Her yeni gün, yeni bir umutla başlar...

E-brulim

♥♡ SabırŞükürDua ♡♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
17.392
58.818
Her yeni güne "BISMILLAH" diyerek açılışı yapalım...

Anne olma yolunda birlikte ilerlemek, bu süreçte tüm zorluklara birlikte göğüs germek, her konuda birbirimizi desteklemek ve ALLAH'ın izniyle güzel dostluklar kurmak isteyen herkesi bekleriz :)

Minik mucizelerimiz
babies-smiley.gif

ANNE adayi
preggersmilie.gif
BAT
00002836.gif
Sonuc
aufgeregt.gif
umutLatahzen umutLatahzen ?
rausputz.gif
Beklemede
Veson Veson ?
rausputz.gif
Beklemede
altunn altunn ?
rausputz.gif
Beklemede
@Enyalios?
rausputz.gif
Beklemede
@Saadetim33?
rausputz.gif
Beklemede
Ebush_354 Ebush_354 ?
rausputz.gif
Beklemede
gzm43 gzm43 ?
rausputz.gif
Beklemede

UGUR GETIRSIN INSALLAH
118.gif

Topigimizin güzel ANNE'leri:

ANNE adayi :anneadayı::emir_bebek:
@Hira love:nazar: 1. hamişimiz
kilincoglu87 kilincoglu87 :nazar: 2. hamişimiz
DESIGNER27 DESIGNER27 :nazar: 3. hamişimiz
minnta minnta :nazar: 4. hamişimiz
C cornella :nazar: 5. hamişimiz
E-brulim E-brulim :nazar: 6. hamişimiz
annesiyavrusu annesiyavrusu :nazar: 7. hamişimiz
@lisaa-89:nazar: 8. hamişimiz
grpaysgl grpaysgl :nazar: 9. hamişimiz
TaeYang TaeYang :nazar: 10. hamişimiz
derandiren derandiren :nazar: 11. hamişimiz
pinkpin pinkpin :nazar: 12. hamişimiz
Semra24 Semra24 :nazar: 13. hamişimiz
Kartanesi_26 Kartanesi_26 :nazar: 14. hamişimiz
Mor Seven Mor Seven :nazar: 15. hamişimiz
vesselam_ vesselam_ :nazar: 16. hamişimiz
Al_pi Al_pi :nazar: 17. hamişimiz
@deeploneliness:nazar: 18. hamişimiz
u-mutlu lale u-mutlu lale :nazar: 19. hamişimiz
umudunu-kaybetme umudunu-kaybetme :nazar: 20. hamişimiz
umudunu-kaybetme umudunu-kaybetme :nazar: 21. hamişimiz
umudunu-kaybetme umudunu-kaybetme :nazar: 22. hamişimiz

♡ Cennet annelerin ayakları altındadır ♡

Rabbim herkese ANNE olmayı, o güzel duyguyu tatmayı nasip etsin, önce göbüşlerimizi sonra kucaklarımızı doldursun inşallah.

Son düzenleme:
9 AY 99 ESMA

1. hafta: el-Mâlikü’l-Mülk

Farkında olsanız da olmasanız da, şu an içinizde büyük bir faaliyet var. İsteklerinizin şanı yüce Allah (c.c.) tarafından kabul edildiği çok kıymetli günler yaşamaya başladınız bile.

2. hafta: er-Reşîd, eş-Şehîd

İçinizdeki gelişmenin farkında değilsiniz. Oysa, “...O’nun ilmi dışında bir dişi ne hamile olur, ne de doğurur.” (Fâtır Suresi, 11.) O Kudret Eli, size hissettirmeden inceden inceye işliyor bedeninizi...

3. hafta: el-Hak, el-Azîm

İçinizdeki varolma çabasından hâlâ habersizsiniz. Artık ”bebek” olma isteğiyle hayata tutunmaya çalışan bir ”can” var içinizde. Belki de bilseydiniz, daha az hareket ederek ya da kendinizi yormayarak, o küçücük varlığın varolmasına âcizane yardımcı olmaya çalışacaktınız.

4. hafta: el-Muhsî, el-Muhric

Fıtratınıza kodlanmış olan ”anne-baba olma arzusu”, size duanızda ısrar ettiriyor. Bu isteğin nedenini, niçinini sorgulamasanız bile, arzunuzun gerçek olması için niyazlarınıza devam ediyorsunuz.

5. hafta: el-Muhyî, el-Habîr

Regl dediğimiz dönemin gecikmesi, küçük bir şüphe düşürebilir içinize. Yüzünüzde hafif bir gülümsemeyle “Benden gizli bir şeyler mi oluyor içimde acaba?” diye düşünebilirsiniz.

6. hafta: el-Bâri’, el-Velî, el-Vâlî

Siz hamile olup olmadığınızın cevabını arayıp dururken içinizde gebelik kesesi görülür duruma geldi bile. Ultrasonla (USG) bakıldığında, biiznillah, görülebilir durumda olan bu kesecikte, henüz 8-10 mm civarındaki bebek adayı bulunuyor.

7. hafta: el-Mü’min, el-Mâni’

Muhtemelen henüz 10 mm boyunda olan bebeğinizin her gün hızla değişeceğini, gelişeceğini bilmek bile yetiyor size. Zaten meraka da gerek yok! Çünkü Yüce Yaratıcı onu gebelik süresince amnios kesesi denilen bir sıvının içinde koruyacak.

8. hafta: el-Mübdi’, el-Musavvir

Bebeğinizin yüzü, gözleri, ağız açıklığı, dudakları, tükürük bezleri, kulak ve burun kökleri de oluşum için hazırlanıyor. Bu hafta içinde bu özelliklerin varedildiğini bilmek sizi duaya sevk ediyor.

9. hafta: eş-Şâfi’, eş-Şekûr

Gerek gebelik dönemi sıkıntılarını, gerekse hayatımızın sair dönemlerindeki hastalıklarını şifaya kavuşturarak bizi rahatlatan Rabbimize mutlaka şükredelim.

10. hafta: el-Bâkî, el-Müyessir

Şu kısacık ömrümüze böylesine mükemmel bir yaratılmayı bize bahşeden ancak fâni olmayan Biri’dir. Öyleyse bu hafta, “Ya Bâki, ya Müyessir” diyelim.

11. hafta: es-Semî’, el-Adl

Bebeğinizin işitebilen sağlıklı kulaklara sahip olması için dua edebilirsiniz. Öyleyse gözlerinizi yumun ve dilinizde zikirle bu safha safha yaratılışın güzelliğini tefekkür edin: “Ya Semî’, ya Adl!”

12. hafta: el-Hâlık, el-Hallâk, el-Fâlik

Bebeğinizi eksiksiz, kusursuz olarak kucağınıza aldığınızı düşünerek Hâlık ismini ve diğer esmâları zikretmenizi tavsiye ederiz: “Ya Hâlak, ya Hallâk, ya Fâlik!”

13. hafta: en-Nâsır, el-Müsteân

Bizi bekleyen birçok güzelliğin yanında, gelecek olan sıkıntılar için yine Yüce Rabbimize dua edelim: “Ya Müsteân, ya Nâsır!”

14. hafta: el-Bedî’, el-Muhsin

Bu hafta bebeğinizin eşi, benzeri olmayan parmak izleri yaratılacak. Öyleyse, bu hafta bize ikram edilenlere karşı biz de zikrimize zikir ekleyelim: “Ya Bedî’, ya Muhsin!”

15. hafta: el-Mütekebbir, el-Kuddûs

Dünyanın en mükemmel şehrinde bile görevler ve hizmetler aksadığı halde, vücut şehrinde en ufak bir aksama olmuyor! Eksiklik görülmeyen bütün bu faaliyetler için, “Ya Kuddûs” diyelim!

16. hafta: el-Celîl, Zü’l-Celâli ve’l-İkrâm, el-Muktedir, el-Melîk

Yüce Yaratıcı’ya, henüz ruhu bedenine kavuşmuş olan bebeğiniz için, dua etmeyi unutmayın. Bolca okuyacağınız bu zikirle Yüce Yaratıcı’nın, sizin ve bebeğinizin üzerindeki ikramının genişlemesi umulur.

17. hafta: el-Hafîz, el-Vâris

Gelecekte “Ne olacak, nasıl olacak?” korkusunu bir kenara bırakıp, tam bir teslimiyet içinde bu haftaya ait esmâ zikrimizi gerçekleştirelim: Ya Hafîz, ya Vâris!”

18. hafta: el-Hakîm, el-Hakem

İnsanda ve onu oluşturan her şeyde, ona hizmet eden her şeyde; kısaca yaratılmış olan “her bir şey”de mükemmellik, kusursuzluk ve hikmet sözkonusu. Öyleyse bu kusursuzluğa karşı “Ya Hakîm, ya Hakem diyelim!

19. hafta: es-Sâni’, el-Vâsi’

Akıl organı, akılları durduran nitelikte yaratılmış, sonsuz hikmetlerle donatılmış, çok özel bir organdır. Dilimiz anlatmakta nakıs kalsa da, zikrimiz şükrümüze vesile olsun: “Ya Sâni, ya Vâsi!”

20. hafta: el-Cemîl, el-Cebbâr

Toplumumuzda sıkça kullanılan bir tabir vardır: “Bir işin yarısı olduysa, o iş tamamlanmış sayılır. Çünkü zor kısmı başlangıcıdır. Gerisi çabuk gelir” denilir. Siz de hakikaten çok zor bir sürecin tam ortasındasınız.

21. hafta: el-Kaviyy, el-Vehhâb

Erişkin bir insanda yumruk büyüklüğünde olan kalp, 21 haftalık bebeğinizde henüz minicik halde. Bebeğimizin kalbini güçlenmesi için bu haftaki zikrimiz: “Ya Kaviyy, ya Vehhâb!”

22. hafta: el-Müneccî, el-Mucîb

Sizi ruhî ya da bedenî açıdan zorlayan haftalarda Allahu Teala’ya Müneccî ismiyle dua edebilir, Mucîb ismiyle de isteklerinizi sıralayabilirsiniz: “Ya Müneccî, ya Mucîb!”

23. hafta: el-Câmi’, el-Kâim

Bu sabah yeni bir haftaya, karnınızdaki yumrukları hissederek başlamış olabilirsiniz. Bu ilk kıpırtıları hissetmenin heyecanıyla nasıl şükredeceğinizi bilemediğiniz, karmaşık heyecanlar içinde buldunuz kendinizi. O zaman zikrimiz: “Ya Müneccî, ya Mucîb!”

24. hafta: el-Mukaddim, el-Muahhir, el-Kâfî

Bebeğin gelişimi, kendi sıkıntılarınız derken, artık erken doğum olma olasılığıyla da karşı karşıyasınız. Dilinizden düşürmeyeceğiniz zikriniz“Ya Vâkî’, ya Kâfî!” olsun.

25. hafta: el-Halîm, el-Alîm, Allâmü’l-Guyûb

Bu haftadan başlayarak, belki de bebeğinizin doğumundan sonra da, çok uzun bir süre devam etmek üzere, iyi ahlakla ahlaklanması için Halîm esmasını okumaya devam etmelisiniz.

26. hafta: el-Basîr, ez-Zâhir, el-Bâtın

Bizim gözümüzle göremediklerimizi Allah (c.c) görür ve bilemediğimiz her şeyin iç yüzünü, bilir. O’nun varlığı sanatlarıyla ve yarattıklarıyla apaçık görünür. O, Allah ki, Zâhir’dir, Bâtın’dır.

27. hafta: er-Rakîb, es-Selâm

Gözlerimizle takip edebilseydik eğer, her saniyesi bir mucize, her şekli ve hali ayrı ayrı hayrete şayan olan bu yaratılış harikasını izlerken akıllarımız zorlanırdı. Dilimiz nakıs kalsa da, biz “Ya Rakîb, ya Selâm” diyelim!

28. hafta: Rabbü'l-âlemîn, el-Müheymin

Hamileliğinizin muştulu zorluğunu ancak Allah’a dayanarak ve güvenerek tamamlayabilir, endişelerden O’nun varlığı ile emin olabilirsiniz. O’na sığınarak dualarımıza dua, zikrimize zikir ekleyelim: “Ya Alîm, ya Müheymin!”

29. hafta: es-Samed, el-Mükevvin

Bu hafta doğum sonrası bebeğinizi doyurabilmeniz için, göğüslerinizde süt üretimiyle ilgili bir hazırlık var. Yüce Allah, her şeyin Kendisine muhtaç olduğu, tüm ihtiyaç ve isteklerin O’na yöneldiği yegâne Zat’tır. Hakiki samediyyet O’na aittir.

30. hafta: el-Kâdir, el-Afüvv, el-Gafûr

Bu hafta Kâdir esması ile kendimize ve doğacak çocuğumuza güç, kuvvet, sağlık, hayırlı şeyler yapabilme yeteneği isteyebiliriz. Zira Kâdir ismindeki kudret; ilim ve iradenin ışığında ve bunlara uygun olarak bir şeyi icat etme kabiliyetidir.

31. hafta: el-Mukît, el-Muhît, el-Mümid

Bedenimizin her türlü ihtiyacını bize veren yüce Allah’a bir kez daha şükürler olsun. “Bildiğiniz her şeyi size veren Allah’tan sakının. O size hayvanlar, oğullar, bağ, bahçeler ve pınarlar verdi.” (Şu’arâ sûresi, 132) Öyleyse bu hafta “Ya Mukît, ya Muhît!” diyelim!

32. hafta: er-Rabb, en-Nâfi’, ed-Dârr

Bebeğiniz bu haftanın sonunda âdeta sekizinci ayını bitirdiğini hissedercesine, dış dünyadan gelen tüm sinyalleri duymaktadır. Özellikle annesinin sevdiği ya da sevmediği seslere karşı da duyarlıdır. Bu haftaki zikrimiz de “Ya Rabb, ya Nâfi’, ya Dârr!” olsun.

33. hafta: el-Latîf, el-Berr, el-Mâcid, el-Metîn

Bu hafta Metîn ve Latîf ismini dilinizden düşürmeyin. Hayat boyu her türlü isteklerimizin yerine gelmesi için mutlaka Allah’ın lütfuna ihtiyacımız vardır. Allah’ın lütfunun üzerimizde, kemal derecesinde tecelli etmesini elbette isteriz.

34. hafta: el-Kebîr, el-Müteâl, el-Aliyy

Bu hafta Allah’ın isimlerinin yanısıra dilinizden İnşirah Suresi’ni düşürmeyin. Gerek sizin gönlünüzü ve göğsünüzü, gerekse bebeğinizin solunumunu genişletmesi açısından bu sûreyi sıkça okumanızı tavsiye ederiz.

35. hafta: er-Rahîm, er-Raûf, el-Vedûd

Doğuma üç ila beş hafta arasında bir zaman kaldı. Artık annenizin kıymetini daha iyi bildiğinizi fark edeceksiniz. Anne ve babanıza daha özenle davrandığınızı göreceksiniz. Böylesi bir şefkat içinde de dilinizden dualar düşmeyecek.

36. hafta: el-Hayy, el-Kayyûm

Bu hafta çocuğumuzun asıl sahibine emanet olduğunu unutmayarak, “Ya Hayy, ya Kayyûm!” zikirlerinin yanısıra tam bir teslimiyetle Ayete’l-Kürsi’yi sık sık okuyalım.

37. hafta: el-Azîz, el-Kerîm

Başı aşağıya dönen bebeğinizin kafatası da son şeklini aldı; ama beyin gelişimi halen devam ediyor. Bununla birlikte sinir sistemi de güçleniyor. Yani son derece kontrollü bir şekilde üstün, şerefli bir insan yaratılmaya devam ediyor.

38. hafta: el-Vekîl, Zü’l-Eman

Bebeğiniz neredeyse dünya ile tanışmaya hazır, ancak dünyada yaşayabilmesi için gerekli olan ince ayarları yapılandırılmaya devam ediyor. Bu hafta zikirlerimizin yanında Tam bir teslimiyetle “Allah bana yeter, O ne güzel vekildir!” (Âl-i İmrân, 173) duasını dilimizden düşürmeyelim!

39. hafta: er-Rezzâk, er-Rahmân, el-Bâsıt

Bebeğiniz her an gelebilir! Her ne kadar doktorunuz bebeğinize kavuşacağınız olası günleri söylemiş olsa da, sürprizlere hazırlıklı olun! O sebeple bütün hazırlıklarınızı tamamlayın. “Ya Rezzâk, ya Rahmân, ya Bâsıt!” zikirlerini ise dilinizden düşürmeyin.

40. hafta: el-Vâcid, el-Fettâh

Bu hafta, pek çok anne adayı için ”büyük buluşma” gerçekleşiyor. Şayet bu haftada doğumunuz gerçekleşmediyse, endişelenmeyin. Bu hafta hayırlı bir bekleyişte olmanız sebebiyle, dilinizden ”Ya Vâcid!” zikrini düşürmeyin!

NE GÜZEL BİRAÇILIŞ YAPMIŞSINN CNM ELLERİNE DİLİNE SAĞLIK HEPİMİZE UĞUR GETİRSİN GÜZEL HABERE OKADAR İHTİYACIM VARKİ 2 SENEDİR GÖZÜMÜN YAŞI DİNMEDİ RABBİM HAYIRLISIYLA SEVİNDİRİR İNŞ EN KIZA ZAMANDA HEPİMİZİ GERİYE BURDA KURDUĞUMUZ GÜZEL DOSTLUKLAR KALIR:KK200:

NE GÜZEL BİRAÇILIŞ YAPMIŞSINN CNM ELLERİNE DİLİNE SAĞLIK HEPİMİZE UĞUR GETİRSİN GÜZEL HABERE OKADAR İHTİYACIM VARKİ 2 SENEDİR GÖZÜMÜN YAŞI DİNMEDİ RABBİM HAYIRLISIYLA SEVİNDİRİR İNŞ EN KIZA ZAMANDA HEPİMİZİ GERİYE BURDA KURDUĞUMUZ GÜZEL DOSTLUKLAR KALIR:KK200:
Sag ol gülüm, insallah hepimiz icin hayirlisi olur ve bize ugur getirir... Kendimize tertemiz bir sayfa actik, acisiyla, tatlisiyla her seyimizi paylasacagiz insallah ♥

Hayırlı olsun yeni topiğimiz .. Geçmiş; 1 kimyasal 1 de 2 aylık bir düşügüm var 4 senelik evliliğimde .. 3 gende pıhtılaşmam var Herkes gibi annelik duygusunu tatmak için her ay yeniden umutla savaşıyorum .. Ve biliyorum ki rabbim istediğinde bende o minik ellere ayaklara kavuşacağım.. :KK200:

Hayırlı olsun yeni topiğimiz .. Geçmiş; 1 kimyasal 1 de 2 aylık bir düşügüm var 4 senelik evliliğimde .. 3 gende pıhtılaşmam var Herkes gibi annelik duygusunu tatmak için her ay yeniden umutla savaşıyorum .. Ve biliyorum ki rabbim istediğinde bende o minik ellere ayaklara kavuşacağım.. :KK200:
Insallah gülüm :anneadayı::KK200: Rabbim hakkimizda hayirlisini versin, en kisa zamanda bizi minik ellere hic birakmamak üzere kavustursun :KK36:

CNMM BENİM İKİNCİ GEBELİĞİNDE KAN SULANDIRICI KULLANMIŞMIYDIN SEN BENDE 5 YILI BİTİRDİM EVLİLİĞİMDE HAZİRANDA 6 YIL OLACAK İNŞ DAHA FAZLA BEKLETMEZ BİZİ BEBEKLERİMİZ:)

Ben de 2. Bebek için çabalıyorum 3,5 Yaşında bir kızım var 1,5 senedir deniyoruz geçmişte üç kaybım var bir sene önce boş gebelik yaşadım o zamandan beri hamile kalamadım.genetik iki faktör Heterozigot Dr sebepsiz infertilite dedi nerede ise denemediğim yol kalmadı bu ay da hsg ve yakı deneyeceğim inşallah.rabbim bizleri çok bekletmesin

Ben de 2. Bebek için çabalıyorum 3,5 Yaşında bir kızım var 1,5 senedir deniyoruz geçmişte üç kaybım var bir sene önce boş gebelik yaşadım o zamandan beri hamile kalamadım.genetik iki faktör Heterozigot Dr sebepsiz infertilite dedi nerede ise denemediğim yol kalmadı bu ay da hsg ve yakı deneyeceğim inşallah.rabbim bizleri çok bekletmesin
AMİNNN CNMM KUZUNA BİR KARDEŞ GELİR İNŞŞŞ ALLAHIN İZNİYLE

CNMM BENİM İKİNCİ GEBELİĞİNDE KAN SULANDIRICI KULLANMIŞMIYDIN SEN BENDE 5 YILI BİTİRDİM EVLİLİĞİMDE HAZİRANDA 6 YIL OLACAK İNŞ DAHA FAZLA BEKLETMEZ BİZİ BEBEKLERİMİZ:)
Yok canım ikiden sonra öğrendık kan pıhtılaşması oldugunu .. Herkes gecmişini yazarsa daha iyi anlar tanırız birbirimizi diye düşündüm :KK66: amin kuzum inşallah bekletmez gelir hayırlısıyla..

BENDE KISACA ÖZETLİYİM 2 YIL ÖNCE 2,5 AYLIK BİR DÜŞÜK YAŞADIM SONRASINDA KÜRTAJLA ALDILAR.DÜŞÜKLE BERABER HASTALIK GEÇİRDİM 1 YIL SONRASINDA YİNE AYNI HAMİLE KALDIM KİMYASAL GEBELİKTİ TESTLER YAPILDI BENİMDE TEK GENDE HETEREZİGOT VAR AMA GENETİK DOKTORU DÜŞÜKLERE NEDEN OLMIYACAĞINI SÖLEDİ KİMYASAL DÜŞÜKTEN SONRA HORMONLARIM ALT ÜST OLDU BİTÜRLÜ TOPARLAYAMADIM BU DÖNEMDE YİNE BİRSÜRÜ ŞEY YAŞADIM VS ŞİMDİ ARALIK AYINDA KİMYASALIN ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇMİŞ OLACAK BENİMDE HİKAYEM BU KIZLAR

Aminnn canım rabbim hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah .. Kayıplar zor :KK43:

Kuzuma kardes gelecek insallah :KK19:

Yok canım ikiden sonra öğrendık kan pıhtılaşması oldugunu .. Herkes gecmişini yazarsa daha iyi anlar tanırız birbirimizi diye düşündüm :KK66: amin kuzum inşallah bekletmez gelir hayırlısıyla..
Yeni bir sayfa actik, bu bizim yeni baslangicimiz o yüzden gecmiste basindan gelenleri yazman iyi olmus canim. Hem belki aramiza katilmak isteyen yeni arkadaslarimiz olursa bizi tanimis olurlar :)

BENDE KISACA ÖZETLİYİM 2 YIL ÖNCE 2,5 AYLIK BİR DÜŞÜK YAŞADIM SONRASINDA KÜRTAJLA ALDILAR.DÜŞÜKLE BERABER HASTALIK GEÇİRDİM 1 YIL SONRASINDA YİNE AYNI HAMİLE KALDIM KİMYASAL GEBELİKTİ TESTLER YAPILDI BENİMDE TEK GENDE HETEREZİGOT VAR AMA GENETİK DOKTORU DÜŞÜKLERE NEDEN OLMIYACAĞINI SÖLEDİ KİMYASAL DÜŞÜKTEN SONRA HORMONLARIM ALT ÜST OLDU BİTÜRLÜ TOPARLAYAMADIM BU DÖNEMDE YİNE BİRSÜRÜ ŞEY YAŞADIM VS ŞİMDİ ARALIK AYINDA KİMYASALIN ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇMİŞ OLACAK BENİMDE HİKAYEM BU KIZLAR
Rabbim bir daha kayip yasatmasin kuzum :KK43:

X