Hırslı koca

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
40.664
133.221
Arkadaslar selam :KK66:
Beni bilen bilir,bilmeyene de bu konu vesilesiyle kendimi tanitmis olacagim:KK66: her turlu olumlu olumsuz yorumlariniza acigim,konuksever bir uyeyim kanalima hosgeldiniz tarzinda onerilerinizi bekliyorum 😂

Esim biz evlendigimizden beri bir iflas gecirdi,3 tane is kurdu,6 yilda ancak su anda belli bir maddi olgunluga gelebildi. Kendisi cok hirsli,psikopat derecede para kazanma ve guclenme aski yasayan bir adam. Sabahlara kadar calisir,yoruldum demez,yasaklarda da calisti surekli ne gecesi var ne gunduzu. Zaman zaman evlilikteki ilgiyi ve heyecani kaybetsek de onu anlayabiliyorum. İcinde bulundugu durumu,anne baba olmadan (hayattalar ama esim gorusmek istemedi gecmiste yasadiklarindan dolayi) bir yerlere gelebilme cabasi,yalnizligi,bulundugu yere ait olamamasi gibi sorunlar yasadigini gorebiliyorum. Adamin evliligi bile bir piyango oldu. Ben tam onun anlasabilecegi insanim. Ozgur birakirim,daraltmam,hesap sormam. O da boyle davranir cunku. Gece gunduz istedigimiz zaman ayri ayri gezebiliriz,beraber de takiliriz,birbirimizden ayri tatil yapabiliriz, kimse kimseye dert yaratmaz. Evli gibi degiliz daha cok beraber dost hayati yasayan iki kisi gibiyiz,bu profili tek bozan sey oglumuz.

Esim yaklasik 6 ay -1 senedir yuksek miktarlar kazanmaya basladi. Kazandikca hirslari artti. Gecmiste kendisine kotulugu olan es dost akraba kim varsa resmen hepsini kole gibi yaninda calistirmaya,ya da deli gibi hepsini ezmeye basladi. Ben olaylarin disindayim. Sadece izliyorum. Ama izlerken de korkuyorum acikcasi. Hirsi beni korkutuyor. Fikrimi her zaman soyluyorum,lafimi esirgemiyorum,gerektiginde kavga etmekten de geri durmuyorum ama o yapacagi varsa yine yapiyor. Son isi (hayalimi gerceklestiriyorum dedigi isi) icin yillardir konusmadigi babasini amele olarak ise aldi deli gibi calistirip uzerinden geciyor su anda. Ayni sekilde iflas ettiginde kendisine selam vermekten kacinan amcalari ve onlarin cocuklarina da ticari olarak kaziklar cakma pesinde. Adam gucleniyor iyice yuzuklerin efendisine dondu.

Boyle hirsli adamlara gelistirilebilecek ekstra bir tavir bir sey var midir size gore? Siz olsaniz nasil davranirsiniz?

Çocuk babasını görecek ve örnek alacak, benim çekinmem sanırım bu yönden olurdu.
Hadi akrabaları göz ardı edelim de kendi babasını amele gibi işine koşturma kısmında biraz dursun ve oğlunun bu görüntüyü hafızasına kazıyıp yarın öbür gün "Bu işler böyle baba, sen de böyleydin şikayet etme" deyip devam edeceği bir yol olabileceğini düşünsün. Kendi çocuğu için biraz sivriliklerini törpülemesi gerektiğini söyleyebilirsin. Bazen böyle bir uyarı gerekiyor.

Aile ilişkilerini böyle kodlamamalı çocuğunuz.

Ben gidişatı iyi görmedim.
Eşiniz hırsını dökeceği/sağaltacağı başka bir mecra bulmalı kendine.
Ayrıca bu davranışları ben 'hırs' olarak tanımlamam başka bir şeye evrilmiş.
Bu tip davranışlar kısa vadede onu rahatlatsa da uzun vadede zarar verme ihtimali var.
Ben geçmişte yaşananlar ne olursa olsun bu kadar intikam peşinde koşan insandan korkarım açıkcası.
Bu kişi eşim olsaydı ve ben durumu engelleyemeseydim ilişkimizi tekrar gözden geçirirdim.

Bu denli hırs iyi birşey değil... Ayrıca hırstan ziyade sorunu Kindar bir insan olması hem de uzun süredir görmediğim cinsten bir kin ve nefret duygusu barındırıyor...
Ayrıca şuan için size dokunan birşey olmasa da bu gidişatın ucu yarın öbür gün eşine ve çocuğuna da dönebilir. "Çok hırslı " bir eşim var uyarsamda dinlemiyor beni amannn uğraşamam diye Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diye düşünüp halı altına süpürürsen korkarım ki etrafında kin güdebileceği kimse kalmayınca size dönücek olay ve Babasına olan tavırlarına bakarsak Acıma duygusu minimum seviyede bir abimiz kendisi..

Çalıştığı iş alanı inşaat ya da ticaret üzerine sanırım . Ben olsam çocuğun hatrına geçmişi kapatmasını, zaten herkesten yeterince hıncını aldığını söylerdim güzel bir anında. Kendini çok yorduğunu, bu özelliğini takdir ettiğimi, ama aklını çok yormaması gerektiğini çünkü daha onla uzun ve güzel günler yaşamak istediğimi söylerdim ben olsam. Bu konuşma için uygun an ve ortam beklenmeli elbette.

Eşine ne olur bilemem dark
Yanlız hırs çokta iyi birşey değildir
Hırslı olan insanlardan biride bugün başımızda
Ve birgün bir bakmış etrafında gerçekten onu seven kalmamış
Yalancı dostlar yalakalar yada düşünemeyen insarlarla çevrili bir çevreye mahkum olmuş

Çok yanlış,kimin kime gücü yeterse mi olmalı yani? Lütfen bu yanlıştan döndürün.Büyüklük onda kalsın,zaten herkes hatasını bu sekilde daha iyi anlar.Yarın devran doner sil bastan olur,ne gerek var

Arkadaslar selam :KK66:
Beni bilen bilir,bilmeyene de bu konu vesilesiyle kendimi tanitmis olacagim:KK66: her turlu olumlu olumsuz yorumlariniza acigim,konuksever bir uyeyim kanalima hosgeldiniz tarzinda onerilerinizi bekliyorum 😂

Esim biz evlendigimizden beri bir iflas gecirdi,3 tane is kurdu,6 yilda ancak su anda belli bir maddi olgunluga gelebildi. Kendisi cok hirsli,psikopat derecede para kazanma ve guclenme aski yasayan bir adam. Sabahlara kadar calisir,yoruldum demez,yasaklarda da calisti surekli ne gecesi var ne gunduzu. Zaman zaman evlilikteki ilgiyi ve heyecani kaybetsek de onu anlayabiliyorum. İcinde bulundugu durumu,anne baba olmadan (hayattalar ama esim gorusmek istemedi gecmiste yasadiklarindan dolayi) bir yerlere gelebilme cabasi,yalnizligi,bulundugu yere ait olamamasi gibi sorunlar yasadigini gorebiliyorum. Adamin evliligi bile bir piyango oldu. Ben tam onun anlasabilecegi insanim. Ozgur birakirim,daraltmam,hesap sormam. O da boyle davranir cunku. Gece gunduz istedigimiz zaman ayri ayri gezebiliriz,beraber de takiliriz,birbirimizden ayri tatil yapabiliriz, kimse kimseye dert yaratmaz. Evli gibi degiliz daha cok beraber dost hayati yasayan iki kisi gibiyiz,bu profili tek bozan sey oglumuz.

Esim yaklasik 6 ay -1 senedir yuksek miktarlar kazanmaya basladi. Kazandikca hirslari artti. Gecmiste kendisine kotulugu olan es dost akraba kim varsa resmen hepsini kole gibi yaninda calistirmaya,ya da deli gibi hepsini ezmeye basladi. Ben olaylarin disindayim. Sadece izliyorum. Ama izlerken de korkuyorum acikcasi. Hirsi beni korkutuyor. Fikrimi her zaman soyluyorum,lafimi esirgemiyorum,gerektiginde kavga etmekten de geri durmuyorum ama o yapacagi varsa yine yapiyor. Son isi (hayalimi gerceklestiriyorum dedigi isi) icin yillardir konusmadigi babasini amele olarak ise aldi deli gibi calistirip uzerinden geciyor su anda. Ayni sekilde iflas ettiginde kendisine selam vermekten kacinan amcalari ve onlarin cocuklarina da ticari olarak kaziklar cakma pesinde. Adam gucleniyor iyice yuzuklerin efendisine dondu.

Boyle hirsli adamlara gelistirilebilecek ekstra bir tavir bir sey var midir size gore? Siz olsaniz nasil davranirsiniz?
Hic pozitif düşünmedim eşinizin bu hırsı ve süregelen enteresan evliliginizin hakkinda kusuruma bakmayin.Bir tanidigim vardi eşiniz gibi hırslı ,para kazanma aski,ailesinin üzerine cikma vs sonu hic iyi olmadi :KK43: Hoş degil yani öyle babayi amele gibi calistirmalar falan.Adam mi kalmadi da akrabalarin hepsi işsiz mi de sizin eşinizle calisiyorlar ,üstelik ailesi ile görüşmüyormuş vs..Hoş bulmuyorum,nacizane fikrimdir.

Bu profili tek bozan şey oğlumuz olarak nitelendirdiğiniz oğlunuz dost hayatınızdan olumsuz etkileniyor olabilir mi ben eşinizin hırsından ziyade oraya takıldım. Yani eşlerin birbirinin hayatına saygı duyması sıkmaması elbette güzel ancak siz de çocuk sahibi olmayı bu tarz hayata engel gibi lanse etmişsiniz çocuk olumsuz etkileniyor mu sizce ?

X