Hipoplastik sol kalp sendromu sonrası tekrar hamile kalıp saglikli bebeği olanlar varmı

Başını sağolsun öncelikle twdavisi hangi hastanedeydi bir de acınızı tazelemek istemem ama hangi durumlar gelişti ve kaybettiniz?
Dostlar sagolsun Mehmet akif ersoyda. Kalbin sol tarafı az gelişmiş aort inceliği vardı şah damarı. 3 ciddi ameliyat olacaktı 2 kez açık kalp ameliyatı oldu kalbin Bi yerine kelepçe takıldı. Kotulesti dediler. İkinci kez açıp baktılar. Tekrsr daralttılar. Sol tarafın büyümesini sağlayacaklardi iyileşme potansiyeli olabilirdi fakat büyümedi. Kalbi daha kötü bi hal aldı. Servise çıkacaktık 2. Ay derken serviste kötüleşti. Entube oldu. Hazırlıklı olun dediler sonra uyanamadı entubeden. Boğazını deleceklerini söylediler derken deldiler. Uyandı falan toparlama sürecine geçmişti. Yogun bakıma trakeostomi bakımı için eğitim aldım fakat çocuğum yeşil yeşil kusmaya başladı. 1 hafta araştırıldi bağırsak dolaşmış dediler ameliyat ettiler. Kalbinin kötü durumda olduğunu söylediler. sonra tekrar servise çıkacak falan derken bu çocuğa kalp nakli gerektiğini ameliyat şansını kaybettiğini bu şekilde nereye kadar giderse dediler. Vefatından 1 hafta once görmüştüm. 15 Kasım gecesi saat 11 civarında kotukestigine dair bizi aradılar. Hızlı Bi şekilde hastaneye gittik. Saat 12 1 civarıydı. Bebegimiz kaybettiğimizi söylediler. Durum bundan ibaret yanj. Psikolojimiz çok kötü oldu

Siz ne kadar güzel bir annesiniz, maşaallah.
Elinizden gelenin en iyisini yapmışsınız. Her türlü tedaviye ulaşmak için gayret etmişsiniz.
Bu zorluklar sizlere inşaallah mükafat olarak gelir,hiç şüpheniz olmasın.
Cennet kuşunuzla ebedi alemde kavuşursunuz.
Gönlünüze ferahliklar nasip eylesin Rabbim.

Tekrar başınız sağolsun Rabbim sabrını versin

Canim bende dün girdim ayrıntıliya devllette 22+3 haftalıgim kalbin sol odacigin birinin küçük olduğu gelişmediği gebeliğin sonlandırılması istendi ben doğurmaya karar verdim başka özel hastane ye gitcem birinci düşüktü bu ikinci gebeliğim napacagim bilemiyorum Rabbime sığındım

Rabbim yar ve yardımcınız olsun üzüntünüzü derinden hissediyorum

İyi akşamla çok geçmiş olsun aynı tanı vizede konuldu şuan bebeğinizin son durumu nedir

Merhaba koç ünv de Prof ender Ödemiş ve kivine gidin derim benim bebeğim 4 günlükken ameliyat oldu çok şükür herşey yolunda gitti kalp konusunda ülkemizde bir deha araştırın en azından bir kontrole ve ya tanı tedavi hakkında bilgi almak pahasına gidin derim

Ben bu siteyi sırf şunun için açtım bu konu için. Bu hastalık sonrası Sonraki çocukları sağlıklı olanlar varmı siz biliyorsunuz dur belki
Merhaba. Belki cevabı bulmuşsunuzdur belki bebeğinizi kucağınıza bile almışsınızdır :) araştıran birileri olursa belki diye öğrendiklerimi yazma ihtiyacı hissettim.

Yurtdışında yapılan araştırmalarda bu rahatsızlığın genetik bir mutasyon sonucu olduğu ortaya çıkmış. Aynı mutasyonu farelere de uyguladıklarında yavru fareler anne karnında iken sol taraf gelişmeden hayatlarını kaybetmiş. Ancak neden oluyor hiçbir bilgi ya da fikir yok. Tamamıyla denk gelmesi ki biz buna kader diyoruz malum.

İkinci olarak ben gerek Türkiye'de gerek yurtdışında 2 ya da 3. Hamilelelikteki durumu araştırdığımda çoğunluğun sağlıklı bebekler dünyaya getirdiğini gördüm. 2 evladı da hipoplast olan anne ile de tanıştım olmayan da. Ancak belirttiğim gibi genelde sağlıklı oluyorlar. Hatta hipoplast olup sağlıklı bebek dünyaya getiren bile var. Şöyle de bir oran var gerçi; ilk çocuğun doğuştan kalp hastası olması durumunda 2. Çocukta kalp rahatsızlığı bulunması ihtimali normale göre 4 kat artıyor orantısal olarak. Bir de kalp rahatsızlıkları erkek çocuklarda daha sık görülüyor imiş. Bunlar benim ulaşabildiğim istatistiklerdi.

İnşallah bilim ilerledikçe, Allah nasip ettikçe belki anne karnında iken bile çözülebilir hâle gelir bu rahatsızlıklar diye biz duamızı eksik etmeyelim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…