ismi baska bu ulkede. Benim de kilom yoktu ama bana da verdi dr. Ondan sonra buyudu yumurtalar Allahin izniyle. Dr oyle uygun gorduyse yapacak bir sey yok. Baslarda beni de etkiledi. Sabrettim. Simdi cok sukur etkisi yok.

Minicikpandam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2019
2.062
3.538
25
Ben zayıfım 7-8 ay glifor kullandım pko olduğum için yumurtlama sağlıyor bazı kadınlarda glifor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-06-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
691
692
Ben zayıfım 7-8 ay glifor kullandım pko olduğum için yumurtlama sağlıyor bazı kadınlarda glifor
Sanirim onun icin evett..cok degisik zamanlarda yumutluyorum adetin hemen arkasina bazen boyle aylarca olmuyo gecikiyo anlayamadim ama stres azalt hayatin dedi bide nasil azaltacaksak soylemesi kolay..yogaya mi baslasam diyorum

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
691
692
Sanirim benim kullandigim ilac ama ismi baska bu ulkede. Benim de kilom yoktu ama bana da verdi dr. Ondan sonra buyudu yumurtalar Allahin izniyle. Dr oyle uygun gorduyse yapacak bir sey yok. Baslarda beni de etkiledi. Sabrettim. Simdi cok sukur etkisi yok.
Kullanirim sagligim icinde cok yan etkisi oluyo Boyle hayattan soguyom cunku direncte yok bende.bi dyt bana oyle demisti glifor direnc olanlarda cok yan etki yapmaxmis ama olmayanlar senin gibi cok etkisini yasar demisti :KK43: nese bakalim simdi ictim aksamlari sadece 850mg icicem

1ogrencianne

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2019
16
12
Ben de PKO’luyum. Spor ve beslenme ile etkisi çok azalıyor. Evlenir evlenmez hamile kaldım. Sağlıklı beslenme cok önemli PKO’da :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 488 gün geçti.

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
691
692

1ogrencianne

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2019
16
12
Neler yaptiniz mesela ??
Sağlıklı beslendim. Bana doktorum bununla yaşamayı öğreneceksin sağlıklı beslenip zayıf kalırsan etkisini en aza indirirsin demişti. Çünkü kilo hormon bozukluğuna neden oluyor, testesteron hormonu salgılıyor yağlı vücut. Bu yüzden hamile kalmak zorlaşıyor. Kistten değil ama hormonlardan sıkıntı oluyor. Fastfood’u ve yağlı yiyecekleri bırakıp yürüyüş yaptım sürekli 9-10 kilo verdim adetlerim düzene girdi hamile kaldım. Doğum sonrası kilo veremedim şu an yine adetlerimin düzeni bozuldu

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 488 gün geçti.