Hipertrofik skar, meme dikleştirme-küçültme revizyon

Keyfinbilir

Guru
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2010
1.394
2.710
Merhabalar ben bundan 6 yıl kadar önce kas-altı implant ve meme dikleştirme,küçültme ameliyatı geçirdim. Hipertrofik skar sorunum var ve tahmin ettiğimiz gibi izlerim kabardı. Steroid enjekte edildi daha da yayıldı. Tübüler memeymişim, iyi yapılmamış ve meme alt lobta da göçme vardı, kas altı olduğu için üst deri sarkarken silikon top gibi aynı duruyordu falan, anlayacağınız görmek bile istemediğim memelerle kalakaldım.

Hipertrofik izleri bilen bilir, gerçirmek çok zordur ve her yaranız böyle iyileşir genelde. Böyle yaşamaya alışmaya çalışırken bir doktorda daha şansımı deneyeyim dedim ve doktorumu buldum, bana deneysel bir tedaviden; ameliyat esnası ve sonrası yaraya botoks enjekte etme ve ardından lazer tedavisi önerdi ve tabi silikon değişti, kas zarı altına alındı, yaralar revize edildi, meme uçları küçüldü vs. şimdi ameliyat olalı 2 ay oldu ilk kez yaralarım ince, kabarmadı, memelerimin şeklinden çok memnunum. Tabi 6 aya kadar tam emin olamayız ama umarım ki her şey böyle gider.
Belki bu yara izi sıkıntısında okuyana yardımım dokunur diye yazmak istedim.

Ben de hipertrofic skar sorunluyum ortopedi ameliyatımın üzerinden 21 sene gecti hala izi dün ameliyat olmusum gibi duruyor, yıllarca keloid dediler öyle çaresiz gezdim ve bir daha hic bir ameliyata girmeyi gözüm yemedi göz kapaklarım düşük ama yüzüme asla bişey yaptıramadım hala da yaptırmaktan korkuyorum hatta kaş dövmesi dahil kacınıyorum, en son bari görünmez yerler aman ya ne olacaksa olsun dedim ve meme+karın germe oldum izlerim ikinci ay kabarmaya başladıgında contractubex başlattı doktorum, ertesi gün kırmızılık azalmaya başladı ve şişlikler de inceldi. Şimdilik iyi gidiyor ama insan korkuyor yalan yok. İnşallah ilerleyen dönemde azmaz bu dikişler. Size de cok gecmiş olsun diyorum bizim sorunumuz cok özel malesef bu konuda çok şansısız.

Merhaba doktorunuz kimdi acaba ? Bende aynı konudan muzdaribim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…