Hipotroidi ve gebelik

Eda geln

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2023
250
85
25
2 yıldır hipotroidim haşimato var 100luk levoktiron kullanıyorum 2 yıllık evliyim artık gebelik planlıyoruz fakat dahiliye uzmanım hamilelik için biz 2nin altında bir değer istiyoruz dedi 3 e düştü derken tekrar 5.85 oldu kadın doğumcu ya gittim ilaçlı mr kan hepsini yaptı tertemiz sonuçların gebelik planlayabilirsin dedi 5.85ti degerım dahiliye olmaz deger düşsün öyle dedi kadın doğumcu birsey olmaz dedi cevremdede İnternette okuduğuma göre tiroid bebegı etkiliyormuş düşük veya beyinsel fonksiyonlar çok korkuyorum bebek sahibi olmaya şimdi depresyona girdim bu duyumlardan tecrübesi olan bir bakabilirmi ne yapacağımı bilmiyorum

ben yaklaşık 10 yıldır haşimato hastasıyım. Hamile kaldığımda tsh değerim 2 nin altındaydı. Hamile kalınca birden 5e fırladı ilacın dozunu ayarladık sonra. Gebelik sürecinde tiroid çok önemli Dahiliyeden ziyade endokrine gidin.

Bebeğinizde bir sıkıntı oldumu benm gozum çok korktu doktorum kal sıkıntı olmaz dedi ama düşük veya sakatlık olur diye kokuyorum

2 yıldır hipotroidim haşimato var 100luk levoktiron kullanıyorum 2 yıllık evliyim artık gebelik planlıyoruz fakat dahiliye uzmanım hamilelik için biz 2nin altında bir değer istiyoruz dedi 3 e düştü derken tekrar 5.85 oldu kadın doğumcu ya gittim ilaçlı mr kan hepsini yaptı tertemiz sonuçların gebelik planlayabilirsin dedi 5.85ti degerım dahiliye olmaz deger düşsün öyle dedi kadın doğumcu birsey olmaz dedi cevremdede İnternette okuduğuma göre tiroid bebegı etkiliyormuş düşük veya beyinsel fonksiyonlar çok korkuyorum bebek sahibi olmaya şimdi depresyona girdim bu duyumlardan tecrübesi olan bir bakabilirmi ne yapacağımı bilmiyorum
Demir hapi ile birlikte kullanmayin bol bol dere otu yiyin

Dere otunu duymuştum yemeklere katıyorum olurmu

Canım acele etme bence hiçbişey bebepin ve senin sağlığındsn önemli değil geç olsın güç olmasın demişler. Sen endokrin doktoru bul kendine guzel düzenlesin ilacını. İlaç aldığın halde neden düşmüyor değerin illa bir nedeni vardır arastırsın vs. Kilo problemin var mı merak ettim. Benim de 5.50 cıktı son tsh tahlilim daha oncesinde 2nin altındaydı hiç yuksek çıkmamıstı haşimato var bende de. Biz bebek işinş suan rafa kaldırdık endokrin doktoru adetin 2.günü gel tekrar tahlil yapıcaz dedi sonra ilaca baslıycam ben de. Değerin düşmeden hamile kalma dedi.

Bende de hipotroid var banada doktorum gebelik düşündüğün an yada gebe kaldığın an hemen gelmen gerek demişti. Gebe olduğumu öğrendiğmde hemen gitmiştim ilacının dozunu yükseltiyor ve aylık kontrollere çağırıyor doktor ben bu arada dahiliye doktoruna gidiyorum ve hep aynı kişiye gidiyorum aynı doktora gitmekte önemli .. Çok şükür bir oğlum var 5 yaşında ve çokta sağlıklı doğdu.. şimdi ikinciyi istiyoruz Allahım nasip ederse .. Demem o ki korkma Allah nasip edince herşey oluyor... Sadece ilaçlarını düzenli kullan ve kontrollerini aksatma :)

ilacın dozunu değiştirmen gerekiyor bu tsh lada hamile kalabilirsiniz ama sağlıklı ilerlemesi riske girebilir genelde 2nin altı istenir korkacağınız bir şey yok gerekli önlemler alınınca her şey güzel ilerler bu arada tsh düşmesinde dereotu baya etkili oluyor tüketebilrsinz

Bende de hipotroid var banada doktorum gebelik düşündüğün an yada gebe kaldığın an hemen gelmen gerek demişti. Gebe olduğumu öğrendiğmde hemen gitmiştim ilacının dozunu yükseltiyor ve aylık kontrollere çağırıyor doktor ben bu arada dahiliye doktoruna gidiyorum ve hep aynı kişiye gidiyorum aynı doktora gitmekte önemli .. Çok şükür bir oğlum var 5 yaşında ve çokta sağlıklı doğdu.. şimdi ikinciyi istiyoruz Allahım nasip ederse .. Demem o ki korkma Allah nasip edince herşey oluyor... Sadece ilaçlarını düzenli kullan ve kontrollerini aksatma :)
Allah bağışlasın ck mutlu oldum sizin adınıza darısı benm başıma 2 yılık evliyim gebelıge hazır hissetmiyordum şimdi kilo verdikten sonra planlıyoruz ınsalah saglıkla hayırla olur

ilacın dozunu değiştirmen gerekiyor bu tsh lada hamile kalabilirsiniz ama sağlıklı ilerlemesi riske girebilir genelde 2nin altı istenir korkacağınız bir şey yok gerekli önlemler alınınca her şey güzel ilerler bu arada tsh düşmesinde dereotu baya etkili oluyor tüketebilrsinz
Dereotu aldım sabah akşam ınsalah düzenli tuketecegim

Aynn benim çok yüksek değildi ama tüketmeye başlayınca güzel düşmüş aynı ay hamile kalmıştım darısı sağlıklı şekilde sizlere inş
Insallah sağlıklı bir bedende sağlıklı hayırlı bir yavru dünyaya getirebilirim tek temennim bu 2 ay sonra tekrar kontrollerim olucak sonuçları paylaşırım ınsallah ☺️25 yaşındayım tam zamanı diye düşünüyorum artık biraz dogum korkularım var ama Allah yardım eder

Biberiye çayını suyu kullanıyorum diyetin yanında yag yakmak için etkili olurmu bir bilginiz varmi
Insallah sağlıklı bir bedende sağlıklı hayırlı bir yavru dünyaya getirebilirim tek temennim bu 2 ay sonra tekrar kontrollerim olucak sonuçları paylaşırım ınsallah ☺️25 yaşındayım tam zamanı diye düşünüyorum artık biraz dogum korkularım var ama Allah yardım eder
iberiye

Allah bağışlasın ck mutlu oldum sizin adınıza darısı benm başıma 2 yılık evliyim gebelıge hazır hissetmiyordum şimdi kilo verdikten sonra planlıyoruz ınsalah saglıkla hayırla olur
Çok teşekkür ederim Allah'ım isteyen herkese nasip etsin.. Hiç korkma ölüm harici herşeyin dermanı var.. Düzenli kontrollerini yaptır sen herşey nasip :)

Yüreğimi ferahlat tiniz duayı eksik ettim Rabbım evladımıza hayırlı anne baba olmayı nasip etsin
Çok teşekkür ederim Allah'ım isteyen herkese nasip etsin.. Hiç korkma ölüm harici herşeyin dermanı var.. Düzenli kontrollerini yaptır sen herşey nasip :

Amin inş güzel haberlerini bekliyorum bu arda spor ve bol yürüyüş de çok etkili benim kadın doğum doktorum çok iyidi tüm her şeyle ilgilenirdi onun sayesinde tsh vs. Her şey normale döndü keşdnlikle Allah yardımcı olur

Ne iyi ben kaıdn doguma gittim ama dedi o dahiliyenin alanı dedi ona gidin dedim zaten onada gidiyorum sızede danışayım hepsi başkalarına havale ediyor ınsallah hersey yoluna girer hevesim. Var
Amin inş güzel haberlerini bekliyorum bu arda spor ve bol yürüyüş de çok etkili benim kadın doğum doktorum çok iyidi tüm her şeyle ilgilenirdi onun sayesinde tsh vs. Her şey normale döndü keşdnlikle Allah yardımcı olu

Amin inş güzel haberlerini bekliyorum bu arda spor ve bol yürüyüş de çok etkili benim kadın doğum doktorum çok iyidi tüm her şeyle ilgilenirdi onun sayesinde tsh vs. Her şey normale döndü keşdnlikle Allah yardımcı olur iftardan önce 1 saat yuruyus iyi olur o halde

X