Hep bi derdim vardi ama simdi amacim sadece içimi dökmek...

redpinkyellow

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2017
323
184
35
Hanımlar merhaba. 31 yasina girecegim, bu ara bazi yetersiz yonlerimi olcup tartar oldum. Gecmiste bosa harcadığım zamanlarimi pismanlikla aniyorum.
Gecmisten acilmisken neden boşa harcadigimi soracak olursanz talikszlik mi tembellik mi inanin hic bilmiyorum..
Ben cok problemli stresli bi ailede buyudum :KK43: maddi sikinti, calismayan eve alkollu gelen bir baba, sinir hastası bi anne :KK43: annem çalışırdı hep :KK43: erkek kardesim serseri oldu cikti bize cok zulumler etti. Adliye köşelerinde surundurdu bizi :KK43: hic o huzurlu aile ortamini tadamadim. Cok yakin bir akrabamin tacizine ugrasdim kimseye anlatamadim cok dert ettim içime ata ata stresten sedef hastasi oldum.. Malum boyle bir ortamda okuldan dersten sogudum. Kucuk yasta ugradgm tacizlerden bakireligimin kayboldugunu zannederdim :KK43: 13 yasindaki arkadaslarim liselere giris sinavi ile ugrasirken ben o yasta o dertle uğraşıyordum ve bi tarafta maddi sikintilar bi tarafta icime attigim dertleri m... Meslek lisesine gittim hedefsz biriydim çünkü zaten derslerle aram yoktu.. sonra iki yıllık kendi meslegimle ilgili bir bolum okudum ama kendi meslegimi yapacagim şehirde yasamadigim icin marketlerde çalıştım. Bi taraftan aof den 4 yillik bir bolum bitirdim. Bu esnada tanistigim görüştüğüm biri vardı hayatımda. 18 yaşimda tanıdığım kişiyle yaklaşık 5 yil kadar gorustum ve ne benle evleniyor ne ayriliyordu. Ayrılınca agliyor bi araya gelince evlenmiyordu. En sonunda geldi istedi nisan taktı düğün tarihi alındı gelinlkk davetiyeler hersey hazir... Dugune 2 gun kala vazgectim dedi erteleyelim dedi ama amaci belliydi. Kendisi kariyerli biriydi benim kariyerim yoktu vasat bi ailem vardi bunlar onu son anda vazgecirdi ama ben kahroldum çünkü onu cok sevmistim. İlk askimdi.. bana yaptığını hazmedemedim ve o gunden sonra savruldum.. ailemden turlu eziyetler gordum en sonunda esimle evlendim ailemin ısrarı ve herseyden bıkmıştım artik.. esim ilk basta cok iyiydi ama evlenince değişti acikcasi cok mutlu değilim onunla ama artik yoruldum surduruyorum bazı seylere katlaniyorum. Kendimi farklı seylere verdim. Eğitime, bilime.. bu vakte kadar egitim hayatımda ki eksiklerimi herşeyi telafi etme karari aldim. 4 yil oldu evleneli. 4 yildir ders calisiyorum yeniden unv okumak istiyorum istedgm bolum gelirse yasima ragmen orgun okuycam geçmişimi tamir etmk istiyorum. Ne kadar okunmasi gereken turk,dunya,modern klasik varsa hepsini okuyorum.. kendimi gelistirmeye çalışıyorum.. Mutfakta yemek yaparken ted konuşmaları dinliyorum. Baris ozcan dinliyorum.. kendimi ilme, kulture yogunlastirdim velhasil.. geçmişimi tamir etmeye calisiyorum.. bunlarla ugrasmasam geçmişimle uğraşıp duracağım sonsuza kadar...

Bunları yasayan o zamanki redpinkyellow redpinkyellow du .
Bunları uğraşması gerekende o zamanki redpinkyellow redpinkyellow . Siz değilsiniz .
Siz şuan bambaşka birisiniz .
Geçmişteki olayları şimdiki siz yasasa olaylar çok farklı olurdu .
Bunun için geçmişe bakıp acı duymak tamamen faydasız. Her şeye rağmen hayat yaşamaya, dibine kadar yaşamaya deger.
Bence hayatınızın tadını çıkarmaya odaklanin.

Çok doğru yapıyorsunuz.
Kimi daha azını kimi daha çoğunu, ama çeşitli sıkıntıları yaşadı geçmişte.
Bunlar içinde debelenmenin faydası yok.

Eşinizle esas sıkıntılarınız nedir bilmiyorum.
Çok mutlu olmasam da demişsiniz, zaman zaman mutlusunuz demektir bu.
İnanın evlilik zaten bence zaman zaman mutlu olunan, belli dönemlerde insana
evlendim dert sahibi oldum dedirten bir şey.. :)

Umarım her şey çok iyi olur bundan sonra.
Kolaylıklar dilerim.

Bunları yasayan o zamanki redpinkyellow redpinkyellow du .
Bunları uğraşması gerekende o zamanki redpinkyellow redpinkyellow . Siz değilsiniz .
Siz şuan bambaşka birisiniz .
Geçmişteki olayları şimdiki siz yasasa olaylar çok farklı olurdu .
Bunun için geçmişe bakıp acı duymak tamamen faydasız. Her şeye rağmen hayat yaşamaya, dibine kadar yaşamaya deger.
Bence hayatınızın tadını çıkarmaya odaklanin.
Haklisiniz, bende oyle yapmaya çakışıyorum. Tesekkur ederim yorumunuz icin.

Çok doğru yapıyorsunuz.
Kimi daha azını kimi daha çoğunu, ama çeşitli sıkıntıları yaşadı geçmişte.
Bunlar içinde debelenmenin faydası yok.

Eşinizle esas sıkıntılarınız nedir bilmiyorum.
Çok mutlu olmasam da demişsiniz, zaman zaman mutlusunuz demektir bu.
İnanın evlilik zaten bence zaman zaman mutlu olunan, belli dönemlerde insana
evlendim dert sahibi oldum dedirten bir şey.. :)

Umarım her şey çok iyi olur bundan sonra.
Kolaylıklar dilerim.
Esim bir anda parlayan biri kucuk bir hatasi olsun da sinirleneyim diyen biri ve bende saygısızlıga tahammul edemiyorum. Kalp kirmaya karsi son derece karsi biriyim ama esim tarafından her gun kuçuk mevzularda kalbimin kırılması beni cok uzuyor :KK43: kirildigimi anlayip 10dk için de siniri geçer gecmez yanima gelir gönlümü almaya calisir ama yoruldum.. baska sylerde var daha once konu acmistim. https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/bu-adam-neden-boyle.1123032/
Cok tskr ederim🌷

Esim bir anda parlayan biri kucuk bir hatasi olsun da sinirleneyim diyen biri ve bende saygısızlıga tahammul edemiyorum. Kalp kirmaya karsi son derece karsi biriyim ama esim tarafından her gun kuçuk mevzularda kalbimin kırılması beni cok uzuyor :KK43: kirildigimi anlayip 10dk için de siniri geçer gecmez yanima gelir gönlümü almaya calisir ama yoruldum.. baska sylerde var daha once konu acmistim. https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/bu-adam-neden-boyle.1123032/
Cok tskr ederim🌷

Gönlünüzü kolay alabildiği için kendine ayar verme gereği duymuyordur.
Süründürün, o ayarsızlıkların bedeli ağır olsun mesela.

Günlerce yabancı olun.
Tuzuna laf mı etti ertesi gün yemek yapmayın hiç.

Böyle böyle anlayacak hatasını ve belki düzeltme yoluna gidecek.
Gözyaşları o an için etkiler ama daimi bir düzelme sağlamaz.
Etkili çözümler deneyin.

Gönlünüzü kolay alabildiği için kendine ayar verme gereği duymuyordur.
Süründürün, o ayarsızlıkların bedeli ağır olsun mesela.

Günlerce yabancı olun.
Tuzuna laf mı etti ertesi gün yemek yapmayın hiç.

Böyle böyle anlayacak hatasını ve belki düzeltme yoluna gidecek.
Gözyaşları o an için etkiler ama daimi bir düzelme sağlamaz.
Etkili çözümler deneyin.
Zorla barışıncaya kadar ugrasiyor beni sıkıyor asiliyor gulduruyor. Sizce basarablr miyim

Zorla barışıncaya kadar ugrasiyor beni sıkıyor asiliyor gulduruyor. Sizce basarablr miyim

Gülebiliyorsanız hemen, o kadar da üzülmüyorsunuz demektir.
Çok kırıldığım anda ağzımdan girip burnumdan çıksa boş.
Suratımı yastık altına gömer, yüzüne bakmam.
Yüzüme bak diye ısrar etse de, seni görmek istemiyorum bu kaçıncı özür derim.

Ciddi durun, yüz vermeyin.
Sabrınızın taştığını görsün.

Hatta yatağın bir ucuna yatarak, bedeninizle uzaklaşın önce.
Ruhunuza verdiği zararı anlasın.

Gülebiliyorsanız hemen, o kadar da üzülmüyorsunuz demektir.
Çok kırıldığım anda ağzımdan girip burnumdan çıksa boş.
Suratımı yastık altına gömer, yüzüne bakmam.
Yüzüme bak diye ısrar etse de, seni görmek istemiyorum bu kaçıncı özür derim.

Ciddi durun, yüz vermeyin.
Sabrınızın taştığını görsün.

Hatta yatağın bir ucuna yatarak, bedeninizle uzaklaşın önce.
Ruhunuza verdiği zararı anlasın.
Mesela aksam kavga ettik sabah uyaninca sinirim azalinca yapıyor. Cok degisken bir insan sanki sinirliyken o kisi o degil tuhaf biri.. haklsnz bundan sonra daha da ciddi duracagim

Mesela aksam kavga ettik sabah uyaninca sinirim azalinca yapıyor. Cok degisken bir insan sanki sinirliyken o kisi o degil tuhaf biri.. haklsnz bundan sonra daha da ciddi duracagim

Sabah nasıl siniriniz azalıyor ama bu tuhaf.

İlk zamanlar kolay yumuşanır tamam.
Ama zamanla daha ağır gelir bazı şeyler.
Süreklilik yorar, içinizde ciddi bir kırgınlık oluşturur.
Hatta o ne yaptım ki hep olan şey diye düşünür ama
siz hep yaşadığınız için artık sabredemez olmuşsunuzdur.
Öyle sabahına yumuşamamanız lazım..

X