Davranış Bozuklukları hiperaktifmi acaba?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

eyif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
338
2
merhaba arkadaşlar benim 5 yaşında kızım var çok hareketli hiçbişeyi sakin sakin yapmıyo koştur koştur oynuyo haylaz birazda arkadaşlarıyla oynarken hep lider konumunda olmak hep onun istediği olsun istiyo etrafındaki çocuklar onun yaptığını yapıyolar ama bi müddet sonra herkes kendi oynamak istiyo o zaman benim cadı elifim sinirleniyo ağlıyo oynamak istemiyolar diyo tek başına oyun oynamıyo sevdiği bi çizgi filmi oturup izler sonuna kadar resim yapar canı isterse boyama yapar evde bizbizeyken daha iyi ama kayınvaldemlere falan gittiğimizde tamamen farklı oluyo hiç söz dinlemiyo bağırıyo yeri bırakıyo koltukların masaların üstünde yürüyo beni çileden çıkarıyo konuşması değişiyo çok düzgün konuşur aslında dr a gidip danıştım hiperaktif mi diye yaşının verdiği hareketlilik dedi geçti kızıma sürekli yapma demek istemiyorum ama zorla dedirtiyo nasıl davransam ne yapsam bilemiyorumm varmı bi fisositosositokrinizz

Ah canım ah yarama bastın..Benimde kızım 3,5 yaşında ama oda aynı..Koştur koştur evin içinde, durdan sustan anlamıyor..Birde ağlama huyu varki insanı çileden çıkarıyor..Artık çıt sesinden rahatsız oluyorum ağlamaktan o kadar çok beynim dolmuşki sese gelemiyorum artık...Misafir gelince yada bir yere gidincede aynı ne beni ne babasını dinlemiyor...Çocuk büyütmek çok zor gerçekten...Allah yavrularımıza uzun ve sağlıklı ömürler versin..Onları büyütmek kolay değil sabredeceğiz maalesef, sinirlenmeyeceğiz ama elde değil işte.....

bebekkende hep ağlardı gaz sorunu var kırkı çıkınca düzelir dediler bitmedi 6 ayı doldursun geçer dediler olmadı hala aynı ağlama olayını biraz düzelttik ama nasıl sakinleştiricem onu bilemiyorum sanki kendisine kızılmasından hoşlanıyo gibi yaptığı hatayı suçu gelip söylüyo ben görmemezlikten geleyim sürekli kızıyo olmayım diyorum ama gözümün içine baka baka yapıyo beni kızdırana kadar yaptığını söylüyo beni sevmiyomusun neden böyle üzüyosun dediğimde gelip sarılıyo seni çok seviyorum diyo ama beni üzersen hasta olurum diyorum tamam akıllı kız olucam diyo biraz sakin duruyo sonraa tekrar başlıyo :) napıcaz ya nedir bunun çözümü galiba huyu böyle inşallah okula başlayınca sakinleşir uslu olur derslerine yoğulaşır

X