her yerde toz herrr yerde

morkity-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
1.119
1.313
28
merhaba canım kadınlar iyi haftalar herkese. gerçekten canımı sıkan bir konu başlıktan da anlamışsınızdır. özellikle yatak odam her yerde uçuşan tozlar var. çok eşyam yok yatak odamda. standart yatak, komodin, makyaj masası ve gardrop. halım yok yerler parke. çok büyük bir oda değil. siliyorum süpürüyorum toz alıyorum ama ertesi gün yine her yerde uçuşan tozlar görüyorum çok canım sıkılıyor camım artık hep açık sinekliğim kilitli sinekliklerden, önünde metal boru var açılmıyor yani hiçbir şekilde. nasıl kurturulum bu tozlardan? var mıdır bir öneriniz? ne bileyim makinası falan araştırdım, toz emme makineleri varmış ama biraz pahalı. temizliği mi yanlış yapıyorum? fikirlerinize ihtiyacım var. ( çok sık giremiyorum hemen cevap yazamazsam kusura bakmayın) <3

Bende aynı dertten muzdaribim. Alt katım boş diye kalın yün halı aldık, bu saat oldu dysonla bi kere süpürdüm, şuan robot çalışıyor toz haznesi hav doldu.. çamaşırları evin içinde kurutuyorum, hoş dışarıda kurutsam evin içinde katlarken yine toz oluyor.

Annemde kurutma makinesi var, çamaşır tozu hiç yok. Halılar ince. 20 günde bi toz alıyor, çift cephe ve genelde camlar açık..

En onemli ve ikk kural fazla kafaya takmamak. Ciddi bir alerjiniz yoksa biraz tozdan kimseye bir sey olmaz. Bunun icin yasadiginiz stres ondan daha zararli.
Yatak odasındaki tozlarin cogunlukla sebebi giysiler ve tekstil urunleri. Cok normal tozlanmasi yani. Kurutma makinesi care oluyormus baya. Ben de alicam insallah. Robot supurge tavsiye ederim. Bir de ben yatak odasinda hic hali kullanmiyorum. Sicak memlekette yasiyorum bizim burda yazin zaten hic hali sermeyiz ama yatak odasinda kisin da sermiyorum. Zaten yatak dolap derken bos alan az kaliyor. Halisizlik toz acisindan baya farkediyor ya. Ben diger illerde yasayanlarin yazın da hali serdigini ilk öğrendiğimde cok sasirmistim. Kaldirin halilari hanimlar ya bi ferahlayin 😄

Bende aynı dertten muzdaribim. Alt katım boş diye kalın yün halı aldık, bu saat oldu dysonla bi kere süpürdüm, şuan robot çalışıyor toz haznesi hav doldu.. çamaşırları evin içinde kurutuyorum, hoş dışarıda kurutsam evin içinde katlarken yine toz oluyor.

Annemde kurutma makinesi var, çamaşır tozu hiç yok. Halılar ince. 20 günde bi toz alıyor, çift cephe ve genelde camlar açık..
o kadar yerim yok ki kurutma makinası için... robot etki ediyor mu ya? bi aklıma geliyor alsam mı acaba diye. ben de çamaşırları evin içinde kurutuyorum mecburen. onun da çok etkisi var sanırım

En onemli ve ikk kural fazla kafaya takmamak. Ciddi bir alerjiniz yoksa biraz tozdan kimseye bir sey olmaz. Bunun icin yasadiginiz stres ondan daha zararli.
Yatak odasındaki tozlarin cogunlukla sebebi giysiler ve tekstil urunleri. Cok normal tozlanmasi yani. Kurutma makinesi care oluyormus baya. Ben de alicam insallah. Robot supurge tavsiye ederim. Bir de ben yatak odasinda hic hali kullanmiyorum. Sicak memlekette yasiyorum bizim burda yazin zaten hic hali sermeyiz ama yatak odasinda kisin da sermiyorum. Zaten yatak dolap derken bos alan az kaliyor. Halisizlik toz acisindan baya farkediyor ya. Ben diger illerde yasayanlarin yazın da hali serdigini ilk öğrendiğimde cok sasirmistim. Kaldirin halilari hanimlar ya bi ferahlayin 😄
alerjim çok şükür yok ama çok rahatsız ediyor ya gözümü açıyorum sabah toz :KK43: ben de yaz kış yatak odamda halı kullanıyorum. ama pikeyi üstüme atıyorum toz çıkıyor ayy çıldırmalık :KK70: salonum falan böyle değil yatak odasında var bu sorun sadece

Robotla günlük süpürüyorum ben, kontrol altında tutmaya yarıyor. Bir de kurutma makinesi
evet robot günlük için bana da mantıklı geldi. her gün vaktim olsa her gün süpürücem ama çalışıyorum. ah canım kocam şuan haberi olmasa da nur topu gibi bir robot süpürge taksidi oldu :KK70:

alerjim çok şükür yok ama çok rahatsız ediyor ya gözümü açıyorum sabah toz :KK43: ben de yaz kış yatak odamda halı kullanıyorum. ama pikeyi üstüme atıyorum toz çıkıyor ayy çıldırmalık :KK70: salonum falan böyle değil yatak odasında var bu sorun sadece
Aman alerjiniz de yoksa bosverin yaa. Temizlik bitmez. Yerlerde toz yok diye kimse madalya takmayacak size. Evdeki toz sinirinizi bozdugunda disari cikin gezin mesela Bakin nasil iyi gelecek 💅😄

Benim evim de öyleydi sürekli hav uçuyordu ortalıkta.
Kurutma makinesi ve dyson işimizi çözdü 😊
kurutma makinası için evimde yerim yok maalesef :KK43: şu meşhur temizlik robotunu çok duyuyorum bu ara biraz pahalı ama taksit falan bilmiyorum girsem mi o topa, yorumların yarısı mükemmel yarısı kötü kararsız kaldım :KK70:

Aman alerjiniz de yoksa bosverin yaa. Temizlik bitmez. Yerlerde toz yok diye kimse madalya takmayacak size. Evdeki toz sinirinizi bozdugunda disari cikin gezin mesela Bakin nasil iyi gelecek 💅😄
hahahah :KK70: çok haklısınızz, çok misafirim gelmez yani birinin göreceğinden değil ama ben kendimi iyi hissetmiyorum :KK70: (gezmek iyi gelmez mi yaa çok eminim :KK70: :halay: )

Hava toz toplayicilar var dyson falan cok övuyorlar. Kurutucu olsa harika tekstilin tum tozunu çekiyor gercekten eski evimde vardi kurutucu kullanınca toz olarak bariz farki vardi tazeleme prog atiyordum 10 bile butun tozu cekiyordu kuruyan camasirlari atardim

Temizlik sorunu olan kocanız olunca o toz sana batmasa ona batıyor arkadaşlar iki lafından biri evi b*k götürüyor. Şurayı silsen mi kapıyı en son ne zaman sildin gardrop un içini sil annen el kapısı var demedi mi :ukala:

o kadar yerim yok ki kurutma makinası için... robot etki ediyor mu ya? bi aklıma geliyor alsam mı acaba diye. ben de çamaşırları evin içinde kurutuyorum mecburen. onun da çok etkisi var sanırım

çamaşır çok etkiliyor, kurutma makinesi benimde yok, yerim yok taşınınca alırım demiştim ama alıp salona falan koyardım taşınmasam kesin 🤣

Robot etki etmiyor, süpürge de etmiyor. 3. defa süpürdüm yazdıktan sonra dysonla. Yine dünyanın havı çıktı. Benim halılar fena. Süpürdükçe hav toz çıkıyor o yüzden kökten çözüm için onları değiştirmem lazım.

Çocuk varsa, çalışıyorsanız robot alın ama yoksa illa olmalı dediğim bir şey değil açıkçası

Günde 2 kere robot kullanırsanız çok etkili oluyor