Hepatit b pozitif

esSeyi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2023
11
2
24
Meraba bilgisi olana ihtiyacım var evliyim evlenirken testlerimizide sorun çıkmadı fakat iş için sağlık raporu hazırlarken HEPATIT B pozitif yazıyor bu ne demek oluyor hastalık bedenim de var mı yokmu geçirmiş miyim köydeyim şehire hemen gidemiyorum bilgisi olan yazar mi acil

Anti-Hbs pozitif mi yazıyor? Eğer böyleyse hepatit b virüsüne karşı antikorunuz yani bağışıklığınız var demektir.

Böyle

Eklentiler

• 20231213_000210.jpg
    20231213_000210.jpg
    57,7 KB · Görüntüleme: 218
Anti-Hbs pozitif mi yazıyor? Eğer böyleyse hepatit b virüsüne karşı antikorunuz yani bağışıklığınız var demektir.
Anti hbs (mikropartikul immun assay- MEIA veya benzeri )

Refarans aralığı
0,9-99

Değer
70,19 pozitif
Resimde attım ama

Daha önce aşı yaptırmışsınız sanırım antikorunuz yüksek bağışıklığınız var virüse karşı, korkulacak bir durum yok merak etmeyin ama yine de bir doktorla da görüşün mutlaka
Hiç hatırlamıyorum bu konuda aşı yaptırdığımı
Kırmızı çıkınca ekranda korktum yani bisey yokmu şimdi neden böyle oldu ku

BagisikliliginiZ var yani yüksek hepatit pozitif değilsiniz antikor değeriniz de yüksek içinizi rahat olsun

Hbs Ag bakıldı mı? Muhtemelen o negatiftir. Virüs yok demek. Siz vaktinde aşı olmuşsunuzdur. Muhtemelen çocukluk aşılarınız tamdır. Antikor bu kadar süre kalır mı bilmiyorum ama. Diğer ihtimal de vaktinde hastalığı geçirmişsiniz ve bağışıklığınız oluşmuş. Şu anda hasta değilsiniz ama.

Hbs Ag bakıldı mı?
sonucu resim olarak da attım sade bu sonuç böyle. Bazı arkadaşlar yok bisey demiş içime su serpiliyor
Referans dışı demesi pozitif demesi korkuttu bilmediğimden belki de bu hastalık olunca negatif mi pozitif mi yazar

sonucu resim olarak da attım sade bu sonuç böyle. Bazı arkadaşlar yok bisey demiş içime su serpiliyor
Referans dışı demesi pozitif demesi korkuttu bilmediğimden belki de bu hastalık olunca negatif mi pozitif mi yazar
Bir şey varsa pozitif yazar. Sizde virüs değil, virüse karşı vücudunuzun oluşturduğu savunma molekülleri üretilmiş. Bağışıklığınız var demek pozitif olması. Öyle diyeyim.

Benimki de pozitif. Aşılıyım.

Hbs Ag bakıldı mı? Muhtemelen o negatiftir. Virüs yok demek. Siz vaktinde aşı olmuşsunuzdur. Muhtemelen çocukluk aşılarınız tamdır. Antikor bu kadar süre kalır mı bilmiyorum ama. Diğer ihtimal de vaktinde hastalığı geçirmişsiniz ve bağışıklığınız oluşmuş. Şu anda hasta değilsiniz ama.
Yaa öyle mi gece gece öyle rahatlattiniz ki rabbim de sizi en güzel şekilde isteğinize karşı mutlu etsin .

Son bisey de sorsam rica etsem. Referans dışı neden demiş ki genelde kötü sayiliyor ya bunlar .
Birde çocukluk dışında ası olmadım bu konuda doğum yaptım sezeryan o süreçte mi olupda geçti bilemiyorum

Hepatit B hastası değilsiniz antikorunuz var..Ya geçirmişsiniz ya da aşı ile bağışıksınız korkmanıza gerek yok..Referans dışı çıkması sorun değil bu değerde

Yaa öyle mi gece gece öyle rahatlattiniz ki rabbim de sizi en güzel şekilde isteğinize karşı mutlu etsin .
Amin 🤲
Son bisey de sorsam rica etsem. Referans dışı neden demiş ki genelde kötü sayiliyor ya bunlar .
Birde çocukluk dışında ası olmadım bu konuda doğum yaptım sezeryan o süreçte mi olupda geçti bilemiyorum
E-nabız sisteminde negatif olması için referans aralığı tanımlı. Yüksek çıkınca referans dışında diye uyarı veriyor. Her zaman kötü bir şey değil.

X