Herşeyin Önüne Geçen Araba Sevdası

BabyPinkk

Easy come, easy go..
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2018
1.129
1.753
Merhaba hanımlar ;

Problemim eşim ve bitmek bilmeyen istekleri (!)

Bu adamın araba sevdası beni bitirdi. 5 senedir birlikteyiz en az 7-8 araba değiştirdi.Kendine birikim yapmaz kıyafet almaz arabanın farlarını değiştirir, jantlarını yaptırır.
Evlendiğimizde arabamız vardı kp borçları yüzünden sattık (zaten adamındı oğluna almıştı) sonra yeni aldık hatta ben aldım sayılır nişan paraları vs. Değiştirmek istiyorduk ama tüp bebek sürecimiz vardı. Onu atlatalım değiştiririz dedik biraz daha biriktirip derken normal yolla çok şükür hamile kaldım.

Haberi alır almaz bir sabah araba bugün satılabilir dedi uyku sersemi anlamadım ama bir uyandım arabayı satmış.

Şimdi de bizi zora sokarak modeli yükseltiyor.
Biraz biriktirdiğimiz küçük altınları da istiyor.
Tek kişi çalışıyor ev kendimizin maaşı orta karar yani bize yetiyor.
Ama şimdi bebek olucak zorlanıcaz birikim yapamıcaz dinletemedim anlamıyor.
Normalde aman stress yapma, eğilme, ben yaparım herşeyi diyen adam sinirden kriz geçirdim başka yerde kalktım yattım bana mısın demedi.
Öyle sus pus yatıyor, hiç duymuyor sanki.
Araba mevzusu olunca hiçbirşeyi gözü görmüyor.

Ailesine de söyledim, herkes aman alsın o aklına koydu benim oğlum öyle huyu öder çalışıyor zaten diyip geçti.

Yarın gidip alıcakmış beni de çağırdı asla gelmem dedim ama böyle olmaz tepkimi koymam gerekiyor sonraki olaylar için çünkü konuştum anlamıyor bana bütçe planlaması sunuyor ay sonu Allaha emanet geliyor.

Gerçekten ciddi olduğumu kırıldığımı anlaması için annemlere gitmeyi planlıyorum. Bir kaç gün kafamı dinlicem gelme dicem ama ağır mı olur başka ne yapabilirim ?

Vallahi yakın bir tanıdığımın esinin de araba ve telefon sevdasi yüzünden 2 ev parası gitmiştir. 3 yıllık evliler çok sorunlar yaşadı ama asla değişmedi esi tanidigimda artık pes etti saldım çayıra yaşıyor.
Ne yazıkki eşiniz pohpohlanarak büyümüş olmalı ki hayırı ve yoku bilmeyen bir insan Allah yardımcınız olsun

Anladığım kadarıyla hamilesiniz, kutlarım. Ne olursa olsun stresten uzak durmanız siz ve bebeğiniz için çok önemli. Ailenizin evine gitmeniz stres düzeyinizi azaltacaksa gidin ama tersi olacaksa bence gitmeyin. Araba üzerinden işlevsiz bir kavga etmektense daha geniş çerçevede birbirinizin önceliklerini ve kaygılarını sakince konuşabilseniz yararı olabilir. Belki bu araba sevdasının altında yatan nedeni de daha iyi anlarsınız. Bazen öyle bir misyonu oluyor ki bu tür merakların, varlığı yokluğundan iyi diye düşünebiliyor insan. Yeter ki anne-baba adayı bir çift olarak kendinizi birbirinizin yerine koyup anlayabilin. Kolaylıklar dilerim.

Merhaba hanımlar ;

Bu adamın araba sevdası beni bitirdi. 5 senedir birlikteyiz en az 7-8 araba değiştirdi.Kendine birikim yapmaz kıyafet almaz arabanın farlarını değiştirir, jantlarını yaptırır.
Evlendiğimizde arabamız vardı kp borçları yüzünden sattık (zaten adamındı oğluna almıştı) sonra yeni aldık hatta ben aldım sayılır nişan paraları vs. Değiştirmek istiyorduk ama tüp bebek sürecimiz vardı. Onu atlatalım değiştiririz dedik biraz daha biriktirip derken normal yolla çok şükür hamile kaldım.

Haberi alır almaz bir sabah araba bugün satılabilir dedi uyku sersemi anlamadım ama bir uyandım arabayı satmış.

Normalde aman stress yapma, eğilme, ben yaparım herşeyi diyen adam sinirden kriz geçirdim başka yerde kalktım yattım bana mısın demedi.

Ailesine de söyledim, herkes aman alsın o aklına koydu benim oğlum öyle huyu öder çalışıyor zaten diyip geçti.

Yarın gidip alıcakmış beni de çağırdı asla gelmem dedim ama böyle olmaz tepkimi koymam gerekiyor sonraki olaylar için çünkü konuştum anlamıyor bana bütçe planlaması sunuyor ay sonu Allaha emanet geliyor.

Gerçekten ciddi olduğumu kırıldığımı anlaması için annemlere gitmeyi planlıyorum. Bir kaç gün kafamı dinlicem gelme dicem ama ağır mı olur başka ne yapabilirim ?
Çalışıyorsan paranı paylaşma, bebeğe harcamam gerek dersin. Çalışmıyorsan kenara para at. Sen de kendine harca. Borca batır 😁 zorlanmak nedir bir gorsun. Bebek doğunca gelen altınları sakın verme. Babası düşünmediği için ben düşünmek zorundayım de eşine o da borcuyla uğraşsın dursun.

Allah kocanıza akıl fikir versin bebek gelirken borcmu yapılır bırakın yapsın alsın arabayı bebeğin masraflarını giderlerini görünce aklı basına gelir bazı erkekler böyle inat olabiliyor bızde yeni evlendık yeni hamileyım bende borcumuz var bebeğin masraflarını düşünürüz şimdiden eşime söyledim 9 aya kadar borçları bitir diye normalde öyle lükse düşkün değil ama çok inat savurgan biri bu tipler zora girmeyin akıllanmaz laftan bırsey anlamaz

Okurken resmen babamı gördüm. Şuan kullandığımız arabayı annemin üzerine yapmıştı ve yaklaşık bir hafta önce satmak için birisiyle görüşmüş annem araba benim üstüme vermiyorum kaydını, satmaya da kalkarsan polise gider zorla arabamı başkasına verdi derim dedi. Sonuç satamadi. Demem o ki arabayı almaya beraber gidin kaydını kendi üzerinize yaptırın olsun bitsin.

altınlarınızı vermeyin
ilk bebek ilk alışverişte dünya eksik çıkıyor
en basitinden meme ucu çıkarsın diye şırıngaya benzer birşey alıyorsunuz ucundan sıkınca meme ucu sivriliyor
160 TL aldı arkadaşım
böyle ucuz birşey bile o zaman çok geliyor can havliyle uygununa bakamadan alıyorsunuz o zaman
ilk alışverişte 5 000 lira araba falan fazlasıyla gidiyor vermeyin birkiminizi

Merhaba hanımlar ;

Alacaksa en iyi istediği sıfır bir arabayı alsın. Tamamıyla. Mutlu olsun başka model aklında kalmasın. Ondan sonra da uzun süre değiştirmesin bunu diyebilirim. Benim şu an kullandığım modelden çok memnunum mesela ozelliklerinden

ben buraya takıldım biraz.. Çalışır öder derken?? Yani ticaret mi yapıyor eşiniz? Çünkü maaşla çalışan bi insanın borcuna göre para kazanma şansı yoktur, kazandığına göre borç yapmalıdır da o bakımdan soruyorum?

Erkekler bebegin ne kadar masraflı olacağını doğmadan anlamıyor malesef ve çoğu erkek çocuğa şu lazım deyince ya ne gerek var diyor ya da 3 lazım şeyin birini alıyor.
Onlara göre yeni dogan çocuk zaten anne sütü alıyor yemesi yok. E kıyafeti de 2-3 tane biz alırız zaten sağdan soldan getirirler. E geriye bi bez kalıyor o da aylik 1- 2 paket. O da çok masraf değil diye bakıyorlar. Oysa ki hiç te öyle değil.
Bazı erkekler ne guzellikle konuşmadan ne trip atmaktan ne kusmekten anlıyor. O yüzden baştan pazarlık edin. Ben ve bebeğe aylık su kadar ayır bizim ihtiyaclarimizdan kısma geriye borç ödeyecek paran kalıyorsa al de.
Iyi yonunden bakarsan en azindan araba da bir yatirim

Annenize gitmeyin.
Arabayı almaya gidelim dediğinde "asla gelmem" diyorsanız, bi kaç hafta sonra siniriniz geçtiğinde de o arabaya kesinlikle binmeyin. He binecekseniz bu tavra bürünmeyin.
Bir sonra ki krizde hiç ciddiye almayacaktır tavrınızın arkasında durmazsanız.

Orta karar bir maaş yeni doğacak bebek, şuan yaşadığımız ekonomik kriz. Eşinizin yaptığı hiç akıl karı değil gerçekten.

Altınlarınızı vermeyin kesinlikle. Siz bu kadar istemiyorken kafasına göre arabayı değiştirmesi de hiç hoş değil ayrıca. Annenize gitmeniz de bir çözüm olur mu bilemedim.

Arabayı kendi üstünüze alın en azından öyle hop araba sattım olmaz
Arabayı üstüme alamıyorum çünkü ehliyetim yok kasko sigorta iki katına çıkıyor. Ama bu sefer noterden araştırıp izinsiz satamaması için şerh gibi birşey yapılabilir mi sorucam. Teşekkürler yanıt için.

altınlarınızı vermeyin
ilk bebek ilk alışverişte dünya eksik çıkıyor
en basitinden meme ucu çıkarsın diye şırıngaya benzer birşey alıyorsunuz ucundan sıkınca meme ucu sivriliyor
160 TL aldı arkadaşım
böyle ucuz birşey bile o zaman çok geliyor can havliyle uygununa bakamadan alıyorsunuz o zaman
ilk alışverişte 5 000 lira araba falan fazlasıyla gidiyor vermeyin birkiminizi

Bebek için aileler çok destek olucak eminim ama dediğiniz gibi dünya para gidicek ne gerek var ülke bu haldeyken sıkıştıra sıkıştıra yapmanın ilk çocuk bir de kaz kafalı adam da aklınca çocuk olduktan sonra hiç değiştiremem şimdi çok da masrafı yok aradan çıkarıyım dedi.

Alacaksa en iyi istediği sıfır bir arabayı alsın. Tamamıyla. Mutlu olsun başka model aklında kalmasın. Ondan sonra da uzun süre değiştirmesin bunu diyebilirim. Benim şu an kullandığım modelden çok memnunum mesela ozelliklerinden

Onun susup oturcağı arabayı almayı sülalecek alamayız 🤦🏻‍♀️

Annenize gitmeyin.
Arabayı almaya gidelim dediğinde "asla gelmem" diyorsanız, bi kaç hafta sonra siniriniz geçtiğinde de o arabaya kesinlikle binmeyin. He binecekseniz bu tavra bürünmeyin.
Bir sonra ki krizde hiç ciddiye almayacaktır tavrınızın arkasında durmazsanız.

Yani o yüzden gitmedim bir de bayram öncesi annemleri üzmek istemedim ama altınlarımı vermedim nasıl yapıyorsan yap dedim.
Ben bunları demeden sabah pişman oldu üzdüm falan özür dilerim diye mırıldandı ama yine tırım tırım bakınıyor.

X