Herkese tavsiye vermek

Mehtap87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
666
516
Merhaba arkadaşlar benim son zamanlarda kendimde rahatsız olduğum bi konu var olumlu veya olumsuz biri bana bişey anlattığında susup sadece dinleyemiyorum hemen tavsiye verirken buluyorum kendimi ,kötü bir niyetim yok aslında iyi kötü tecrübelerimi insanlarla paylaşmak istiyorum galiba ama yakın uzak herkese bu şekilde davranmaya başladığımı farkettim bazen insanlar yanlış anlayabiliyor bu durumu nasıl törpüleyebilirim nasıl karışmayım insanların işine kendimi kötü hissediyorum 😊

Farkında olmanız ne güzel, tam karısacaginiz zaman hatirlayip cenenizi tutun;dd
Ya aslında bazen teşekkür eden oluyor yA da verdiğim tavsiyeye uyup evet çok iyi oldu diyen oluyor ama ben bu çizdiğim bu ukala görüntümden hoşlanmıyorum kimsenin derdi veya gideceği tatil vs yorum yapmam uzun uzun tavsiye etmem haddime değil biliyorum

Merhaba arkadaşlar benim son zamanlarda kendimde rahatsız olduğum bi konu var olumlu veya olumsuz biri bana bişey anlattığında susup sadece dinleyemiyorum hemen tavsiye verirken buluyorum kendimi ,kötü bir niyetim yok aslında iyi kötü tecrübelerimi insanlarla paylaşmak istiyorum galiba ama yakın uzak herkese bu şekilde davranmaya başladığımı farkettim bazen insanlar yanlış anlayabiliyor bu durumu nasıl törpüleyebilirim nasıl karışmayım insanların işine kendimi kötü hissediyorum 😊
Nasıl yorumlar yaptığınıza bağlı bu yapıcımı hep eleştiricimi özgüven belirtisidir yorum yapabilme yapamasanız vah vah :)garip olan durum anlattıklarıma göre değişir

En nefret ettigim sylerden biri bizim burdada biri var paso herkese akil vermeler kucuk buyuk demedn yani sey gibi duruyo sanki hersyin iisini o bilior hersyi bliorda cok bilmis vs oyuzdn fenalik geciriom kirmamak icin birsyde dmiorm zamanla anlar die bekliozz:))) o sen olsan bari o sen olsan bari ooooooo:KK66:))
Size siddetli tavsiyem kesin cok konusuyorsunuz fazla uzatmayin konulari veya hersye illa siz cvp vermeyin bekleyn insanlra firsat verin konusurken zamanla duzelr insaallah

Başlığı okuyunca birisi kaynanasından mı bahsediyor acaba dedim 😂 Benim kaynanam en ufak konuda bile o işin yetkilisi oymuşçasına bilmiş bilmiş boş tavsiyeler vermeye bayılır da😅 Ama sizinki o kadar değildir diye düşünüyorum. Yine de kendinizi farkında olmanız güzel. Güvendiğiniz yakın olduğunuz arkadaşlara bu konuda nasıl algılandığınızı danışabilirsiniz sanırım

tavsiye vermek kötü bir şey değil ama bunu nasıl söylediğiniz önemli söyleme şekli yüz ifadeniz konuşma tarzınız

Ben de öyleyim.
İş yerimdeki Barbie bir hesabın ona dadandigini, devamlı aşk mesajları yazdığını, istemedigini söylese bile başka hesaplardan tacize devam ettiğini söyledi.
Ben de hemen Instagram'da arkadaşı olmayanlarin mesaj göndermesine engel olan ayarından bahsettim. 'onu yap kurtul 'diye tavsiyede bulundum. Ama tabii ki yapmadı. Ara ara ne zaman 'ayy yine yazdı yaa😚' falan dese imali imali baktım:)
Biri bana bir şey anlatınca çözümü varsa söyleyesim geliyor ya, yapmayacaksa da beynimi sisirmesin. Zaten aşırı empatik bir insanım, bir de onun derdini niye kendime yük edeyim ki:)
Annem ne zaman sagligindan yakınsa ona sigaranın zararları ve sigara bırakma merkezlerinin başarısından bahsediyorum:)
Bir şeyi 'cok istiyorum ama param yok' diyen insanı bunaltana kadar ücretsiz/çok ucuz şekilde o şeyi yapacağı alternatifleri gösteriyorum.
Vaktim yok,yetisemem diye yakinana 'aslinda oraya metro var,bin metroya hemen on dakikada gider halledersin, dönüşte de 29ş'ye binersin hemen evinde inersin' diye plan yaparım😂😂
Bazen kendimi frenlemeye çalışıyorum ama bu benim için çok zor:)
Bu ozelligimi sevmeyen de huyumu biliyor,bana yakinmasin,napiim

Ay bende de var eşim “bir kere de bir şeyi bilme” dedi geçen 😂 o kadar haklıki. Sebebi kendimde şu sanırım sizde de öyledir ; çok merak ederim mesela sürekli belgesel izlerim çok okurum çok kalabalık yerlerde çalıştım sosyal olmam sebebiyle çok dert dinledim😂e yaş başa gelince de hepsi tecrübe oluyor iyilik yapmak istiyoruz ama umarım ukalalık almıyorlardır

Valla ben niyet olarak istiyorum ki ben bişeyi gördüm yaşadım bu iyi bişeyse o da yapsın görsün kötü bişeyse yapmasın ama sürekli olduğu için dışardan herşeyi bilen ukala gibi bi saçma görüntüm oluyor sonuçta kendi tecrübe etsin değil mi banane yani

Ay bende de var eşim “bir kere de bir şeyi bilme” dedi geçen 😂 o kadar haklıki. Sebebi kendimde şu sanırım sizde de öyledir ; çok merak ederim mesela sürekli belgesel izlerim çok okurum çok kalabalık yerlerde çalıştım sosyal olmam sebebiyle çok dert dinledim😂e yaş başa gelince de hepsi tecrübe oluyor iyilik yapmak istiyoruz ama umarım ukalalık almıyorlardır
bazen hem ukalalık gibi görünebilir birde bazıları kendi tecrübe etsin gerek yok aslında herşeyi paylaşmaya

Ben üç kez derin nefes alıp yutkunup orta karar birşey diyorum,
Bazen insanlar çok garip oluyor kendini haklı görüp aslında büyük yanlışlar içinde olanlara susmak çok zor oluyor, yada destek olmamı beklemesi..
Diğerlerini ztn ciddiye almıyorum anında unutuyorum, kafam almıyor içim istemiyor

Ben de öyleyim.
İş yerimdeki Barbie bir hesabın ona dadandigini, devamlı aşk mesajları yazdığını, istemedigini söylese bile başka hesaplardan tacize devam ettiğini söyledi.
Ben de hemen Instagram'da arkadaşı olmayanlarin mesaj göndermesine engel olan ayarından bahsettim. 'onu yap kurtul 'diye tavsiyede bulundum. Ama tabii ki yapmadı. Ara ara ne zaman 'ayy yine yazdı yaa😚' falan dese imali imali baktım:)
Biri bana bir şey anlatınca çözümü varsa söyleyesim geliyor ya, yapmayacaksa da beynimi sisirmesin. Zaten aşırı empatik bir insanım, bir de onun derdini niye kendime yük edeyim ki:)
Annem ne zaman sagligindan yakınsa ona sigaranın zararları ve sigara bırakma merkezlerinin başarısından bahsediyorum:)
Bir şeyi 'cok istiyorum ama param yok' diyen insanı bunaltana kadar ücretsiz/çok ucuz şekilde o şeyi yapacağı alternatifleri gösteriyorum.
Vaktim yok,yetisemem diye yakinana 'aslinda oraya metro var,bin metroya hemen on dakikada gider halledersin, dönüşte de 29ş'ye binersin hemen evinde inersin' diye plan yaparım😂😂
Bazen kendimi frenlemeye çalışıyorum ama bu benim için çok zor:)
Bu ozelligimi sevmeyen de huyumu biliyor,bana yakinmasin,napiim
Bu benim yA valla billa ben tam olarak buyum açıklamalar verdiğiniz örneklerle kendimi görüyorum şuan inanın bende yoruyorum kendimi bazı insanlar çözüm aramıyor aslında

X