Herşeyin eşimin istediği gibi olmasından yoruldum artık

Otomatik ehliyet isi bence sacma zaten..acil bi durum oldugunda duz vites kullanamayacaksin sacma geliyor...araba her sekilde kullanilabilmeli iyi dusunmus...araba konusunda da motor onemlidir motoru iyi olan araba satarken de daha deger eder...

Cocuk kiyafetinde katilmadim ama o kadar da karisilmasi artik yorar..siz de ben boyle istiyorum deyip diretmeyi bilin bence

Ortada sukredilecek ne var anlayamadım ben
Kendi paranızla aldığınız eve arabaya şükredin elbette ama kendinize şükredin
Bence tam da boşanma sebebi bu anlattiklariniz , demişsiniz ya kadınlar nasıl kendi istediğini yaptırıyor diye , bir birey olduğunun farkında olarak , ben kendi paramla araba alacaksam ev alacaksam kendi beğendiğimi alirim elbette eşime de sorar fikrini alirim ama nihai karar benimdir aksi düşünülemez bile

Ehliyeti nasıl onun istediği gibi aldınız ben orda kaldım ya.
Eşiniz ben direk. Söylenmem ama eşim söylenir. Söylenmek bir işe yaramıyor yine kendi bildiğimi okurum. Tamam diyip istediğimi yapıyorum. Bende sizin bir noktada tamam diyip onun istediğini yaptığını bildiği için umrunda değil. Bir şeyi istediğiniz gibi yapın ki bir afallasın. Alıştı artık zaten.
Mesela dediğiniz evi almadı ve kiracı çıkmıyor mu bu sefer siz söylenmeye başlayın. O sizi bezdiriyor sizde onu bezdirn.

Taktik değiştirin 🤭 bu sefer istemediklerinizi seçin, inadına yapıyorsa sizin aslında heves ettiklerinizi talep etmiş olacak .

İstediğini yaptırabilen bir kadın olamadım bende malesef 😀 o yüzden tek diyeceğim büyük şeyler olmasada küçük yapabildiğiniz herşeyde kendi istediğinizi yapın. Bazı erkekler kendinden üstün kadın istemez belki onun kompleksidir eşinizde belki de eşim beğendi aldım diyemiyordur içinde ata erkillik yatıyordur
Bencede kompleksli biri

Madem borcunu siz oduyorsunuz neden onun begendigi arabayi aldiniz? Ya da ev icin de ayni sey gecerli. Benim esim de cok bilmis, ben aki savunurum o karayi. Olumune inatlasir benimle ama is bir seyler almaya ya da isteklere geldiginde her zaman benim istediklerimi onceligine koyar. Begenmedigim bir seyi mumkun degil almaz. Bence bunun ciddi bir problem oldugunu idrak ettirmeniz gerekiyor. Yani atiyorum bir sey alinacak hayir bu alinacak dedigi noktada itiraz edeceksiniz illa kendi istediginizi yaptiracaksiniz. Hayir benim istedigim olacak diyeceksiniz bitti gitti. Tamam bu karakter meselesi bi yandan ama bu da abarti kabullenmek zorunda degilsiniz
Aslında şartlarda ilginç bir biçimde ondan yana evriliyor mesela ev konusunda çok beğendiğim bir ev oldu hastane çevresinde yaşadığımız için çok bir ev seçeneği yok iki tanesinden biri benim beğendiğimdi ama anneme uzaktı diğeri onun beğendiği oturduğumuz sitedeydi. Benim beğendiğimin fiyatını yükselttiler krediyi yüksek çekmek istedim olmadı. Bende bir süre daha bekleyelim dedim istemedi fiyatları artacak bilmem ne dedi almış olduk. Kiracıya ihtarda çektik ama sesleri çıkmıyor benim süremde temmuzda doluyor simdi birbirimizi yesek ne geçecek elimize. Ben ona almadan önce de dedim çıkmazsa nolcak diye akıl mantık kullanmak için var ama ona göre kötü düşünmek oluyor

Benim eşim de böyleydi, tam bu kadar olmasa da bir şeye kafayı taktı mı onun dediği olana kadar diretirdi. Bir gün bana gelenler geldi, çok basit bir konuda bir yakınımıza doğum günü hediyesi seçerken o diretti ben direttim. Dört saat kadar aynı mağazada kaldık, inadımı kıramadı bu kez. Hediye sonuçta, değişim kartı konulacak zaten isterse değiştirebilir ama orda benim inadımın sebebi onun inadını kırmak, dur bakalım benim de fikrim var hep senin dediğin olmazı kafasına sokmaktı. O zamandan beri daha mülayim sanki. Ya da benden korkuyor artık bilemiyorum 😂😂😂
Ben çok cinnette geçirdim bişey değişmedi aksine o daha çok konuşup beni bıktırına kadar konuşuyor asla geri adım atmaz

Kocaniza karsi neden boyle oldugunuz aslinda cevrenizin yorumlarindan belli. Hayat boyu muhtemelen hep baskalarinin fikirleri size dayatilmis ve bu sekilde programlanmislniz. Siz esinizin fikirlerine oyle veya boyle gereginden fazla ehemmiyet veriyorsunuz o da sizin aksinize sizin dusuncelerinizi gereginden fazla degersiz goruyor. Bence bireysel terapi ile aile terapisi almak sizin durumunuz icin uygun. Daha fazla zamam gecip yipranmadan belki bu yolu denemek iyi olabilir.

neden istekleriniz için zaman ve bütçe gibi kaynak akıttığınız halde hiçbir isteğinizin görmezden gelindiği bir hayatı sürdürüyorsunuz? lütfen sevdiğinizi söylemeyin çünkü bu cevap sizin kendinizi sevmediğiniz anlamına gelir.
Çok sindirilerek büyütüldüm ama artık dayanacak gücümde kalmadı hevesimde

Ehliyeti nasıl onun istediği gibi aldınız ben orda kaldım ya.
Eşiniz ben direk. Söylenmem ama eşim söylenir. Söylenmek bir işe yaramıyor yine kendi bildiğimi okurum. Tamam diyip istediğimi yapıyorum. Bende sizin bir noktada tamam diyip onun istediğini yaptığını bildiği için umrunda değil. Bir şeyi istediğiniz gibi yapın ki bir afallasın. Alıştı artık zaten.
Mesela dediğiniz evi almadı ve kiracı çıkmıyor mu bu sefer siz söylenmeye başlayın. O sizi bezdiriyor sizde onu bezdirn.
Aracımız manueldi yazılırken kursa. Belki değiştiremeyiz yada ileride manuele dönmek zorunda kalırız falan dedi o an mantıklı geldi bilmiyorum geçtim sınavı gerçi de yinede gidip otomatik aldık

Doğan cüceoğlunun çok güzel lafı var evlilik ekip işidir diye . Eşiniz sizi rakip görüyor ne yazık ki bu arada boşancağınızı sanmıyorum . Böyle adamlar gençeçik kalıyor olan kadınlara oluyor dert tasa sahibi siz olursunuz
Biz ekip olmayı başaramadık hiçbir konuda ortak fikrimiz yok çocuk konusunda bile hep beni eleştirir ruhum yoruldu

Kocaniza karsi neden boyle oldugunuz aslinda cevrenizin yorumlarindan belli. Hayat boyu muhtemelen hep baskalarinin fikirleri size dayatilmis ve bu sekilde programlanmislniz. Siz esinizin fikirlerine oyle veya boyle gereginden fazla ehemmiyet veriyorsunuz o da sizin aksinize sizin dusuncelerinizi gereginden fazla degersiz goruyor. Bence bireysel terapi ile aile terapisi almak sizin durumunuz icin uygun. Daha fazla zamam gecip yipranmadan belki bu yolu denemek iyi olabilir.
O kadar yorgunum ki çabalamak bile istemiyorum artık ben. Kırgınım içimde çoğu şey için affedemiyorum onu

Bence onemli olan esinizin istekleri mantik cercevesinde mi yoksa sirf size zıtlık olsun diye mi yapiyor onemli olan bu.Ehliyet iai iyi olmus bence yarin obur belkide manuel kullnmak zorunda kalirsiniz.ev isine gelincede soyle bir sey var fiyatlar günbe gün yukseliyor.Beklemek cok akil karı bi sey degil yani.ama surekli olmasi tabiki can sıkıcı olur.

Iktidar savaşı içinde eşiniz.
Bu o kadar yorucu bir şey ki..
Hadi evi arabayı geçtim, anneliginize karışması, çocuğunuza olan tutumlarınızı eleştirmesi hiç hoş değil. Tavır koymak lazım. Onunda savaşmayın, tartişmak istemiyorum, ben böyle uygun görüyorum, ben böyle istiyorum gibi kısa cevaplar verip bildiğinizi yapın.

Vallahi benimki de bana danışmadan iş yapmaz her şey senin istediğin gibi olsun der asla bir fikri yoktur hep bana bırakır bende bu durumdan sıkıldım yok mu bu işin ortası 😭

Ee sonuç, bu kadar yazmışsınız anlatmışsınız planınız var mı? Haklısınız isteklerinizin kabul görmediği bir evlilikte mutlu olamazsınız. Üstelik masrafın yarısını da siz karşılıyorsunuz. Ya kocanız değişecek, bu kadın benim eşim hayat arkadaşım, yükü beraber omuzluyoruz onun fikri de önemli diyecek ya da boşanacaksınız. Ben sizde o havayı sezmedim. Kışkırtma amaçlı yazmıyorum sadece gerçeği görmek lazım. Biraz da eşiniz konfor kaygısı yaşasın. Evimden huzurumdan düzenimden olacağım hissiyatı alsın. Sindirilerek büyütüldüm yazdınız ama artık ailenizin evinde onların kurallarıyla yaşamıyorsunuz. Kendi yolunuzu kendiniz belirlediğiniz bir hayat yaşıyorsunuz. Ailenizin yaptığını şimdi de eşiniz yapıyor.

Araba için manuel-otomatik vites dışında daha önemli kriterler var. 2. el satışı kolay olması lazım. Yani model yükseltmek istenirse kolay elden çıkarmak önemli. Ev için de adamın dediği daha iyi bir yatırım olmuş, buna da bir şey diyemem ama içinde kiracı olan ev alırken hemen taşınamayacağını bilmek lazım. Ben olsam buradan vururdum, hem kredi hem kira ödüyorum yine de istediğim yerde yaşayamıyorum falan söylenir dururdum. Ayrıca araban senin olsun ben kendi beğendiğimi almak için birikim yapmaya başlıyorum herkes kendininkini ödesin diyin bir bakalım. Ne güzel kadın her ay tıkır tıkır paraları sayıyor lüksünü alın elinden.

Uzun lafın kısası her şey sizde bitiyor. Çalışıyorsunuz kendinize bakabiliyorsunuz. Sevgi kadar saygı da önemli. Evlilik dediğin ortaklık. Sadece bir kişinin istediğiyle, aldığı kararla yürümemeli.

Biraz bencillik biraz sevgisizlik görüyorum… erkekler sevdiği kadının gözünün parlamasını elde edilen maldan eşyadan çok daha fazla seviyor benim deneyimim.
Ve bu ciddi bir sorun. Fazla pasifsiniz gibi hissettim. Umarım ucu cinsiyetinizi yetersiz görmesiyle ilgili değil tamamen megaloman olmasından kaynaklıdır. Erkek çocuk renkli giydirme mesajından bu sinyali aldım… benim için erkekte ilk kriterlerden biridir kadını kendinden aşağıda görmemesi. Her şeye yansır. Her şeye!

değişmez ki böyle biri
ya kafasına bişey düşecek hafızasını kaybedecek
ya mucize olacak
ya tam kabul saatindeki duaya denk getireceksiniz
başka çaresi yok böylelerinin maalesef
istedikleri kadar saygılı,anlayışlı olsunlar yok yani itici

X