Her gün 1 diş sarımsak yutmak faydalı mıdır

Fayda gördüğünü söyleyen var bilmiyorum ama yutacaksan sakın aç karnına yutma, miden mutlaka dolu olsun

Sarimsakta allicin diye bir madde var. Bunun da sürekli alımının sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Düzenli olarak sarımsak tüketmenin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ; virüs ve bakteri geldiğinde hücre içine girmesini engellediği böylece hasta olmadan veya hafif semptomlarla hastalıkları atlatmayı sağladığını okumuştum. Sarımsaktaki faydalı olan allicin maddesinin açığa çıkması için sarımsağın ezildikten veya çatlatıldıktan sonra 10 dk bekletilerek tüketilmesi gerekir.

Teşekkürler cevaplar için güncelleyim 1 aydır haftada 5-6 gün boyuncs yuttum 1 tane. Yutmadığım günlerde de sarımsaklı yoğurt vb. Şeyler yedim. Gözle görülür bir faydasını göremedim henüz, ancak yutarak tükentince inanılmaz koku yapıyor özellikle tuvalette😕. Artık yutmayacağım yemeklerde falan tüketeceğim

Çiğ halde ezilmiş olarak tüketmenin faydalı olduğu söyleniyor bütün olarak yutmaktan ziyade. Çorbalarınıza yopurdunuza ezip katbilirsiniz.

X