Her Şeyi Ot Mu Etmişim?

Böyle bir şey istemiyorum, zoraki bir şekilde yanımda olmasını.

Her şeyi ben berbat etmişim gibi korkunç bir suçluluk duygusu yaşıyorum. Keşke bekleseydim 3 hafta ne olacaktı diye. Bu suçluluk duygusu öldürüyor beni.
Zaten baştan beri bekliyorsun onu aslında bir de böyle düşün. Kaç defa gitti geldi. Yani üstelik bunu iki ay gibi kısacık bir sürede yaptı. Bu kadar dengesizliğe karşı bu tepki gerçekten çok normal. Bence şu an bu kadar suçlu hissetmenin ardında gerçekten hormonların yer alıyor.

Bak hayat çok basit meredith. Bu yaşadığınız durum pek de içinde gri alan barındıran bir şey değil. Avrupalı gibi olun veya tamı tamına geleneksel Türk olun. Aynı yerde yaşıyoruz hepimiz ve en kaymak tabaka aileler bile hamilelik durumunda aynı şeyleri yapar, ya aldırılır bebek ya da evlenilir. Sen bebeği tutmaya karar verdin ve ilişkinizin gidişatını zaman gösterecek.

Gerçekten kendini yiyorsun iki gündür. Bir de ettiğiniz kavgada yaşadığın stres de cabası. Bebeği çok önemsediğini biliyorum ve iki yetişkinin anlaşmazlıkları yüzünden etkilenmek için henüz çok ufak. Zamana bırakmayı öğrenmen gerekiyor, en azından bu 9 ay boyunca =)

Normal bir çift için bu evlilik işi çok doğru ve mantıklı. Meredith için bence bu evlilik işi çok tehlikeli olabilir. Meredirh geçtiğimiz hafta, kendisiyle tanışmak isteyen biriyle kahve içmeye gitmeyi planlayıp ve uzun süredir arkadaşı olan bir erkeğin ona ilgisinin olup olmadığına dair konu açmıştı.

Eğer bu davranışları, evlilik sürecinde sergilerse ya da adam bunları öğrenirse, cidden kıza zararı dokunabilir. Ki evlenirse öyle iki tarafında sadık olduğu normal ya da mantık evliliği olmaz. Sürekli aynı evin içinde kaos yaşayan bir çift olurlar, adam zaten sadık kalmaz, ee kız dünden razı bu adam için bilmediği şehirde tek başına bir yerde yaşamaya, çevresinde kimsesi yok, gerçekten çok zorlanır evlenirse.

Bence onlar için en mantıklısı, doğuma çok yakın bir zamanda sadece kağıt üzerinde bir evlilik için nikah kıymaları. Ondan öncesinde evlenip, aynı eve girerse bu kız hamile haliyle sürekli bu adam kimle görüştü, kimle mesajlaştı diye peşinde koşup dertlenecek. Hamile haliyle henüz bir düzeni olmaması, belirsizlikleri olması çok üzücü.

Bu dediğini yapacaksa, doğuma yakın zamanda yapsın, şimdi daha hamileliğin başında.
Kendisi de dedi ben kavga anında evlilikten konu açtığımda. ‘Ne evlenmesi Allah aşkına birimiz birimizi vururduk herhalde. Bir gece kalkıp bu Merve ile konuşuyor mu diye olay çıkarırdın’ aynen bu sözleri söyledi.

Kendisi de dedi ben kavga anında evlilikten konu açtığımda. ‘Ne evlenmesi Allah aşkına birimiz birimizi vururduk herhalde. Bir gece kalkıp bu Merve ile konuşuyor mu diye olay çıkarırdın’ aynen bu sözleri söyledi.

Yine manipüle yine manipüle evliliği anlaşma için değil ki bebek evlilikte doğsun tanıma soy ad verme işlemleri olmasın diye yapılacak

Gerçekten bu adamda birini vurma potansiyeli var. kediyi uyut diyen biri bir başkasına neler yapmaz... Bu adamla evlenmek yerine kağıt üzeri vatandaşlık almak için yapılan evlilikler gibi evlilik yapsan olmaz mı?. Hem bu adamın d.tu kalkmaz hiç de muhatap olmak zorunda kalmazsin

Gerçekten bu adamda birini vurma potansiyeli var. kediyi uyut diyen biri bir başkasına neler yapmaz... Bu adamla evlenmek yerine kağıt üzeri vatandaşlık almak için yapılan evlilikler gibi evlilik yapsan olmaz mı?. Hem bu adamın d.tu kalkmaz hiç de muhatap olmak zorunda kalmazsin
Cuma günü kavga anında telefonunu kırmış zaten.
Bizimkilere göre bir evlilik yapmama gerek yok. Annem yurtdışına gidelim diye başımın etini yiyor ama sağlık hizmetlerine güvenmediğim için en azından doğum süreci bitene kadar burada kalmayı düşünüyorum.

Kediyi uyut cümlesini de sinirlendiği için söylediğini söyledi.

Hala acaba ben dırdır yapmasaydım belki düzelirdi her şey kafasındayım. Annem aptal mısın Mer millet barışmak için çiçekler hediyeler yollar bu ufacık bir şeyi yapamıyor. Emin ol gelince de yapmayacaktı. Bu kavgada sütten çıkma ak kaşıksın sen de durduk yere kavga çıkarmadın geçmişten dolusun dedi.

Kızım senin ailen yok mu?
Annen baban ne yapıyor bu arada .
Hiç bu çocukla konuşmadilar mi.
Bu konu bana nedense gerçek gelmiyor artık.
Yanılmıyorsam da bilmiyorum.
Bir ergen kızın fantazileri gibi okuyorum.

Var tabii ki.
Annem bu adamı kesinlikle istemiyor. Barışırsam yine aynılarını yapacağını söylemişti öncesinden.
Babam zaten yurtdışında yaşıyor. Her ay paramı gönderir fazla da bir iletişimimiz olmaz.

Herkesin ailesinin sosyokültürel yapısı vs bir değil.

Kaldı ki beni rl olarak tanıyan insanlar da var, mesajları vs göstermişim. Ayrıca konu açmak için mi 10klılk bebek tulumu aldım mesela?

Var tabii ki.
Annem bu adamı kesinlikle istemiyor. Barışırsam yine aynılarını yapacağını söylemişti öncesinden.
Babam zaten yurtdışında yaşıyor. Her ay paramı gönderir fazla da bir iletişimimiz olmaz.

Kaldı ki beni rl olarak tanıyan insanlar da var, mesajları vs göstermişim. Ayrıca konu açmak için mi 10klılk bebek tulumu aldım mesela?
o tulumu bi atın valla merak ettim 😳

Var tabii ki.

Ya kızım senin annen bu adamın ailesine ulaşmadı mi?
Yada bu çocukla konuşmadi mi?
Niye devreye girmiyor .
Benim çocuğumu hamile bırakıp kacicak sonrada abuk sabuk gelip kafa karıştıracak kim bu adam ne hakla böyle şeyler yapabiliyor

Babalık davası diye bir şey var onun keyfiyle olmuyor o işler .
Babalık davası acican üstüne almak istemiyorsa .
Burası dingonun ağrı mi gerçekten yol gösteren biri yok mu hayatında senin?
Sen bu adamdan hala ne bekliyorsun.
Adamın niyeti ciddi olsa nikah yapardu hemen zaten.

Ayrıca kızım diye hitap etmeniz ne mana yahu? Hiç hoşlanmam öyle şeylerden. Kaç yaşında kadınım.

Ayrıca kızım diye hitap etmeniz ne mana yahu? Hiç hoşlanmam öyle şeylerden. Kaç yaşında kadınım.
Kaç yaşındasın çok merak ediyorum cidden.
Senden büyüğüm.
Sana başta uzuldum destek verdim hatta burda tartıştım bile kaç kişiyle.
Ama hikayen gerçek değil belki kusura bakma.
At o zaman hamile olduğunu gösteren bir rapor .
Ben artık by konuya inanmıyorum resmen hikaye yazılmis .
Bana yurt dışında anne ilgisiz ortada bir adam var kaçıp gidiyor sonra geri dönüyor vs .
Birde bebek .
Gerçekten yani farklı hikayeler yazın .
Bu konuya da son yazısım.
Aklına estikçe gelip burda kafa dağıtıyorsun belli .
Millette bir sürü şey yazıp duruyor

Cuma günü kavga anında telefonunu kırmış zaten.
Bizimkilere göre bir evlilik yapmama gerek yok. Annem yurtdışına gidelim diye başımın etini yiyor ama sağlık hizmetlerine güvenmediğim için en azından doğum süreci bitene kadar burada kalmayı düşünüyorum.

Kediyi uyut cümlesini de sinirlendiği için söylediğini söyledi.

Hala acaba ben dırdır yapmasaydım belki düzelirdi her şey kafasındayım. Annem aptal mısın Mer millet barışmak için çiçekler hediyeler yollar bu ufacık bir şeyi yapamıyor. Emin ol gelince de yapmayacaktı. Bu kavgada sütten çıkma ak kaşıksın sen de durduk yere kavga çıkarmadın geçmişten dolusun dedi.

Ben anlamıyorum. Çok sevgisiz filan mı yetiştirildiniz siz? Nasıl bu kadar manipülatif bir ilişki sürdürebiliyorsunuz? Tartışma anında telefon kıran, sinirlenince bir canlının canını almaktan bahseden bir adamla bir gelecek kurmayı gerçekten düşünüyor musunuz? Üstelik mantıklı şeyler söyleyen, sizi evliliğe zorlamayan bir anne figürü var hayatınızda.

Kaç yaşındasın çok merak ediyorum cidden.
Senden büyüğüm.
Sana başta uzuldum destek verdim hatta burda tartıştım bile kaç kişiyle.
Ama hikayen gerçek değil belki kusura bakma.
At o zaman hamile olduğunu gösteren bir rapor .
Ben artık by konuya inanmıyorum resmen hikaye yazılmis .
Bana yurt dışında anne ilgisiz ortada bir adam var kaçıp gidiyor sonra geri dönüyor vs .
Birde bebek .
Gerçekten yani farklı hikayeler yazın .
Bu konuya da son yazısım.
Aklına estikçe gelip burda kafa dağıtıyorsun belli .
Millette bir sürü şey yazıp duruyor
Ay sen o millete Instagram soran mıydın :KK70:
Ben de yanıt veriyorum.
Öncelikle anneme ilgisiz demek senin haddine hiç mi hiç değil. Maddi ve manevi imkanlarım fazlasıyla var. Yani kimseye yalvarmama gerek yok ki, adam çocuğunu kabul ettiğimi söyledi.
Kaldı ki zaten konuştuğum insanlardan mesaj görüntülerini vs attıklarım var. Siz ispatlama gereği duyduğum biri değilsiniz.

Ben anlamıyorum. Çok sevgisiz filan mı yetiştirildiniz siz? Nasıl bu kadar manipülatif bir ilişki sürdürebiliyorsunuz? Tartışma anında telefon kıran, sinirlenince bir canlının canını almaktan bahseden bir adamla bir gelecek kurmayı gerçekten düşünüyor musunuz? Üstelik mantıklı şeyler söyleyen, sizi evliliğe zorlamayan bir anne figürü var hayatınızda.
Bu adama karşı yıllardır bir zaafım var aşamadığım neden bilmiyorum.

yenGEnC yenGEnC çok merak ediyorum yukarıdaki yorumumda beğenmediğin ne oldu?
Yengenç değilim ama cevaplayayım.
Kediyi uyut cümlesini sinirle söyleyemez. Bir canlının yaşamını bitirmeyi "sinirle" bile olsa söyleyemez.
Senden 4-5 yaş büyüğüm, henüz bebeğim yok. Olursa inşallah doğaya, insanlara, hayvanlara merhametli birinden olsun. Bilmem anlatabildim mi?
Ayrıca, dayak yiyip ya da aldatılıp sonra kendinde suç bulan kadınlar var ya burada, bildin mi? Kiloluyum ondan aldattı, güzel değilim ondan aldattı, işte ben de şunu dedim ondan dövdü. Hah işte oraya doğru bir gidişin var. Daha dırdır yapmasaydım düzelirdi diyorsun. Azıcık inatlaşmayı, siniri bırak şu yorumumu bir oku sakince. Sence sahiden sorun senin dırdırın mı?

Merhaba,

Sanırım ilk kez bu kadar üzgün bir vaziyette konu açıyorum. Üzüntüden bacaklarımı hissetmiyorum, karnımda bir ağırlık ve kalbimde çarpıntı var.

Pazartesi günü uzun uzun konuştuk. Yalvardı bildiğiniz. Ayrı kaldığımız süre zarfında düşünmüş. Çok pişman olmuş. Yazacak cesareti ve yüzü yeni bulmuş. Değerini bilemedim, o kadar sevdin ilgi verdin ki hiç kaybetmem sandım şımardım dedi. Her şeyimi çok özlemiş. Gibi gibi.
Bebekle de ilgiliydi. Az uyuyorum diye kızıyordu, yediğim şeylere kadar soruyordu. Ultrason görüntülerini istedi. Su ismini beğenmedi. Kendi isimler araştırmaya başladı.

Önceden çalıştığı yerde Merve siye bir kızdan hoşlanıyormuş. Kız evli olduğunu söylememiş. Sonradan öğrenmiş. Öğrenince konuşmayı kesmiş. Merve gelip niye böyle yaptığını vs sormuş, tekrardan sözde arkadaşça konuşmaya başlamışlar. Benimle beraberken de konuşmalarını gördüm hatta kestim dediği halde. Engellemesini istedim. Mırın kırın edip engellemişti. Sorarsa ne derim vs vs.
Benimkinin işyerinden iki arkadaşı vardı. Kız gitmiş bunlara sormuş niye engelledi beni acaba diye. Bunlar da benimkine söylemişler, benimki de sevgilim öyle istedi demiş. Kız da pof ne alaka tek kız ben miyim diye karşılık vermiş. Arkadaşları bunu da iletmişler.
Bu durumdan zamanında aşırı rahatsız oldum.

Barıştıktan sonra o iki arkadaşını hayatından çıkarmasını istedim. Çünkü yine sevgilime o kızla ilgili bir şeyler demeyecekleri ne malum?
Yani ben mi Avrupalı değilim benim ahlakıma ters moduna giriyorum bilmiyorum ama sevgilisi olan adama evli kadından haber yollamak hiç masum gelmiyor.

Tabii ki kabul etmedi. O zaman arkadaşların barıştığımızı bilecek bugün. Git paylaşım falan yap dedim. O da güzel güzel sevgilim 3 hafta sonra yanındayım gelince fotoğraf hikaye ne istiyorsan paylaşır kiminle istiyorsan gider tanıştırırım dedi.
Ama hamilelikten midir nedir aşırı öfkeleniyorum. En son inatlaşmaya döndü olay. Gelince ne istersen yapacağım 3 hafta sık dişini otur şimdi hiçbir şey paylaşmayacağım dedi. 838383 kere söyleyip adamı çileden çıkardım.
Fena kavga ettik. En son hunharca sövüyordum.
Ayrıldık tabii ki. Ama çocuk benim için önemli. Kızım diyemezsin kızımız vs vs dedi. Annesine bebekten bahsetti.

Gittim sonra o arkadaşıyla konuştum vs vs.

Yani iki aydır tek başıma hamilelik geçiriyorum. Kıytırıktan bir şey istemişim. İnsanların beni bilmesini. Ne olacak hemen yapsan?
Ben de çok ağıza alınmayacak laflar ettim. Kendim mi her şeyi berbat ettim diye çok üzüldüm. Şuraya konuyu bile yazmakta zorlanacak kadar.

Ben mi haksızım sizce?

Bunlar hep buyumeden bu islere kalkistiginiz icin. Sadece dogacak cocuga uzuluyorum.

Yengenç değilim ama cevaplayayım.
Kediyi uyut cümlesini sinirle söyleyemez. Bir canlının yaşamını bitirmeyi "sinirle" bile olsa söyleyemez.
Senden 4-5 yaş büyüğüm, henüz bebeğim yok. Olursa inşallah doğaya, insanlara, hayvanlara merhametli birinden olsun. Bilmem anlatabildim mi?
Ayrıca, dayak yiyip ya da aldatılıp sonra kendinde suç bulan kadınlar var ya burada, bildin mi? Kiloluyum ondan aldattı, güzel değilim ondan aldattı, işte ben de şunu dedim ondan dövdü. Hah işte oraya doğru bir gidişin var. Daha dırdır yapmasaydım düzelirdi diyorsun. Azıcık inatlaşmayı, siniri bırak şu yorumumu bir oku sakince. Sence sahiden sorun senin dırdırın mı?
Rosa; bu sefer geçmişte yaptığı her şeyden pişman olduğunu, hatalarını anladığını, vicdan yaptığını, beni şimdi olduğu gibi geçmişte de sevdiğini ama ilgimden, sevdimden dolayı şımarıp kaybetmeyeceğini düşündüğünü, kaybedince değerimi anladığını söyledi. Belki de dediği gibi her şeyi düzeltecekti benim yüzümden her şey mahvoldu düşüncesi ile boğuşuyorum.

X