hem sigarayı bırakalım hemde kilolarımızdan kurtulalım

kibriya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2010
37
1
merhaba arkadaslar
12 yildir sigara kullaniyorum. artik bu illetten kurtulmak istiyorum. ne zaman sigarayi biraksam istahim acilir kilo alirim. gelin hep ber:KK34:er hem sigaradan hem fazla kilolardan kurtulalim :KK34:

Bende bırakıyorum. ikinci tüp bebek tedavisine başladım. Elimdeki son paketim.Bittikten sonra bir daha içmek istemiyorum. Ama kilo almaktanda korkuyorum. Ama kararlıyım bu sefer içmicem. :KK64::KK64:

şükürler olsun ikisindende kurtuldum.önce sigarayı bıraktım sonra diyete başladım ve aldığım kiloları fazlasıyla verdim.:KK64::KK64:

ooofff oooffff sigarayı bıraktım ve 3 ayda 6 kilo aldım iştahımın önüne geçemiyorum tekrar başlamayı düşünmüyorum ama şu kilo olayına bir şekilde dur demeli ama nasıl ??:KK14:

oflama bence zor olanı başarmışsın sen kio vermek vız gelir.2,5 aydır diyet yapıyorum aldığım kiloları fazlasıyla verdim dahada vermek istiyorum nasıl mı? diyet demeyelim sağlıklı beslendim sadece ekmeği ve tatlıyı kestim saat 7 den sonrada hiçbir şey yemiyorum çokmu acıktım bir meyveyle gideriyorum aclığımı bu kadar fırsat buldukçada yarım saat egzersiz yapıyorum.8 kilo verdim bu şekilde sigara sayesinde diyet yapma fırsatı buldum ve hiç olamadığım hayelimdeki kiloya az kaldı:KK64:

Hem sigarayı bırakıp hem de aynı anda diyete girmek, iki stresi birden yaşamak zordur ama başarabilirseniz çok güzel.
Önce sigarayı bırakıp, sonra diyete girmenizi öneririm.
Başarılar diliyorum.:KK71:

CaNeM MAAŞALLAH DARISI BAŞIMIZA gerçekten kilo almaya biledeyer kilolu ama sigara içmeyen biri olmayı tercih ederim

kiloları dert etme bence çok zor birşeyi başar mışsın 3 aydır hiç içmediysen sakın başlama derim ben onu bile başaramadım eşim eve gelince hemen 1 tane alıp içi yorum :KK69: nefsime hakim olamıyorum 12 yıldır içiyorum

sen içmiyon heralde içmeyenler içenlere dua etsin :26: artık çocuklarım beni takib ediyo kaçtane içtigimi sayıyorlar

CaNeM MAAŞALLAH DARISI BAŞIMIZA gerçekten kilo almaya biledeyer kilolu ama sigara içmeyen biri olmayı tercih ederim

kesinlikle öyle kiloyu boğazından kısıp verebilirsin ama sigarayı bırakamazsın. 20 kiloyu bile göze almıştım. bir kaç kilonun zararı olmaz ama her sigara tabutuna bir civi. kiloyu hiç dert etmesin bence bırakmak isteyenler.

CANEM

Yazdıkların beni motive etti dediğin gibi zoru başardım insanların tedaviyle bile zor bıraktıkları şeyi ben kendi irademle bıraktım şimdi bir boğazımı tutmayı mı başaramayacağım çok hırs yaptım bak şimdi an itibariyle ben de sağlıklı beslenmeye başladım :KK34:

KİBRİYA

Canım ben de 14 yıldır içiyordum ama benim tek avantajım eşimin de sigara içmemesi o da 6 sene oldu bırakalı :KK64:

sen içmiyon heralde içmeyenler içenlere dua etsin :26: artık çocuklarım beni takib ediyo kaçtane içtigimi sayıyorlar

Ben de mayıs sonunda bıraktım. Bildiğim için iki stres zor olur dedim. Hatta zararlı alışkanlıklar bölümünde konu da açmıştım yeni bırakanlar diye. Sağolsun arkadaşlar destek oldular, gün gün yazdık dertleştik.
3kg. aldım gerçi bıraksam daha çok alırdım ama kendimi çok sıkmadan yediklerime de dikkat etmeye çalıştım.
Yaz olduğu için sulu meyveleri daha çok yedim. Gündüz yüzdüm, gece yürüyüş yaptım aldığım kiloları verdim çok şükür.
Allah yardımcınız olsun.

CANEM

Yazdıkların beni motive etti dediğin gibi zoru başardım insanların tedaviyle bile zor bıraktıkları şeyi ben kendi irademle bıraktım şimdi bir boğazımı tutmayı mı başaramayacağım çok hırs yaptım bak şimdi an itibariyle ben de sağlıklı beslenmeye başladım :KK34:

KİBRİYA

Canım ben de 14 yıldır içiyordum ama benim tek avantajım eşimin de sigara içmemesi o da 6 sene oldu bırakalı :KK64:
maaşalllah darısı başımıza 3 tane çocugumvar fazla sinirliyim hemen sigaraya saldırıyorum :KK59:

Ben de mayıs sonunda bıraktım. Bildiğim için iki stres zor olur dedim. Hatta zararlı alışkanlıklar bölümünde konu da açmıştım yeni bırakanlar diye. Sağolsun arkadaşlar destek oldular, gün gün yazdık dertleştik.
ben uzman tv dedinledim birden yada azaltarak bırakıla biliyormuş enfazla 5tane içiyorum daha önce 1 paketi bitiriyordum 1 aydır paket almıyorum inşallah kendimi kandırmıyom durrrrrrrrr :KK59:

maaşalllah darısı başımıza 3 tane çocugumvar fazla sinirliyim hemen sigaraya saldırıyorum :KK59:

inşallah canım herşey kafada bitiyor ben şimdiye kadar hiç istemiyordum bırakmak benim de 2 çocuğum var büyük oğlum 6 yaşında artık o başladı anne içme şunu bu çok zehirli demeye çocuk haklı tvler bangır bangır bırakın diyor e baba da içmiyor baktım çocuklarımı zehirliyorum hiç yoktan yere, ne sevincimi artırıyor ne üzüntümü azaltıyor ne cebime para sokuyor tam tersi benden alıp götürüyor paketimi yarım bıraktım çünkü "bu paket bitsin bırakıyorum" denemelerim hüsranla sonuçlanmıştı bir gece karar verdim ve bıraktım bıraktıktan 10 gün sonra bir tane içeyim dedim ama midem bulandı bitiremedim. Bana bi 6 kilo hediyesi oldu ama olsun onu da zamanla veririm acelem yok :)

Televizyonlarda sıkça reklamı dönen tütüne son ile sıgarayı bıramaya başlana bilir ama sıgrayı bırakırken kilo vermek değilde aksine kilo alma eğilimi oluyor :KK43:

Bende bırakıyorum. ikinci tüp bebek tedavisine başladım. Elimdeki son paketim.Bittikten sonra bir daha içmek istemiyorum. Ama kilo almaktanda korkuyorum. Ama kararlıyım bu sefer içmicem. :KK64::KK64:

bende bırakmak istiyorum hatta bu son paketim olsun fln die söz verdim kendime ama bu sefer daha beter kilo alırım diye de korkmuyo değilim...

rabbime cok sükürki bende bıraktım sigarayı karnımdaki bebegimin sayesinde 4 haftalık gebeyken tiksindim dahada içmiyorum mevlam agzıma sürmeyi nasip etmesin bir daha ama ben cok dua ettim bebek istiyorudum ve tek sorunum sigaraydı rabbim verdi tikisndim cok sükür

X