Herkesle anlaşamiyorum

ezraaaa

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2014
79
95
30
Mehaba bayanlar başligimdanda anlayacaginiz uzere arkadaş konusunda cok başarısızım herkesle anlasamiyorum egrisini dogrusunu tartmaktan insanlara adepte olamiyorum belkide feci arkadas denyimlerim bende iz birakti okul donemlerimde arkadaslarimdan aldigim darbeler beni buna itiyor. Bazen diyorum yanlisindan hatalarindan banane ama ozaman kendimi kandiriyormusum gibi hissediyorum tabiki mukkemmel insan yoktur ama durust ve kaliteli insanda vardir bence 1 2 arkadasim disinda kimseyle iletisime gecip zaman geciremiyorum kimi yapmacik kedi yavrusu gibi konusuyor kimisi soyledigi yalani 5 dk sonra kendisi unutuyor insanlarla nasil diyolaga girebilirim nasil gormezden gelip ani yasayabilirim bu akrabalarim yasitlarim icinde gecerli şimdiden teşekkurler .

Mehaba bayanlar başligimdanda anlayacaginiz uzere arkadaş konusunda cok başarısızım herkesle anlasamiyorum egrisini dogrusunu tartmaktan insanlara adepte olamiyorum belkide feci arkadas denyimlerim bende iz birakti okul donemlerimde arkadaslarimdan aldigim darbeler beni buna itiyor. Bazen diyorum yanlisindan hatalarindan banane ama ozaman kendimi kandiriyormusum gibi hissediyorum tabiki mukkemmel insan yoktur ama durust ve kaliteli insanda vardir bence 1 2 arkadasim disinda kimseyle iletisime gecip zaman geciremiyorum kimi yapmacik kedi yavrusu gibi konusuyor kimisi soyledigi yalani 5 dk sonra kendisi unutuyor insanlarla nasil diyolaga girebilirim nasil gormezden gelip ani yasayabilirim bu akrabalarim yasitlarim icinde gecerli şimdiden teşekkurler .

Herkesle anlaşamıyor olman normal kimseyle anlaşamıyorsan o zaman sıkıntı var.
İnsanlar böyle genelde boş ve geyik muhabbeti yapar.
Ya öyle kabul edeceksiniz ya elinizdekilerde idare edeceksiniz.
He kimseyle anlaşamıyorsanız sosyal fobi gibi bir olay varsa destek alın...

Herkesle anlaşma zorunluluğu mu var

Anlaşmayın herkesle zaten o sizi kişiliksiz yapar

Sadece yaş ilerledikçe idare etmeyi öğrenirsin yani seninle tam zıt görüşte birisi ile o konuda konuşmaz da daha genel konudan konuşursun

Atıyorum ben oruç tutmam sen tutarsın bunun sebebini konuşmam da yemek tarifi konuşabilirim gibi

Özelini anlatma. Yani sıkıntılı bi durumda onda kalmasında sakınca gördüğün sırlarını vs.
Onun dışında hebele hübele geyik goygoy takıl gitsin. Eğlenmene bak çok derine inmeye gerek yok herkeste.
Misal benim çooook arkadaşım var ama 2 tane ARKADAŞım var :KK66:

Son düzenleme:
Herkese tesekkurler kizlar , mesela annem akrabalarla otururken falan sessizce kizim uzak durmasana falan diyor ama ben mesela arkasindan biseyler duydugum insan konusurken icimden onun muhabesebesini yapiyorum ornegin herkes esiyle arasinda bi sorun var diyor ki birkac seyine sahit oldugum biri ama esiyle yalandan mutluluklarini anlatiyor bende icimden ya tabi tabi moduna giriyorum dinlemiyorum annem cok skstirıyor el icine karis kimseyi sevmiyosun sonra sikayetci olma falan diyor

İnsanlarla iletişim kurmak dünyanın en güzel ve zor zarif işidir kırmadan kırılmadan diyalog yetenek ister zeka ister tecrübe ister
Kimse mükemmel değildir diyolog insanları kişiliksizleştirmez bilakis geliştirir

Herkese tesekkurler kizlar , mesela annem akrabalarla otururken falan sessizce kizim uzak durmasana falan diyor ama ben mesela arkasindan biseyler duydugum insan konusurken icimden onun muhabesebesini yapiyorum ornegin herkes esiyle arasinda bi sorun var diyor ki birkac seyine sahit oldugum biri ama esiyle yalandan mutluluklarini anlatiyor bende icimden ya tabi tabi moduna giriyorum dinlemiyorum annem cok skstirıyor el icine karis kimseyi sevmiyosun sonra sikayetci olma falan diyor

Hiç kimseyi yargılamak bize düşmez. Size yada 3. bir kişiye zararı olmadıkça bırak onlar öyle konuşsun. Sen o esnada keyfine bak. Hiç kimseye % 100 güvenme. Ardında duramayacağın söz söyleme. Hayat kolay olur :)

Sanırım en dogrusu sadce bana olan davranislariyla o kisiyi yargilamak , ama ozelide anlatmamak tam manasiyla guvenmeden aslinda bizim akrabalarda ne yapilirsa yaşanilirsa herkese anlatildigindan bu oysa herkesin yasadigii evinde kalsa bu gereksiz ön yargilar oluşmaz

Bende senin gibiyim mesela bir akafasimin yalanini gorursem hemen soguyorum ince eleyip sk dokuyoruz herhalde.

Herkesle anlaşabilen insan uyumlu değil sorunludur bana göre, sinsidir, plancıdır.

Etrafımda herkesle gülüp eğlenen sevgi pıtırcığı tiplere bakıyorum, en çok onlar milleti arkasından çekiştiriyorlar.

Örnek vereyim, çalıştığım yerde yüz civarı kişiyiz ve gruplaşmalar var, her grupta da birbiriyle kavgalı insanlar.

Bu grupların hepsiyle arası iyi olan kişi hangi gruptaysa diğerindeki "düşman" hakkında söylenenleri dinleyip hak veriyor, sonra diğerine ve yine aynı şeyler...

Yani maalesef filmlerdeki mahallenin sevgidolu, iyi yürekli kızları dolanmıyor etrafımızda, o yüzden insanın bir duruşu olup sadece kafa yapısının uyduğu insanlarla bir arada olması yeterli.

Erkeklerde durum farklı, onlar da dedikodu yapıyorlar ama biz kadınlar kadar kinci ve haset olanı sahiden az, doğal olarak onların dostluğu daha samimi oluyor, beş dakika önce siyaset yüzünden kavga eden adamlar iki dakika sonra mangal günü kararlaştırıyorlar mesela, aynı ortamda halı saha maçına gönüllü onlarca erkek bulursunuz ama iş arkadaşlarınızla bir cafeye oturmaya gidecek olsanız birbiriyle küs kadınlar yüzünden mekanda ve bir araya gelecek insan sayısında sıkıntı yaşarsınız.

Tabi durum böyle diye insanlığa küsecek değiliz, içten bulduğumuz insanlarla sohbete devam yani sizin sevdikleriniz sizi sevsin yeter.

demekki muhabbetleri seni açmıyor bu bi sorun değil, o kadar açmıyor ki dinlemiyormuşsun bile...

X