Hiç sevgilisi olmamış bir erkeğin ilk sevgilisi olmak avantaj mı dejavantaj mı?

ben hiç sevgilisi olmamış bir erkeğin ilk sevgilisiyim
dezavantajlarını yaşamadım, aksine avantajları var.. ilk aşkla dolu bakış, ilk dokunuş, ilk öpüş benimle oldu, ilk ''aşkım'' deyiş, ilk ''seni seviyorum'' bana söylendi..
ben bunu şans olarak görüyorum. o çok sevdiğimmm ilk ve tek olarak benle yaşadı aşkını
ama şöyle ki biz sevgili olduğumuzda ikimiz de 15 yaşındaydık ve doğal olarak ikimizin de aşk tecrübesi olmamıştı.
aşkı ve aşkın sonuçlarını yavaş yavaş birbirimizle öğrendik.
birlikte tecrübe edindik
birlikte büyüdük..
inşallah allah bizi birbirimize yazmıştır da, ikimizin de 2. leri, 3. leri olmaz hayatlarımızda..

dezavantajlarını yaşamadım, aksine avantajları var.. ilk aşkla dolu bakış, ilk dokunuş, ilk öpüş benimle oldu, ilk ''aşkım'' deyiş, ilk ''seni seviyorum'' bana söylendi..
ben bunu şans olarak görüyorum. o çok sevdiğimmm ilk ve tek olarak benle yaşadı aşkını
ama şöyle ki biz sevgili olduğumuzda ikimiz de 15 yaşındaydık ve doğal olarak ikimizin de aşk tecrübesi olmamıştı.
birlikte tecrübe edindik
birlikte büyüdük..
inşallah allah bizi birbirimize yazmıştır da, ikimizin de 2. leri, 3. leri olmaz hayatlarımızda..

ne kadar güzel..
amin inşallah
mutluluklar nazar degmesin:nazar:

Bu biraz sancılı bir durum...
Zorlukları da kolaylıkları da vardır...
Kesin tavırla öyledir değildir diyemem ama eğer karşınızdaki erkekten hoşlanıyorsanız şans verin derim.
İnsan sevgiyi aşkı buldu mu onu nimet gibi saymalı...
Sahip çıkmalı...
Hele bu devirde... :87:

Son düzenleyen: Moderatör:
bence kesinlikle dezavantaj arkadaslar sebeplerini güzelce özetlemiş
ayrıca o yaşa kadar sevgilisi olmaması kendinde bir sorun oldugunu gösterir bana göre
en azından iletişim problemi oldugunu söyleyebilirim

ben katılmıyorum. her erkek aynı olcak diye birşey yok. ben bir bayan olarak seçici davranıp hayatıma kimseyi almadıysam bir erkekde aynı fikirde olabilir. benim çok sevdiğim ve soon derece iletişimi kuvvetli bir erkek tanıyorum. ilk kız arkadaşı 27 yaşında oldu...

ben hem cinsim olna bayanları anlamıyorum.. neden erkekde biraz tecrübe lazım derler.. bunun yerine kişiğili oturmuş olgun olsun istemezler ki....

konu sahibi arkadaşım bence sen duygularına sor bakalım ben bu adamla mutlu olabilir miyim seviyormuyum diye... yoksa sen başka bir neden mi var mı?

seviyorsan kalbin onun için çarpıyorsa bunu düşünmen bana garip geliyor. demek ki tam anlamıyla kalbin çarpmıyor onun için...

Son düzenleme:
ya sok olmus durumdayim resmen, aptalligi mi desem, ........ligi mi bilemedim...bana hem acildi 2 gun sonra da aslinda sevgilisinin oldugunu soyledi...ne bu simdi onu birakamam ama seni de kacirmak istemiyorum durumumu dedim, bi nevi oyle dedi utanmadan...kimseyle cikmadim demisti, saf asik rolunu oynuyordu neymis ondan once kimseyle cikmamismis

bittin benim icin, bidaha arama dedim

inanmıyorum....:KK47:

yaş kaç.... büyüyememiş erkek... 10 kızla çıksa ne çıkmasa ne kafa olmayınca ... mermer kafa işde...

benim sevgilimin benden önce kız arkadaşı olmamış ve benden 2 yaş küçük. Onunla o kadar mutluyum ki.. ondan önceki sevgililerimi düşündükçe böyle mükemmel biri karşıma çıktı diye şükrediyorum. Yakışıklı, akıllı, çalışkan, herkesin sevdiği, efendi,kızların ilgisi olan biri ve gözü benden başkasını görmüyor ve beni çok sevdiğini her zaman hissettiriyor. Önyargılı olmamak lazım diye düşünüyorum, şöyle olsun böyle olsun diye kriterler koyuyoruz elbette ama kiminle mutlu olacağımız belli olmuyor...

erkeğin ilk sevgilisi olmak bence iyi bişey değil.
daha sonraları gözü dönmüş gibi sağa sola bakınmaya başlar yani nasıl desem ben erkeğin ilki olmak istemezdim.

ilk olanlar genelde son olamaz.ayrıca bi erkeğin ilk sewgılısı olmak için çocuk yaşta olmak gerekır sanırım.

birlikte tecrübe edindik
birlikte büyüdük..

Ne güzel anlatmissiniz,iliskinize imrenmedim dersem yalan olur,ALLAH bozmasin.

ben katılmıyorum. her erkek aynı olcak diye birşey yok. ben bir bayan olarak seçici davranıp hayatıma kimseyi almadıysam bir erkekde aynı fikirde olabilir. benim çok sevdiğim ve soon derece iletişimi kuvvetli bir erkek tanıyorum. ilk kız arkadaşı 27 yaşında oldu...

ben hem cinsim olna bayanları anlamıyorum.. neden erkekde biraz tecrübe lazım derler.. bunun yerine kişiğili oturmuş olgun olsun istemezler ki....

27 yasina kadar hic kiz arkadasi olmamis,öpüsmemis,el ele tutusmamis bir erkekmi....kalmismi böyleleri:KK52:
saka bir yana olayi cok güzel özetlemissiniz,niye daldan dala atlamamis olan erkeklere kötü gözle bakiliyor anlamis degilim...biz kadinlar bu tür cocuklari damgalayip serserilere asik oldugumuz sürece üzülmeye mahkumuz....

bırakın 27leri, 30 yaşın üstü tertemiz adamlar tanıyorum ben. bu televizyonlar reklamlar erkeğe hayvan gibi her istediğini alarak yaşamayı öğretti. oysa erkek de biz kadınlar gibi bir insan, irade gücü olan. bunlardan etkilenmeyip insanlığını unutmayanlar var gayet, kendini korumayı bilen koruyor gayet. yok öyleleri, nesli tükendi diyenlerin çevre değiştirmesini öneriyorum.

Son düzenleme:
Eşimle tanıştığımızda 25 yaşındaydı ve hiç sevgilisi olmamıştı.
Ben onun ilkiydim, o da benim ilkim.
İlişkimizde hiç sıkıntı yaşamadık. Herşeyi birlikte gördük birlikte öğrendik.
Ben hiçbir dezavantajını görmedim aksine avantajları daha fazlaydı.

:13:Bencede "ilk" olma çok hoş birşey. Karmakarışık bir geçmiş olmaması tertemiz olmak her heyecanı "ilk" kez birlikte yaşamak öğrenmek, güzel :81:

bırakın 27leri, 30 yaşın üstü tertemiz adamlar tanıyorum ben. bu televizyonlar reklamlar erkeğe hayvan gibi her istediğini alarak yaşamayı öğretti. oysa erkek de biz kadınlar gibi bir insan, irade gücü olan. bunlardan etkilenmeyip insanlığını unutmayanlar var gayet, kendini korumayı bilen koruyor gayet. yok öyleleri, nesli tükendi diyenlerin çevre değiştirmesini öneriyorum.

nerede bu temiz adamlar yahu sahiden yanlis ortamlardami bulunuyoz ne:KK66:
onlara rastlayacak kadar sansli olmasakta böylelerinin oldugunu bilmek bile güzel:KK34:

nerede bu temiz adamlar yahu sahiden yanlis ortamlardami bulunuyoz ne:KK66:
onlara rastlayacak kadar sansli olmasakta böylelerinin oldugunu bilmek bile güzel:KK34:

şunu da atlamayayım. daha eli kadın eline değmediği (daha doğrusu değemediği) halde etrafta tamtersiymiş gibi görünen erkek de çok. ama benim bahsettiğim bilinçli olarak kendini koruyanlardı. yoksa inanın etrafta hiç sevgilisi olmamış, üni mezunu bakir 25 yaş üstü erkek çok. ama mühim olan niyet dimi.

şunu da atlamayayım. daha eli kadın eline değmediği (daha doğrusu değemediği) halde etrafta tamtersiymiş gibi görünen erkek de çok. ama benim bahsettiğim bilinçli olarak kendini koruyanlardı. yoksa inanın etrafta hiç sevgilisi olmamış, üni mezunu bakir 25 yaş üstü erkek çok. ama mühim olan niyet dimi.

bilincli olarak kendini koruyanlar...hemde erkekler....ALLAHima sükür bu günleride gördüm:KK1:
Rabbim herkesin gönlüne göre versin,kimin ne oldugunu bilemiyoruz gercektende.Sizinde dediginiz gibi sirf firsati olmadigi icin (geri bu devirde firsati olmayanda firsat! yaratiyor sanki) bakir kalanlar adam gibi kiz arkadasi yapip belli seyler yasayanlardan dahada igrenctir benim gözümde.bu devirde sevgilisi olmamis erkek ya cekingendir yada cirkindir seklinde düsünülüyor ki yine firsat (!) meselesine gelmis oluyoruz.kimin ne kadar bakir(!) oldugunu bilemeyiz cidden ama etrafa bakinca bunlarin sayisinin yok denilecek kadar az oldugunu görüyorum, bakirligi gectim siz birde hic sevgilisi olmamis adamlardan bahsediyorsunuz,buna bu devirde inanmak gercektende güc.

Bence,o tür erkekler güzel bir eğitimden geçirilse kadın için paha biçilmez olabilirler nede olsa herşeyi ilk sizden görücek ne ekersen onu biçersin.

X