Hiperaktif çocuk

melankolimm

💕Iki uğur böceğinin nisan annesi 💕🐞🐞
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2016
2.412
10.220
Merhabalar. Benim 8 buçuk ve 3 buçuk yaşında 2 oğlum var. Büyük olan küçükken hiperaktif ve dikkat eksikliği vardı. Şuanda var ama en azından ciddi olmasada yine var aradaki fark ise küçük oğluma göre en azından beni dinliyordu. Duyabiliyordu yani bir şey dediğimde yapma etme desem zorda olsa yapıyordu. Ama taki küçük oğlum hiperaktivitenin de en yüksek dozunda. Ve ben onunla baş edemiyorum artık bazen yetemedigimi düşünüyorum. Tabi bu süreçte yardımcı olmak destek vermek yerine malesef eleştirilere maruz kaldım ve kendi anneligiyle kendi çocuğuyla kıyaslama yapanlarda olunca artık insanlardan kaçmak istiyordum. Gerçekten bir anneye yapılan en büyük kötülük. Ben en sonunda tükendim eve kapandım ve kendim sadece ilgilendim pek kimsede yardımcı olmuyordu herkes ne bu nedir bu özürlumu diye hepten kimse görmesin diye sadece tek başımıza ustesinden gelmeye çalıştım ama en sonunda artık sabrım tükendi. Eşimde asla kabul etmiyordu durumu. Ve eşimde durumu daha iyi anlasin diye biraz onu başbaşa bıraktım oğlumla. Çünkü abartma çocuğu hasta edeceksin vs. Tabi ben araştırıyorum ve taki şöyle bir yazı gördüm. Özellikle ailelerin geç farketmesi, yada kabul edememesi yüzünden geç kalınıyor tedaviye, ve erken tedavi çok daha ileri seviyeye götürüyor. Eşime bu olaydan bahsettikten sonra bir hafta sonra oda ikna oldu. Ve kendisi bana demeden doktor arayışında olmuş.Tabi bulduda. Neyse doktora gittik durumumuzdan bahsettik. Şöyle söylim oğlum daha iki aylıkken kendini pusetten atıyordu. 9 aylık oldumu tirmanmalari başladı. Doğalgaz borulara tirmanmaya kadar bu durum devam etti. Hani derler ya düz duvara tırmanmak tamda bizde öyle. Asla bizi dinlemiyor ve kendi dediği ya olacak, ya olacak, asla hayır inat edin ama onun dediği olmasın diyen de oldu ama bu durum normal için geçerli bizim için asla değil. En azından çözümü farklı olduğu apaçık ortada. Çünkü bu sefer kafasını duvara vuruyor yani çözüm bu değildi. Açıkçası her dediği olsun derken bizde zarar gelmesin diye yapıyorduk. Tabi aksi olunca da pek kimse mutlu olmuyordu. Çok uyumlu bide aşırı derece cana yakın kim götürse götürür. Yabancıyla temas etmeyi çok seviyor hemen uyum sağlıyor. Ve şuanda da böyle. Oyun surekemrimiz çok kısaydı şuan iyi ama asla tekra sevmiyor yada en fazla iki sefer. Pencereler çocuk kilidi balkon file. Çünkü kendini balkonda sarkıtıp diğer tarafa tekrar atıyor. Çok güçlü bu arada. Bunun spor için iyi olduğu söylendi ama malesef seneye düşünüyoruz kaldığımız yer ile spor yeri ile ters. Ev taşicaz yaza. Şuan rehabilitasyona götürüyoruz ama ergoterapist bir ders. Dil terapisti 2 ders biri bireysel biri grup. 1. Ve 2 yaşa göre konuşma geriliği var. Beyninde birşey varmı diye onu uyutup bir sürü kablo baglattilar tam adını hatırlamadım şuan ama ordan birşey çıkmadı. Göz teması iyi sese kulak veriyor ne yaparsanız hemen kapıyor. Çok duygusal olduğu kadar, hem çok inatçı, hem çok sinirli, hem zorba , bir okadar da dediğim dedik. Ağırlık kullanıyoruz belki bileniniz vardir ceket süveter vs. Önlü arkalı cep yapıp kum koydum çok hareketli olunca giydiriyorum şuan iki kelime konuşuyoruz. Ama bunun rehabilitasyon ile ilgili gelişme olduğunu düşünmüyorum okadar. Çünkü başladığımızdan beri 3 öğretmen değişti hatta 4 oldu. Buda beni ordan soğutup başka yere ya da daha iyi bir kurum araştırmama neden oldu. Bu arada tuvalet eğitimimizde iyi. Rehabilitasyon ise 3 ay olacak yanlış değilsem.tabi 3 ayda özel bir yerde idik toplda 6 ay eğitim görüyoruz. Mesela daha önce aciktigini söylemezdi şuan 3 aydır artık rahat söylüyor acı hissinde de pek hissetmiyordu. Oda artık düzeldi Anaokulunda ram ile orda kayıt yapıldı. Tabi ondan 4 ay küçük ve 8 aya kadar da büyük yaşlarda çocuklar ile aynı sınıfta. Lakin orda da asla oturma yok hep hareketli. Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim gerçekten değerli tavsiyeleriniz tecrübelerinize ihtiyacım var nasıl farklı bir yol izlemeliyim yada ne yapmalı ne yapmamalıyım. Bazen yoruluyorum tükeniyorum ama çocuğum için birşey yapmak istiyorum ve fikirlerinize ihtiyacım var yazım yanlisim varsa da kusura bakmayın. Gerçekten kendi öz bakımını evimi ihmal bile edecek kadar yoruluyorum ama bir sonuç almak istiyirum. Çünkü zaten hep onunlayim evle bile ilgilendiğim de bunu gördüğünde muhakkak zarar veriyor gel benimle ilgilen. Hiç yorulmayan çocuk nedir asla görmek ile duymak arasında çok fark var.

Son düzenleme:
Ben şuan muallaktayım çünkü anlatımlarınızın hepsini yaşadım, doktorlar da gördü ve bu teşhisi koymadılar.
Hiperaktivitede çok daha ileri boyutlara bakılıyor ve yaşı tanı koymak için aşırı küçük bana kalırsa.
Birkaç uzman daha görsün derim.
Duygu durum bozukluğu vb şeylere de bakılmıştır diye düşünüyorum ama dediğim gibi anlatımlarınızın hepsini yaşadım hatta çok daha beterlerini.
Dil gelişimi geri olan çocuklarda gözlemlenebilen durumlar bunlar, ilk halletmeniz gereken kısım o.

Ben şuan muallaktayım çünkü anlatımlarınızın hepsini yaşadım, doktorlar da gördü ve bu teşhisi koymadılar.
Hiperaktivitede çok daha ileri boyutlara bakılıyor ve yaşı tanı koymak için aşırı küçük bana kalırsa.
Duygu durum bozukluğu vb şeylere de bakılmıştır diye düşünüyorum ama dediğim gibi anlatımlarınızın hepsini yaşadım hatta çok daha beterlerini.
Dil gelişimi geri olan çocuklarda gözlemlenebilen durumlar bunlar, ilk halletmeniz gereken kısım o.
Yorumlarınızı okuyorum ve bazen şaşırıyorum.
Muhtemelen sizin oğlanlar benimkinden hareketli, hani benimki dehbse sizinkiler neden değil 😂
Yok olmasınlar zaten de tanıdan şüpheye düşüyor insan.

Gerçi benim oğlan çok hareketli olmadığı halde tanı aldı.
Bence asıl sorun da hareketli olması değil, hatta dikkat süresi de değil, etrafı algılamada gecikme ve sosyal akıştan kopma beni zorluyor, şu an farkında değil ama onu da çok zorlayacak.
Konu sahibi benden tecrübelisiniz muhtemelen, keşke somut sonuç alınacak bir yol olsa, tükenmiş hissediyorum ben de.
Sürekli çekişme, sakinleşememesi.
Bazen yetişkin olduğumu unutup evden çekip gitme isteğimi engelleyememekten korkuyorum.

Yorumlarınızı okuyorum ve bazen şaşırıyorum.
Muhtemelen sizin oğlanlar benimkinden hareketli, hani benimki dehbse sizinkiler neden değil 😂
Yok olmasınlar zaten de tanıdan şüpheye düşüyor insan.

Gerçi benim oğlan çok hareketli olmadığı halde tanı aldı.
Bence asıl sorun da hareketli olması değil, hatta dikkat süresi de değil, etrafı algılamada gecikme ve sosyal akıştan kopma beni zorluyor, şu an farkında değil ama onu da çok zorlayacak.
Konu sahibi benden tecrübelisiniz muhtemelen, keşke somut sonuç alınacak bir yol olsa, tükenmiş hissediyorum ben de.
Sürekli çekişme, sakinleşememesi.
Bazen yetişkin olduğumu unutup evden çekip gitme isteğimi engelleyememekten korkuyorum.
İnanın ben de aynısını sorguluyorum ve bıraktım işin peşini.
Sürekli bir arayış, neyse ne tedavi edelim kafasında bir anne olarak aldığım cevaplardan yoruldum ve bıraktım.
Büyüğüm aşırı aşırı haylaz, yahu 6 yaşında eğitim hayatının ilk haftasında pdr ye gönderildi okulda, her gün bir vukuat, ama onlar da haylaz diyor sadece başka bir durum görmüyor.
Az önce msj geldi öğretmenden, arkadaşıyla kavga etmiş, kulağına darbe almış hemşirenin yanındaymış.
Şimdi nasıl bir sorun yok ve biz niye yaşıyoruz bunları?

Küçük deseniz oturamıyor, elini tutsam ayağını duvara vurur, ayağını tutsam kafayla sallanır, 3 sn hareketsiz sabit kalamaz mı, kalamıyor.
Öğretmenleri şikayetçi poposu yer yüzü görmüyor, yemeği bile ya ayakta ya sandalye üstünde yiyor diye, gene bize bir tanı yok😂
Verdikleri zararlarsan bahsetmiyorum ama bunlar nasıl normal oluyor aklım almıyor.

Sosyal durumu büyük oğlumda yaşıyorum, adapte süresi gelişene kadar dediğiniz gibi sonuna kadar direnç göstermesi, canını çıkarırcasına reddetmesi, en ufacık bir değişkenin onu bu denki mahvedebilmesi ve benim bunlara yapacak hiçbir şeyimin olmaması aklımı zorluyor.
Bazı günler balkondan dışarı bakıp havada yürüyerek süzüldüğümü, kaçıp gittiğimi hayal ediyorum😂

DEHB tanısından emin misiniz? 3,5 yaş için erken. İlaç kullanımı?

DEHB aileler için tükenmişlik sendromuna kadar sonuçlanabilecek bir süreç. Sabırlar diliyorum. Psikiyatri ile ilaç takibi + psikolog ile süreç yönetimi şart. Aile, okul, psikiyatri iş birliği içinde olmalı.

İnanın ben de aynısını sorguluyorum ve bıraktım işin peşini.
Sürekli bir arayış, neyse ne tedavi edelim kafasında bir anne olarak aldığım cevaplardan yoruldum ve bıraktım.
Büyüğüm aşırı aşırı haylaz, yahu 6 yaşında eğitim hayatının ilk haftasında pdr ye gönderildi okulda, her gün bir vukuat, ama onlar da haylaz diyor sadece başka bir durum görmüyor.
Az önce msj geldi öğretmenden, arkadaşıyla kavga etmiş, kulağına darbe almış hemşirenin yanındaymış.
Şimdi nasıl bir sorun yok ve biz niye yaşıyoruz bunları?

Küçük deseniz oturamıyor, elini tutsam ayağını duvara vurur, ayağını tutsam kafayla sallanır, 3 sn hareketsiz sabit kalamaz mı, kalamıyor.
Öğretmenleri şikayetçi poposu yer yüzü görmüyor, yemeği bile ya ayakta ya sandalye üstünde yiyor diye, gene bize bir tanı yok😂
Verdikleri zararlarsan bahsetmiyorum ama bunlar nasıl normal oluyor aklım almıyor.

Sosyal durumu büyük oğlumda yaşıyorum, adapte süresi gelişene kadar dediğiniz gibi sonuna kadar direnç göstermesi, canını çıkarırcasına reddetmesi, en ufacık bir değişkenin onu bu denki mahvedebilmesi ve benim bunlara yapacak hiçbir şeyimin olmaması aklımı zorluyor.
Bazı günler balkondan dışarı bakıp havada yürüyerek süzüldüğümü, kaçıp gittiğimi hayal ediyorum😂
Uçabiliyor olsak kesin şimdiye kadar kalmıştık zaten 😅
Garip gerçekten.
Çok geçmiş olsun bu arada, umarım yoktur kulağında sıkıntı.
Çocuk doktorunun oğluna da hiperaktif demişler, biraz bilgili olmasam ilaç kullandıracaklardı benim oğlum.hiperaktif değil hiperkinetik diyordu.
Sizinkilerdeki de fazla hareket ihtiyacı demek ki.
Test uyguladılar mı pek merak ettim?

Benimkine dışardan bakan hiperaktif demez, hatta yakınlarımız ne alaka diyor.
Öyle atlayayım, zıplayayım birinin tepesine uçayım falan hiç yok.
Ama 2 psikiyatr da ilk görüşmede muhtemelen dehb dedi, sonra kesin tanı aldı.

Başka doktor gördü ergoterapist de gördü 2 tane hatta ilk başta otizm denildi. Sonra çok zeki asla bir otizm bunu yapamaz dediler baya gözlemledik ten sonra. Duygu durum bozukluğu ilk defa duyuyorum böyle bir tanı varmı. Evet grubuda bireysel dönüştürmeyi saglucam. Bide anaokulunda eğitim destek programı için idareyle görüştüm bakalım haber bekliyorum ki onunla ayrı ilgilensin çünkü gittiği anaokulunda pek durum iyi değil hep ayakta ve uyum içinde değil.

Yazdıklarınızdan tam anlayamadım, çocuk tanı aldı mı? Aldıysa tanı ne tam olarak?
Tanısı ilk başta otizmden şüphe edildi lakin 3 aydan sonra kesinlikle otizm değil dediler dhb bide dil geriliği daha yeni 2 yaş çocuk gibi konuşuyor ikinci kelimelere geçtik. Örneğin baba gel, abi okulda, baba otur, hade gidelim, çiş geliyor vb kelimeler

DEHB tanısından emin misiniz? 3,5 yaş için erken. İlaç kullanımı?

DEHB aileler için tükenmişlik sendromuna kadar sonuçlanabilecek bir süreç. Sabırlar diliyorum. Psikiyatri ile ilaç takibi + psikolog ile süreç yönetimi şart. Aile, okul, psikiyatri iş birliği içinde olmalı.
Bunu söyleyen ergoterapist öğretmenimiz. Gerçekten 1 yaşından sonra özellikle hareketleri artık normalin dışına çıktı inanın artık sabırlar tükeniyor. Ama ben psikyatriylede görüşeceğim en yakın zamanda

Uçabiliyor olsak kesin şimdiye kadar kalmıştık zaten 😅
Garip gerçekten.
Çok geçmiş olsun bu arada, umarım yoktur kulağında sıkıntı.
Çocuk doktorunun oğluna da hiperaktif demişler, biraz bilgili olmasam ilaç kullandıracaklardı benim oğlum.hiperaktif değil hiperkinetik diyordu.
Sizinkilerdeki de fazla hareket ihtiyacı demek ki.
Test uyguladılar mı pek merak ettim?

Benimkine dışardan bakan hiperaktif demez, hatta yakınlarımız ne alaka diyor.
Öyle atlayayım, zıplayayım birinin tepesine uçayım falan hiç yok.
Ama 2 psikiyatr da ilk görüşmede muhtemelen dehb dedi, sonra kesin tanı aldı.
Hayır, test uygulanmadı.
Ocak sömestr için planım bu.
Sadece bu konuyla ilgili bir merkeze götürüp, bir bak Allah aşkına dürtüsel mi dehp mı başka bir şey mi diyeceğim, içim rahat etsin, artık merkezden de çıkmazsa peşini bırakacağım.

Başka doktor gördü ergoterapist de gördü 2 tane hatta ilk başta otizm denildi. Sonra çok zeki asla bir otizm bunu yapamaz dediler baya gözlemledik ten sonra. Duygu durum bozukluğu ilk defa duyuyorum böyle bir tanı varmı. Evet grubuda bireysel dönüştürmeyi saglucam. Bide anaokulunda eğitim destek programı için idareyle görüştüm bakalım haber bekliyorum ki onunla ayrı ilgilensin çünkü gittiği anaokulunda pek durum iyi değil hep ayakta ve uyum içinde değil.
Anladım.
Zor, bir ebeveyn olarak oldukça yorucu ve yıpratıcı bir durum bu, Allah sabır güç kuvvet yavrunuza da şifa versin.
Herhalde benim yaşadıklarımın farkı, çocukların sosyal oluşu, iletişim becerisi ve bu elbette önemli bir kıstas.
Yoksa inanın yatakta bile eli kolu durmuyor, duvarları tekmeleyerek uyuyor küçük olan, aynı hareketlilik mevcut ama bunu bilinçli yapıyor sanırım, siz anlattıkça farkı anlayabiliyorum.

Hayır, test uygulanmadı.
Ocak sömestr için planım bu.
Sadece bu konuyla ilgili bir merkeze götürüp, bir bak Allah aşkına dürtüsel mi dehp mı başka bir şey mi diyeceğim, içim rahat etsin, artık merkezden de çıkmazsa peşini bırakacağım.
Bu testleri yapan yeri bulursanız bende de bilgilendirirmisiniz. Bende yaptırmak istiyorum

Benim kızımda 3.5 yasinda hic yerinde durmuyor doktora goturduk hiperaktife dedi herseye dokunmak istiyor hic uyumuyor konusmuyor da hersey net soluyor konusmuyor cumle kuramiyor tuvaletide ogrrnmedi hayir diyor cok yorildum uyku hic yok

Merhaba.5.5 yaşında bir oğlum var bebeklikten farkındayım çok ta uğraştım ama biseyler olmuyor. Dehb özelliklerini taşıyor ama o degil insanı yoran durtusellik. Gün içinde kaç kere yapma dediğim şeyi yaptığını biseylere zarar verdiğini anlatamam. Okula asla uyum sağlamıyor .yetişkinleri çok seviyor ama çocuklarla iletişim kurmak istemiyor çocuk sevmiyor.ilac kullanmak istemiyorum şuan daha küçük diyorum biraz daha sabredelim ama sanki başka türlü toparlanmayacak.sizler ne yaptınz nasıl yollar izledinz. Gerçekten artık araştırmaktan düşünmekten yoruldum.

Ayni sorunlari yasadik. Ilaca basladik ve mucize gibi etki etti. Okuldaki tum sorunlar bitti. Guveneceginiz bir doktor bulun biz cok dolastik. Resmi olarak bir tani almadik. Ozel klinige gidiyoruz. Zeka gelisimi yasitlarinin ilerisinde kizimin. Ilacla uzun donemde fayda saglayacagiz. Cagimizin sorunlari dehb otizm disleksi... allaha sukur ki sadece dikkat daginikligi ve durtusellik var bizde. Anlattiginiz kadariyla sizin de Boyle. Mutlaka tedaviye baslayin. Erken donemde bunu atlatirsaniz ilkokul sureci rahat olur. Ben doktorumdan cok memnunum. Ama ne yazik ki asiri pahali.. yapacak bir sey yok. Gecmis olsun uzulmeyin bu bir engel degil. Ben ilk bu durumu cok gozumde buyutup kendim de buyuk panik ataklari gecirdim ama destek aliyorum. Emin olun etrafinizda dehb olup ilac kullanan, farkinda olmadiginiz bir suru cocuk var. Doktorumuz diyor ki 3 cocuktan biri dehb. Bazilari yaramaz cocuk deyip saliyor bazilari bizim gibi didikliyor. Ama bu cocuklar ilerde cok basarili oluyorlar. Ozellikle sanat spor alanlarinda.

Merhaba.5.5 yaşında bir oğlum var bebeklikten farkındayım çok ta uğraştım ama biseyler olmuyor. Dehb özelliklerini taşıyor ama o degil insanı yoran durtusellik. Gün içinde kaç kere yapma dediğim şeyi yaptığını biseylere zarar verdiğini anlatamam. Okula asla uyum sağlamıyor .yetişkinleri çok seviyor ama çocuklarla iletişim kurmak istemiyor çocuk sevmiyor.ilac kullanmak istemiyorum şuan daha küçük diyorum biraz daha sabredelim ama sanki başka türlü toparlanmayacak.sizler ne yaptınz nasıl yollar izledinz. Gerçekten artık araştırmaktan düşünmekten yoruldum.
Bulundugunuz sehir neresi acaba. Keske ayni sehirde olsak size doktor konusunda yardimci olurdum. Ve ben de cocuklari dehb olan velilerle gorusmek istiyorum ne yazik ki bulamiyorum. Yakin cevreme de asla bahsetmiyorum. Doktorumuz da kimseye solemememiz gerektigini, insanlarin cahil oldugunu ve cocugumuzu etiketleyecegini soyledi. Iyi ki de boyle yapmisim. Suan okula ara verdik biz salgin var okullarda surekli bronsit oluyorlar. Ilaca da ara verdik. Zaten tatillerde vs kullanilmiyor. Emin olun ilacli ve ilacsiz cok farkli. Bu ilaci tip ogrencileri kullaniyormus genelde ve onceden recetesiz satilan bir ilacmis. Simdi herkes alamasin diye kirmizi receteli yaptilar. Ilac konusu size kalmis buyuk bir vicdani arastirma sonucu ben vermeyi sectim. Surekli yaramaz kiz yaftalamasi ve arkadaslari tarafindan dislanmasi, zeki oldugu halde tembel etiketini haketmiyor cunku. Umarim en dogru tedavi yontemini anneler olarak biz anlariz.

Bulundugunuz sehir neresi acaba. Keske ayni sehirde olsak size doktor konusunda yardimci olurdum. Ve ben de cocuklari dehb olan velilerle gorusmek istiyorum ne yazik ki bulamiyorum. Yakin cevreme de asla bahsetmiyorum. Doktorumuz da kimseye solemememiz gerektigini, insanlarin cahil oldugunu ve cocugumuzu etiketleyecegini soyledi. Iyi ki de boyle yapmisim. Suan okula ara verdik biz salgin var okullarda surekli bronsit oluyorlar. Ilaca da ara verdik. Zaten tatillerde vs kullanilmiyor. Emin olun ilacli ve ilacsiz cok farkli. Bu ilaci tip ogrencileri kullaniyormus genelde ve onceden recetesiz satilan bir ilacmis. Simdi herkes alamasin diye kirmizi receteli yaptilar. Ilac konusu size kalmis buyuk bir vicdani arastirma sonucu ben vermeyi sectim. Surekli yaramaz kiz yaftalamasi ve arkadaslari tarafindan dislanmasi, zeki oldugu halde tembel etiketini haketmiyor cunku. Umarim en dogru tedavi yontemini anneler olarak biz anlariz.
Merhaba tanı almak adına hangi doktorla görüştünüz acaba oğlum 3 yaş okulda biraz saldırgan tavırlar sergilemeye başladı oyun terapisi okul psikologu önerdi araştırmaya başladık açıkcası en başından beri 1,5 yaş civarı bir şeylerin ters gittiğini düşünmeye başladım dürtüsellikten zaten şüpheleniyordum şimdiler de gece uyanık kalma süresi de çoğaldı oldukça hareketli ve zararlı davranışlardan kaçınmayan üstüne giden bir çocuk açıkcası önlemini almak istiyorum zor durumdayız.

Ayni sorunlari yasadik. Ilaca basladik ve mucize gibi etki etti. Okuldaki tum sorunlar bitti. Guveneceginiz bir doktor bulun biz cok dolastik. Resmi olarak bir tani almadik. Ozel klinige gidiyoruz. Zeka gelisimi yasitlarinin ilerisinde kizimin. Ilacla uzun donemde fayda saglayacagiz. Cagimizin sorunlari dehb otizm disleksi... allaha sukur ki sadece dikkat daginikligi ve durtusellik var bizde. Anlattiginiz kadariyla sizin de Boyle. Mutlaka tedaviye baslayin. Erken donemde bunu atlatirsaniz ilkokul sureci rahat olur. Ben doktorumdan cok memnunum. Ama ne yazik ki asiri pahali.. yapacak bir sey yok. Gecmis olsun uzulmeyin bu bir engel degil. Ben ilk bu durumu cok gozumde buyutup kendim de buyuk panik ataklari gecirdim ama destek aliyorum. Emin olun etrafinizda dehb olup ilac kullanan, farkinda olmadiginiz bir suru cocuk var. Doktorumuz diyor ki 3 cocuktan biri dehb. Bazilari yaramaz cocuk deyip saliyor bazilari bizim gibi didikliyor. Ama bu cocuklar ilerde cok basarili oluyorlar. Ozellikle sanat spor alanlarinda.
Cevabınızı yeni görüyorum. Bugün bizde bir profosore gittik. Yaşadığımız yerin bu konuda en ünlü Dr u. Ergoterapi ve spor a gidiyoruz zaten ama bir de ilaç verdi. Aslında bir ay sonra başlayın dedi ama ben hamileyim doğumdan önce belki biraz yoluna girer diyorum. Yarın kan tahlillerin falan yaptracagiz ilaç kullanırsak diye. Siz hangi ilacı kullandinz bizim ab... İle başlayan ilaç. Ne kadar sürede etkisi gözüküyor acaba?

İzmir'de yaşıyorum. İlaç onyargim değişti artık. İnsan yasamayinca kolay atıp tutuyormus . başına gelince sadece evladının toplum içinde uyumlu ve mutlu bir birey olmasını istiyorsun. Sadece kötü yan etkileri olursa vs. Diye bı korkularım var. Eğer önüne geçmezsem yaptıgi herşey artık huy olarak kalıp karakterini de etkileyecek farkındayım. Siz nerde yaşıyorsunz?

X