Bisküvi - Kurabiye Tarifi Hindistan Cevizli Kurabiye -Ülker Çikolata Sponsorluğunda

kariyerkadin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2020
820
2.325
Herkese merhaba! Bu yarışmamızda çok hafif, çok leziz bir tat ile karşınızdayım. Hindistan cevizini hiç bu kadar tatlış görmemişsinizdir. :KK68:

Malzemeler:
1.jpg

🥥3 yumurta akı
🥥300 gram hindistan cevizi tozu
🥥1 su bardağı toz şeker
🥥1 çay kaşığı vanilin

Piştikten sonra süslemek için:

🍫1 paket Ülker Sütlü Çikolata

Üç yumurtamızın beyazlarını ayırıp mikserle güzelce çırpıyoruz. İyice krema kıvamına geldiğinde şekerimizi ve vanilini ekliyoruz. Biraz daha koyu kıvama gelip şeker tamamen eridikten sonra hindistan cevizini ekleyip spatula ile karıştırıyoruz. İyice karıştığından emin olabilmek için elinizle şekil alıp almadığına bakabilirsiniz. Harcımızı 10 dakika buzdolabında dinlendirip arzu ettiğimiz gibi şekil verdikten sonra 180 derece ısınmış fırında 4-5 dakika (kurabiyeler kızarana kadar) pişiriyoruz. İlk sıcaklığı geçtikten sonra dilerseniz benmari usulü eritilmiş Ülker çikolataya bandırıp çikolatalar soğuduktan sonra servis edebiliriz. Veee sonuç; ağızda dağılan pofuduk kurabiyeler!

2.jpg
4.jpg

5.jpg

8.jpg

6.jpg

9.jpg

10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba! Bu yarışmamızda çok hafif, çok leziz bir tat ile karşınızdayım. Hindistan cevizini hiç bu kadar tatlış görmemişsinizdir. :KK68:

Malzemeler:
Eki Görüntüle 2606155
🥥3 yumurta akı
🥥300 gram hindistan cevizi tozu
🥥1 su bardağı toz şeker
🥥1 çay kaşığı vanilin

Piştikten sonra süslemek için:

🍫1 paket Ülker Sütlü Çikolata

Üç yumurtamızın beyazlarını ayırıp mikserle güzelce çırpıyoruz. İyice krema kıvamına geldiğinde şekerimizi ve vanilini ekliyoruz. Biraz daha koyu kıvama gelip şeker tamamen eridikten sonra hindistan cevizini ekleyip spatula ile karıştırıyoruz. İyice karıştığından emin olabilmek için elinizle şekil alıp almadığına bakabilirsiniz. Harcımızı 10 dakika buzdolabında dinlendirip arzu ettiğimiz gibi şekil verdikten sonra 180 derece ısınmış fırında 4-5 dakika (kurabiyeler kızarana kadar) pişiriyoruz. İlk sıcaklığı geçtikten sonra dilerseniz benmari usulü eritilmiş Ülker çikolataya bandırıp çikolatalar soğuduktan sonra servis edebiliriz. Veee sonuç; ağızda dağılan pofuduk kurabiyeler!

Eki Görüntüle 2606156 Eki Görüntüle 2606157
Eki Görüntüle 2606158
Eki Görüntüle 2606161
Eki Görüntüle 2606159
Eki Görüntüle 2606162

Eki Görüntüle 2606164 Eki Görüntüle 2606165 Eki Görüntüle 2606166 Eki Görüntüle 2606167 Eki Görüntüle 2606168 Eki Görüntüle 2606169
Ellerine sağlık canım.Tarif süper,ortam süper,sunum süper.Daha ne olsun :KK200:
Bu arada ben de atom kurabiye yapmıştım Elalis Elalis bilir,ben sana 1 tabak ondan vereyim sen de 1 tabak bundan ver:KK53:

Anasına bak kızını al :KK53: eline sağlık canım sunumlarda ne güzel olmuş, yarışmada başarılar dilerim ♥️
Bahçede cekmedik yer kaldıysa benimkileri cekebilirmiyiz:confused:

Anasına bak kızını al :KK53: eline sağlık canım sunumlarda ne güzel olmuş, yarışmada başarılar dilerim ♥
Bahçede cekmedik yer kaldıysa benimkileri cekebilirmiyiz:confused:
Ellerine sağlık canım sunumda güzel olmuş 😍
Eline saglik cnm
Bu kurabiyeyi ilk kez goruyorum ici yumusak mi eti puf gibi yoksa daha mi sert
Hepinize çok teşekkür ederim, sevgiyle yaptım ondandır :KK68:

İçi yumuşacık, ağızda dağılıyor :kk77:

X