Herkesin kaynanası böyle mi

Evet bu bendim.

Yatak odama kadar karışırdı kayınvalidem.

Koltukta tv karşısında ana oğul uyurlardı.

Balayı yapamadık. Habersiz pat diye İstanbul'dan Fethiye'ye geldi. Delirdim.

Kocam ve kayınvalidem yolda el ele tutuşarak yürürlerdi. Ben arkalarından giderdim.

Restorana veya kafeye gittiğimizde onlar yanyana otururdu. Bana sandalye kalmazdı. Ben sandalye arardım .

Aynı yatakta yatırmazdı.

Kayınvalidem kocamla aynı sofraya oturtmadı.

Benim evim, benim oğlum, benim kurallarım dedi.

Ayrı evlerde oturmamıza rağmen.

Piknik yapamadık eşimle hiç.

Televizyon, musluk, ocak bozulsa eşimi çağırırdı.

Yatakodasının içinde ebeveyn banyom vardı.
Misafir banyosu olduğu halde yatakodamdakini kullanırdı. Su damlacıklarına bakarak "yine mi yaptınız " diye azarlardı.

Salona ayrı yatak yapardı, kocamla birlikte yatırmazdı. Bir akşam oğlum rahat etsin derdi.

Başka kızların resimlerini göstererek benim yetersiz olduğumu söylerdi.

Kirli kutusundan boxer ve külotlarını koklayarak oğlunu elimden aldığımı söyledi. Eski eşim şahitti.

Ben kuma gelmiştim adeta.

Boşandım. Nafaka ve tazminatımı tüm haklarımı aldım. Anasından emdiği sütü burnundan getirdim.

Anneci erkek asla düzelmez.
Bu nasıl bir vakadır ya.bildiğin sapıklık artık.

Benzer ama yine farklı iki türlüde kadına üzüldüm🙄
Neden banlama cezası yedi bu arada?Tam konuya bakamadım ilk mesajini okudum.

Bence de aynı kişi

Evet kul olmaktansa dul olmayı tercih ederim.
Müge Anlı'nın en sevdiğim sözüdür.

Beni annem paspas olayım diye dünyaya getirmedi. Evlendik diye kocalarımız tapularımızı almadı kadınlar mal değildir.

Ana-oğul arasındaki hastalıklı ilişki bizim ülkemize ve ortadoğulu halklara özgü.
Bunu psikiyatristler sürekli dile getiriyor.

Sülalemde yabancılarla evlilik yapan kişiler var.

Benim bir eniştem Alman. Diğer eniştem Belçikalı Flaman.

Alman ile evli olan halamın ikinci evliliği. Kayınvalidesi yüzünden boşanmış. Ben yeni doğduğumda boşanmış. Alman eniştemi ve onun annesini sürekli övüyor.

Annem diyor ki Alman eniştenle evlendikten sonra bambaşka bir insan oldu tanıyamadık. Sen halanın eski halini bilmiyorsun. Yıkık depresif agresif bir kadındı. Dünyası değişmiş kadıncağızın. Boşandığı adam ise anası öldükten sonra bir süre rehabilitasyon merkezinde kalmış sonra o da vefat etmiş. Annesinin vefatını kaldıramamış.

İki halamın da gözlerinin içi gülüyor.

Edirne'den sonra coğrafya başka, erkekler bambaşka.

Ve halam hep der , " islam coğrafyasında kadınların mutlu olması imkansız "

Kanada'ya dil kursuna gitmiştim. 6 ay kısa süreliydi. Kadınların arasındaki dayanışmayı, kadın olmaktan gurur duyuşlarını, istedikleri kıyafeti giyebilme özgürlüklerini kıskandım. Gözlerim doldu.

Biliyor musunuz benim ülkemde kadınlar birbirine düşman diyordum. Kanadalı arkadaşlarım var hala görüşüyoruz.

Romanyalı, Bulgar (ortodoks), Rus çalışma arkadaşlarım var. Hepsi de boşanmış ve eski eşlerinin annelerinden şikayetçiler.

Türkiye, ensest ilişkide dünyada 3.sırada.
Bilgiye ulaşmak zor değil. Yerli yabancı araştırma şirketlerinin yaptığı araştırmalar heryerde yayınlandı. Link gönderebilirim.

Bu ülkede hiçbir zaman ifade özgürlüğü olmadı O yüzden bu sitenin yöneticisi beni engelleyebilir, üyeliğimi askıya alabilir iptal edebilir. Ben bu ülkenin kadınlarından hertürlü kötülüğü beklerim.

Ekşi sözlükte, twitterda, reddit v.s bu site ile dalga geçiliyor. Bu da üzücü biz kadınlar aşağılanıyoruz bunu yapan da kadınlar.

Az önce bir konu başlığına denk geldim. Kadınlar evlendikten sonra kız arkadaşlarıyla iletişimi tamamen kesiyor. Çünkü kız arkadaşlarını tehdit görüyor.

Bir erkek evlendiği zaman arkadaşlarıyla bağlarını koparmıyor. Kız erkek farketmeksizin. Normali de bu.

Bu kafa yapısındaki Türk kadını tüm dünyası kocası ve oğlu olduğundan arkadaş olunamıyor. Çünkü hobisi yok, kitap okumaz, sosyal medyasını kocası kapattırır. Spor yapamaz.

Toplumun geneli bu malzeme bu.

X