Gebeliğe Hazırlık Heterozigot - birden fazla kimyasal gebelikler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
merhaba,oncelikle gebesiniz sanirim hayirli olsun. Birsey sormak istiyorim,bu gebeliginizde kullaniyormusinuz kan sulandirici

Sizin doktorunuz üniversite doktoru mu? Onlar bazı şeyleri gereksiz deşip araştırıyorlar Sonuç alamayacakları şeyleri. Bazı durumlar daha basit değerlendirilebilir başka doktorlar tarafından. Doktorunuz üniversite doktoruysa bi değiştirin derim ben. 39 yaşında bi arkadaşımın bi kaç gün önce gebe kaldığını öğrendim mesela. İğneyi ne zaman kullanıyorsunuz , öncesinde klomen kullanıyor musunuz sonuçta yaşınız 39 ve yumurta kalitesi düşüyor artık ben 30 yaşındayım ve iki ay boyunca iki yumurtam oluştu sadece. Siz bi doktorunuzu değiştirin tavsiyem üniversite ve devleti bi bırakıp özel kliniğe gidin.

Ben izmirde yaşıyorum çok doktora gittim bunlardan 2 tanesi profesördü 1 i perinotoloji (riskli gebelik) alanındaydı özel kliniği olan doktorlardı hepsi de. tüm tahlillerime rağmen heterozigot mutasyon dışında bişey bulunamamıştı,hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez iğnelere başlayan da oldu, coraspirinin yeterli olacağını söyleyen de hepsini denedik ama 4 kez kimyasal yaşadım betahcg değerim hiç 250 üstüne çıkmadı herşeyin hayırlısı, benim en son amh değerim 0,66 çıkınca ben artık yaştan da dolayı tüp bebeğe yöneldim, o yolda ilerliyorum ,bazen herşeyi yaptıktan sonra kaderci davranmak gerekiyor Allah herkesin gönlüne göre nasip etsin inşallah 🙏

Sizin doktorunuz üniversite doktoru mu? Onlar bazı şeyleri gereksiz deşip araştırıyorlar Sonuç alamayacakları şeyleri. Bazı durumlar daha basit değerlendirilebilir başka doktorlar tarafından. Doktorunuz üniversite doktoruysa bi değiştirin derim ben. 39 yaşında bi arkadaşımın bi kaç gün önce gebe kaldığını öğrendim mesela. İğneyi ne zaman kullanıyorsunuz , öncesinde klomen kullanıyor musunuz sonuçta yaşınız 39 ve yumurta kalitesi düşüyor artık ben 30 yaşındayım ve iki ay boyunca iki yumurtam oluştu sadece. Siz bi doktorunuzu değiştirin tavsiyem üniversite ve devleti bi bırakıp özel kliniğe gidin.
merhaba Pturan Pturan ,Sizinle 5-6 ay oncede konusmustuk:) Bu ay hamileyim 🙏 Baska bir doktora gittim ve igne ve hap başlatti. Ama ben hamile oldugumu ögrendikten sonra başladim. Siz oncesinde baslamistiniz.Geç kalmamisimdir degil mi :KK43: Siz neden oncesinde başlamistiniz

merhaba Pturan Pturan ,Sizinle 5-6 ay oncede konusmustuk:) Bu ay hamileyim 🙏 Baska bir doktora gittim ve igne ve hap başlatti. Ama ben hamile oldugumu ögrendikten sonra başladim. Siz oncesinde baslamistiniz.Geç kalmamisimdir degil mi :KK43: Siz neden oncesinde başlamistiniz
Merhaba. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin sevindim adınıza 😊 geç kalmamışsınız gibi görünüyor gebe kaldığınıza göre bilemiyorum tıbbi boyutunu tabi. Geçen gün kontrole üniversite hastanesine gittim şaşırdı neden kan sulandırıcı kullanıyorsun dedi doktor hala ısrarla vermiyorlar yani kan sulandırıcı ama saçma sapan çok ağır ilaç vermeyi biliyorlar tabi. kaç haftalık oldunuz? Benim doktorum adet günüme bir hafta kala başlattı yani ovulasyondan 10 gün sonra oluşum evresinde de pıhtı sorun olmasın kan akımı kolay olsun diyedir heralde.

B
Ben izmirde yaşıyorum çok doktora gittim bunlardan 2 tanesi profesördü 1 i perinotoloji (riskli gebelik) alanındaydı özel kliniği olan doktorlardı hepsi de. tüm tahlillerime rağmen heterozigot mutasyon dışında bişey bulunamamıştı,hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez iğnelere başlayan da oldu, coraspirinin yeterli olacağını söyleyen de hepsini denedik ama 4 kez kimyasal yaşadım betahcg değerim hiç 250 üstüne çıkmadı herşeyin hayırlısı, benim en son amh değerim 0,66 çıkınca ben artık yaştan da dolayı tüp bebeğe yöneldim, o yolda ilerliyorum ,bazen herşeyi yaptıktan sonra kaderci davranmak gerekiyor Allah herkesin gönlüne göre nasip etsin inşallah 🙏
benim söylediğim tabi ki sadece heterozigot için geçerli amh değerinin kaç olması gerektiğini bilmiyorum hakkınızda hayırlısı umarım tez vakitte güzel bi haber alırsınız

Merhaba. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin sevindim adınıza 😊 geç kalmamışsınız gibi görünüyor gebe kaldığınıza göre bilemiyorum tıbbi boyutunu tabi. Geçen gün kontrole üniversite hastanesine gittim şaşırdı neden kan sulandırıcı kullanıyorsun dedi doktor hala ısrarla vermiyorlar yani kan sulandırıcı ama saçma sapan çok ağır ilaç vermeyi biliyorlar tabi. kaç haftalık oldunuz? Benim doktorum adet günüme bir hafta kala başlattı yani ovulasyondan 10 gün sonra oluşum evresinde de pıhtı sorun olmasın kan akımı kolay olsun diyedir heralde.
Tesekkur ederim Allah razi olsun ☺️ Sen de hayirlisiyla sag salim kucagina al insallah. 5. haftama girdim. Ama sadece keeyi gorebildik henuz o da daha cok kucuk . Umarim sorunsuz devam eder ,daha once bir dusugum oldugu icin sürekli tedirginim

Hayır hayır kesinlikle başka doktora gösterin bana da önemsiz dedi vitamin iç dedi başka doktora gittim %1 ihtimal bile olsa pıhtılaşma var ve bunu es geçemezsin o ihtimal seni buldu belki de dedi iğne ve hap önerdi dediği gibi de oldu. Benim tek genimde heterozigot çıktı sizin 3 geninizde bence önemsiz gören doktora gitmeyin beni 4,5 ay oyaladı o önemsiz gören doktorum çok yanlış tedaviler çok yanlış araştırmalar yaptı sonuç bile alamadık
gecmis olsun

hangi hastaneyi tavsuye edersiniz

ben de heterozigotum

mthfr c677t heterozigot

Merhabalar bir 7 haftalık düşük ve peşinden birden fazla kere kimyasal gebelikler yaşadım genel testler yapıldı genetik testimde MTHFR 1298A>C heterozigot yazıyor genetik doktoru bunun çok önemli olmadığını söyledi ama ne olduğunu da söylemedi ne anlama geldiğini bilen var mı? Ve düşükten sonra yine Kimyasal gebelik yaşamaya devam ettim ve kadın doğum doktoru prograf önerdi bağışıklık sistemimi bastırması için. Bu virüs şeysinden ötürü bıraktım tabi ilacı. Bu değeri aynı olanlara doktorunuz bu değer için ne dedi ne önerdi acaba yardımcı olur musunuz bana ?
Benimde sizle ayni cikmis bende aciklanamayan infertilite var

Merhaba öncelikle Allah saglıklı gebelikler yasamayı nasip etsin. Bende ilk gebeligm kimyasaldı 4 ay sonra yine hamile kaldım 6+3 te gelişimi durmus kürtaj oldum 4 ay sonra yine hamile kaldım bu kez kalpte duyduk ama 9+5 te durmus yine kürtaj oldum. İlk kürtaj dan sonra bende test yaptırdm mthfr 1298c heterezigot cıktı bana da doktorum onemkı degıl dedı ama ikinci kezde bebegimi kaybedince cok zor oldu ınsallah tekrar gebe kalırsam ıgne isteyecem,. Senin rahim duvarın ince olabilir mi ona baktrdnmı
Merhaba gebelik elde ettiniz mi? Ve hangi ilaçları kullandınız? Benim de sorunum ayni

X