Hep Destek Tam Destek Haydi Kızlar Kilo Alıyoruz

Bukre11

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
1.447
2.018
:KK49::kk77:
Yıllardır denemediğimiz ilaç,besin,formül,yöntem kalmadı sonucumuz hüsrandı bir şeyi atladık umutsuzlukla başladık çünkü inanmadık.
Evet inanıp benimle beraber istediğimiz kilolara yarından itibaren ulaşmaya çalışan güçlü kadınları bekliyorum:KK19:
Koşarak tartılıp sabah ilk iş kilomuzu not edelim. Günlük öğünlerimizde tükettiklerimizi foruma yazıp bir haftanın sonunda burada bakalım ne kadar kilo aldığımızı sıkılaşma hareketleri de bakınıp yapıp öğün listemizin altında paylaşabiliriz motivasyon amaçlı haydi kızlar:KK72::KK33:

Beş yıl oncekı actıgım konuya bır guleyım dedım 😀😂🤣🤣🤣🤣🤣
Oldun 59,5 basın göğe erdi mi? 😚😚😚

Nasıl oldun ? Bize de ver sırrını üstad

Kaç kiloyken yazmıştınız buraya? Ben de istiyorum kilo alma sırlarınızı :KK45:

Nasi aldinizzz bizede soyleyinnn🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Sanırım 49/50 arası gidip geliyordum o yıllarda. 23 yasındaydım 1,67/68 cm boyum.
20 Mart 2020 - 30 Mayıs 2021 Arasındaki kilom oldu 59,50 kg. Pat diye 10 kilo almadım tabi ki 😂
Pandemi döneminde home office olayına geçince / sokağa çıkma yasakları da eklenince sanırım hareketsizliğin büyük önemi oldu. Kilo almamdaki bence en büyük etkenler;
  1. * Uyku saatindeki artış,
  2. *Harekette azalma,
  3. *Pandemi,
  4. *Canım sıkıldıkça bir şey yeme ihtiyacı.

Neler yedim?

• Full sağlıklı beslendim diyemem. (Çok cips yedim)
  • Tatlı ile pek aram yok tükettiğim cici bebe oldu zaman zaman sütle uyumadan once. (Düzensiz tükettim)
  • Yumurta hayatımda yoktu günde 2 tane olmak üzere artık hayatımda. Kahvaltıdaki peynir miktarını da arttırdım.(Tam yağlı Ezine yiyordum.) Bu sağlıklı mı bilmiyorum ama has köy tereyağını çaydanlık buharında eritip ekmek banıyordum kahvaltıda sanırım 2 çorba kaşığı haliydi donuk miktarı.
  • Kaşık kaşık tahin yedim.(Susam yağı olduğu için kiloya çok etkisi var.)
  • Bol soslu makarna 2/3 günde 1 kere.
  • Turşuyu akşam yemeklerime ekledim. (iştah açıyor.)
  • Beyaz ekmeği kahvaltı ve öğlen yersem kullandım çünkü makarna aşığıydım hala öyleyim.
  • Evde pişen her sebze veya kuru bakliyat yemeğinden 1 tabak yemek için kendimi zorladım.(Et tavuk balık tüketmediğim için sadece hamurla kilo almak istemedim.)Psikolojik midir bilmiyorum ama çok yediğimdeki tokluk hissimi salata hep geçiriyor yemeğe devam etmek istediğimde biraz salata yedim 3/4 çatal 5 dk. bekledim hiç yememişim gibi devam ettim.
  • Paket çikolata, şeker, şerbetli tatlı tüketmedim. (Sevmiyordum.) Onun yerine taze portakal suyu sıkıyordum. Nutellalı süt yapıyordum sıcak içecek olarak.
Ne çok sağlıksızdı beslenmem ne çok sağlıklıydı bence. En eğlencelisi ise bir şeyler yerken Youtube'dan ''bugün ne yedim videoları'' izliyordum. Hem eğleniyordum hem de bazen 2. tabağı doldurduğumu video bitince anlıyordum. Eğer iştahsızsanız bu şekilde çözümler bulabilirsiniz.

Beslenme ile alakalı veya beslenme psikolojisi ile alakalı yaşadığınız sorunları bu konu altında beraber çözebiliriz. Şuan 54,50 olarak burdayım düzenli spora gidiyorum ideali 54/57 kg arası sanırım benim için biraz kaslanıp şekillenmem lazım. ♥ ♥ ♥ Öpüldünüz..

Genelde okuduklarım hep cici bebe, tahin pekmez, yumurta vs ile kilo almış. Ben de deneyeceğim sanırım, şuan kilom 45-46 arası gidiyor, boyum 1.60. Sizin adınıza çok sevindim bu arada, teşekkür ederim cevabınız için :KK24:

:KK49::kk77:
Yıllardır denemediğimiz ilaç,besin,formül,yöntem kalmadı sonucumuz hüsrandı bir şeyi atladık umutsuzlukla başladık çünkü inanmadık.
Evet inanıp benimle beraber istediğimiz kilolara yarından itibaren ulaşmaya çalışan güçlü kadınları bekliyorum:KK19:
Koşarak tartılıp sabah ilk iş kilomuzu not edelim. Günlük öğünlerimizde tükettiklerimizi foruma yazıp bir haftanın sonunda burada bakalım ne kadar kilo aldığımızı sıkılaşma hareketleri de bakınıp yapıp öğün listemizin altında paylaşabiliriz motivasyon amaçlı haydi kızlar:KK72::KK33:
Kızlar kilo aldıran sıcak çikolatadan denediniz mi? 🤗

X