Gebeliğe Hazırlık Her tek çizgide içim ayrı yanıyor...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

suhas

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2020
347
520
32
Sözde bu defa hiç sıkmayacaktım canımı hiç ağlamayacaktım. Denk geldiğim herkese sıkma canını elbet olur vardır allahın bi bildiği dedim durdum ama keşke kendi kalbimede diyebilsem bunu. O kadar yoruldum ki her ay tek çizgi görmekten. Hem çikolata kistim var hem pco. Doktor çocuğun olmama ihtimali yüksek dedi ama yinede önce bi süre denemekte fayda var dedi. Bu bilmem kaçıncı denemem. Her defasında o kadar üzülüyorum ki. Hayal kurmamaya çalışıyorum, düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyor illa ki düşünüyor insan. Her ay daha çok yanıyor içim. Hep boş boş ümitleniyorum. Ne yaparsam yapayım yatışmıyor içimdeki acı. Sizler nasıl aşıyorsunuz bu durumu ben çok zorlanıyorum

Aşamıyoruz canım yani ben en azından kafama takmıyorum hobi edindim diyenlere inanmıyorum gerçekten istiyorsan aklından o regl ye yakın ve yumurtlama günleri arası hiç çıkmıyor.. Ben de de pko var Rabbim inşallah nasip eder canım bizlere 🤲

Sözde bu defa hiç sıkmayacaktım canımı hiç ağlamayacaktım. Denk geldiğim herkese sıkma canını elbet olur vardır allahın bi bildiği dedim durdum ama keşke kendi kalbimede diyebilsem bunu. O kadar yoruldum ki her ay tek çizgi görmekten. Hem çikolata kistim var hem pco. Doktor çocuğun olmama ihtimali yüksek dedi ama yinede önce bi süre denemekte fayda var dedi. Bu bilmem kaçıncı denemem. Her defasında o kadar üzülüyorum ki. Hayal kurmamaya çalışıyorum, düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyor illa ki düşünüyor insan. Her ay daha çok yanıyor içim. Hep boş boş ümitleniyorum. Ne yaparsam yapayım yatışmıyor içimdeki acı. Sizler nasıl aşıyorsunuz bu durumu ben çok zorlanıyorum
Herseyden once gecmis olsn bndr de pcos var. Iki yillik evliyim son bi yildir klomen catlatma ignesi gnalf derken olmadi sornasinda üniversite hastanesine basvurduk rapor cikarp artik test sonclarina gore ne derse kurul o olacakti asilama veya tüp bebek. Lakin bizim bnm pcos dsnda baska sornmz yok. Bu sürede kendmi saldm ruhen. Ve diyete basladm ne olsa tedavi olcak diye kendimi strese sokmanin cok buyuk zarari varmiski bu ay anldm. Cnku univden istenilen testler icinde smear vardi ozel hastande yaptırdım pandemiden ketem vs. Dvlet almadi univde uzakti ozel verdm numune aldndi dedi dr gel bide rahmine bakim yumurtalarina dedi büyümüyor ilacsz yumurtam dedm. Oda dedi israrla yakin zmanda hsg de olmussn kanallar iyce temizlenmistir belki buyumusse tedaviye baslamadan belki hamile kalirsn ne olsa parani verdin buyumus varsa kontrol surendr tekrr gelirsn dedi bnde peki bakin dedim aa bi baktik sali gunu 13mm sonra cmtesi baktik 19 mm dun igne oldm catlatma 36 saati bekliyorz is icin 😊 kendini sal ve ben bu son iki ayimda 6 kilo verdm raporm cikana kadar ne verebilirsem artik. Ve son adet tarihm ayin 3 unden bu güne kadar ari sutu propolis ve bal karisimi yedim. Faydasinida gordm bakalm tutarmi tutmazmi bilmiyorm ama suan yiinede sakinm. Sende alip kullanabilirsn ki kesin faydasi olacak karisimin ve stresten uzak durmaya bak canm. Baska seylerle ilgilen bazen boyle saldigimiz anda oluveriyor galiba henz hamis degilim. Ama yumurtamn buyumesi bile cok gzl bnm iicn 🙏 cok uzun olduama yalnz degilsn hepimizn benzer sorunlri kirmizilari gorunce yikiliyoruz evet ama adet sonrasi yumurtlama gunleri yaklasnca yine umut doluyor icimiz Rabbim büyük umarim isteyem herkes tez vakittte kavusur bebegine 🙏❤️

Aşamıyoruz canım yani ben en azından kafama takmıyorum hobi edindim diyenlere inanmıyorum gerçekten istiyorsan aklından o regl ye yakın ve yumurtlama günleri arası hiç çıkmıyor.. Ben de de pko var Rabbim inşallah nasip eder canım bizlere 🤲
Ben ne zman rapor cikarmak icin islemlere basladm saldm ve kendiliginden buyumeyen yumosum büyüdü ve karisim kullandm sadce. Stres cok yapardm saldm artik dedm ne olsa tedavi olcam galiba salmak bazen iyidir ❤️😊

Çok zor bu süreçler canım yaşayan bilir ancak, 2 senede yaşlandığımı hissettim hayatımın en zor zamanlarıydı halbuki kısa bir süre ama beklenti içinde olunca hele de çevren maalesef anlayışlı mantıklı insanlar değilse gerçekten bunalıma giriyo insan evliliğim bile etkileniyodu artık bu durumda, benimde çikolata kistim var eşimde sorun yok herşeyi denedik olmadı tüp yaptık, daha fazla bekleyemezdim psikolojim alt üsttü, eğer çok etkileniyorsan bekleme derim direk tüp yap diğer tedaviler kistleri olanlarda işe yaramıyo diye düşünüyorum, tabiki herşey nasip

Aşamıyorum ben kendi adıma. Zor yani her ay bu sefer gecikmeyi beklicem test yapmicam diyorum dayanamayıp yapıyorum. Her ay bak garantisi yok olmayabilir diyorum neden olmadı diye üzülüyorum. Her ay bu sefer adet olunca sakin kalıcam diyorum adetin ilk günü akşama kadar ağlıyorum. Olmuyor yani umudumuzu kestiğimiz anda bu sorunu aşacagimiza inanıyorum ben.

Herseyden once gecmis olsn bndr de pcos var. Iki yillik evliyim son bi yildir klomen catlatma ignesi gnalf derken olmadi sornasinda üniversite hastanesine basvurduk rapor cikarp artik test sonclarina gore ne derse kurul o olacakti asilama veya tüp bebek. Lakin bizim bnm pcos dsnda baska sornmz yok. Bu sürede kendmi saldm ruhen. Ve diyete basladm ne olsa tedavi olcak diye kendimi strese sokmanin cok buyuk zarari varmiski bu ay anldm. Cnku univden istenilen testler icinde smear vardi ozel hastande yaptırdım pandemiden ketem vs. Dvlet almadi univde uzakti ozel verdm numune aldndi dedi dr gel bide rahmine bakim yumurtalarina dedi büyümüyor ilacsz yumurtam dedm. Oda dedi israrla yakin zmanda hsg de olmussn kanallar iyce temizlenmistir belki buyumusse tedaviye baslamadan belki hamile kalirsn ne olsa parani verdin buyumus varsa kontrol surendr tekrr gelirsn dedi bnde peki bakin dedim aa bi baktik sali gunu 13mm sonra cmtesi baktik 19 mm dun igne oldm catlatma 36 saati bekliyorz is icin 😊 kendini sal ve ben bu son iki ayimda 6 kilo verdm raporm cikana kadar ne verebilirsem artik. Ve son adet tarihm ayin 3 unden bu güne kadar ari sutu propolis ve bal karisimi yedim. Faydasinida gordm bakalm tutarmi tutmazmi bilmiyorm ama suan yiinede sakinm. Sende alip kullanabilirsn ki kesin faydasi olacak karisimin ve stresten uzak durmaya bak canm. Baska seylerle ilgilen bazen boyle saldigimiz anda oluveriyor galiba henz hamis degilim. Ama yumurtamn buyumesi bile cok gzl bnm iicn 🙏 cok uzun olduama yalnz degilsn hepimizn benzer sorunlri kirmizilari gorunce yikiliyoruz evet ama adet sonrasi yumurtlama gunleri yaklasnca yine umut doluyor icimiz Rabbim büyük umarim isteyem herkes tez vakittte kavusur bebegine 🙏
Bende eylülde hsg çekileceğim gebelik olmazsa. Bana hiç klomen tedavisini çatlatma iğnesini söylemedi doktor. Kilo vermemi söyledi. Verdim vermeyede devam ediyorum. Rahim geriye yatıkmış çikolatadan kaynaklı olabilir dedi. Aslında doktor ümitsiz konuşunca bende iyice ümidi kestiğimi sanmıştım ama yanılmışım ne kafamı rahatlatabilmişim ne içimi. Eşimin mesleği gereği düzenli ilişkimiz yoktu aslında bu aya kadar sanırım ondan ümitlendim istemeden. 4 yıllık evliyim. Çevreye kulağımı tıkamayı başardım ama içime tıkayamadım işte😔 sizin olmuştur bu defa inşallah rabbim gönülden isteyen herkese tez zamanda nasip eder inşallah

Amin canım inşallah🤲🏼 Ne yaparsam yapayım takıyorum valla hiç gitmiyor aklımdan. Artık Rabbim gönlümden soğutsun istemeyeyim diye dua edecek duruma geldim desem yeridir

Aşamıyorum ben kendi adıma. Zor yani her ay bu sefer gecikmeyi beklicem test yapmicam diyorum dayanamayıp yapıyorum. Her ay bak garantisi yok olmayabilir diyorum neden olmadı diye üzülüyorum. Her ay bu sefer adet olunca sakin kalıcam diyorum adetin ilk günü akşama kadar ağlıyorum. Olmuyor yani umudumuzu kestiğimiz anda bu sorunu aşacagimiza inanıyorum ben.
Ümitlenmemek için iki defa test yaptım ama yinede olmadı yinede testin sonunda ağlıyorum. Ümidimi kesemiyorum doktor olumsuz konuştuğu halde ben yinede ümitlendim. Normalde yarın hastalanmam gerek şu an bile kendimi ümitlendirme çabasındayım belki test yanlıştır diye. Sanırım aşamayacağım ben bu durumu

Bende eylülde hsg çekileceğim gebelik olmazsa. Bana hiç klomen tedavisini çatlatma iğnesini söylemedi doktor. Kilo vermemi söyledi. Verdim vermeyede devam ediyorum. Rahim geriye yatıkmış çikolatadan kaynaklı olabilir dedi. Aslında doktor ümitsiz konuşunca bende iyice ümidi kestiğimi sanmıştım ama yanılmışım ne kafamı rahatlatabilmişim ne içimi. Eşimin mesleği gereği düzenli ilişkimiz yoktu aslında bu aya kadar sanırım ondan ümitlendim istemeden. 4 yıllık evliyim. Çevreye kulağımı tıkamayı başardım ama içime tıkayamadım işte😔 sizin olmuştur bu defa inşallah rabbim gönülden isteyen herkese tez zamanda nasip eder inşallah
Amin tez vakitte her isteyene nasp olsn. Bnde asiri stres yapiyordm ama bu ay boyle garibm hissiz gibi. Kilo evet vermen gzel yumurtalarn büyümesi iicn bal arisutu propolis faydali rahmin yatik olmasi dogal yolla olmasini etkiliyormu bilmiykrm ama kistler icin sogan kuru yapanlar cok. Ve yengemde de bnle ayni sorn vardi hsg sonrasi kndiliginden gebe kaldi onada tüp dışında asla brbegin olmaz demisti dr. Sana onerm once dr degistir beslnmene dikkat et biraz icini ferahlatacak seyler dusun benm esim cok destek oluyor bana her agladgmda der bana sen lazmsn bebek evlilijte bircoksey ama hersey degil biraz hayatinizi tatlilastirmaya eglenmeyeesinizle birseyler yapmaya bakin ve ben 41 gun meryem süresi okudum ve okuyorm icimi ferahlatmak adina cok iyi geliyor

Rabbım en kısa zamnda ısteyen herkese nasıp etsın bende 5 yıllık evlıyım 3 yıla yakın olmadı ılerı derece pko hastasıyım ılac kullanmadan adet olamıyodum gezmedgım doktor kalmadı en son bı doktora denk geldım ılac vs kullandım olmadı gene en son asılama yaptık tuttu fakat dusukle sonuclandı doktorum umudunu kaybetme tekrar denıyelım dedı ama ben de hıc umut heycan vs yoktu bosyere kendımı kandırıyorum dıye dusunuyodum. Doktorun ısrarı uzerıne tekrar asılama oldum tuttu sımdı 3 yasına yakın bı oglum var cok sukur 4 gun once tekrar ıgneye basladım 3. Asılama olmak ıcın cok zor bı surec rabbım hepımızın yardımcısı olsun hakkımızda hayırlısını versın umudunuzu hıc kaybetmeyın

Çok zor bu süreçler canım yaşayan bilir ancak, 2 senede yaşlandığımı hissettim hayatımın en zor zamanlarıydı halbuki kısa bir süre ama beklenti içinde olunca hele de çevren maalesef anlayışlı mantıklı insanlar değilse gerçekten bunalıma giriyo insan evliliğim bile etkileniyodu artık bu durumda, benimde çikolata kistim var eşimde sorun yok herşeyi denedik olmadı tüp yaptık, daha fazla bekleyemezdim psikolojim alt üsttü, eğer çok etkileniyorsan bekleme derim direk tüp yap diğer tedaviler kistleri olanlarda işe yaramıyo diye düşünüyorum, tabiki herşey nasip
Eylülde hsgye göre tüpe geçeceğiz dedi doktor hsgden sonra hamile kalma ihtimali artıyormuş bazen. Hsgde tüplerde yapışıklık varsa açılabiliyormuş bazen. Ama sorun eylüle kadar beklemekte

Ümitlenmemek için iki defa test yaptım ama yinede olmadı yinede testin sonunda ağlıyorum. Ümidimi kesemiyorum doktor olumsuz konuştuğu halde ben yinede ümitlendim. Normalde yarın hastalanmam gerek şu an bile kendimi ümitlendirme çabasındayım belki test yanlıştır diye. Sanırım aşamayacağım ben bu durumu
Cok zor yani allah bu yolda emek harcayan vakit harcayan para döken herkesin yüzünü güldürsün inşallah. Biz aylarca hamile kalmaya çalışıyoruz kazayla hamile kalıp aldırmak isteyenleri de görünce iyice canım sıkılıyor. Rabbim isteyen herkese nasip etsin

Eylülde hsgye göre tüpe geçeceğiz dedi doktor hsgden sonra hamile kalma ihtimali artıyormuş bazen. Hsgde tüplerde yapışıklık varsa açılabiliyormuş bazen. Ama sorun eylüle kadar beklemekte
Canım ona çok bel bağlama evet hamile kalma şansı artıyormuş hsg sonrası hamile kalan da çok var ama bir o kadar da hamile kalamayan var. Benim olmadı mesela hsgden sonra

Merhaba arkadaşlar... Bende 6 yıllık evliyim. Uzun eşimle denemelerimiz hep başarısızlıkla sonuçlandı. Kaç Doktora gittim hiç bişey yok dediler. Sadece bir doktor sende polikistik var dedi. Kendimi bildim bileli Adet dönemlerindeki ağrılar beni ağlatıp süründürüyordu. 3 ağrı kesici yi ardarda içtiğimi bilirim. Sonra birgün Aidin Salih diye bir bayanın açlık orucu tedavisini gördüm nette. Kasık ağrılarımdan kurtulmak için açlık tedavisini uyguladım. İnternette yapanlarıda görmüştüm. Açlık sonrası süpriz hamilelik yaşadım diyenler vardı. Çünkü başka çarem kalmamıştı ve doktorlar sende bişey yok çekeceksin bu ağrıyı demekten başka bişey yapmıyordu. Açlık tedavisinden sonraki ilk denememizde hamile kaldım 🤗hiç ummadığım zamanda... ben şok tabi inanamadım.. Şuan 10 haftalığız... Belki sizlerere şifa olur diye paylaşmak istedim. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🥰

İnşallah gerek bile kalmaz canım tez zamanda kavuşursun bebeğine

Hayatimda yaşadigim en zor bekleyiş bir senede saclarim beyazladi ne kadar taktiysam kist vs yok bnde guatir var esimde sorun yok 2 yili gecicek korunmak ne bilmiyoruz ilk gunden beri istedim olmadi 3 kiz kardesin arasinda uzuntu ile bakilan hassas dawranilan benim cunku onlar bnm gibi beklemedi nasip oldu 2 3 cocuk.
2 asilama rahim filmi 6 7 ay ayri ayri hastanelerde kontrol oldum acaba kistmi acaba sumu bumu die die esiminde kndiminde hayatini mahfettim ve zaman gectikce acilarima hissizlestim aglama krizlerim azaldi adetim cok duzensiz benim imkanimda kisitli aa sunu gordum iimis diyip alamiyorum arkadas cewrem ailemiz yardimci oluyo millete ne iyi geliosa bna tersi oluyo . Gebelik testi bile yapmiyodum cunku iki gun de olsa heycanlaniyim varmis gibi hissedeyim diodum.
Defter tutmaya basladim bayadir bebegim olursa okurum acimi anlasin ne cok sewildigini dedim orguler yaptim bilmeden ogrendim kafam dagilsin dedim olmadi dagilmiyo tek bi sey istiorum cunku.
Bunaldikca uykusuz kaldim dusundukce yedim sanki iyi biseymis gibi kilo aldim esimi evimi kndimi saldim bi kac aydir toparlaniyorum bn 2 bucuk yilimi mahfettim bunu gec fark ettim simdi zayiflicam ewimle ciceklerimle esimle ailemle ilgileniyorum cunku bi iki yil daha harcamak istemiyorum aglasakda gulsekde olmayinca olmuyo zamani var cunku.
Rabbim ne derse o olur zamanla hissizlesiyosun biliyorum her gece hayaller ayni ama guzel bi gun olucak inaniyorum.
Cunku sen bn bizim gibiler vazgecmiyo belkide sinavimiz bu sabrimiz.
Bende doluymusum k.bkma cok yazdim rabbim isteyen herkeze hayirli saglikli evlat nasip etsin 🤲😇

Amin tez vakitte her isteyene nasp olsn. Bnde asiri stres yapiyordm ama bu ay boyle garibm hissiz gibi. Kilo evet vermen gzel yumurtalarn büyümesi iicn bal arisutu propolis faydali rahmin yatik olmasi dogal yolla olmasini etkiliyormu bilmiykrm ama kistler icin sogan kuru yapanlar cok. Ve yengemde de bnle ayni sorn vardi hsg sonrasi kndiliginden gebe kaldi onada tüp dışında asla brbegin olmaz demisti dr. Sana onerm once dr degistir beslnmene dikkat et biraz icini ferahlatacak seyler dusun benm esim cok destek oluyor bana her agladgmda der bana sen lazmsn bebek evlilijte bircoksey ama hersey degil biraz hayatinizi tatlilastirmaya eglenmeyeesinizle birseyler yapmaya bakin ve ben 41 gun meryem süresi okudum ve okuyorm icimi ferahlatmak adina cok iyi geliyor
Bu gittiğim kim bilir kaçıncı doktor emin olun içlerinde en iyisi. Ben her doktora aynı şikayetlerle gittim ve hiçbiri çikolatadan bahsetmedi normal dedi ama normal değilmiş bu doktor farketti. Ege üniversitesinde gittiğim doktor. Eşim ihtimal vermek istemiyor bi sorun olduğuna çünkü ben istediğim zaman o istemediği için yapmamıştık. O zaman çok demiştim bi sorun çıkabilir ertelemeyelim çevremde çok gördüm diye ama kabul etmemişti mesleğinden kaynaklı. Şimdi bi aradayız istiyor ama uygun şartlar yok artık bende. Market ürünleri kullanmak istemediğim için şu an sadece kefir içiyorum ve siyah kuru çekirdekli üzüm tüketiyorum bolca. Meryem suresini her gün okuyamıyorum ama okumaya çalışıyorum.

Hem çikolata kistim hem pcom vardı hemde eşimdede problemler ikiz bebeklerim oldu tüp bebek ile son çare onu yaptırırsınız umutsuz olmaya hiç gerek yok. Gerek kalmadan kendiliğinden gebe kalırsınız umarım 🥰

X