Hemen Bugün Uruguay’a Taşınmak İçin 22 Yaşamalık Sebep

Konuya gelecek olursak tabii ki vatanımı bırakmam ne olursa olsun tek başına da kalsam bırakmam neden bırakayım ki ben Türk doğdum Türk topraklarında ölür gömülürüm ancak son nefesime kadar da hakkımı savunurum kim çullanırsa çullansın üzerime farketmez doğru bildiğimden şaşmam ama güzel ülkeymiş gidip görmek lazım.

Papua yeni gine.ye bile giderim valla :KK14:
bakalım araştırıyorum zaten yurt dışına gitme durumlarını.

not:kendi ülkesini terketmek zorunda kalan bir kk üyesi:KK53:

Pardon adam 3 milyona da hizmet etse 75 milyona da etse kendi ülkesinin refahını düşünüyor halkın düşünüyor orada benim aç halkım varken ben lüks araca binemem diyor yani düşünce, bilinç, insanlık olarak bakıyoruz olaya kaç kişi yönettiğine değil yönetiş biçimine. Adam maaşının % 90 nını yoksullarla paylaşıyor kaplumbağa biniyor hala ama halkına destek çıkıyor kendi çıkarlarını ön plana atmıyor. Öyle makam araçlarında pahalı giysilerle hava atıp halkı asgari ücretle çalışırken onun çocukları paraları yemiyor o elinden geleni yapmıyor yettiği yere kadar. Kızını danışman kılıfı altında alıp milyarlar vermiyor ülkesinde iki yakasını bir araya getiremeyenler varken ki zaten siyasette kendi ailenden biri olmamalı. Bizimkiler yiye yiye bize kalmıyor oysa kendi sefamızdan kısıp ne yapsak kar vatandaşımıza diyebilirler öyle değil mi.

peki kaç tane böyle örnek var sayar mısınız bana ?
bir kaç tane belki de...
ayrıca üç milyonluk bir nufüsü idare etmek için eski arabalara vs binmeye gerek yok bence kendi de lüks yaşayarak gayette rahat hizmet ederdi
yapmayın allah aşkına nufüs nasıl önemli değil ya
düşünsenize ankara kadar bir ülke nufüsu ya
hatta bu ülke zeginlikte üst sıralarda felan olmalı ama değil..
hatta türkiyeden geri bir ülke gsmh' ya göre
70. ülke düşün bu kadar az nıfüslü bir ülke 70. sırada bizden de geride :))

Gitmiyorum hiçbir yere.

A partisine % 46 oy çıktı diye, kendime vatan aramaya niyetim yok. Kimse kusura bakmasın, kılımı kıpırdatmayacağım. Kalıp mücadeleye devam.Bir seçim kaybedildi diye küse küse bu günlere geldik. Neye kime küsüyoruz? Var mı öyle bir lüksümüz? Atatürk Vahdettin’e küsüp gitti mi? Bu ülke bizim, hepimizin.

yok anacım yok. olayın özünü anlatamıyoruz miillete.
yada anlamak istenmiyor sanırım.
ee işimize
gelmez bu örnekler bizim.
ayakkabı kutusuna bu adam sanırım tek çift ayakkabısını koyuyordur bence.
helal olsun sana.:KK9::KK9:

Son düzenleme:
haberi isteyen istediği gibi algılar..
bişey anlatmaya çalışmayın..
ayrıca ben arkadaşla tarışıyom şu an haberle değil :KK53:

allalla könu benim değilmi. sizi başbaşa bırakayım çıkayammı konumdan istiyorsunuz.
o zor biraz işte:KK53:

Son düzenleme:
Papua yeni gine.ye bile giderim valla :KK14:
bakalım araştırıyorum zaten yurt dışına gitme durumlarını.

not:kendi ülkesini terketmek zorunda kalan bir kk üyesi:KK53:

peki kaç tane böyle örnek var sayar mısınız bana ?
bir kaç tane belki de...
ayrıca üç milyonluk bir nufüsü idare etmek için eski arabalara vs binmeye gerek yok bence kendi de lüks yaşayarak gayette rahat hizmet ederdi
yapmayın allah aşkına nufüs nasıl önemli değil ya
düşünsenize ankara kadar bir ülke nufüsu ya
hatta bu ülke zeginlikte üst sıralarda felan olmalı ama değil..
hatta türkiyeden geri bir ülke gsmh' ya göre
70. ülke düşün bu kadar az nıfüslü bir ülke 70. sırada bizden de geride :))

Yahu işte farkı görün diyoruz biz de zaten 3 milyonu idare etmek için eski arabaya binmeye gerek yok diyorsunuz ama illa yoksulu vardır değil mi ki var adam elindekini vatandaşıyla paylaşıyor yoksa dediğiniz gibi zaten 3 milyonluk yerde lüks arabaya binerdi ama orada 3 milyonunu içinde 500 bini açsa bizim ülkemizde nüfumuza kıyasla kaç kişi aç düşünün. Ecevitte senelerce görev yaptı eski bir arabası vardı. Bir evi kirada bir de oturduğu ev vardı ve hiç şaşaalı bir hayat yaşadığını görmedim. Biz tok yatarken aç yatanlar varsa elimizden geleni yapmak lazım değil mi burada da görev insanları şatafattan uzak tutmakta örnek olmak için ülkemizi yönetenlerin önce şatafattan uzak durması lazım demek ki başbakan olunca illa şatafatlı hayat sürmek gerekmiyor. Ülkenin belli bir ekonomisi var dediğin gibi kalabalık ve haliyle üretimin çalışan işgücü dolayısıyla daha fazla olacağı bir ülkede GSMH karşılaştırmak ilginç. Sonuç olarak bu kişide dilediği gibi yaşayabilirdi değil mi beni ülkemin kaçıncı sırada olduğu ilgilendirmiyor. Bu ülkedeki yoksul sayısı ilgilendiriyor. Açlık sınırı yoksulluk sınırı haberiniz var mı bir ailenin geçinmesi için ne kadar paraya ihtiyaç olduğuna ama bu ülkede gereksiz birçok yere para harcanıyor. Sümeyye'nin danışmanlık maaşını biz vermek zorunda mıyız başka danışman mı kalmadı hem de o kadar fahiş fiyatlara. Oğluna market zincirlerini, karısını hastaneyi, gemi filolarını maaşından yaptı ne maaşı varmış ama başbakanın. Bu ülkede bir yoksulun bile karnı başbakanın gereksiz harcamlarını kısmasından karşılansa kar değil midir asgari ücret artsa, emekli olunca maaşlar ciddi oranda düşmese. Her milletvekilinin altında son model resmi arabalar ne gerek var. Milletvekillerinin faturalarını bile meclis ödüyor. Maaşları bizim maaşımızın kaç katı peki ne yapıyorlar hak etmek için. Biz de geçim derdinde yaşayalım bir taraf şatafat içinde oğullarını ailesini ihya ederek yaşasın bir taraf ay sonunu nasıl getirecek diye.. hıı hıı evet evet..

Yahu işte farkı görün diyoruz biz de zaten 3 milyonu idare etmek için eski arabaya binmeye gerek yok diyorsunuz ama illa yoksulu vardır değil mi ki var adam elindekini vatandaşıyla paylaşıyor yoksa dediğiniz gibi zaten 3 milyonluk yerde lüks arabaya binerdi ama orada 3 milyonunu içinde 500 bini açsa bizim ülkemizde nüfumuza kıyasla kaç kişi aç düşünün. Ecevitte senelerce görev yaptı eski bir arabası vardı. Bir evi kirada bir de oturduğu ev vardı ve hiç şaşaalı bir hayat yaşadığını görmedim. Biz tok yatarken aç yatanlar varsa elimizden geleni yapmak lazım değil mi burada da görev insanları şatafattan uzak tutmakta örnek olmak için ülkemizi yönetenlerin önce şatafattan uzak durması lazım demek ki başbakan olunca illa şatafatlı hayat sürmek gerekmiyor. Ülkenin belli bir ekonomisi var dediğin gibi kalabalık ve haliyle üretimin çalışan işgücü dolayısıyla daha fazla olacağı bir ülkede GSMH karşılaştırmak ilginç. Sonuç olarak bu kişide dilediği gibi yaşayabilirdi değil mi beni ülkemin kaçıncı sırada olduğu ilgilendirmiyor. Bu ülkedeki yoksul sayısı ilgilendiriyor. Açlık sınırı yoksulluk sınırı haberiniz var mı bir ailenin geçinmesi için ne kadar paraya ihtiyaç olduğuna ama bu ülkede gereksiz birçok yere para harcanıyor. Sümeyye'nin danışmanlık maaşını biz vermek zorunda mıyız başka danışman mı kalmadı hem de o kadar fahiş fiyatlara. Oğluna market zincirlerini, karısını hastaneyi, gemi filolarını maaşından yaptı ne maaşı varmış ama başbakanın. Bu ülkede bir yoksulun bile karnı başbakanın gereksiz harcamlarını kısmasından karşılansa kar değil midir asgari ücret artsa, emekli olunca maaşlar ciddi oranda düşmese. Her milletvekilinin altında son model resmi arabalar ne gerek var. Milletvekillerinin faturalarını bile meclis ödüyor. Maaşları bizim maaşımızın kaç katı peki ne yapıyorlar hak etmek için. Biz de geçim derdinde yaşayalım bir taraf şatafat içinde oğullarını ailesini ihya ederek yaşasın bir taraf ay sonunu nasıl getirecek diye.. hıı hıı evet evet..

okuyamadım bu ne destan yazmışınız , pc den bu kadar çok yazıyı okuyamam ..
tamam tamam siz haklısınız :KK34:

yok anacım yok. olayın özünü anlatamıyoruz miillete.
yada anlamak istenmiyor sanırım.
ee işimize
gelmez bu örnekler bizim.
ayakkabı kutusuna bu adam sanırım tek çift ayakkabısını koyuyordur bence.
helal olsun sana.:KK9::KK9:

Oky anlatamayız anacım yok yani hem 3 milyon nüfusu varmış eski arabaya binmese de olur diyor hemde kalabalık ülkelerle olan GSMH oranını kıyaslıyor. Adam bir tek kişi bile ben zevfi sefa içindeyken aç yatarsa rahat etmem diyor mantık bu. Paraları da olsa, geçinebiliyor da olsalar adam şatafattan uzak halkıyla büünleşmiş, örnek olmuş biri. Yoksul kimse yok sanki orada. Oyy ne konuşuyoruz ki. Bu ülkede asgari ücretle çalışıp ay sonunu zor getirenler başbakanın şatafatlı hayatını görmeden oy veriyor. O başbakandır gezer, en iyi arabalara biner, en iyi evlerde oturur ailesini ihya eder bu ülkenin parasıyla. Bir de üç kuruş verdiği kişilere 3 çocuk yapın der Allah rızkını verir neden o çocuklar okuyamasın işe güce atılsın düşünmesim sorgulamasın yaratmaya çalıştığı halk bu.

ya adam aylık 12 bin dolarlık maaşını kurumlara bağışlıyor 800 dolarla geçiniyor.
böyle adamlar yönetseydi keşke bizi. halkından kopmamış. halkı gibi olan. onun hayatını yaşayan. benim çok hoşuma gitti bunu okuyıunca açmak istedim.

Adam ülkesinde esrar satışını serbest bıraktı.. Yemişim ben böyle özgürlükçülüğü..

Oky anlatamayız anacım yok yani hem 3 milyon nüfusu varmış eski arabaya binmese de olur diyor hemde kalabalık ülkelerle olan GSMH oranını kıyaslıyor. Adam bir tek kişi bile ben zevfi sefa içindeyken aç yatarsa rahat etmem diyor mantık bu. Paraları da olsa, geçinebiliyor da olsalar adam şatafattan uzak halkıyla büünleşmiş, örnek olmuş biri. Yoksul kimse yok sanki orada. Oyy ne konuşuyoruz ki. Bu ülkede asgari ücretle çalışıp ay sonunu zor getirenler başbakanın şatafatlı hayatını görmeden oy veriyor. O başbakandır gezer, en iyi arabalara biner, en iyi evlerde oturur ailesini ihya eder bu ülkenin parasıyla. Bir de üç kuruş verdiği kişilere 3 çocuk yapın der Allah rızkını verir neden o çocuklar okuyamasın işe güce atılsın düşünmesim sorgulamasın yaratmaya çalıştığı halk bu.
yok gerçekten. amaç bsaşka. anlamak istemek. yazsakta işaret diliylede anlatsak mümkün değil .
boşver bence. değmez:))

bana bu adam gibi bir parti lideri bir adam gösterin
söz oyumuzu ona atacağız valla yeminle
yeter ki bir isim gösterin ya
kılıçdaroğlu mu, bahçeli mi, sargül mü kim,
komik olmayın yaaa..
sanki bir tek başbakan farklı diğerleri gecekonduda yaşıyorda bu ülkede
bir tek başbakan villada yaşıyor :)))))

bana bu adam gibi bir parti lideri bir adam gösterin
söz oyumuzu ona atacağız valla yeminle
yeter ki bir isim gösterin ya
kılıçdaroğlu mu, bahçeli mi, sargül mü kim,
komik olmayın yaaa..
sanki bir tek başbakan farklı diğerleri gecekonduda yaşıyorda bu ülkede
bir tek başbakan villada yaşıyor :)))))

Biz kısıklıda oturuyoruz abim bir kaç kez sabah namazında karşılaşmış başbakanla.

dünyadan bir tane örnek bul gel başbakan böyle olmalı de ?
tamam haklısınız evet başbakan böyle olmalı
ama burdan vurulacak bir tarafı yok,
alman halkı neden göstermiyor bu örneği başkanlarına,
amerika neden demiyor obamaya şahine bin diye :)))
artık varya nerden vursak derdine düşdünüz :)

X