Popüler Konu Her gün Bir İftar Menüsü(2021)

Aaa, bir yerde eski mutfağım, diğer yerde yeni mutfağım

9.Gün İftar Menüsü

Tarhana Çorbası

Tavuk Şinitzel

İçli Köfte

Porsiyonluk Kıbrıs Tatlısı

Detaylı tarifleri incelemek için linkleri tıklayın lütfen!

Tarhana Çorbası

Tarhana çorbası, Türk mutfağının vazgeçilmez çorbalarından bir tanesidir.Genellikle yazdan hazırlanan kuru tarhana ile yapılır. Hazırlaması da oldukça kolay olan bu enfes çorba kış çorbasıdır.

Tavuk Şinitzel

Şinitzel veya Şnitzel (Orjinali Schnitzel) dövülerek inceltilmiş etin ekmek kırıntıları ile kaplanıp kızartılmasıyla yapılan geleneksel bir yemektir.

İçli Köfte

İçli köftenin servisi iki şekilde yapılır. Haşlanarak veya kızartılarak. Haşlanarak pişirilen içli köfte hafiftir. Bulgur iyi yoğurulmamışsa haşlanırken dağılabilir. Kızartılarak yapılan içli köfte, haşlanarak yapılana göre daha ağırdır ve daha zor sindirilir.

Porsiyonluk Kıbrıs Tatlısı

Kremalı ,şerbetli enfes bir tatlı tarifimiz menümüze eşlik ediyor.Mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Tarifler için teşekkür ederim
alimiyon
ASSOSyal
yasminsay

Tabaklarım meşhur oldu

Yaaaaaaaa duygulandım nevoş teşekkür ederim ❤

10.Gün iftar Menüsü

Arabaşı Çorbası

Çökertme (Bodrum) Kebabı

El Açması Gözleme

Muhallebili İncirli Tatlı

Arabaşı Çorbası

Bu çorba'nın özelliği ekmek İle birlikte değil,beraberinde hamur yutularak yenmesidir.
Eskiden çorbası aynı tastan ortak olarak içilirdi ve çorbaya hamuru ilk defa düşüren kişinin evinde bir sonraki Arabaşı yapılırdı.

Çökertme (Bodrum) Kebabı
Türk mutfağına özgü bir lezzet olan çökertme kebabı, Bodrum ile özdeşleşmiştir. Yapımında dana antrikot veya kuzu eti kullanılır.
Patates ve etin muhteşem uyumu

El Açması Gözleme

Gözleme ince olarak açılmış yufkanın çeşitli içlerle doldurulduktan sonra sac üzerinde odun ateşinde pişirilmesiyle hazırlanan bir çeşit aperitif Türk böreğidir.Ispanaklı,patatesli,peynirli,kıymalı nasıl isterseniz.İftar ve sahur sofralarımızda eşsiz bir lezzettir

Muhallebili İncirli Tatlı

Saatlerce sabırla beklenen o iftar anından sonra, oruçlar açılıp karınlar doyurulunca üstüne şöyle hafif, lezzetli, mideye oturmayan ve geleneklerimize uygun bir tatlı nasıl da iyi gider

Tarifler için teşekkür ediyoruz
Blue_Peri
Evva
Canfeb
pearlshine

Ben teşekkür ederim ablacım güzel bir iftar menüzü olmuş

Çok mutlu oldum canım tarifimi burda gördüğüm için, çok teşekkür ederim diğer 3 tarifte çok güzel , çok güzel bir iftar menüsü olmuş, ellerine sağlık

Yaaa corbammm teşekkür ederim ablacimm mutlu oldum gorunce

Yaaa corbammm teşekkür ederim ablacimm mutlu oldum gorunce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…